Jump to content
♛MachineXtech♛

Cum dam reset contului de WoT(ReRoLL)

Recommended Posts

Salut tuturor!

Deoarece odata cu Contul meu resetat multi jucatori ma tot intreaba cum se realizeaza reset-ul contului De World of Tanks!

Va pun la dispozitie un turorial detaliat ,cu bune si cu rele  :)

In primul rand este nevoie sa intrati AICI pentru a trimite un ticket celor de la "WG"!

1.In dreapta sus veti vedea un buton pe care scrie "My Tickets", dati pe el si dupa dati iar pe butonul  "+New Ticket"

2.Bifati casuta cu world of tanks unde scrie "Specify issue category"

3."Specify issue sub-category" Bifati casuta cu "Account support"

4."Describe your issue briefly" Scrieti asa " I want to reset my account" Dupa care dati "Continuare"

5.Aveti 2 casute care arata astfel:

CKw0z9q_zpsdu6gfsyb.png

Alegeti pe cea dea 2-a!

6.Va aparea o casuta in care cere sa descrieti problema dvs,iar in acea casuta trebuie sa aveti scris urmatoarele informatii:

Data de intregistrare a contului
Numele furnizorului de Internet când a fost creat contul
Orașul în care a fost creat contul
Date vizuale care atestă toate plațile facute de tine către WarGaming. (se acceptă capturi de ecran doar la modalitățile de plată cu telefonul sau prin bancă- nu se acceptă capturi de ecran ale mail-urilor)
Confirmarea ca dorești resetarea contului

7.Dupa care dati "continue", pe urma o sa va deschida o alta pagina cu informatii despre biletul pe care il trimiteti, acolo ii puteti face o ultima modificare inainte de al trimite, dupa care puteti trimite biletul apasand butonul "Send Ticket" aflat in josul paginii.

Toata poezia dureaza vro 2-3 zile in  functie de timpul dvs liber!

Dupa ce ati trimis ticketul cei de la WG vor mai trimite mesaje ,in care spune ce se intampla dupa reset,ce pierdeti dupa reset,Si confirmarea ca doriti sa faceti reset.

Urmati acest exemplu

Un exemplu de ticket puteti vizualiza aici:

http://i1186.photobucket.com/albums/z361/x-tech1/ososcNo_zpsawgvgdsw.png

http://i1186.photobucket.com/albums/z361/x-tech1/ZOVaecI_zps2gp4uvsy.png

http://i1186.photobucket.com/albums/z361/x-tech1/LoCP1U9_zpsimld09bl.png

http://i1186.photobucket.com/albums/z361/x-tech1/ikwF2SY_zpswyx2regs.png

Ticketul trebuie vizulizat des.

Dupa cum se vede in pozele de mai sus datele din ticket au fost acestea:

Account created: 24.01.2014 --> Data in care a fost creat contul de WoT 
Name of the Internet provider when the account was registered: Pan Electro SRL  --> Firma mea de internet
City of registration: Stelnica --> Comuna in care locuiesc
Visual data concerning all of your financial transactions related to World of Tanks (submit on-line banking transaction or phone bill screenshots only - we cannot accept screenshots of email notifications) : Qiwi --> Serviciul prin care eu adaug bani in joc
Confirmation that you want to have your account wiped : I want to reset my account! --> Confirmarea ca doresc sa resetez contul

Pentru dovada caruia le aratati prin ce modalitate ati cumparat gold eu am facut o poza cu telefonul mobil la "chitantele" pe care le-am primit de la aparatul Qiwi:

zWTZnAn_zpspbtud4mp.jpg

Desi nu se vede mai nimic,va puteti cere scuze in ticket la fel cum am facut eu  ;)

Daca indepliniti toate condiitile pentru resetare ,contul va fi blocat aproximativ o ora ,deci nu va speriati:

http://i.imgur.com/rRAoiiJ.jpg

Ce castigati facand Reset la contul de WoT? 

-Statistici noi

Ce pierdeti facand Reset la contul de WoT? 

-Tancurile Non-Premium

-Echipajul  

-Echipamentele

-Consumabilele Non-Premium

-Creditele Gri

-Camuflajul permanent cumparat cu GOLD 

-Steagul permanent cumparate cu GOLD

-Insemne,descripti cumparate permanent cu GOLD

(PRACTIC TOT CE TINE DE EXTERIOR CUMPARAT CU GOLD PERMANENT)

-Incepeti de la 0 fara T1 sau alte tancuri de tier 1 cu echipaj 100%

-Toate Tancurile cercetate vor trebui din nou cercetate

( NU STIU DACA SE PIERDE ECHIPAJUL DUPA TANCURILE PREMIUM,DACA NU SE PIERDE TANCUL PREMIUM EU ZIC CA NU SE PIERDE NICI ECHIPAJUL DUPA TANCUL PREMIUM ,INSA NU STIU SIGUR)

Cu ce veti ramane dupa Reset la contul de WoT?

