Jump to content
GhostShadow4

Ajutor ESL-informatii.

Recommended Posts

Aici este Topicul in care poti sa intrebi curiozitatile tale despre ESL cum ar fii:

-Ce tancuri sa folosesc?

-Cum sa particip intr-o cupa?

-Ce startegii sa folosesc?

Etc

• Upvote 1

care sunt tancurile premium cele mai recomandate/folosite pentru ESL(va rog nu incepeti cu:"tancurile premium sunt mai slabe ca tancurile normale")

Pentru ce format te-ar interesa?  ^_^

Cel mai bun premium care il poti folosi este IS-6 in locul IS-3-urilor, si apoi FCM in locul unui T69 sau 50 100 probabil

Da, IS-6 in locul IS-3-urilor si atat! Sub nici o forma nu poti inlocui 50 100 si T69 cu FCM!

is6 este mai slab decat is3 la orice poate inafara de armura...dar cand tragi cu gold deja armura conteaza prea putin. Singurul tank premium pe care il poti folosi in esl este kv5 parerea mea. FCM is6 t34 sau mai stiu eu ce sunt doar tankuri mai slabe decat 50 100 is3 t32

Salut,

Pentru ESL Romania 7v7, care-s hartile si tancurile jucate? In medie, pentru o echipa de ESL de top, care-i minimul de tancuri pe care trebuie sa le detina un jucator in garaj? In ce zi/zile a/ale saptamanii si in ce interval orar are loc concursul? Formatul luptei este idem cu team-battle-ul? Adica lupte tip asalt, cu 7 minute runda, nivel tancuri 5xT8+2xT7 / 6xT8+1xT6?

Intreb deoarece ma bate gandul sa reintru in circuitul ESL Romania, formatul 7v7... In functie de raspunsurile voastre la intrebarile mele de mai sus, o sa ma hotarasc ce o sa fac pe viitor...

Ideal

Light: Ru 251;13 90 ; T54 light ; T49 ; m41 walker bulldog ; 59 16 ; M37

Medium:T69,persh

Heavy: IS 3,110,T32,50 100,kv 5,T29,

TD:RHM

arty:m44

• Upvote 1

Ideal

Light: 13 90, T54 light ,T49,m41 walker bulldog,59 16,m37

Medium:T69,persh

Heavy: IS 3,110,T32,50 100,kv 5,T29,

TD:RHM

arty:m44

Poti sa-mi dai niste exemple de setup-uri pentru anumite harti? Intreb deoarece vreau sa stiu care tancuri au ponderea cea mai mare (banuiesc ca heavy-urile se folosesc mai rar sau in numar mai mic)...

Ru251 nu se foloseste?