Jump to content
  • 0
STDN

Tanc premium de 8

Question

Salut. Ce tanc premium de 8 se merita sa cumpar avand in vedere ca nu vreau unul care sa depaseasca 150 lei. Ce parere aveti de SuperPershing?

55 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Cauta o carte de rugaciuni sa nu te dea cu 9 daca vrei SP-ul. Te chinui si cu gold sa penetrezi. El in sine se joaca ca HT de support, nicidecum MT ca are o viteza "ametitoare". Ca plus ai armura frontala excelenta, daca faci wiggle-wiggle  in face-hugging...poti spera la supravietuire.

• 0

Cel mai bun raport calitate/pret il are AMX CDC. O a doua optiune ar fi Panther 8,8cm, avand in vedere bugetul tau si faptul ca vrei tanc premium de nivel 8... Toata chestia e ca trebuie sa-ti placa si sa stii sa joci cu tancuri mobile fara blindaj...

• Upvote 1

• 0

Depinde ce vrei. Daca vrei tanc care sa faca credite multe, cea mai buna optiune este Jg.Tig.8,8cm urmat de Lowe (tancul pe care-l joc eu pentru a face credite). Daca te gandesti sa cumperi T34, atunci mai bine gandeste-te sa cumperi Lowe. Am jucat cu amandoua, iar daca e sa le comparam:

- mobilitate asemanatoare (scazuta) pentru ambele

- blindaj per total mai bun pentru Lowe

- tun superior din toate punctele de vedere pentru Lowe

- credite mai multe pentru Lowe

- MM semi-preferential pentru Lowe (intra destul de rar in meciuri de nivel 10, spre deosebire de T34)

• 0

Aha, voi lua in calcul si aceasta varianta. In functie de banii disponibili voi lua AMX CDC (tocmai am consultat wiki si m-a incantat) sau Lowe ( daca sustii ca e mai bun decat T34. Nu am jucat cu nici unul deci nu te pot contrazice).

Multumesc mult pentru ajutor!

• 0

Aha, voi lua in calcul si aceasta varianta. In functie de banii disponibili voi lua AMX CDC (tocmai am consultat wiki si m-a incantat) sau Lowe ( daca sustii ca e mai bun decat T34. Nu am jucat cu nici unul deci nu te pot contrazice).

Multumesc mult pentru ajutor!

Doar ca sa stii, singurul lucru care il face bun pe T34 este tunul, dar are un aim-time de 3.2 care te scoate din toate rabdarile. Turela, nu are nimic special.

• 0

Doar ca sa stii, singurul lucru care il face bun pe T34 este tunul, dar are un aim-time de 3.2 care te scoate din toate rabdarile. Turela, nu are nimic special.

... Daca ne referim strict la damage/lovitura si la putere de penetrare cu proiectile normale (AP)... In ceea ce priveste timpul de strangere al tintei, precizia tunului si damage-ul/minut, da, un tun de tot rahatu'...

• 0

Daca te blochezi in limita de 150 RON, nu vei lua un adevarat money maker - statistici despre venitul net pe lupta si venitul net pe minut. Dupa cum observi AMX CDC e abia pe locul 6-7.

Personal recomand JgTig 8.8 ( :wub: ) si T34. Cu Lowe nu m-am prea inteles, insa in ultima vreme nu l-am mai testat si e posibil sa ii mai dau o sansa.

FCM 50 t am vazut ca e foarte folosit de cei mai buni din joc, e jucat totalmente ca tanc de suport (exact ca CDC) si e nevoie de intelegerea jocului la un nivel superior pentru a-l stoarce de bani.

Ce ti-am recomandat eu sunt tancuri mai `noob friendly`, nu pentru ca ai fi noob, ci pentru ca eu m-am inteles mai bine cu ele. :rolleyes:

• 0

Stai calm, nu sunt eu cel mai bun jucator, pot spune doar ca ma descurc. Zici ca JgTig 8.8 e bun si face si foarte multe credite?

• 0

La mine a facut cele mai multe, da. Il prefer in detrimentul celor doua heavy - T34 si Lowe.

• 0

Dar trebuie sa ai grija cu JgTig 8,8cm. Se misca chiar mai greu decat T34 si Lowe si NU poseda o turela. Ca sa fi eficient cu el, ai nevoie de doua lucruri:

1 - obligatoriu o pozitie de hull-down

2 - mult noroc, sa prinzi un flanc in care tancurile inamice sa riposteze din fata si sa nu posede creier incat sa realizeze cat de usor poti flanca acest TD

• Upvote 1

• 0
:)) amuzant spus. Nu ar fi chiar o problema. Am mai jucat cu td-uri fara turela. Voi consulta si wiki si voi lua o decizie. Multumesc tuturor pentru ajutor!

• 0

Revin cu o intrebare : care din tancurile ce mi le-ati recomandat este cel mai bun pentru cresterea WN8?