-Gold-ul 

-Tancurile Premium

-Locurile in cazarma

-Sloturile pentru garaj

-Munitia premium

-Consumabilele Premium (EX: Ciocolata,Extinctor automat)

-Inca sunteti in CLAN indiferent de rangul pe care il aveti.(Asta daca sunteti intr-un clan  ^_^ )

De ce sa faci reset la contul de WoT?

-Pentru a face un cont cu statistici mult mai bune decat ati avut pe cel vechi.

Sfaturi inainte de reset???

Vindeti tot ce aveti in garaj ,si prin a vinde tot ma refer la:

-Echipamente EX: Binoclu,ventilatie,etc...

-Tancurile 

-Componetele tancurilor .(Daca aveti prin  depozit)

ATENTIE !!! VINDETI TANCURILE NON-PREMIUM,SA NU FACEM CONFUZIE! DESIGUR PUTETI VINDE SI CELE PREMIUM DACA NU VA TREBUIE, DAR RECOMAND SA NU LE VINDETII!

Iar cu bani stransi cumparati Consumabile premium ex:ciocolata .Ciocolata va ramane si dupa reset .Dupa care o vindeti si veti avea bani pe cont ;)

Uitati cum arata un cont dupa reset:

XgUNSGp_zpsx2ff6fox.jpg

Monedele Gri si mai exact acele 4 milioane iam facut dupa ce am vandut ciocolata  :P

Pentru alte intrebari ,Lasati mesaj in topic! EnJoY!

Edited by ♛MachineXtech♛

Ma cam doare sufletul cand ma gandesc ca eu am 4 artileri de nivel 10 un IS7,T57Heavy,OBJ268,WT auf E100,si la un pas de E100 hahahahhaha cred ca am sa raman la fel de galben cu 18k batali si cine nu-i deacord cu asta....asta e .... :D  :D  :D  :D  :D  :D

La eficienta aveam 1100,la wn8 in jur de 1400 .Dar oricum un is-4 nui mare pierdere  :lol: In plus au stricat raza vizuala la Td-uri ,de asta am resetat mai mult contul  :angry: In plus,ajunsesem la Rhm cu dorinta de a lua WT auf e-100 dar cand sa vreau tieru 9 sal cumpar ,observ ca wt auf e-100 o sa fie inlocuit ... :angry:  :angry:  :angry:

da e adevarat dupa ce am scos WT auf E100 la 1 luna am vazut ca o sa fie inlocuit, traiesc cu speranta ca o sa fie inlocuit tot cu o bestie in campul de lupta din cate am citit o sa aiba tiava de tun de 300si mm,  eu la win8 am 1050 si 49% dat fiind faptul ca primele mele tancuri dezvoltate au fost cele 4 artileri nu ma plang desi mi-ar placea sa fiu macar verde in culorile win8 dar cu multa truda si batai de cap o sa ajung si acolo hahahahah...la tancurle care le am in momentan cred ca este o tampenie sa fac RESET...

Date oficiale cu privire la resetarea contului:

https://eu.wargaming.net/support/Knowledgebase/Article/View/323/22/how-can-i-reset-my-service-record-game-progress-and-statistics

Resetarea contului se face printr-un ticket trimis catre WG. Acesta trebuie sa contina:

- numele ISP-ului (furnizorului de internet) avut in momentul inregistrarii contului

- orasul mentionat in momentul inregistrarii contului

- date vizuale (ex: poze in cazul bonurilor fiscale, print-screen-uri in cazul tranzactiilor bancare) cu privire la toate tranzactiile efectuate pe cont

- confirmare ca utilizatorul este de acord cu resetarea contului

Dupa resetarea contului:

- se pierd:

--- tancurile non-premium, tancurile castigate in urma misiunilor

--- echipajele

--- munitia non-premium

--- creditele

--- experienta generala, experienta individuala pe tanc

--- consumabilele non-premium

--- nu se returneaza gold-ul cheltuit pe echipaje, conversie gold-experienta, conversie gold-silver

- raman pe noul cont resetat:

--- tancurile premium

--- munitia premium

--- consumabilele premium

--- slot-urile din garaj

--- gold-ul existent pe cont inainte de resetare, dar nefolosit

Din cele mentionate mai sus se poate deduce o manevra inteligenta: inainte de resetarea contului, se vinde tot ce se poate vinde si care se pierde in urma resetarii (tancuri non-premium, munitie non-premium, consumabile non-premium) si se cumpara tot ce se poate cumpara si care ramane dupa resetare (munitie premium si consumabile premium)

The things that will be left on your account
- Premium Tanks and their stats
- Gold left
- Premium account days.
- Premium ammo and consumables

Please remember that this is a one-time process and that we won't be able to use it again. :)