Jump to content
Emil

Scursurile romanesti din WoT

Recommended Posts

Salut,

Proverbul "hotul din casa e greu de descoperit" s-a adeverit (si) pentru clanul [NOS].

Prin metode de el stiute, jucatorul _FLATR0N_ a reusit sa se imprieteneasca cu cei din conducerea clanului [NOS] doar pentru a-i sparge contul unui ofiter executiv, ca mai apoi sa-si transfere tot gold-ul din vistieria clanului in contul propriu. Pentru a-si duce la bun sfarsit planul, a fost nevoie de aprox. 2 luni, ca sa castige increderea din partea conducerii clanului.

Spre nenorocirea lui si fericirea noastra, acest "drac impielitat" (cum se zice pe romaneste) n-a gasit cantitatea de gold asteptata. A reusit sa-si transfere 16.950 gold, suficient cat sa-si cumpere un tanc premium de nivel 8, sa-si schimbe nick-ul din _Zyzz in _FLATR0N_ (in speranta desarta ca o sa i se piarda urma) si sa-si ia o luna de cont premium. Pe langa toate astea, omul si-a asigurat publicitate gratuita din partea membrilor [NOS] oricare ar fi drumul sau prin clanurile WoT...

Inca o dovada cat de jegosi sunt unii romani. Penultima bravura a apartinut tot romanilor.

Din ce am auzit eu: jucatorul z_Alexander_D, fost membru [FAME] a intrat pe contul unui ofiter executiv si a dat afara aproape toti jucatorii din [FAME]. Mai apoi a iesit si el cu "ceata lui de haiduci" si si-au infiintat stronk klanu numit [LGEND]... Asta e din auzite...

Ce stiu eu sigur: [FAME] nu mai recruteaza jucatori romani, indiferent de statisticile lor, din simplul motiv ca romanii sunt jegosi...

post-972-0-10568800-1424160801_thumb.jpg

• Upvote 3

Chestiile astea se intampla pe la toate natiile .. se gaseste cate unul din asta .. eu personal nu as generaliza.

Este exact cum ai spune ca doar romanii fura si restul din europa nu ... pacat si regretabil acest gen de evenimente .. dar nici pe ofiterul ala nu l-a pus nimeni sa-si dea userul si parola, imi este greu sa cred ca i s-a spart contul ... 

Asta este domnia si prostia se platesc.

Si nu mi se pare acest gen de actiuni "tipic romanesti" asa ca nici titlul topicului nu este ok. Orice natie are uscaturile ei si nu sunt cu nimic mai prejos roamanii decat nemtalai, francezi etc.. gasesti gunoaie peste tot.

Si ca sa inveselim putin atmosfera .. poate distinsul "hot" din NOS ( am pus ghilimele pentru ca nu stiu 100% ca asa este) a ascultat de Grigore Lese :) :)

• Upvote 1

Nu si-a dat userul si parola, acest specimen a reusit sa le afle (adresa e-mail + parola) pe parcursul celor 2 luni cat a activat in [NOS]... Practic, a spart contul altui jucator. Ma gandesc ca daca se poate demonstra acest lucru (spargerea contului unui ofiter executiv), printr-un ticket trimis la WG, se poate rezolva treaba... Eu oricum nu m-am mai lovit de o astfel de problema...

Si cum le-a aflat? este ghicitor?? daca nu i le-a spus nimeni ... hai ma ce dracu :)

Oricum acum este tardiv. Poti incerca sa faci ticket dar eu zic ca sansele sa se schimbe ceva tind spre 0.

Daca stai sa cauti pe forumuri sunt destui din astia patiti, asa ca asta este .. treceti peste si atentie cui dai date confidentiale.

Bine ca nu i-a comunicat si datele cardului :)

Da, nici eu nu cred ca sa mai poate face ceva... Oricum, macar stim cine-i hotu', asa ca "daca ai furat o data, esti hot pentru toata viata"... :)

• Upvote 1

Cam putin gold in visterie :D

Trecand la lucruri mai serioase pot spune ca este al 3 jucator roman care fura goldul din visteria unui clan international  .Eu nu generalizez dar stigmatul il avem toti in momentul in care ne intalnim in random sau CW cu clanurile respective.

