Jump to content
Emil

Scursurile romanesti din WoT

Recommended Posts

i`m here like   : SHOUT :

"if u have skill and you are a very good person , you`ll allways be RESPECTED , or at least not rejected:)

singura problema e ca dati apa la moara tuturor ruginiturilor ca sa zic asa . 

bafta;)

Ia cititi skill maxim de tanchist mai jos:

Dupa o lupta stransa in care a fost scorul 2-2, 5-5, 8-8, se ajunge la situatia 5 vs 5, moment in care 2 inamici sar pe mine cu Type 62 si pe cele doua TDuri one shot ramase si ajutati de un KV-4 din spate ne omoara pe toti. Colegii nostri cu T 34 (heavy american) si O-I erau intr-o situatie de 2 vs 1 cu un T-28 Prot + o artilerie nespotata care probabil ii tinea pe loc.

ajunsi 2vs5 ce credeti ca face T 34 cu peste jumatate de viata ramasa? Se ineaca in mod deliberat. Putea lejer sa omoare unul din tancurile inamice care era one shot, IS-6 avea si el mai putin hp, iar KV4 se chinuia sa ajunga si oricum s-a oprit sa omoare O-I-ul. Am scris in chat ca n-am mai vazut top tier heavy sa se sinucida, asa ca omul eliberat de sarcina grea de a conduce tancul s-a gandit sa ma injure putin.

aH8uhls.jpg?1

Nu ca m-ar deranja injuraturile, dar situatia mi s-a parut suficient de hazlie ca sa merite impartasita si cu altii.

• Upvote 1

In ultima perioada tot mai multi romani frustrati pe joc,care dupa ce ca nu ajuta echipa cu nimic mai si arunca cu injurii pe chat mai ales asupra altor romani,tipic romanesc.Asa cum s-a intamplat de cateva ori si mie,unul dintre ei chiar dintr-un clan bunicel,ma mai si santaja ca o sa ajung pe forum ca m-am luat si eu de el in garaj la randul meu dupa ce el a inceput in timpul jocului,crede-a ca nu salvez replay-ul.Am facut greseala asta odata si nu am avut cum sa ma justific.Ce oameni :))

Pai zi-i si numele.....daca tot incepi..baga pan' la capat. Ca asta e rolul topicului de fata : "scursuri"..deci name please. Altfel..sunt doar vorbe-n vant

bai fratilor , 

Scursuri sunt aia care injura sau scursuri sunt aia care posteaza print screenuri pe aici doar cu ce vor ei fara sa specifice de ce ala a injurat ???

NU de alta dar sa pui poze si sa explici cum tu nevinovat ai fost luat la p.... in conditiile in care foarte multi din cei care sunt in acele prin screenuri NU sunt pe forum si NU se pot apara mi se pare de toata jena .

Astia cu pozele nu va simtiti putini jenati de faptul ca postati poze despre anumiti oameni care nu se pot apara ? 

Dar ce facem cu scursurile alea de jucatori care pierd meciuri pe banda rulanta , sau care campeaza cu E 100 langa arti si chestii de gen ...pt mine aia sunt SCURSURI ....voi astia cu pozele sunteti doar niste masochisti 

V-ati uitat de curiozitate , astia care tot posteaza poze pe aici ce WN8 au ? cateva exceptii restul sunt pamant de flori .

Acum aprtea a doua :

BUN , a aparut nepatatul si preafericitul luptator pe forum si pune poza cu vasile care ii baga si ii scoate ....credeti vo secunda ca lui vasile o sa i se faca rusine si isi cere scuze ? credeti ca o sa fie sanctionat ? credeti ca isi mai aduce aminte vun recrutor ca vasile stie sa injure in 6 limbi straine fara sa se repete ??? VA zic eu ...I SE RUPE P*** LUI VASILE DE POZELE VOASTRE !!!!!:)

Pe acest topic trebuie sa fie mentionati DOAR cei ce fura din clan sau fac altfel de imbecilitati care afecteaza o comunitate si pot recidiva , ATIT!!!

• Upvote 1

Awa, da eu sunt un,, pamant de flori,, si sincer nu ma intereseaza de cei care ,, NU sunt pe forum si NU se pot apara,, nu este  problema mea .Ceea ce spui tu seamana a  cenzura  adica nimeni sa nu spuna nimic ,nimeni sa nu stie nimic. Sincer nu vreau sa intru in polemica cu tine dar nu sunt de acord cu ceea ce ai scris tu ,da nici mie nu imi plac multe m-am lasat de joc m-am reapucat ca majoritatea de pe aici cred  si am ajuns la concluzia ca daca vrei sa joci joci daca nu te duci si te uiti la TV.Poate ca singurul lucru de care nu sunt de acord este titulatura topicului,,Scursurile romanesti din WoT,, e putin cam dur nu suntem aici sa judecam pe altii suntem aici ca sa impartasim din experienta sau din cunostintele acumulate pe parcursul unor ani buni de jucat  WOT.

Cei care vor dreptul la replica cred ca sunt bine veniti si nimeni nu a ingradit vreodata un drept la replica pe acest forum chiar daca a fost in contradictoriu sau cel putin eu nu am bagat de seama. Sunt prea multe de spus si nu are rost sa ne omoram si ultimul neuron ramas in viata il lasam sa imbatraneasca linistit .

O zi buna va doresc

Cat despre injurat  ma simt atat de bine fara chat in joc nu injur nu ma injura nimeni(nu vad) joc pur si simplu atat cat stiu si cat pot.

Pe de o parte ai si tu dreptate, ca sa dovedesti ca ai foast injurat degeaba ,trebuie sa vii cu inregistrarea meciului ca o poza poate sa arate doar o anumita parte a adevarului. In legatura cu campatul sunt destui retarzi care campeaza ca niste ordinari dupa care injura ca la usa cortului.

Ai dreptate si tu Awa,tocmai de aceea nu vreau sa postez,nu e locul potrivit dar ce vreau sa scot in evidenta e prostia de care dau dovada unii,fustrati din cale afara,care dupa ce ca nu ajuta echipa cu nimic se dau tot ei patrati exprimandu-se asa.Daca pe tine Awa nu te deranjeaza cand un jucator roman te injura de mortii matii cand ea e moarta de ceva timp pe motiv ca el stia ce are de facut ca sa castige un c....t de meci,atunci ar trebuii sa nu te deranjeze nici de ce se posteaza in topicul asta.Respectati-va romanilor macar in jocul asta de c....t.Dupa tine,aia care injura ca in exemplu de mai sus in ce categorie i-ai baga.O sa pun si replay-ul in care am vazut ca se i-a si de intreg clanul cand a vazut ca nu il bag seama.Revin cand mi se rezolva problema la internet.

Eu ma mandresc cu faptul ca sunt unul din aia care isi mai iau injuraturi in lupta si incearca sa aplaneze conflictul si ii explic frumos , dupa lupta, in chat, oponentului ca nu e frumos, ca mai sunt si copii in joc si ca ar trebui sa aiva o atitudine mai buna..sa fie mai iertator. " Sa fim mai buni in joc, cu ceilalti care nu sunt suficient de inzestrati de natura sa faca ceea ce trebuie in timpul meciului" ii spun. El/ei, in majoritatea cazurilor, recunosc si isi cer scuze.."lets be friends"..bla bla bla...si imi spun ca le pare rau , dar mai rabufnesc cateodata, regretand apoi. Le declar ca sunt multumit de "pocainta" lor, le bag un "fuck your mother's dead people" si le dau ban la chatul privat.......asta inseamna sa fii sadic :D . Incercati...e mult mai funny decat sa te injuri cot la cot intr-una cu el/ ei.

• Upvote 1

Awa, da eu sunt un,, pamant de flori,, si sincer nu ma intereseaza de cei care ,, NU sunt pe forum si NU se pot apara,, nu este  problema mea .Ceea ce spui tu seamana a  cenzura  adica nimeni sa nu spuna nimic ,nimeni sa nu stie nimic. Sincer nu vreau sa intru in polemica cu tine dar nu sunt de acord cu ceea ce ai scris tu ,da nici mie nu imi plac multe m-am lasat de joc m-am reapucat ca majoritatea de pe aici cred  si am ajuns la concluzia ca daca vrei sa joci joci daca nu te duci si te uiti la TV.Poate ca singurul lucru de care nu sunt de acord este titulatura topicului,,Scursurile romanesti din WoT,, e putin cam dur nu suntem aici sa judecam pe altii suntem aici ca sa impartasim din experienta sau din cunostintele acumulate pe parcursul unor ani buni de jucat  WOT.

Cei care vor dreptul la replica cred ca sunt bine veniti si nimeni nu a ingradit vreodata un drept la replica pe acest forum chiar daca a fost in contradictoriu sau cel putin eu nu am bagat de seama. Sunt prea multe de spus si nu are rost sa ne omoram si ultimul neuron ramas in viata il lasam sa imbatraneasca linistit .

O zi buna va doresc

Cat despre injurat  ma simt atat de bine fara chat in joc nu injur nu ma injura nimeni(nu vad) joc pur si simplu atat cat stiu si cat pot.

fetele...vad ca la voi democratia este selectiva....cum tu ai dreptul la libera exprimare si amaratul ala are dreptul la aparare sti ? este unul din principiile de baza a unui stat de drept si a unei democratii .

Conform titlului topicului cam toti suntem niste "scursuri" , tuturor ne scam cate un "bagamias p*** din cand in cand .

Va simtiti mai bine cand puneti pozele alea ? adica e ceva de genu " l-am f**** pe fraier " , va creste "ciul" sau cum , vorbesc serios chiar incerc sa inteleg comportamentul asta de gossip girl al unora dintre voi .

Catalinuuu din punctul meu de vedere ai nota 10 pt dezactivarea chatului ...te scot de la masochisti si maicute :)

@Haua25:

Astia care injura nu trebuie sa aiba o categorie speciala , pur si simplu nu trebuie sa aiba nimic , toti injuram si in joc si pe chat si in trafic si nu se mai trezeste nicio fata sa puna filmulete si poze cu voi pe nicaieri .

Scursuri sunt aia care fura goldul clanului sau dau afara membrii din clan cu conturi de ofiteri ....aia trebuie postati aici .Marea problema este ca la cate imbecilitati se posteaza , cand un recrutor sau ofiter vrea sa caute numele unei reale scursuri se plictiseste sa se uite prin 23141241 de pagini cu poze care nu zic nimic .

Awa, vorbim aici de democratie cumva??E vorba de dreptul la libera informare/exprimare ce postam noi aici consider ca este o informare nu o acuzare.Nu consider ca daca  ai postat in acest topic neaparat acuzi pe cineva mai degraba informezi o comunitate despre un anumit comportament sau o anumita intamplare .Putin imi pasa daca cineva se apara sau nu e dreptul fiecaruia sa spuna ce vrea despre cine vrea .

Asta este punctul meu de vedere , e problema voastra ca injurati si eu injur, toata lumea injura vedeti si voi ce echipe sunt in ultima vreme in ultimele 24 de ore am un winrate de 39.53 in 43 de lupte. Asta e mai fumez o tigare injur in gand sau cu voce tare si merg mai departe.

Cum iti spuneam in postarea anterioara parerea mea ca pt astfel de discutii trebuie creat un topic separat iar aici intradevar sa fie aduse in dicutie faptele ,, grave,, furt de gold, dat afara intreg clanul etc pt care merita sa fii etichetat ca si ,,scursura,,

O zi buna

Hai sa consideram CASE CLOSED si sa revenim on-topic. Off-topicul va fi sters.Discutiile au fost mutate aici (topic initiat de S80iulian) :  http://www.wotromania.ro/forum/topic/3046-cu-si-despre-romani/     Multumesc !

Si ultima replica: RARES

"Acest topic - 0 beneficii pentru comunitate, useless. Inchis."

Pana se inchide si aici e dragut... mai o barfa, mai o sushanea... bun la o cafea, nu mai e nevoie sa barfim la servici ca sa alungam stresul si sa dam vina pe altii. Doar citim despre 99% personaje anonime.

Sau sa instiintam notarial "pe parati" sa vina pe forum sa-si repereze onoarea...

Dar si atunci intrevad o problema: cine plateste posta?

• Upvote 1

Uite ca a venit ziua in care am avut si eu de-a face cu un romanas din asta de-al nostru, foarte educat tipul. Pardon, nu educat, sukar, ca baietii de cartier. Asta se intampla cand scoti din joc un smecher care nu stie rolul unui t30 cu 17.33 reload time si al unui mediu autoloader. L-am scos de la distanta mare, sub 100 metri deci...

im81l4.jpg

• Upvote 1

Uite ca a venit ziua in care am avut si eu de-a face cu un romanas din asta de-al nostru, foarte educat tipul. Pardon, nu educat, sukar, ca baietii de cartier. Asta se intampla cand scoti din joc un smecher care nu stie rolul unui t30 cu 17.33 reload time si al unui mediu autoloader. L-am scos de la distanta mare, sub 100 metri deci...   im81l4.jpg

paracioasa mica :)

• Upvote 1

Nici scursurile nu mai sunt ca pe vremuri.

Ăla e doar dobitoc, nu e scursură, nici macar român nu e. Intru si eu pe topic să mai învăt înjurături noi în tot spectrul de rude și dau de un pinguin care își ia un tanc cu gold si apoi se plânge că goldu pute.