Jump to content
Legionnaires

Waffentrager auf E-100 - Anti-Tanc German

Recommended Posts

• Community Contributor

Salutare tuturor.

Patch-ul 8.9 a venit asa cum stiti cu o linie noua de vehicule anti-tanc nemteasca, destul de interesanta. Desi a trecut ceva timp de cand a fost implementat iar in cateva zile urmeaza sa apara patch-ul 8.10, va invit sa urmariti un review foarte interesant al lui QuikyBaby despre aceasta monstruozitate nemteasca de tier 10 cu auto-loader.

Chiar daca nu doriti sa mergeti pe aceasta linie si sa jucati cu WT auf E-100, sunt convins de faptul ca acest review o sa va ajute cand o sa va intalniti cu el pe campul de lupta.

Vizionare placuta si spor la omorat inamici.

• Upvote 1
  • Members

am ajuns la tier V cu noua linie, asa, la pas... sunt incredibil de precise si rapide, alerg ca un tanc light, teava baleiaza sg-dr foarte larg, fara sa il misc de pe loc, intr-un cuvant, sunt f bune. Problema sta in rezistenta lui, trebuie sa stai neaparat in spate si cat mai ascuns, de cele mai multe ori, la primul foc esti imprastiat in decor :)

• Upvote 1
  • Community Contributor

Eu la tier V m-am lasat. Nu pot sa ma acomodez din pacate. Singurele linii pe care mi-a placut cat de cat au fost cea americana pana la T 28 si cea ruseasca pana la SU-152. Oricat as incerca, TD-urile se pare ca nu sunt stilul meu. Nu-mi place sa stau la snipe.

• Upvote 1
  • Content Creator

Daca la heavyuri am un raport de 9/1 meciuri frumoase/meciuri in care sunt inutil in mare parte din cauza MM pe linia de TD'euri raportul asta e undeva la 5/5

Pur si simplu(vorbesc strict de linia asta) in 50% din cazuri nu poti influenta meciul in nici un fel.

Insa va garantez ca  Waffentrager auf E-100 merita,pur si simplu merita....

• Members

am ajuns la tier VIII si inca cu tunul stock faci ravagii :) l am upgradat pe urmatorul, dar precizia lasa de dorit, desi are dmg ul mult mai mare. Oricum, in ambele variante faci constant 3000 dmg/meci. Dezavantajul enorm e dat de format ( constructia ) tancului, care nu iti permite aim in anumite pozitii, trebuie sa te rasucesti ca o balerina sa poti tinti unde ai nevoie :) fata de precedentul nu mai sare in sus la prima bucata, acesta pare ceva mai rezistent, dar raman la convingerea ca merita bagat in tufe si cu tunul stock faci pe sniper-ul la mare arta.

• Membru Activ

Și eu m-am oprit tot la tier 5 la flakbus au damage incredibil dar nu au deloc armură la tier 10 se scoate pârleala cu wt auf e 100 e prea tare:(, sincer recomand cu toată căldura Jagdtigerul e genial super precit tunul și armură e decentă

• Membru Activ

WT Auf  E100 - distrugator de tancuri - cel mai ,,NENOROCIT TANC,, cu primul tun. NU cu al doilea.

Am 3 skiluri full pe el

Daca dau1 incarcator cu gold omor 3 tancuri. Deci o sa il nerfuiasca....este un tanc dezastruos de bun. In linia 2 chiar a 3 faci si 14.000 damage.

Este un tanc de vis jucat in combinatie cu AMX-50B si E 50 M. Acest  trio rupe tot ( caz real si jucat de mine).

• Community Contributor

Ce calificari,skilluri ale echipajului recomandati pentru acest TD?

Multumesc.

1. 6th Sense > Repair > BIA > Camo

2. Armorer > Deadeye > BIA > Designated Target

3. Repair > Off-Road Driving > BIA > Camo

4. Repair > Situational Awareness > BIA > Camo

5. Repair > Adrenaline Rush > BIA > Camo

6. Repair > Safe Storage > BIA > Camo