Jump to content
SDST

Echipaj si Skilluri

Recommended Posts

Clar ajunge in baraka si va multumesc ca aveti rabdare cu cei noi veniti in jocul asta.

Sunt foarte multe de invatat si pana nu te lovesti de ele nu ai cum sa le inveti .Imi cer scuze daca voua vi se par banale intrebarile astea dar ,cum spuneam si mai devreme jocul asta este destul de complex si sfaturile bune sau mai bine zis deciziile bune nu le poti lua decat cu ajutorul vostru , a celor experimentati .

VA multumesc si cat mai multe  tankuri distruse .  ;)

BIA functioneaza fie pentru echipaje 100% feminine, fie pentru echipaje 100% masculine. Daca le amesteci, nu mai functioneaza BIA...

Sugestia mea e sa lasi muierea in cazarma pana mai aduci cateva de poti strange un echipaj 100% feminin...

Restul skill-urilor functioneaza la echipaje mixte. Dar nu ti-as sugera sa folosesti aceste echipajele mixte. Mai devreme ori mai tarziu o sa ai nevoie de BIA si o sa-ti iei teapa.

Sfatul meu e idem cu cel al colegilor de mai sus.

Salut!

Eu asa am facut si le-am pus pe IS3A, dar vocea nu este de femeie!, poate nu am setat eu ceva?. (am si iS6 pentru antrenat echipaj)

Asta pentru ca nu sunt chiar femei, sunt ladyboys. : PRETTINESS :

Stai linistit, nu ai setat nimic gresit, pur si simplu jocul nu are crew voice feminin. Daca tii neaparat sa-ti trancane o gagica poti cauta vreun mod care sa faca asta.

Toate bune si frumoase, antrenezi echipajul, il muti de pe un tanc pe altul, bla bla, creste tierul cresc si skill-urile... si te trezesti ca ai antrenat 4 fraieri si pe tancul ala iti trebuiesc 5. Is3 are 4 membri in echipaj, t10 tot 4, is7 are 5. Si atunci... ai 1 fara skill-uri, cele comune ca bia se anuleaza. Rhm-ul are 4 membri, wt auf e 100 are 6. Ori folosesti gold ca nebunul daca se poate, ori folosesti experienta libera la greu.

In cazul asta, cumperi cu gold al 5-lea membru si ii bagi direct BIA. Dupa 30-40 batalii teoretic ar trebui sa ajungi la 100% cu BIA si sa fie activa. Merge repede treaba, nu-i stres.

am si eu o intrebare dupa tot ce vad aici...

pana la urma cate skilluri poate avea setate un membru de echipaj? 3 sau 5? sau?

vad clar in topicu initial cate is...dar in discutiile de mai jos nimeni nu pomeneste nimic de mai mult de 3 skilluri...deci am dilema..,

ideea e ca in timp oricum se fac toate 100%...dar am nevoie sa stiu daca is nevoit sa renunt la ceva folositor sau doar sa il aman...

de ex. la comandant pe un TD...is folositoare al 6-lea simt, bia, camuflaj, reparatii si ochi de vultur...aproape necesare toate...acuma pot ajunge sa le am sau trebe sa renunt la 2 din ele?

Edited by Splina

Poti ajunge sa ai toate skillurile, depinde cat joci cu echipajul respectiv.

Un tier X are de obicei minim 3-4 skilluri. La al 5-lea ajungi relativ usor daca joci mult tancul, dar dupa 5 e extraordinar de greu sa mai cresti. Eu imi gandesc tancurile de tier X cu 4 skilluri. Decat sa farmez pe tancuri premium pana la al 6-lea skill, mai degraba imi mai prepar un echipaj de 3-4 skilluri. De exemplu, FCM/IS-5. Nici nu mai bag echipajele de pe 50B/IS7 pentru ca deja am aproape 5 skilluri. Aleg sa-mi fac si echipajele de pe 50-100/IS-3 asemanatoare.

De asemenea, echipajele feminine au 2 randuri de skill-uri in plus. Deci e relativ usor sa faci 6 randuri pe un echipaj de genul asta.

Eu regret faptul ca mi le-am pus pe linii de tancuri unde nu aveam echipaj - STB-1, AMX 30B, FV215b. Ar fi trebuit sa le pun pe tierul X de pe liniile unde se pastreaza un tier 8 - T54LT, IS-3, 1390, 50100, T32 sunt niste exemple. Probabil la americani e nevoie de cele mai multe echipaje.

De asemenea, un astfel de echipaj e mai util pe un medium decat pe un heavy. De ce? Pentru ca un heavy nu are nevoie de randul cu camo.

Edited by _micKee_

Poti ajunge sa ai toate skillurile, depinde cat joci cu echipajul respectiv.

Un tier X are de obicei minim 3-4 skilluri. La al 5-lea ajungi relativ usor daca joci mult tancul, dar dupa 5 e extraordinar de greu sa mai cresti.

Era un baiat pe forumul WoT EU  cu toate skill-urile pe  Type 59 ... dupa vreo 26.000 batalii cu cont premium.  :lol:

Gata am gasit si topic-ul pe forum :  http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/484969-8th-skill-done/

Edited by fluffyLuchs

Apreciem ceea ce incerci tu sa faci dar am rugamintea ca pe viitor sa fi mai atent pe unde postezi . Multumesc .