Jump to content

Recommended Posts

QIWI este o reţea extinsă de terminale de plată. Prin intermediul acestora, plăteşti rapid şi te bucuri de o interfaţă prietenoasă şi uşor de utilizat. Câştigi astfel, mai mult timp liber pe care să îl dedici jocului tău favorit.

La terminalele QIWI îţi încarci rapid contul jocului World of Tanks.

Tot ce trebuie să faci este să mergi la cel mai apropiat terminal, să accesezi “Plata serviciilor” de pe pagina principală şi să selectezi categoria “Software şi jocuri”. După ce ai introdus adresa de e-mail şi suma de bani dorită, vei primi cantitatea aferenta de GOLD.

QIWI Facebook

QIWI Website

post-4645-0-89306100-1409296564_thumb.png

• Upvote 1

Si eu il folosesc destul de des, si mi se pare o solutie destul de buna. Nu la fel de buna ca si cardul, dar este acceptabila, oricum.

• Upvote 1

Intrebare , care este partea negativa a acestui sistem de plata ?

Nu este nimic negativ, e un comision mic, dar merita (daca nu ai card bancar)

Am si eu o intrebare .Cat costa 1 gold? cam ce comision pastreaza daca introduc 10  lei in acest aparat? :D

Pana acum , de 2 ani,de cate ori am chiulit de la scoala si mergand in supermarket si anume pennymarket sa mor daca am vazut aparatu asta  :lol:

Este la intrare/iesire insa nu miam dat seama la ce foloseste pana astazi  :lol: Mai ales ca pe site-ul oficial nu scrie ca sar situa un asa aparat in Judetul Ialomita Orasul Fetesti. Ci in "Bucuresti,Cluj-Napoca si Iasi" .Astazi l-am vazut  :lol:

Am si eu o intrebare .Cat costa 1 gold? cam ce comision pastreaza daca introduc 10  lei in acest aparat? :D

Pana acum , de 2 ani,de cate ori am chiulit de la scoala si mergand in supermarket si anume pennymarket sa mor daca am vazut aparatu asta  :lol:

Este la intrare/iesire insa nu miam dat seama la ce foloseste pana astazi  :lol: Mai ales ca pe site-ul oficial nu scrie ca sar situa un asa aparat in Judetul Ialomita Orasul Fetesti. Ci in "Bucuresti,Cluj-Napoca si Iasi" .Astazi l-am vazut  :lol:

"Sa mor" ca se vede ca ai chiulit la greu de la scoala ...

Se scrie: aparatul ... nu aparatu , mi-am dat seama, s-ar situa ... de fraza formulata ... nu mai zic nimic ..

1RON = 51 gold ceea ce-i mult mai ok decat varianta cumpararii goldului prin telefon, un pic mai ok fata de varianta cu SMS dar progresiv mai naspa fata de varianta cu cardul.

"Sa mor" ca se vede ca ai chiulit la greu de la scoala ...

Se scrie: aparatul ... nu aparatu , mi-am dat seama, s-ar situa ... de fraza formulata ... nu mai zic nimic ..

:lol:  :lol: Conteaza s-a promovez  :D Oricum ,pt o litera eu nu faceam post ce nusi are rostu  :rolleyes:

1RON = 51 gold ceea ce-i mult mai ok decat varianta cumpararii goldului prin telefon, un pic mai ok fata de varianta cu SMS dar progresiv mai naspa fata de varianta cu cardul.

Am introdus ieri 1 leu ,astazi 1 leu  :D  maine iar introduc ceva pana strang aprox 2500 gold pt o luna cont premium ,acum ca vin sarbatorile sa tot joc  :D  Ma asteptam s-a primesc vro 5 gold nu 51  :huh: Pentru cei ce se incurca cu valuta 1 Ron = 1 Leu :)  Nu am mai incercat alte metode de plata ,asta fiind prima data cand deschid portofelul pentru un joc online.Mi se pare ceva avantajos  :)

Imi place,Qiwi dar din pacate vad cum terminalele lor sunt acaparate de Zebra,la Qiwi imi convenea ca puteam incarca de 1 leu daca vroiam,la mine in localitate au ramas terminale doar intr-un lant de magazine.Si apropo terminalele nu functionau(cele lasate afara) iarna,tipic romanesc...