Jump to content
♛MachineXtech♛

Cum Crestem In WN8!

Recommended Posts

E ok sa zici ca la tier 10 creste WN8. Da creste, dar daca joci slab tot nu creste foarte mult.
WN8 este un rating individual pe tank. Comparativ cu Scorul principal si cu eficienta, WN8 nu creste foarte repede daca maresti tier-ul. Insa acestea din urma vor creste.
Daca vrei sa iti cresca WN8 foarte mult. Trebuie sa joci doar cu tancuri cu care joci bine. Altfel, poti sa joci si cu Jg Pz E 100 daca nu ai pe el statistici de genu urmator:
- cel putin 2 inamici distrusi in medie pe echipa
- cel putin 2000 dmg mediu pe batalie
- cel putin 1000 dmg dat prin suport (spot sau asist prin imobilizare)
- si cel putin 50% din batalii castigate nu o sa ajungi sa ai un super WN8. Jucatori cu adevarat buni au cel putin 1500 WN8. Cei foarte buni cel putin 2000-2100.
Ce inseamna sa joci bine cu un tank? Poi cel mai simplu iti dai seama daca iesi in cele mai multe batalii in primi 5 la finalul, si ai peste 500-600 exp daca pierzi sau 800-900 daca castigi (fara gold si fara bonusuri in aceea batalie, sau primesti macar medalie de loc 1-2 daca pierzi, M-1 daca castigi).

Iar ce semnifica culoarile nu prea au mare importanta pana nu ajungi sa ai cel putin 10k de batalii. Pana atunci se schimba mult.
Dar un lucru e clar:
- Verde = Jucator bun
- Galben = Jucator de nivel mediu (average)
- Portocaliu = Jucator mediocru
- Rosu = Jucator slab
- Orice alta culoare sub rosu se poate numi "BOT", "Anti-Jucator", "Jucator din echipa adversa". Repet daca ai peste 10k de batalii si esti negru la statistici poti sa iti stergi contul. Nu esti facut pentru acest joc. Sau cel putin 15k-20k si esti tot rosu.

FAQ despre WN8.
1) Daca dau dmg mult imi creste WN8? R: DA.
2) Daca joc cu tank de tier mare imi creste WN8? R: Da. Dar nu e o regula. Trebuie sa joci bine.
3) Daca joc cu cont premium sau cu tank premium imi cresc statisticile? R: NU. Experienta dobandita in decursul luptei nu conteaza la calcularea statisticilor, ci doar unele metrici individuale per tank. Astfel, ca daca joci cu un tank foarte bun trebuie sa faci mai mult dmg, spot etc decat ai face cu unu mai slab asta e clar. Adica revin de la ce am inceput, sa joci foarte bine. 
4) Daca joc cu tier mic ar trebui sa imi scada WN8? R: Nu e obligatoriu. Dar avand in vedere ca un tank de tier mic poate muri foarte usor. Nu apuca sa faca foarte mult dmg sau spot.

1) Tipul tancului un light va obtine un WN8 monstru fata de un Heavy/TD/Arty daca va da acelasi dmg. Asta chiar daca sunt de acelasi tier. Mediumurile sunt la mijlocul listei.
2) Tierul tancului la acelasi dmg un tank de nivel inferior va obtine WN8 mult mai mare.

Exemplu cu T57. E simplu.
Cu tancurile de nivel 10 nimeresti numai nivel 10 maxim.
Cu un tank de nivel 8 nimeresti tancuri de nivel 10 lucru care iti da boost la exp/statistici daca joci bine.
Iar ca tier 10 iesi profitabil la exp/money numai daca te bati cu cei de 10.
La fel se intampla si pentru cel de 8. Dar el daca se bate cu cel de 9 isi mareste profiturile cu 25-50% per fiecare lovitura, iar cu tier 10 cu 50-100% in functie de tier, tip etc.

Mai jos sunt niste exemple de valori pentru dmg pe care le asteapta WN8 de la jucatori:
TIER 10
T57 = 2175.25 (are cel mai mare dmg deci nu te astepta sa infloreasca WN8-ul daca nu faci cel putin 3-4k in medie pe batalie) 
E100 = 1950.62

TIER 8
AMX 50 100 = 1410.01
IS3 = 1335.42
T34 = 1303.71
T32 = 1300.93
Tiger21250.48

TIER 6
T37 = 474.25

BFuCHxb.png

• Upvote 3