Jump to content
SDST

Echipaj si Skilluri

Recommended Posts

Da, e mai bun cred adrenaline rush. Eu nu i-am pus pentru ca e perk si se activeaza de abia la 100%. Probabil o sa schimb cand trec pe skill-ul 5.

Pai, nu prea ai cum sa vorbesti de randament.

Perk-urile sunt active cand fac 100%, iar skill-urile devin active inca de la inceput.

...

Nu spune nimeni ca trebuie sa te conformezi, fiecare isi antreneaza echipajul dupa bunul plac , fiecare joaca in stilul lui. 

Eu din experienta iti spun ca am echipajul de pe Leopard PTA care este vechi si pe care am bagat ca primul skill BIA. Pe acelasi echipaj ma chinui acum sa fac becul si iti spun sincer ca daca as da timpul inapoi , as face lucrurile exact in ordine inversa. Este mult mai util un bec decat un BIA ,este mult mai utila o raza vizuala mai mare decat BIA , este mult mai util un Safe storage pe un tanc de hartie unde si un scout de rahat imi ia ammorack-ul dintr-o lovitura. 

BIA este util , dar n-are prioritate , cel putin nu in cazul meu, care tind sa joc pentru performanta.

Oricum , ma repet , nu spun ca te inseli , spun doar sa nu contrazici atat de tare parerile celorlalti. Cum nu toti stim sa jucam cu artileria dar in schimb jucam cu un mediu sau un td, la fel se aplica si in cazul skill-urilor, fiecare le foloseste cum poate. 

• Upvote 1

"Pe acelasi echipaj ma chinui acum sa fac becul si iti spun sincer ca daca as da timpul inapoi , as face lucrurile exact in ordine inversa."

Si ce te impiedica sa dai drop ?!

Daca tot invatati BiA la echipaj, puneti-va dar si ventilatia la tanc!

De la 110%, se va ridica la 121%. Se simte foarte mult in lupta. Iar daca mai puneti si ceva gustari de 20k, atunci atinge maximul de 132% 

"Pe acelasi echipaj ma chinui acum sa fac becul si iti spun sincer ca daca as da timpul inapoi , as face lucrurile exact in ordine inversa."

Si ce te impiedica sa dai drop ?!

Simplu , stii cate jocuri joci ca sa faci alea cateva procente de xp? Cum nu folosesc gold la reskill , inseamna ca trebuie sa o fac pe bani, ceea ce inseamna ca nu mai primesc aceeasi experienta inapoi deci multe jocuri facute se cam duc naiba. 

Da, dar o să vezi că 100 meciuri fără bec nu fac cât 1 cu bec. Mai bine faci câteva sute de meciuri în plus cu bec ca să recuperezi %-tele pierdute decât să te chinui fără în continuare. Diferenţa e ca de la cer la pământ.

Intrebare...am luat echipajul de pe AMX 12t si l-am mutat pe AMX13 75...am recalificat echipajul pentru 13 75 (cu bani pt 90%) dar am pastrat si 12t-ul. Cand il mut pe 12t imi arata procentajul cu rosu (undeva la 75%) si stiu ca nu creste daca este rosu. Intrebarea este...daca recalific iar echipajul pt 12t procentajul pt 13 75 va fi cu rosu?

Cum sa fac sa mut un echipaj de pe un tanc pe altul si sa ii pot califica  pe ambele tancuri? Asta daca este posibil.....AS DORI UN RASPUNS DE LA CINEVA CARE STIE DESPRE CE VORBESTE (nu de la cei ce isi dau cu parerea)...!!!  

Multumesc anticipat !!!

PS: sper ca s-a inteles intrebarea...!!! :)

Echipajul poate fi calificat doar pe un singur tanc, nu pe doua in acelasi timp.

Doar tancurile premium au calitatea de a putea folosi echipaj specializat pe alt tanc, cat timp acel alt tanc e de acelasi tip si aceeasi natie cu tancul premium.

Cum sa fac sa mut un echipaj de pe un tanc pe altul si sa ii pot califica  pe ambele tancuri? Asta daca este posibil.....

Trebuie sa iti mai faci un echipaj. N-ai alta varianta.

Doar pe tancurile premium poti folosi echipaje specializate in alte tancuri (din aceeasi clasa).

Intrebare...am luat echipajul de pe AMX 12t si l-am mutat pe AMX13 75...am recalificat echipajul pentru 13 75 (cu bani pt 90%) dar am pastrat si 12t-ul. Cand il mut pe 12t imi arata procentajul cu rosu (undeva la 75%) si stiu ca nu creste daca este rosu. Intrebarea este...daca recalific iar echipajul pt 12t procentajul pt 13 75 va fi cu rosu?

Cum sa fac sa mut un echipaj de pe un tanc pe altul si sa ii pot califica pe ambele tancuri? Asta daca este posibil.....AS DORI UN RASPUNS DE LA CINEVA CARE STIE DESPRE CE VORBESTE (nu de la cei ce isi dau cu parerea)...!!!

Multumesc anticipat !!!

PS: sper ca s-a inteles intrebarea...!!! :)

trbuie sa il califici tot cu bani ca sa nu mai apara cu rosu , sau sa il muti de pe un tanc normal pe unul premium de aceeasi tip si tara.Pe tancurile nonpremium o poti face cu bani dar pierzi din coeficient sau cu gold si nu pierzi nimic.De exemplu echipaljul de pe panther2 il mut pe t25 care e premium si invers si nu pierd nimic , este calificat pentru panther dar merge si pe t25 fara sa ma coste nimic ,pe t25 are calificarea pt panther dar merge si crestesc si abilitatile
  • Upvote 1

Are cineva idee de ce nu pot folosi echipajul de pe Cdc la Lorr40t? L-am putut folosi o lupta si apoi cand m-am dat iar cu Cdc-ul, a revenit si a ramas pe Cdc. 

Daca ii dau pregatire ptr Lorr, imi apare ca in imaginea de mai sus dar nu il pot aduce pe Lorr :( is3 - is3 auto sau t34- t32 e ok, il pot plimba dupa cum am chef. 

Are cineva idee de ce nu pot folosi echipajul de pe Cdc la Lorr40t? L-am putut folosi o lupta si apoi cand m-am dat iar cu Cdc-ul, a revenit si a ramas pe Cdc. 

Daca ii dau pregatire ptr Lorr, imi apare ca in imaginea de mai sus dar nu il pot aduce pe Lorr :( is3 - is3 auto sau t34- t32 e ok, il pot plimba dupa cum am chef. 

care imagine?

daca este calificat pe CDC nu il poti folosi la capacitate maxima pe lorr. califica-l pe lorr si apoi joci fara penalizare la CDC.