Sari la conținut
  • Anunțuri

• RARES

Ajutor / Reclamatii - Aici poti lua legatura cu echipa WoTRomania   02.10.2016

Salut.
      Am creat acest topic pentru sesizari/reclamatii sau orice sugestie/idee venita din partea voastra.

Pentru a putea raspunde mai repede solicitarilor voastre va rugam INTRATI AICI atunci cand intampinati o problema.   Pentru intrebari legate de joc sau discutii incepatori posteaza AICI   Acum aveti posibilitatea de a discuta in timp real cu unul din membrii staff-ului utilizand chat-ul comunitatii.
      Puteti intra pe chat aici : http://www.wotromania.ro/forum/chat/   Va multumim pentru intelegere.

Incercam sa raspundem in cel mai scurt timp posibil.
      Va rugam NU folositi PM pentru a contacta un Administrator/Moderator.   Acest site/forum nu are nicio o legatura oficiala cu World of Tanks sau Wargaming.net, fiind administrat de simpli fani ai acestui joc.
  • 0
alpha_prime

T26E4 SuperPershing

Întrebare

Salut baieti. Am o intrebare simpla.Ce parere aveti despre T26E4 Super Pershing ??

Am in gand sa-l achizitionez, am facut o comparatie intre acesta si Panther 8,8 si, am ajuns la conlcuzia ca ar trebui sa merg "pe mana" lui T26.

As dori sa aflu cateva pareri sincere ale celor care au mai jucat cu acest model de tanc.

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri !!!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

16 răspunsuri la această întrebare

Recommended Posts

• 2

Salut,

Tancul e OK, din pacate WG au umblat la MM-ul preferential. Cei care il au si-l joaca iti pot confirma ca in peste 80% din meciuri prinzi 5 x tier 9 + 10 x tier 8. Sunt foarte rare meciurile in care prinzi tier 6 si tier 7...

Daca nu te grabesti, iti recomand tancurile OP cand apar la vanzare (Defender, Patriot, Liberte).

Partajează acest post

Link spre post
  • 1

Eu il am si pot sa zic sincer ca sunt foarte multumit.Bineinteles ca am statisticile bune si datorita faptului ca atunci cand intalnesc un heavy cu armura multa gen type 4 heavy ,fac abuz de gold.

Partajează acest post

Link spre post
  • 1

E un tank lent, e incadrat ca medium dar nici pomeneala.

Sta binisor la armura daca dai de un noob, daca dai de unu care ii stie punctele slabe esti mancat.

Partajează acest post

Link spre post
  • 1

Daca tot ai dubii ,poti sa incerci tancurile premium pe test.Asa iti va fi mult mai usor sa le descoperi,care este cel mai apropiat stilului tau de joc.

Partajează acest post

Link spre post
  • 1

e un tanc mediocru.. blindajul nu mai e ce era odata.. weakspot-ul de pe turela e cunoscut de toata lumea, daca il inclini.. in majoritatea cazurilor o faci degeaba. insa imi place, cand matchmaking-ul e cu tine, te distrezi super bine cu el iar tunul e destul de "fioros".

Il recomand

Partajează acest post

Link spre post
  • 0
On 13.10.2017 at 2:26 AM, Andrei Nicu said:

Bineinteles ca am statisticile bune si datorita faptului ca atunci cand intalnesc un heavy cu armura multa gen type 4 heavy ,fac abuz de gold.

N-o lua in nume personal, dar la ce statistici te referi?

La cele de pe contul tau (1.160 WN8 overall) sau la cele de pe tanc (1.414 WN8 pe T26E4)?

In plus, frontal nu poti penetra Type4Heavy nici macar cu gold, eventual poate intra 1 din 10 APCR-uri, in cel mai bun caz...

Partajează acest post

Link spre post
  • 0
Acum 45 minute, Emil a spus:

N-o lua in nume personal, dar la ce statistici te referi?

La cele de pe contul tau (1.160 WN8 overall) sau la cele de pe tanc (1.414 WN8 pe T26E4)?