• Upvote 1

Cam putin gold in visterie :D

Trecand la lucruri mai serioase pot spune ca este al 3 jucator roman care fura goldul din visteria unui clan international  .Eu nu generalizez dar stigmatul il avem toti in momentul in care ne intalnim in random sau CW cu clanurile respective.

Dupa cum se vede si in poza, pe ianuarie si februarie 2015 s-au strans in jur de 40k gold, ceea ce nu-i rau, avand in vedere ca Africa e lumea a 3-a. :D

Da, romanii chiar au reputatie proasta prin clanurile bune internationale. Spre exemplu, [FAME] nici nu mai vrea sa auda de romani, deci au generalizat treaba...

Oricum, astazi cred ca e ultima zi de Africa. Urmeaza sa incercam ceva prin Europa...

Problema asta provine cel mai probabil de la veniturile din viata reala. Daca pentru un neamt.... sa zicem..... sa dea 50 euro pe un tanc.. este nesimnificativ .. pentru multi romani aceasta suma inseamna ceva .. stiu destui jucatori de WOT pentru care si cei 10 euro pentru un cont premium este o suma mare.

Sunt cam foarte sigur ca majoritatea romanilor cu un venit decent nu se coboara la asa ceva.

Dar repet ... uscaturi sunt peste tot .. si astia indiferent de natie ar trebui prinsi .. rupte mainile si batuti cu ele ... ipotetic vorbind :)

Ma gandesc in acest moment stigmatul pus tututor romanilor din NOS de catre colegii germani. Neplacuta situatie oricum.

Pai nu ar fi cazul sa te gandesti sa furi goldul , oricum 90% din playeri declara ca joaca "for fun".Pentru distractie se poate juca si fara CP sau tanc premium  :D

• Upvote 2

Ma gandesc in acest moment stigmatul pus tututor romanilor din NOS de catre colegii germani. Neplacuta situatie oricum.

Da, ei nu zic nimic, dar imi dau seama ce gandesc (ex: "ui' si la sarantocii astia"). Pe langa nemtii din Team Scorpio, ma intreb ce gandesc internationalii din Team Gladius, in special spaniolii veniti din fostul [-ONE-], dati afara si dizolvat clanul... TOT DE UN ROMAN!!!

• Upvote 1

Oricum pe ei nu-i arde la buzunar. 50-100 EURO bagati lunar in WoT, pentru ei, este un mizilic... Doar ca reputatia noastra de romani, este in floare in momentul de fata...

Pe langa toate astea, in [NOS], romanii din Team Draconis sunt cei mai slabi, statistic vorbind... In schimb, incercam sa compensam prin joc de glezne, joc de echipa si recrutarea de jucatori cat mai buni. :wub:

Si "bady", acum "BigFury" (nu cred ca mai este contul sau... daca ii stie cineva contul actual sau daca mai joaca sa ziceti sa stim si noi) a facut la fel cu R1S3 dupa niste certuri. Mai mult, i-a si nenorocit contul deputy-ului de atunci. Niste jeguri.

• Upvote 1

Am redenumit titlul topic-ului in Scursurile romanesti din WoT, in speranta ca, la fel ca si micKee, putem da publicitatii toate specimenele de genu'...

Am uitat sa precizez, a fost si in timpul campaniei mici pt. tancul T23E3... multi jucatori pierzand posibilitatea sa-l mai ia. A dat kick la tot clanul.

si nu sr pot face reclamatii la wg? cu dovezi si sa dispara aceste specimene. e bun titlul cu romani ca astia ne intereseaza. Dar nu se poate face un topic ceva de genul baza de date cu toate specimenele cu dovezi cu drept la replica pt reclamati? Sa putem sti despre anumiti retarzi, chiar daca nu-i putem exclude din joc macar da nu-i bagam in clanuri sau sa intre lumes in clan la ei. Repet cu dovezi clare gen replay printscren martori si poate scapsm de aceste mizerii.