Sari la conținut
Cezar Cata

Echipamente pt. E100

Recommended Posts

Pentru ca e diferit si contine mai multe informatii link-ul in rusa.

Cine cunoaste diferentele de continut dintre cele doua linkuri.....este cu un pas mai in fata :) !

signature.png

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe E-100 iti recomand:

ImprovedVentilation.png - Ventilatie

Rammer.png - Incarcator rapid

AimingStabilizer.png- Stabilizator

Daca sti unde sa stai pe harta, renunti la AntifragmentationLining.png - Blindaj anti-schije. Mai important e ce faci la bataie cu alte tancuri in prima linie, decat sa ai grija artileriei (daca sti unde sa te pozitionezi astfel incat sa nu dai posibilitatea artileriei inamice sa te loveasca).

Partajează acest post

Link spre post

Întrebare pentru cei mult mai avansaţi decât mine:
-  ce mă sfătuiţi să montez pe Jagdpanzer E 100 , în afară de încărcător rapid şi ventilaţie?

Mulţumesc anticipat!     

P.S Am citit recomandările de pe acest topic, dar m-am gândit că în aproape 3 ani de la ultimele postări, poate s-a mai schimbat câte ceva. :)

Partajează acest post

Link spre post
10 hours ago, Ampt2015 said:

Întrebare pentru cei mult mai avansaţi decât mine:
-  ce mă sfătuiţi să montez pe Jagdpanzer E 100 , în afară de încărcător rapid şi ventilaţie?

Mulţumesc anticipat!     

P.S Am citit recomandările de pe acest topic, dar m-am gândit că în aproape 3 ani de la ultimele postări, poate s-a mai schimbat câte ceva. :)

1. Incarcator rapid

2. Ventilatie

3. Binoclu

Daca nu ai prea multe skill-uri pe echipaj (tintas precis - snapshot, deplasare lina - smoothride) poti inlocui "ventilatia" cu "mecanismul modernizat de pozitionare a tunului" (GLD), pana mai cresti echipajul...

Partajează acest post

Link spre post

:) Nu imi spune ca tu joci cu binoclu pe jagd e100. Doar nu e STRV ala invizibil.

Ventilatia scade cu cateva secunde loading time, avand in vedere ca e 5% din 24 de secunde...

Pui incarcator, ventilatie si spal liner si faci rush cu el :) 

Cand intrii in baza la aia arunci un HE, striga unu fire in the hole si plantezi bomba. Pe urma joci la sunet, cu shift apasat.

• Haha 1

Partajează acest post

Link spre post

Mulţumesc tuturor pentru răspunsurile oferite!

P.S La un singur lucru totuşi mă gândesc: nu cumva cu Heavy Spall Liner tancul devine şi mai greoi decât este..., am văzut că acest echipament cântăreşte 1,5 tone.

Partajează acest post

Link spre post

Lasa man Spall Liner... Daca ajungi sa te folosesti de el, inseamna ca ai intrat in kkt asa de adanc incat doar garajul te mai salveaza...

Eu l-am jucat cu Binoclu in special pentru hartile deschise: stii tu, atunci cand spoterul vrea sa-i vada pe toti si moare in 30 sec. si tu te trezesti singur in camp deschis si ai vrea sa-i vezi inainte sa te vada ei, ca deh, macar 1 shot daca ai da, si ti-ar creste damage-ul cu 1000... :lol:

Pe harti de oras n-ai nevoie de binoclu, dar nu stii niciodata ce pica...

P.S.: JgPz-ul l-am jucat la 3.200 damage mediu si binoclul imi asigura aproape in fiecare meci 1 shot = 1.000 dmg = 30% din damage-ul total al bataliei...

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post

Până la urmă merg pe mâna ta Emil, adică aleg binoclul în detrimentul altui echipament, mulţumesc frumos încă o dată pentru explicaţiile oferite!

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum