Jump to content
Emil

Scursurile romanesti din WoT

Recommended Posts

Anghelina Gabriel si low_rider ... este vorba de aceeasi persoana? Intr-o poza reprezentantul WG se adreseaza lui Anghelina...

Pertinenta analiza Patria_Hotilor.

salut.. hai ca vad ca a iesit din tantar armasar.. tre sa vin cu cateva precizari:eu sunt alpinica

deci: eu i-am dat lui ghost contul , de buna voie, nu la cerut eu am vrut pt ca nu avea suficiente tancuri de x.. chiar eu l-am ajutat sa-si schimbe parola.. acum dupa vreo 2 sap in care a jucat aprox 100 batalii din varii motive am vrut contul inapoi.. precizez ca nu am primit absolut NICI UN LEU PE EL SAU GOLD ECT.. cand l-am cerut de la ghost mi-a zis verde in fata ca nu imi mai da nimic.. nu ne-am jignit a fost doar un chimb mai acid de replici ..printre altele mi-a spus ca o sa-mi vanda tancurile(lucru pe care la facut) si atunci am cerut ajutorul unui jucator ff vechi de wot, jucator de top din Romania, clanuri gen(ta-re ,ro-l(in timpurile de glorie) omni, f15) care este vecin de localitati cu mine.. asa a aparut low_rider .. care nu sunt eu.. nu stiu ce are de impartit cu ghost..si nici nu mai intereseaza.. 

concluzie: ghost nu a furat nimic, doar nu a vrut sa mai dea inapoi un cont pe care nu a platit nimic si nici nu ii apartinea..si eu am facut demersurile necesare sa-l recuperez.. ce poveste este intre "low_rider" si ghost nu ma intereseaza si nici nu vreau sa stiu.. dar daca ghost este asa de onest cum afirmati voi..nu cred ca se realiza ca jucator cu un amarat de cont cu 1400 wn8

va salut domnilor si spor la tancuri !!!

1. Tu i-ai dat contul lui ghost "de tot" ca sa se joace pe el.

2. L-ai ajutat sa schimbe si parola, ca sa fie "proprietar" definitiv.

3. Dupa ce a vandut niste tancuri, a facut un setup bun de echipamente, echipaje si skill-uri pe cele ramase, ai vrut contul inapoi.

4. Ti-a spus ca nu iti da contul inapoi deoarece i l-ai "donat" definiv ( vezi punctul 1 si mai ales 2) si el a investit timp si probabil gold ca sa-l puna pe linia de plutire sau sa-l faca asa cum dorea.

5. A venit un utilizator, low_rider ( care dintr-un total de 7 postari vreo 2 le are aici) care s-a apucat sa manjeasca in stanga si in dreapta ca ghost e un hot si fura conturi.

6. Dupa ce ( si e doar o presupunere, nu vreau sa jignesc pe nimeni) ghost a curatat cat de cat contul si ti-a skillat, aranjat echipajele si modulele pe tancuri...l-ai cam vrut inapoi. 

Pai, cum vine asta ?  E ca si cum ti-as da un cadou un ceas  si la vreo 5-6 zile te-as vedea cu el la mana si as striga pe strada "Hotul, hotul...mi-a furat ceasul."

1. Tu i-ai dat contul lui ghost "de tot" ca sa se joace pe el.

2. L-ai ajutat sa schimbe si parola, ca sa fie "proprietar" definitiv.

3. Dupa ce a vandut niste tancuri, a facut un setup bun de echipamente, echipaje si skill-uri pe cele ramase, ai vrut contul inapoi.

4. Ti-a spus ca nu iti da contul inapoi deoarece i l-ai "donat" definiv ( vezi punctul 1 si mai ales 2) si el a investit timp si probabil gold ca sa-l puna pe linia de plutire sau sa-l faca asa cum dorea.

5. A venit un utilizator, low_rider ( care dintr-un total de 7 postari vreo 2 le are aici) care s-a apucat sa manjeasca in stanga si in dreapta ca ghost e un hot si fura conturi.

6. Dupa ce ( si e doar o presupunere, nu vreau sa jignesc pe nimeni) ghost a curatat cat de cat contul si ti-a skillat, aranjat echipajele si modulele pe tancuri...l-ai cam vrut inapoi. 

Pai, cum vine asta ?  E ca si cum ti-as da un cadou un ceas  si la vreo 5-6 zile te-as vedea cu el la mana si as striga pe strada "Hotul, hotul...mi-a furat ceasul."

Nu e chiar asa Catalin .

Atit timp cat nu a cerut si nu a primit nimic pe el , tot proprietar ramane . Datul "definitiv" sub forma de imprumut nu inseamna ca il treci pe numele aluia .

Faptul ca respectivul a schimbat niste unele altele la echipaj nu inseamna ca ele erau prost facute initial .

Aia cu vandutul tancurilor e de tot cacatul indiferent cine e gost ( personal nu ii cunos pe niciunul) si ce credeti voi despre el .

Ca sa va dau un exemplu pe inteles asa:

Am o masina pe care o tin degeaba , ti-o dau imprumut dar ea nu are RCA , iti zic sa o folosesti dupa bunul plac dar nu ti-o dau definitiv. tu ii faci RCA pe 6 luni si dupa 4 luni in care folosesti masina , eu ti- cer inapoi . Iar tu ca un baiat bun vi si imi spui ca mi-ai platit RCA-ul si sa iti dau banii pe el .

Boss e de porc ce a facut ghost asta atit timp cat nu a platit absolut niciun leu pe el .

• Upvote 2

Eu tot imi bagam ceva in el de cont,asta trebuia sa faca ghost.Trebuia sa-l dea inapoi si gata.Iar tu Alpinica nu trebuia sa dai contul si mai mult de atat,de ce dracu ai ajuta pe cineva sa schimbe parola unui cont pe care l-ai dat imprumut,ce nu ii placea parola,era prea grea,ii trezea amintiri nasoale si trebuia schimbata?acum sincer  : AWE :

Edited by haua26
  • Upvote 1

Ai vazut,patria a prins ideea,inca ceva,de ce ai da un cont,pe care totusi ai destule tancuri pe el dar nu te mai atrage(la fel ca fosta

Eu tot imi bagam ceva in el de cont,asta trebuia sa faca ghost.Trebuia sa-l dea inapoi si gata.Iar tu Alpinica nu trebuia sa dai contul si mai mult de atat,de ce dracu ai ajuta pe cineva sa schimbe parola unui cont pe care l-ai dat imprumut,ce nu ii placea parola,era prea grea,ii trezea amintiri nasoale si trebuia schimbata?acum sincer

Simplu,poate ca alpinica minte,a cedat definitiv contul si apoi sa trezit ca il vrea inapoi,nu poti cere inapoi un cadou,e josnica treaba

Nu pot sa citesc acum toate print-screen-urile, dar mi se pare dubioasa treaba.

Asta inseamna ca oricine vinde un cont , il poate recupera prin ticket la WG, aducand dovezi de inainte de vanzare. Chiar daca ii schimbi parola, user, telefon. Asa e?

Asta inseamna ca oricine vinde un cont , il poate recupera prin ticket la WG, aducand dovezi de inainte de vanzare. Chiar daca ii schimbi parola, user, telefon. Asa e?

Nu ai voie sa vinzi contul ! Daca cei de la WG alfa il BLOCKEAZA PERMANENT .Asa ca mare atentie cand iti vinzi contul .

Un cumparator destept ii schimba numarul de telefon ( se asigura ca va cumpara contul fara numar de telefon pe contul respectiv ) , schimba adresa de email si desigur parola .Nu exista nici o dovada care sa ajute la recuperarea contului .Chiar daca pastreaza adresa veche daca este adaogat numarul cumparatorului vanzatorul nu poate face nimic( punctez ca acel cumparator are alta parola ).

nu stui ,si nici nu ma intereseza.  nu mai dati bani aiurea pe unele conturi de jucatori movi,daca te duce mintea ti-l poti face tu pe ala pe care ai invatat sa joci,daca nu ,nu, ca vei face o mare branza.   Si app multumesc celor din ARCAN ca mi-au dat ban permanent pe ts. O zi buna

Nu te-a intrebat pe tine personal sa ii raspunzi cu un astfel de ton . Unii cumpara conturi MOV ca deja ei joaca la acel nivel dar poate nu au tancuri , sau joaca pe recent dar overall-ul lasa de dorit .

Felicitari celor din ARCAN ca ti-au dat BAN :D