Jump to content
SDST

Tancuri scumpe la vedere

Recommended Posts

Din cate stiu, T95E6 trebuia sa il bage ca si cadou, in ultima campanie Clan Wars, World on Fire sau cum drac se numea. La fel cum a fost VK72.01 si M60, sau intr-o campanie viitoare. Oricum, va fi un tanc interesant, daca decid sa il bage ca si top tier la o noua linie de meds. Chiar as farma pentru el. Tunul de pe E5, rullz pentru un tanc medium.

Poate-mi dati dreptate, poate nu, dar tancul cu cea mai rara aparitie pe serverele europene este M6A2E1.

L-am vazut o singura data, intr-adevar foarte rar.

De asemenea tancuri foarte rare nementionate aici si pe care le-am vazut sunt:

* Pz II ausf J - sunt putine dar sunt jucate pentru ca armura este aproape impenetrabila, iar cu munitie premium pot penetra toti adversarii. L-am vazut de 3-4 ori.

* Pz V/IV - vazut de 2 ori, nu este impresionant deloc, dar foarte rar.

* Type 62 - va aparea mult mai des de la sfarsitul lunii septembrie pentru ca se da cadou la finalizarea misiunii cu tancuri medii. Dar pana acum l-am vazut o singura data. Pe de alta parte sunt doua tancuri cu nume similare Type 61, Type 64 si puteti sa il confundati pe Type 62 cu ele la nume.

* Sexton I - singura artilerie premium prezenta in magazin, greu de zis cat de rar este pentru ca poate fi confundat cu Sexton II, dar cu siguranta este rar, nu-mi amintesc sa-l fi identificat specific decat o singura data.

* 105 leFH 18B - artilerie premium frantuzeasca destul de rara, am vazut-o totusi de aprox 10 ori, are o cadenta de tragere infernala, 8 secunde si de aceea de obicei este usor de observat in echipa adversa, cand ploua cu obuze de artilerie, este un 105 leFH in partea cealalta.

Pentru mine, tancuri foarte rar si greu de vazut pe campul de lupta sunt:

BT-SV

PZ 38H

PZ Auf II

M6A2E1

Ar mai fi si urmatoarele, dar PZ B2 a inceput sa apara prin joc, datorita promotiilor la care a fost inclus in Gift Shop, iar KV-220 si Type 62, isi vor creste numarul de pe 25-26 septembrie, cand jucatorii pot finaliza misiunile lunare.

PZ B2

KV-220

Type 62

De unde , sau cum, au cumparat unii jucatori 105 leFH 18B - artilerie premium frantuzeasca? Din ce am vazut nu este la vanzare. Am impresia ca a fost o promotie in care se oferea ca bonus daca cumparai un FCM 50T .... sau ma insel?

De unde , sau cum, au cumparat unii jucatori 105 leFH 18B - artilerie premium frantuzeasca? Din ce am vazut nu este la vanzare. Am impresia ca a fost o promotie in care se oferea ca bonus daca cumparai un FCM 50T .... sau ma insel?

http://worldoftanks.eu/en/news/pc-browser/46/new-jinx-range-plus-italeri/

http://worldoftanks.eu/en/news/pc-browser/premium/premshop-wot-teamwork/

Am gasit o statistica cu cele mai rare tancuri de pe serverul EU. Iata:

KV-220 Beta-Test - 78
PzKpfw V-IV Alpha - 100
BT-SV - 579
T-54S - 1490
PzKpfw II Ausf. J - 2065
PzKpfw IV Hydraulic- 2119
M60 - 2545
A-32 - 3110
T49 - 3858
M6A2E1 - 4091
PzKpfw V-IV - 5016

Dar de Objekt 907 nu zice nimeni nimic? M-am intalnit intr-un random cu asa ceva, eu avand E-50. Marturisesc ca nu stiam mai intai ce sa fac, sa trag mai intai (dar unde?) sau sa ma dumiresc ce dracie e aia?

Degeaba am tras de doua ori, caci au ricosat ambele proiectile.

Daca stie careva cum poate fi anihilata eficient specia asta rara, sa-mi spuna si mie.

Dar de Objekt 907 nu zice nimeni nimic? M-am intalnit intr-un random cu asa ceva, eu avand E-50. Marturisesc ca nu stiam mai intai ce sa fac, sa trag mai intai (dar unde?) sau sa ma dumiresc ce dracie e aia?

Daca stie careva cum poate fi anihilata eficient specia asta rara, sa-mi spuna si mie.

Ii penetrezi lower-plate-ul (burta lui) cu 201 pen, sau alta modalitate, sigur sunt usor de penetrat cele doua cupole.

E o dracie noua, aparuta de 5 zile doar.

Gandeste-te ca e un T62-A cu mai multa armura, eu n-am avut probleme sa-l penetrez.

tancuri care le vad rar dar mi le doresc foarte tare sunt IS-5 si IS-3A, deci daca aveti in cont asa ceva si vreti sa vindeti dati un semn :D

Is5=tanc dat la misiune ( adica nu sunt f multi care îl au) si is3a =tanc premium cumparat cu bani reali ( sunt multi care nu le place si multi care nu au fondurile necesare). Vezi in sectiunea "bazar" daca se incadreaza ceva preferintelor tale)