In plus, frontal nu poti penetra Type4Heavy nici macar cu gold, eventual poate intra 1 din 10 APCR-uri, in cel mai bun caz...

eu am reusit sa i dau in capacelul la turela aproape 2000 dmg si jucasem numai la turela,si inamicum cand tragea in mine dadea dinguri

Editat de Andrei Nicu

Partajează acest post

Link spre post
  • 0
17 hours ago, Andrei Nicu said:

eu am reusit sa i dau in capacelul la turela aproape 2000 dmg si jucasem numai la turela,si inamicum cand tragea in mine dadea dinguri

poate din lateral...ca din fata oha. Am incercat de foarte multe ori incat am renuntat sa mai pierd timpul sa "lupt" cu Type-uri

Jucand cu Surpershing T26E4

Partajează acest post

Link spre post
  • 0

SuperPershing.....ooofffff! Stiti cu ce impresie am ramas eu dupa ceva meciuri cu tancul asta ? E o relatie love/hate in acelasi timp. E un tanc foarte situational, nu te poti reloca repede cu el , nu poti penetra ulte cu el, nu mai are blindajul ala de incredere de acum cativa ani. Meciul asta iti dau toti ding, meciul viitor te penetreaza toata lumea... In urma cu cateva ( mai multe) update-uri, imi placea la nebunie, chiar cu pen-ul de 175 ( parca atat avea inainte). Era ca o cazemata in miscare ( atata timp cat te intalneai frontal cu inamicii) si nu rare au fost meciurile in care am dat damage de nu-mi venea sa cred. Pe parcurs s-au schimbat cateva aspecte, cel mai important fiind, asa cum a punctat Emil mai sus, schimbarea mm-ului ( mai multe tier 8 si 9 si mai putine tier 6 si 7 in medie ). 

Cam asa jucam cu el cand mm-ul nu era afectat si penetrarea era cea veche, de 175 ( acum parca are 190..):

Acum in schimb, cu atatea tier8 si 9 plus Patriot, Liberte, Defender....e cam slab. Eu unul nu as recomanda achizitia lui in prezent, decat daca e neaparata nevoie de un premium pentru produs credite.

Partajează acest post

Link spre post
  • 0
La ‎12‎.‎10‎.‎2017 la 13:29, Emil a spus:

Salut,

Tancul e OK, din pacate WG au umblat la MM-ul preferential. Cei care il au si-l joaca iti pot confirma ca in peste 80% din meciuri prinzi 5 x tier 9 + 10 x tier 8. Sunt foarte rare meciurile in care prinzi tier 6 si tier 7...

Daca nu te grabesti, iti recomand tancurile OP cand apar la vanzare (Defender, Patriot, Liberte).

Emil, din cate constat eu, tanculetul asta INCA are mm preferential, in week-end m-am jucat mai mult cu el. Special m-am jucat cu el, pt ca citisem aici ca nu mai are mm preferential. Da, pica in 10 daca esti in pluton cu alte tancuri ce nu au mm preferential.

Niciodata nu am picat solo cu T10! De fiecare data am picat cu tier9. Fata in fata cu alt sp - l-am penetrat de fiecare data sub burta cu munitie premium. Si el m-am penetrat de fiecare data tot sub burta ( banuiesc ca tot cu munitie premium). Mie mi-a fost lene sa ii dau dupa cupola, ca eram low hp. Si cred ca si la ala I-a fost lene. Este inca unul dintre tancurile cu care faci credite chiar daca joci exclusiv cu munitie premium. Costuri foarte mici de reparatie si munitie ieftina. Daca ar fi niitel mai mobil - cred ca ar fi prea OP. Asa e un tanc echilibrat daca iti place stilul asta de lupta. Cele mai multe credite in joc le-am facut cu SP-ul desi am si JG8.8, patriotul, fv4202, pilotu si black dogu. Daca e un pic inclinat - ii dai la rotita din fata de ii sar capacele cu damage, cu munitie normala. Daca il prinzi in lateral- il mananci cu fulgi cu tot. Sidescrap nu poti sa faci cu el decat poate cand joci contra tier6. Iar din fata in hull-down, ii dai la mitraliera si ii omori comandantu. Daca esti masochist si iti place sa joci cu un tanc lenes, de tier 8 doar in meciuri de tier9 - atunci asta e tancul pe care trebe sa-l ai :)

