Jump to content
  • 0
SaS

intrebare

Question

Am ajuns la un tanc cu primul nivel de calificari la 100%, acum vreau sa le trec de la "reparatii" la "bia", pe acelasi tanc, dar sa imi ramana la 100%, cum procedez?

13 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Pentru a reseta un skill, trebuie sa dai click dreapta pe membrul echipajului la care doresti sa efectuezi aceasta operatiune, selectezi Dosar Personal/Personal File, si vei avea in pagina care-ti apare o optiune de resetare. Daca dai click pe butonul de reset, vei observa cu cat iti scade skill-ul in cazul resetarii lui. Nu exista posibilitatea ca de la un skill de 100% sa-l resetezi tot la 100%, primesti o penalizare de circa 2-3 procente, deci prin resetare vei ajunge la 97-98%.

Apoi pur si simplu alegi skill-ul dorit din partea dreapta, in cazul tau Brother in Arms (BIA)/Camarazi de lupta, si dai ok.

Atentie! Brother in Arms nu se va activa decat in momentul in care toti membrii echipajului vor avea acest skill la 100%.

• 0

Pentru a reseta un skill, trebuie sa dai click dreapta pe membrul echipajului la care doresti sa efectuezi aceasta operatiune, selectezi Dosar Personal/Personal File, si vei avea in pagina care-ti apare o optiune de resetare. Daca dai click pe butonul de reset, vei observa cu cat iti scade skill-ul in cazul resetarii lui. Nu exista posibilitatea ca de la un skill de 100% sa-l resetezi tot la 100%, primesti o penalizare de circa 2-3 procente, deci prin resetare vei ajunge la 97-98%.

Apoi pur si simplu alegi skill-ul dorit din partea dreapta, in cazul tau Brother in Arms (BIA)/Camarazi de lupta, si dai ok.

Atentie! Brother in Arms nu se va activa decat in momentul in care toti membrii echipajului vor avea acest skill la 100%.

Multumesc, mi-a facut skill-ul la 97%, acum sa il fac repede la 100%,La al doilea cu ce sa incep,sa bag la comandant al 6-lea simt si pe ceilalti reparatii? E vorba de KV 1S,

• 0

Multumesc, mi-a facut skill-ul la 97%, acum sa il fac repede la 100%,La al doilea cu ce sa incep,sa bag la comandant al 6-lea simt si pe ceilalti reparatii? E vorba de KV 1S,

La tancurile grele in principiu nu ai nevoie neaparat de al 6-lea simt ca oricum vei fi detectat, deoarece te angajezi in lupta.

Daca vrei neaparat sa stai la snipe ca un TD, il poti lua.

Baga un skill util, gen mentor sau altele specifice comandantului... ochi de vultur etc.

• 0

Intrebarea mea, RazvannOros, este pe ce server ai jucat inainte: pe cel european, pe cel american, sau cel rusesc? Pentru ca este aproape imposibil sa pierzi toate tancurile. Parerea mea este ca ai jucat pe serverul American, si ai instalat clientul european apoi. Sau ai facut cont nou, pe alta adresa de e-mail. Nu-mi dau seama. E doar o parere. Ia legatura cu cei de la Wargaming.

• 0

Cele mai importante din punctul meu de vedere, sunt Sixth Sense pe comandant, iar in primul rand la ceilalti repair. Daca stii, sau ai auzit ca tancul ia foc destul de des, recomand sa pui si Fire Fighting pe tot echipajul. Dar asta e la alegerea fiecaruia. Apoi pui perkurile sau skillele asa cum le consideri tu de cuviinta. Nimeni nu-ti poate da reteta succesului, pentru ca nu exista. Exista cea mai buna varianta pentru tine. Eu unul pe heavy-uri pun Off-Road Driving pe sofer, iar in rest ce consider ca ma avantajeaza. Dar parerea mea este ca repair-ul este obligatoriu pe orice tanc. Posibil sa ma insel.

P.S.: Un sfat care imi permit sa-l dau tuturor celor noi care vor sa afle informatii despre tancuri: Folositi YouTube. Gasiti review-uri cum sunt cele ale lui MightyJingles (canalul BohemianEagle) care mi se par geniale. Gasiti filmulete cu stil de joc pe aproape orice tanc. YouTube este una din cele mai bune "ustensile" care exista, pentru foarte multe lucruri :). Intr-adevar, vedeti pareri subiective, dar va vor ajuta.

• 0

Serverul EU

Serverul NA

Exact cum ma asteptam: tu ai jucat prima oara pe serverul european, si ai 2700 de batalii, iar acum ai inceput din nou pe serverul american unde ai 34 de batalii.

Te loghezi pe site-ul european www.worldoftanks.eu si downladezi clientul de acolo.

www.worldoftanks.com este site-ul serverului american.

Distractie placuta prietene.

P.S. Sterge jocul care te duce la serverul american.