Jump to content
Yndy_

Stiri din clanurile romanesti

Recommended Posts

• Community Contributor

Ro_Daniel unii oameni au tendinta ca in mediul virtual (unde nimeni nu prea l-e poate afla adevarata identitate) sa se comporte asa cum sunt de fapt, sa fie mai fara restrictii fata de ce spun ceilalti. Daca el aici este rasist, xenofob imi este greu sa cred ca daca  s-ar putea sa se manifeste si in viata reala asa dar fara repercusiuni negative asupra sa , nu ar face la fel. Ca idee, aveti in clan jucatori unguri, tigani sau de alte nationalitati ?

• Moderator
Acum 1 oră, RO_DanyeL a spus:

Fara sa incerc sa ii iau apararea.. in afara forumului, pe teamspeak, in joc, se comporta decent, pare o persoana relativ ok.

Bine, nu sunt nici de mult timp in clan.. dar cred in continuarea ca, nu comandantul trebuie sa reprezinte identitatea unui clan.. e doar unul din numarul total.

Fi sincer ...voi ati pus bounty-ul pe capul meu ?? :)

• Content Creator
2 hours ago, Catalin. said:

Aici pe forum, in calitatea lui de COMANDANT DACUS,  a reprezentat clanul intreg...si i-a creat o imagine de cacao, devenind un fel de "pustiul ala gras si cu gura mare" de care radeam toti la scoala ( sigur am avut toti unul din asta la scoala)

Asta e ala gras?

https://ro.wikipedia.org/wiki/Eric_Cartman

Hai ma ca e simpatic grasutu asta.

• Upvote 1
  • Moderator
2 hours ago, Legionnaires said:

Danyel, te salut. Ideea este ca, desi sunt de acord ca nu liderul reprezinta clanul totusi el s-a prezentat ca si imaginea clanului. Ca el a cladit clanul dupa imaginea sa. Sunt abslut convins ca sunt multe persoane jos palaria in clanul acela, dar datorita liderului vostru suprem, lumea cand aude de DACUS, incepe cu mistourile. Mai ales cei de aici de pe forum.

Cu sau fara mistouri, adevarul este ca deocamdata au cele mai bune rezultate dintre clanurile romanesti in CW

• Upvote 1
  • Content Creator
28 minutes ago, Legionnaires said:

Nu i-am urmarit si nu pot sa ma pronunt. Si daca asa este, felicitari.

Eu personal ii respect  pentru ca ei au respect pentru clanurile romanesti mai mici astfel ei nu ataca aceste clanuri precum QUIET . Am fost atins de actul rasist al lui Zalmoxis ceea ce ma facut sa ii dau report pe forum .

Insa tot il rog sa renunte la jucatorii de 46% Wr din clanul lui. 

• Upvote 1
  • Moderator
Acum 27 minute, ANDI_B a spus:

Eu personal ii respect  pentru ca ei au respect pentru clanurile romanesti mai mici astfel ei nu ataca aceste clanuri precum QUIET . Am fost atins de actul rasist al lui Zalmoxis ceea ce ma facut sa ii dau report pe forum .

Insa tot il rog sa renunte la jucatorii de 46% Wr din clanul lui. 

...sindromul stockholm...:)

Sunt clasati bine pentru ca mai toate clanurile bune au renuntat la harta , iar dupa nou pach cred ca o sa mai fie doar ei pe harta :)

• Content Creator
5 minutes ago, Awa said:

Sunt clasati bine pentru ca mai toate clanurile bune au renuntat la harta , iar dupa nou pach cred ca o sa mai fie doar ei pe harta :)

5 minutes ago, Awa said:

Sunt clasati bine pentru ca wg a schimbat regulile iar ei le respecta iar clanurile bune nu.Adica,multi jucatori in clan si activi care joaca 4-5 ore pe seara cw.Cu 280 batalii si win 42% esti mai bine clasat de cat un clan cu 100 batalii si 60% win.

• Upvote 1
  • Content Creator
18 minutes ago, Awa said:

Joaca task-urile de puncte pentru ca la provincii ceva subtire de vara . 

• Upvote 2
  • Moderator
2 minutes ago, ANDI_B said:

Joaca task-urile de puncte pentru ca la provincii ceva subtire de vara . 

Doar taskurile alea ce tin cate o saptamana iti pot aduce ceva gold, ca din provincii nu prea ai ce castiga oricum

• Moderator
Acum 1 oră, Olban a spus:

Sunt clasati bine pentru ca wg a schimbat regulile iar ei le respecta iar clanurile bune nu.Adica,multi jucatori in clan si activi care joaca 4-5 ore pe seara cw.Cu 280 batalii si win 42% esti mai bine clasat de cat un clan cu 100 batalii si 60% win.

asta e problema ...este ilogic sa faci puncte si sa fi clasat pe pozitie buna prin pierderi repetate..in fine pentru WG aparent e logic 

• Moderator

Mai exact sunteți la 42%.

Voi cumulati punctaj prin cantitatea mare de înfrângeri și nu așa cum ar fi normal prin victorii.

Cum ziceam intr-un alt post...WG încurajează clanurile slabe ..Adică 80℅ din clienții lor.

Cum o fi la fotbal să intri in liga întâi după ce ai câștigat doar 4 meciuri din 10 ?....Ciudat nu ?

• Content Creator
24 minutes ago, OnlyWar said:

XDar meciuri jucate cu Real Madrid și Manchester United,nu cu Avântul Bârsana.In fiecare seară batem un clan cu wn8 dublu ca al nostru.Punctajul mare se da pt victorii consecutive,nu făceam punctele pe care le avem dacă nu aveam și serii consecutive de victorii,nu ai cum sa cunoști tu asta...În fine,cam atât despre mine și clanul meu, începe războiul pe harta globală,e mai plăcut decât un război cu tine!

ROG sa nu primeasca BAN . Atata vreme cat nu ajunge la injurii si se pastreaza o conversatie amiabila si masurarea de EPEEN-uri desigur.

• Upvote 4
  • Moderator
Acum 17 minute, OnlyWar a spus:

XDar meciuri jucate cu Real Madrid și Manchester United,nu cu Avântul Bârsana.In fiecare seară batem un clan cu wn8 dublu ca al nostru.Punctajul mare se da pt victorii consecutive,nu făceam punctele pe care le avem dacă nu aveam și serii consecutive de victorii,nu ai cum sa cunoști tu asta...În fine,cam atât despre mine și clanul meu, începe războiul pe harta globală,e mai plăcut decât un război cu tine!

Indiferent cu cine joci , totul se rezuma la victorii si infrangeri , totul se rezuma la limbajul universal matematic . Este ciudat sa vad ca proportia se pastreaza , asa cum Wg nu permite unui jucator sa coboare sub 40% win rate aparent nici clanurile nu pot sa coboare sub  acel barem ...

Sper ca intr-o zi o sa intelegi ca acele competitii pe care nici WG nu incearca sa favorizeze pe nimeni , sunt cele 3 campanii cu premii in tancuri si o sa realizezi problema .

La acele campanii se joaca fara aliante , fara punctaj din infrangeri , la acele campanii apar clanurile bune care au jucatori activi dar care fac gold din ESL/FACEIT/GoforWOT ....

Din pacate la acele campanii clanul tau s-a clasat pe un loc foarte slab ....din pacate .