Jump to content
  • 1
haua26

Reticulul de server

Question

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Mai pe romaneste:

Fara reticul de server: tinta tancului se misca frumos, uniform, nesincronizata cu serverul; exista posibilitatea ratarii loviturilor, deoarece jucatorul vede tinta altundeva decat este procesata de server (dar diferentele sunt de ordinul milisecundelor).

Cu reticul de server: tinta tancului se misca sacadat, neuniform, sincronizata cu serverul; jucatorul vede tinta exact cum este procesata de server.

• 0

Exista moduri care iti arata ambele reticule in acelasi timp.

Mereu cand tragi, proiectilul se va duce dupa reticulul serverului, de aia, cand ai ping mare si iesi de dupa un colt sa tragi in cineva, tragi de multe ori in perete. Reticulul serverului nu are suficient timp sa ajunga in pozitia reticulului utilizatorului.

• 0

E chiar putin mai complicat decat atat.

Fara reticul de server, vezi unde iti arata comp-ul tau ca este reticulul. Serverul insa este putin in urma (cu valoarea ping-ului).

Cu reticul de server, vezi insa pozitia reticulului cu intarziere, pentru ca severul iti timite pozitia inapoi si ea soseste mai tarziu (cu valoarea ping-ului)

Ideal ar trebui sa tragi la mijlocul distantei intre cele doua reticule :)

Pe mine ma cam deranjeaza insa cele doua reticule care imi joaca in fata ochilor, asa ca las o fractiune de secunda dupa ce se pune reticulul pe inamic inainte sa trag, iar daca trebuie sa trag urgent si turela se invarte cu viteza maxima, estimez eu unde se va duce proiectilul si destul de des am dreptate.

• 0

multumesc pentru promptidudinea raspunsurilor,sper ca va ajuta si pe altii raspunsurile voastre.