Pilotu - desi are cam acelasi tun, pica in tier 10 de multe ori, dar ai mobilitate! Tragi mai acurat, aim-time muuuult mai bun,  dar proiectilu are viteza mai mica. Dar ai sansa mai mare sa flanchezi - ceea ce cu SP-ul este o chestir de noroc.  APCR-ul pilotului nu penetreaza ca si apcr-ul SP-ului..

Ce ma oftica la culme e ca atunci cand joc in pluton cu alti 2 jucatori, cu tancuri de 8, ma da in tier 10 in toate 80% din meciuri iar in restul in tier9.

Partajează acest post

Link spre post
  • 0

@Ciombelete

Are MM preferential si nu pica in veci cu 10. Dar, de cand cu MM asta nou toate tancurile cu SMM au luat o mare M + UE.

Inainte cu SMM prindeai MM mult mai bune, acum canci, pici cu full 8 sau cu 9 de te plictisesti, inainte in schimb vedeai si 6 si 7 mult. Acum din 10 ai poate 1 in care esti in cei 3 top tier, restul ba esti 4 de 9 restul de 8 ba toti de 8. Acum SMM e mult mai naspa fata de SMM pre-MM asta nou.

Asta am observat eu si la asta facea si Emil referire, cred.

• Thanks 1

Partajează acest post

Link spre post
  • 0

@Ciombelete m-ai inteles gresit. Am zis ca au schimbat MM-ul preferential, nu ca pica in tier 10. In ce sens l-au schimbat: in peste 80% din meciuri prinzi:

- 15 tier 8

- 5 tier 9 + 10 tier 8

Sunt foarte foarte rare meciurile in care prinzi tier 6 si tier 7. Eu la asta m-am referit.

Partajează acest post

Link spre post
  • 0

Nu stiu cine zicea aici pe forum ca Super Pershingul e tanc de carton,deoarece are armura 101 mm la turela si 101 in partea de jos.Eu de cand il am ,cred ca are armura prea buna,mai ales ca e mediu.Si totusi vroiam sa va intreb ,voi cat dmg ati blocat maxim de armura? Eu maxim am blocat 4400 dmg,jucant cu tancuri de 8 si 9 in batalie. Mai este careva care mi a doborat recordul?

Partajează acest post

Link spre post
  • 0
5 hours ago, Andrei Nicu said:

Nu stiu cine zicea aici pe forum ca Super Pershingul e tanc de carton,deoarece are armura 101 mm la turela si 101 in partea de jos.Eu de cand il am ,cred ca are armura prea buna,mai ales ca e mediu.Si totusi vroiam sa va intreb ,voi cat dmg ati blocat maxim de armura? Eu maxim am blocat 4400 dmg,jucant cu tancuri de 8 si 9 in batalie. Mai este careva care mi a doborat recordul?

Este un tanc de carton pentru orice jucator decent. Are "armura buna" pentru botii care nu stiu sa traga.

Vezi poza din atasament:

- culoarea mov : 300 mm blindaj efectiv

- culoarea albastru : 205-230 mm blindaj efectiv

- culoarea portocaliu: 85-150 mm blindaj efectiv

SP.jpg

Partajează acest post

Link spre post
  • 0
9 hours ago, Andrei Nicu said:

Medium e cu numele. E mai lent decat alte heavy-uri. 

Cum a spus Emil si am zis si eu mai sus: dai peste boti o sa crezi ca are super armura. In schimb daca dai de unu care are sub mansarda si al doilea neuron o sa spui ca este unt. 

Partajează acest post

Link spre post
  • 0

E carton curat. Ca fapt divers cu exceptia armurii frontale restul tancului e penetrabil de artilerii sau HE de la tancuri normale. Dar nu stiu de ce, comparativ cu alte medii premium mi se pare ca produce mai multe credite la acelasi dammage dat.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum