Jump to content
Emil

Scursurile romanesti din WoT

Recommended Posts

Astfel de specimene pot fi specificate in topic-ul de fata. Aceste specimene o sa ocupe un loc aparte in lista mea de "prieteni" din WoT... :)

Inca o dovada cat de jegosi sunt unii romani. Penultima bravura a apartinut tot romanilor.

Din ce am auzit eu: jucatorul z_Alexander_D, fost membru [FAME] a intrat pe contul unui ofiter executiv si a dat afara aproape toti jucatorii din [FAME]. Mai apoi a iesit si el cu "ceata lui de haiduci" si si-au infiintat stronk klanu numit [LGEND]... Asta e din auzite...

Ce stiu eu sigur: [FAME] nu mai recruteaza jucatori romani, indiferent de statisticile lor, din simplul motiv ca romanii sunt jegosi...

z_alexander e un pusti putin batut in cap, din ce am vazut pe forumurile unde posta el..oricum barfta asta nu o stiam, ma intalnisem cu el zilele astea in radom (dupa cum era de asteptat a poluat chat-ul tot meciul) si am vazut ca are alt clan, dar nu stiam

parca si cei din DAC o patisera acum ceva timp

in alta ordine de idei, cat de usor trebuie sa fie sa poti sparge parola contului...doar daca i-a spart mailul ( si asta nu intra cumva la infractiuni?)

Problema asta provine cel mai probabil de la veniturile din viata reala. Daca pentru un neamt.... sa zicem..... sa dea 50 euro pe un tanc.. este nesimnificativ .. pentru multi romani aceasta suma inseamna ceva .. stiu destui jucatori de WOT pentru care si cei 10 euro pentru un cont premium este o suma mare.

Sunt cam foarte sigur ca majoritatea romanilor cu un venit decent nu se coboara la asa ceva.

mentalitate romaneasca paguboasa ! 

ce fel de justificare e asta ??? a furat de foame ? are pc, are net, o freaca toata ziua in wot si noi tre sa fim intelegatori ca vezi doamne, nu castiga cat nemtii ???

a furat ca e un gunoi nesimtit, o putoare care mai bine fura ca e mai comod sa furi decat sa produci. generatile de analfabeti si pupatori de moaste tot timpul si-au gasit scuze si au parazitat tara asta.

oameni care nu vor sa faca nici un efort sa-si imbunatateasca conditia si sansele in viata pt ca e mai usor sa te plangi, sa furi, sa spargi seminte.

n-are rost sa-i compatimiti si sa le gasiti scuze. nu ii ajuta cu nimic.

• Upvote 2

majorbang - nu le caut nici un fel de scuze ... citeste bine ... este inaceptabil dar totusi motivul pentru care o fac este cel prezentat .. asta este .. este mai usor sa furi decat sa incerci sa schimbi ceva in statutul social ... un fel de interlopi mondeni daca vrei ..

Ca si alt exemplu ... de ce unii prefera sa mearga pe un salar de1500 ron zilnic la servici, fara sa aiba aspiratii si alte teluri in viata .. dar se plang ce greu este in RO dar nu incearca sa faca nimic ... si sunt altii care castiga mult peste media din RO, duc o viata mai mult decat decenta si pentru aia vor mai mult, muncesc mai mult ... oameni si oameni ...

vonkriegii - Nu este usor ... dar in 99% din cazuri se da de bunavoie din motive de prietenie ... asa cum cred ca a fost cazul executivului din NOS ..  parerea mea ... 

Daca tot a venit vorba :

Jucatorul rammstein_n a facut ceva asemanator in KRT:

Atunci cand a fost facuta fuziunea dintre RO-RB si KRT , domnul mai sus mentionat s-a simtit foarte ofuscat ca vin tomatele sa ii ia locul , dupa o discutie despre arme reale ( pe care dansul sustine ca le are ) discutie cu un membru RO-RB mai mult decat autorizat sa discute de arme ( instructor de tragere - vicecampion european IDPA plus altele ) s-a simtit foarte ofuscat ca a dat-o in bara, iar exact in momentul CW a dat kick la 36 de jucatori (folosind cont de deputy ) . Am intrat la CW jumatate in clan jumatate fara clan . Timp de 7 zile nu am mai putut da join la KRT iar multi din cei care au luat atunci kick nu au mai dorit sa intre in KRT .

Acum respectivul este in L-BUN 

Ce este mai deranjant la acest om , este ca zi de zi imbraca o uniforma a armatei romane ......

vonkriegii - Nu este usor ... dar in 99% din cazuri se da de bunavoie din motive de prietenie ... asa cum cred ca a fost cazul executivului din NOS ..  parerea mea ... 

"doar pentru a-i sparge contul unui ofiter executiv

"

pai l-a spart sau i-a dat ala contu?

pai l-a spart sau i-a dat ala contu?

Asta poate sa ne-o spuna doar Dr_In_Black... Al lui a fost contul de pe care s-au facut manevrele. Din cate stiu eu, nesimtitului, din lipsa de tancuri (blocate dupa lupte de CW) i s-a dat un cont de pe care sa joace, cu parola identica/asemanatoare cu cea a lui Dr_In_Black... Adresa de mail a aflat-o, cel mai probabil, profitand de increderea executivului (ex: "trimite-mi si mie un mail cu blablabla...").

nu ati putea adminii sa mutati topicul asta mai sus ca aici parca nu prea intra multi. si sa fie accesat si actualizat zilnic sa anuntam aici toate scursurile.

Nu stiu .. Emil zice ca a fost "spart" .. ca parere personala zic ca a stiut user si parola direct de la executive .. prea putin important .. dar poate se trage un semnal de alarma despre divulgat date confidentiale ..

Ca si idee cand eram un ACSA un coleg de-al nostru a fost hack-uit exact de persoana care ii facea mentenanta la calculator  (cica un amic si autorul aflat ulterior)... culmea este ca ala juca direct de pe contul lui :) .. a durat vreo saptamana pana si-a luat contul inapoi si nu a pierdut nimic - caz fericit :)

"Inca o dovada cat de jegosi sunt unii romani. Penultima bravura a apartinut tot romanilor.

Din ce am auzit eu: jucatorul z_Alexander_D, fost membru [FAME] a intrat pe contul unui ofiter executiv si a dat afara aproape toti jucatorii din [FAME]. Mai apoi a iesit si el cu "ceata lui de haiduci" si si-au infiintat stronk klanu numit [LGEND]... Asta e din auzite...

Ce stiu eu sigur: [FAME] nu mai recruteaza jucatori romani, indiferent de statisticile lor, din simplul motiv ca romanii sunt jegosi..."

Din ce ai auzit tu, ai auzit prost. Nu prezinti nici o dovada ci doar barfe. In plus chiar daca, ipotetic vorbind, Z a facut chestia aia, e mai degraba o dovada a imaturitatii sale, nu a faptului ca romanii sunt jegosi!. FYI, "ceata de haiduci" era deja plecata in momentul disbandului iar LGEND a fost infiintat ca si metoda facila pt. incasarea eventualului gold de la Winter Cup.

FAME, este in momentul de fata condus de cativa polaci care sunt departe de notiuni gen verticalitate sau corectitudine si care au ca principal interes propria buna-stare (gold wise). Also, atm, la primul atac mai serios pe Anglia, famu will go visit Africa. Si Zamo, nu trebuie sa fii trist, oricum nu aveai statistici sa intri in fame :)

Din ce ai auzit tu, ai auzit prost. Nu prezinti nici o dovada ci doar barfe. In plus chiar daca, ipotetic vorbind, Z a facut chestia aia, e mai degraba o dovada a imaturitatii sale, nu a faptului ca romanii sunt jegosi!. FYI, "ceata de haiduci" era deja plecata in momentul disbandului iar LGEND a fost infiintat ca si metoda facila pt. incasarea eventualului gold de la Winter Cup.

FAME, este in momentul de fata condus de cativa polaci care sunt departe de notiuni gen verticalitate sau corectitudine si care au ca principal interes propria buna-stare (gold wise). Also, atm, la primul atac mai serios pe Anglia, famu will go visit Africa. Si Zamo, nu trebuie sa fii trist, oricum nu aveai statistici sa intri in fame :)

Am specificat clar: din auzite. De asemenea, la fel de clar am specificat ce stiu sigur: [FAME] nu mai recruteaza jucatori romani. Multumesc pentru faptul ca ne-ai lamurit cu privire la barfe.

Legat de statistici: da, sunt prea noob pentru [FAME] ca doar e [FAME] - cuibul orgoliilor si al pasionatilor de Hellcat si Cromwell, pentru farmarea WN8. :) Da, sunt jucatori buni in [FAME] si [LGEND], indubitabil, dar la fel de indubitabil este si faptul ca acolo s-au adunat toti orgoliosii si grandomanii WoT-ului...

• Upvote 2

nu ai de unde sa stii tu sigur nimic legat de FAME...o sa iti si demonstrez, sa nu crezi ca vb aiurea....dupa ce castigam wintercup o sa ies din LGEND si o sa ma duc in FAME...sa arat ca nu au nimic cu jucatorii romani. si nu doar asa la vrajeala, o sa le si conduc majoritatea CW...pot facea si stream dc vrei sa vezi cum joaca niste "pasionati de Hellcat si Cromwell"

poate asa inveti si tu ceva....

nu inteleg d c vb tu de LGEND care este efectiv un clan de chill, neutru, pe care o sa il folosim pentru competitiile WG sa incasam gold in el.

esti total pe dinafara de tot fenomenul asta wot in legatura cu CW si top clans si asa mai departe...dar iti place sa iti dai cu parerea, ca orice roman

Polacii recruteaza doar pe baza de stats, majoritatea sunt statpadderi/bushwankeri cu experienta limitata de CW/teamplay. Eu faceam de multe ori compromisuri in recrutare si apreciam gameplay-ul, insa acum nu mai sunt acolo ... so, gl.

Iar daca stii sigur ca fame siemkas nu mai recruteaza romani ar trebui sa reprezinte pt tine dovada narcisismului lor aka "jegosenie" si nu invers.

Anyway, nu vreau sa intru in polemica... bafta.

PS: lasa africa, mai vino pe ts la un teambattle, sa vedem daca mai stii sa misti :)

nu ai de unde sa stii tu sigur nimic legat de FAME...o sa iti si demonstrez, sa nu crezi ca vb aiurea....dupa ce castigam wintercup o sa ies din LGEND si o sa ma duc in FAME...sa arat ca nu au nimic cu jucatorii romani. si nu doar asa la vrajeala, o sa le si conduc majoritatea CW...pot facea si stream dc vrei sa vezi cum joaca niste "pasionati de Hellcat si Cromwell"

poate asa inveti si tu ceva....

nu inteleg d c vb tu de LGEND care este efectiv un clan de chill, neutru, pe care o sa il folosim pentru competitiile WG sa incasam gold in el.

esti total pe dinafara de tot fenomenul asta wot in legatura cu CW si top clans si asa mai departe...dar iti place sa iti dai cu parerea, ca orice roman

Cel putin asta sustin acum. Asta le-au spus catorva romani din [PTS] care au vrut sa mearga la ei, in [FAME]. E foarte posibil sa fie o chestie de moment. WN8-ul si-l mentin/cresc cu tancuri de nivel 6, dar asta, dupa cum am spus, nu-i face jucatori slabi ci dimpotriva.

De [LGEND] vorbesc din cauza lui z_Alexander_D, toata lumea il stie pe acest pustan nef*tut. Iar el se afla in [LGEND], nu? Adica cine-l suporta pe ala... no comment...