Jump to content
  • 0
AdMa79

experienta generala !?..

Question

Ce fac cu punctele de experienta generala (cele marcate cu o steluta aurie) ?

Ma ajuta cu ceva, in conditiile in care eu am un cont standard si nu unul premium ?

Conversie nu pot face, pentru ca nu am gold.

20 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Te ajuta. Experienta o poti folosii la orice tanc. Se acumuleaza de la toate tancurile cu care joci. Primesti pe fiecare meci 5% ca experienta general din experienta care o faci in acel meci.

• 0

Daca nu ma insel, 2% din experienta fiecarei batalii se aduna in experienta "generala", cum ii spui tu. Iti recomand sa NU folosesti aceasta experienta pentru a cumpara tancuri noi si DOAR dupa ce ai cumparat un tanc nou sa folosesti aceasta experienta pentru una-alta. Toti stim, cat de greu se sa joci cu un tanc stock. Asa ca strange experienta asta generala si foloseste-o pe module la noile tancuri cumparate.

Bafta!

• Upvote 1

• 0

"Free experience can be used in the research of any vehicle instead of just the vehicle it was earned with.

You always gain 5% of the amount of experience earned in a battle as free experience. This is a bonus and is not subtracted from the vehicle's experience."

• 0

mama pai am de jucat ani de zile :)))..dar de ce daca imi arata ca am castigat de exemplut 1250 de xp nu mii da pe toti...imi da 5% din 1250 de xp? sau isi ia automat pentru reparatii si alte prostii?

• 0

cum sa fac sa imi cumpar si eu un tank E 100? numai cu experienta trebuie?

Poti juca cu un tanc premium ca sa faci multa experienta, apoi sa folosesti gold ca sa o schimbi in experienta generala, apoi sa cercetezi toate tancurile pana la E-100(inclusiv). Credite se pot cumpara si cu bani pe Gift Shop.

mama pai am de jucat ani de zile :)))..dar de ce daca imi arata ca am castigat de exemplut 1250 de xp nu mii da pe toti...imi da 5% din 1250 de xp? sau isi ia automat pentru reparatii si alte prostii?

1250xp este experienta normala, experienta generala primita in lupta este 5%, asta inseamna 62,5 puncte de experienta generala.

• 0

nu inteleg prietene aceste date. cert este ca am bagat pana acum 400 de lei in gold am facut schimbare in experienta si tot nu am ajuns la e 100 . sunt la tiger 2 si deja costurile sunt foarte mari ca si experiente. mai am putin,oricum am salvat un an de la joaca. caterinca...oricum nu cred ca astept sa treaca atat ...mai bag niste bani si aia e...mersi tot nu sunt lamurit de ce nu imi pune toata experienta care o castig...unde se duce..?

• 0

nu inteleg prietene aceste date. cert este ca am bagat pana acum 400 de lei in gold am facut schimbare in experienta si tot nu am ajuns la e 100 . sunt la tiger 2 si deja costurile sunt foarte mari ca si experiente. mai am putin,oricum am salvat un an de la joaca. caterinca...oricum nu cred ca astept sa treaca atat ...mai bag niste bani si aia e...mersi tot nu sunt lamurit de ce nu imi pune toata experienta care o castig...unde se duce..?

Citeste cu atentie, 400 de lei ai bagat in ce? in timp premium? Timpul premium iti da cu 50% mai multa experienta si credite in batalii, tot dureaza pana ajungi la E-100, doar ca nu la fel de mult ca si la un cont standard.

Daca esti bun la joc, cumpara un Lowe(este similar cu Tiger 1 si Tiger 2 ca stil de joc), joaca cu el mult, si fa experienta pe el(nu pune antrenament mai rapid pe echipaj), apoi cu GOLD convertersti experienta normala, de pe Lowe, in experienta generala(pe care o poti folosi ca sa cercetezi orice tanc sau modul, in ordine, de la tier 1 la 10), iar echipajul il poti muta de pe Lowe il re-antrenezi pentru E-100(il poti pune inapoi pe Lowe, fara sa-l re-antrenezi fara nicio penalizare).

• 0

Dar asta nu este o metoda buna. Pana la E-100 trebuie sa joci cu toate tancurile ca sa te inveti cu stilul de joc. O sa iei direct E-100 si o sa fi ciuca batailor si o sa urlii ca nu e tancul bun.

• 0

Dar asta nu este o metoda buna. Pana la E-100 trebuie sa joci cu toate tancurile ca sa te inveti cu stilul de joc. O sa iei direct E-100 si o sa fi ciuca batailor si o sa urlii ca nu e tancul bun.

Ai mare dreptate, si tocmai de asta am mentionat "daca esti bun la joc", nu recomand incepatorilor sa faca asta.

• 0

Tot la acest subiect "nedeslusit" eu am sa zice gold si vreu sa-i trasform in exeperienta libera ,cum fac ,care e paritatea ? Va multumesc. Eu am 1000 gold acum.

• 0

Pai dai la exp gen , si acolo iti arata paritatea. In 99% din cazuri e de 1gld/25 pxt exp, in rest cand sunt sarbatori sau mai au cei de la wg chef ( ff rar) e de 35pct exp pt un gld.