Sari la conținut

Recommended Posts

Aici este Topicul in care poti sa intrebi curiozitatile tale despre ESL cum ar fii:

-Ce tancuri sa folosesc?

-Cum sa particip intr-o cupa?

-Ce startegii sa folosesc?

Etc

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

care sunt tancurile premium cele mai recomandate/folosite pentru ESL(va rog nu incepeti cu:"tancurile premium sunt mai slabe ca tancurile normale")

Pentru ce format te-ar interesa?  ^_^

Partajează acest post

Link spre post

Cel mai bun premium care il poti folosi este IS-6 in locul IS-3-urilor, si apoi FCM in locul unui T69 sau 50 100 probabil

Da, IS-6 in locul IS-3-urilor si atat! Sub nici o forma nu poti inlocui 50 100 si T69 cu FCM!

Partajează acest post

Link spre post

is6 este mai slab decat is3 la orice poate inafara de armura...dar cand tragi cu gold deja armura conteaza prea putin. Singurul tank premium pe care il poti folosi in esl este kv5 parerea mea. FCM is6 t34 sau mai stiu eu ce sunt doar tankuri mai slabe decat 50 100 is3 t32

Partajează acest post

Link spre post

Salut,

Pentru ESL Romania 7v7, care-s hartile si tancurile jucate? In medie, pentru o echipa de ESL de top, care-i minimul de tancuri pe care trebuie sa le detina un jucator in garaj? In ce zi/zile a/ale saptamanii si in ce interval orar are loc concursul? Formatul luptei este idem cu team-battle-ul? Adica lupte tip asalt, cu 7 minute runda, nivel tancuri 5xT8+2xT7 / 6xT8+1xT6?

Intreb deoarece ma bate gandul sa reintru in circuitul ESL Romania, formatul 7v7... In functie de raspunsurile voastre la intrebarile mele de mai sus, o sa ma hotarasc ce o sa fac pe viitor...

Partajează acest post

Link spre post

Ideal

Light: Ru 251;13 90 ; T54 light ; T49 ; m41 walker bulldog ; 59 16 ; M37

Medium:T69,persh

Heavy: IS 3,110,T32,50 100,kv 5,T29,

TD:RHM

arty:m44

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post

Ideal

Light: 13 90, T54 light ,T49,m41 walker bulldog,59 16,m37

Medium:T69,persh

Heavy: IS 3,110,T32,50 100,kv 5,T29,

TD:RHM

arty:m44

Poti sa-mi dai niste exemple de setup-uri pentru anumite harti? Intreb deoarece vreau sa stiu care tancuri au ponderea cea mai mare (banuiesc ca heavy-urile se folosesc mai rar sau in numar mai mic)...

Ru251 nu se foloseste?

Partajează acest post

Link spre post

Mersi pentru info.

Legat de celelalte intrebari, ma poti ajuta?

In medie, pentru o echipa de ESL de top, care-i minimul de tancuri pe care trebuie sa le detina un jucator in garaj? In ce zi/zile a/ale saptamanii si in ce interval orar are loc concursul? Formatul luptei este idem cu team-battle-ul? Adica lupte tip asalt, cu 7 minute runda, nivel tancuri 5xT8+2xT7 / 6xT8+1xT6?

Partajează acest post

Link spre post

In momentul de fata cel mai folosit light pe toate hartile este t54light.

Hartile care se joaca sunt: Cliff, Steppes, Proho, Himel, Ruinberg, Murovanka in format assalt cu 2 base.

• Upvote 2

Partajează acest post

Link spre post

O intrebare scurta, avand in vedere ca am mai invatat ceva dupa experienta din 7vs7 de ieri (scuze pentru toti cei pe care i-am deranjat fara sa fie intentia mea).

Am inteles ca de fapt la 7vs7 pot participa si mai putin de 7 membri, iar intrebarea mea este:

- Daca sunt de exemplu 6 membri si echipa castiga totusi un premiu in gold, acesta se imparte la 6, sau fiecare primeste gold ca si cum ar fi fost 7 membri?

- Comandantul poate decide o alocare diferita a goldului in cadrul echipei? Pot primi gold si cei care nu au jucat?

Daca scrie asta undeva in regulament trimiteti-ma va rog la paragraful respectiv.

Partajează acest post

Link spre post

Pana acum doua participari la 7vs7 Romania Challenge, de fiecare data victorie transformata in infrangere la masa verde.

Nu am incalcat spiritul regulamentului, dar ne-a invins litera sa si tehnologia. Am mai invatat inca ceva din lucrurile care nu sunt spuse despre cum functioneaza ESL. Sper ca peste doua saptamani sa reusim sa invingem regulamentul, de vazut daca vom putea sa invingem adversarii.

Mult succes celor care reusesc sa participe si sa castige saptamana de saptamana, pentru cei care n-au participat pana acum sfatul meu este sa nici nu incerce sa faca o echipa de la zero, ca sa evite frustrari nemasurate.

• Upvote 2

Partajează acest post

Link spre post

Gold-ul pe care il castigi in ESL, se da sub forma de cod, sau direct pe contul cu care ai jucat?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum