Jump to content
_micKee_

micKee's Top Replays

Recommended Posts

N-ai pt. ce.

Nu trage nimeni defazat. Asa se vede pe replay cand pui autoaim-ul din joc. E un bug de replay. Incearca si tu si ai sa vezi. Intra fara moduri, tine tunu' in alta parte si ia un tanc inamic in autoaim. Pe replay se va bloca "cercul" care arata directia tunului, cu toate ca tunul tau urmareste tancul inamic.

Eu folosesc destul de des autoaim-ul din joc pentru tancurile fara armura din apropiere, 50-100m si pentru a tine uneori tinta pe tancurile de departe. Fac asta ca sa fiu atent cum imi pozitionez tancul si cum conduc. In tancurile fara armura din apropiere trag direct cu autoaim, iar in tancurile cu armura sau de la distanta, las autoaim-ul doar sa urmareasca tancul, intru in sniper mode si pun tinta manual pentru a trage.

Iti explica si asta aici cum sa tragi in E100 cand il incercuiesti cu autoaimul din joc de exemplu:

Tragi cand esti perpendicular pe lateralul tancului sau din spate.

Ok, inseamna ca ai dreptate, daca este asa cum spui tu. Eu am vazut pe Youtube, replay-ul lui Lord Destronov, care se numeste : World of Tanks Aimbot Confirmed #1 , in care un IS7 care are Aimbot confirmat , face la fel cu tunul si tinta. Daca tu zici ca e de la replay, te cred nu te contrazic. Dar asemanarea intre chestile astea doua, ma facut sa cred ca toti movii folosesc aimbot, pt ca la replay-urile lor, la toti este defazata tinta cu tunul. Am vazut parca si la Sir Foch, cu un ISU 152, la fel, intro parte era tunul si tinta era in balarii.

Multam fain si pt video, este interesant. O sa incerc si fara moduri, dar nu stiu daca mai imi place wot, pt ca nu mai are farmec fara atatea culori. Pe vremuri exista un mod ( acum a disparut de mult ) care-ti colora tancul frumos , cu punctele slabe. Eu il puneam nu atat pt punctele slabe ale tancurilor, cat pt culorile vii in care erau colorate tancurile. 

Mane, nu trebuie sa ma crezi sau nu. Incearca de test si vezi singur. Scoate toate modurile, foloseste autoaim-ul din joc si pe urma uita-te la replay. Ai sa observi ca si in replay-ul tau tinta va ramane blocata atat timp cat ai luat un tanc in autoaim.

M-am uitat la inceputul video-ului lui Destronov. IS7-ele ala foloseste cu siguranta ceva aimbot pentru ca nu ii zice echipajul nimic cand ia un tanc in autoaim. De obicei zice "Target aquired!". De asemenea, ii ia in autoaim fara sa duca tinta pe tancuri (cu toate ca uneori, in replay-uri nu se observa asta).

Oricum, daca ar exista un "aimbot" secret stiut de toti movii, forumul asta ar fi primul unde s-ar posta. Nu exista moduri secrete. N-ar avea nimeni cum sa le tina secret, mai ales daca ar fi folosite de "toti" aia "buni".

Edited by _micKee_
  • Upvote 1