Jump to content
NightHawk_Romania

Tutorial Mod audio in limba romana

Recommended Posts

Multumesc, am inteles, o intrebare:

Cand sunt mai multe expresii pentru aceeasi actiune, de exemplu la ricoseu spune "That one bounced" sau "Ricochet", cum se adauga in mod-ul de sunet? 

Ce as vrea eu ar fi sa fie 5-6 expresii pentru fiecare actiune, sa nu devina monoton. Se poate?

Multumesc, am inteles, o intrebare:

Cand sunt mai multe expresii pentru aceeasi actiune, de exemplu la ricoseu spune "That one bounced" sau "Ricochet", cum se adauga in mod-ul de sunet? 

Ce as vrea eu ar fi sa fie 5-6 expresii pentru fiecare actiune, sa nu devina monoton. Se poate?

Adaugi mai multe fisiere audio la aceeasi "comanda"

In mod-ul tau cu voci romanesti ai pus si XVM pt sixth sense. cum pot sa-l modific pe acela? cu FMOd event player il pot asculta dar cu FMOD designer nu-l pot deschide deoarece imi deschide altceva (el stiind sa deschida doar FDP-uri sau FDW-uri... 

Mersi anticipat.

Call me n00b dar habar n-am cum s-o fac... Imi dai un template sau daca ai mai mult timp decat imi permit sa-ti cer, imi poti spune cum sa creez unul?

Am incercat sa fac un fisier nou din template-ul de ingame voices stergand aproape tot si creand un event denumit XVM, dar nu reuseam sa-l fac pe acela sa arate ca cele care erau inainte la ingame voices si nu-mi aparea in voice defs. N-am mai lucrat cu acest FMOD si-s panarama in ceea ce-l priveste... sry.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...