Jump to content
Yndy_

Stiri din clanurile romanesti

Recommended Posts

3 hours ago, Awa said:

asa cum Wg nu permite unui jucator sa coboare sub 40% win rate aparent nici clanurile nu pot sa coboare sub  acel barem ...

Cu toate ca ai dreptate cand zici ca acum se strang puncte din infrangeri, pe cantitatea de lupte iar acum CW e pt. a-i avantaja pe cei slabi, replica de mai sus ai scos-o din burta. Hai totusi sa le recunoastem acel 42% win rate si sa nu mai zicem ca le da WG RNG smecher pe sub masa. Sunt si in random suficienti jucatori sub 40% WR. De teorii ale conspiratiei suntem satui toti pentru ca aparent ele sunt folosite doar ca si scuze pentru performanta sau subperformanta celorlalti.

Asa cum nu poti castiga de unul singur fiecare lupta, la fel nu poti face nici ca echipa ta sa piarda toate luptele. Esti 1 din 15, iar aportul tau se rezuma la acel +/- 20% la WR. Nu e nici un algoritm secret de a pre-stabili win rate-ul. E doar aberant.

• Upvote 2
  • Content Creator
Acum 14 ore, Awa a spus:

fara punctaj din infrangeri

Ba se puncteaza si infrangerea.  Cateva FP-uri tot se dau...si sunt suficiente pentru a face diferenta in clasarea intr-un loc pentru tanc sau nu.

Acum 10 ore, _micKee_ a spus:

nt si in random suficienti jucatori sub 40% WR

Imi dai, te rog, un exemplu de jucator!? Singura conditie, sa aiba peste 1.000 de lupte.

• Upvote 1
  • Content Creator
7 minutes ago, Patria_Hotilor said:

Ba se puncteaza si infrangerea.  Cateva FP-uri tot se dau...si sunt suficiente pentru a face diferenta in clasarea intr-un loc pentru tanc sau nu.

Imi dai, te rog, un exemplu de jucator!? Singura conditie, sa aiba peste 1.000 de lupte.

Am vazut cu 36 WR acum 2 ani .Avea 20.000de lupte +

E trist ca sunt boti care au WR mai bun decat unii jucatori .

• Moderator
Acum 11 minute, Patria_Hotilor a spus:

Se puncteaza extrem de putin ..jumatate din clanurile care sunt acum in top 50  , la campaniile speciale sar usor de locul 100 . Chestia asta nu mi se pare normala .

Dar sa nu uitam ca principalul cotributor al income-ului celor de la WG nu sunt jucatorii buni ..sunt jucatorii slabi , ca atare intr-un fel e de inteles ce fac .

Pe harta veche din primele 100 de clanuri in top  de acum nu stateau mai mult de 15-20 .

• Content Creator

Fame pe locul 50 in acest sezon, spune multe despre cat de mare este interesul clanurilor mari de a castiga aceste sezoane dintre campanii.

Au stricat de tot CW-ul.

Acum toti sunt zei, dar in campanii cand poti castiga un reward mai serios, depinde cat de mult isi bate WG joc de tancul respectiv, ii vezi pe toti cum plang ca abia apuca 5-10 tancuri si cum clanurile alea mari si rele au 100 de licente.

Sezoanele astea sunt un MARE FASSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsss

Edited by Raffy5
  • Upvote 3
15 hours ago, Patria_Hotilor said:

Poftim.

http://worldoftanks.eu/en/community/accounts/502259690-enchanteur/

Edited by _micKee_
  • Upvote 1
  • Community Contributor
Acum 19 ore, Raffy5 a spus:

Fame pe locul 50 in acest sezon, spune multe despre cat de mare este interesul clanurilor mari de a castiga aceste sezoane dintre campanii.

Au stricat de tot CW-ul.

Acum toti sunt zei, dar in campanii cand poti castiga un reward mai serios, depinde cat de mult isi bate WG joc de tancul respectiv, ii vezi pe toti cum plang ca abia apuca 5-10 tancuri si cum clanurile alea mari si rele au 100 de licente.

Sezoanele astea sunt un MARE FASSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsss

Pana la urma chiar tu "spui" ca nu sunt un "mare fas". Clanurile bune rup in campanii iar clanurile slabe au acces pe harta intre ele. Cred ca wg incearca sa dea si "celor multi" ceva.

• Upvote 1
  • Content Creator
7 hours ago, S80iulian said:

Pana la urma chiar tu "spui" ca nu sunt un "mare fas". Clanurile bune rup in campanii iar clanurile slabe au acces pe harta intre ele. Cred ca wg incearca sa dea si "celor multi" ceva.

Spun si mentin ca sunt un mare fas. Nu sunt relevante deloc. In campanii unde clanurile bune isi arata interesul se vede adevaratul clasament. Nu clasamentul acestor sezoane care nu ofera nimic clanurilor mari pentru a lupta pentru primele locuri.

Sa vorbim de sezoanele trecute in care FAME, 3XR plus alte cateva clanuri farmau intre 12-22k pe zi dar in clasament nu erau in top pentru ca nu faceau nu stiu ce misiuni sau nu se bateau ca disperatii pe nu stiu cate teritorii, ei doar farmau, daca erau atacati aparau, daca nu erau atacati nu aveau lupa deci nema puncte. Deci daca nu alergi ca disperatul dupa misiuni nu primesti puncte.

Iar cand tragi linie vezi ca: ex sezonul 4 locul 1 primea 200k gold, gold farmat de FAME in 10 zile. Si in afara de 200k gold pe care astia mari il farmau in 10 zile mai primeai nu siu ce rahat de medalie plus alte rahaturi care sunt la fel de neinteresante.

Deci faza asta sa dam ceva si clanurilor mici era omplementata bine inainte sa inventeze ei sezoanele cand aveai harta si la t8 si la t6 unde astia mici se puteau lupta intre ei.

Oricum sunt ai mei 5 centi.

Edited by Raffy5
  • Upvote 2
  • Membru Activ
Acum 46 minute, Raffy5 a spus:

Spun si mentin ca sunt un mare fas. Nu sunt relevante deloc. In campanii unde clanurile bune isi arata interesul se vede adevaratul clasament. Nu clasamentul acestor sezoane care nu ofera nimic clanurilor mari pentru a lupta pentru primele locuri.

Sa vorbim de sezoanele trecute in care FAME, 3XR plus alte cateva clanuri farmau intre 12-22k pe zi dar in clasament nu erau in top pentru ca nu faceau nu stiu ce misiuni sau nu se bateau ca disperatii pe nu stiu cate teritorii, ei doar farmau, daca erau atacati aparau, daca nu erau atacati nu aveau lupa deci nema puncte. Deci daca nu alergi ca disperatul dupa misiuni nu primesti puncte.

Iar cand tragi linie vezi ca: ex sezonul 4 locul 1 primea 200k gold, gold farmat de FAME in 10 zile. Si in afara de 200k gold pe care astia mari il farmau in 10 zile mai primeai nu siu ce rahat de medalie plus alte rahaturi care sunt la fel de neinteresante.

Deci faza asta sa dam ceva si clanurilor mici era omplementata bine inainte sa inventeze ei sezoanele cand aveai harta si la t8 si la t6 unde astia mici se puteau lupta intre ei.

Oricum sunt ai mei 5 centi.

E o vorbă veche din popor care spune că ,, vulpea când nu ajunge la struguri spune că sunt acri!,,.

Uitati-va la top 10 din campanie și nu o să vedeți nici un clan mic acolo. Sistemul de punctaj e simplu,se premiază performanța.

Cele mai multe puncte pt. clanuri vin în stagiile intermediare,unde pt. 3,5 sau 8 victorii consecutive pe niște teritorii țintă ,date ca și misiune poți obține un punctaj de până la 20k puncte dintr-un foc.

Explică-mi și mie te rog cum un clan mic și slab poate face 8 victorii consecutive pe 2 landuri țintă. Cam greu,nu? Când nu cunoști regulile campaniei cel mai corect e să nu-ți dai cu părerea pt. a nu dezinforma și pe alții.

În top 10 se regăsesc clanuri ca si RSOP,GE-PL,FEED,9TD,K4E, WHYOU etc. Clanuri mici,nu? Pt. killuri și hp dat punctajul obținut nu e impresionant...

• Content Creator

Da, aveti dreptate, sunt super aceste sezoane, zic sa nu mai faca astia campanii si sa o tina din sezon in sezon si ca reward sa fie 2 camuflaje.

Daca sunt asa importante aceste sezoane, de ce FAME sau G100, clanurile pe care eu le consider cele mai bune la ora actuala si care sunt cu multe multe clase peste clanul de pe locul 3 sa zicem, nu alearga dupa misiuni si sa castige domnule aceste sezoane?

Pentru ca nu nimic nu ii excita sa o faca. Pentru un rahat de camuflaj si o emblema de participare?

Da, struguri sunt acri, nu castig un camo si o emblema, sunt asa devastat, tragedie nu alta. Va ca ai mei sunt pe la veteran, ce mama masi o fi si aia - un logo ceva, macar scad proportiile acestei tragedii si nu voi mai fi asa devastat. 

Acum un an erau 5-6 clanuri care se puteau lupta de la egal la egal si doar vs FAME plecau cu a doua sansa. Alea au murit pentru ca multi jucatori buni si-au bagat piciorul si au plecat, nu mai merita sa te joci pe GM de cand au distrus astia tot si cel mai important income-ul.

Nu am fost in nici un clan mare, dar cu retardati mei luam pe luna 2500 fiecare si aveam prem fara sa dau cu VISA, vb lui Awa. Acum de ce sa mai imi bat capul 2 ore pe seara la cw? Sezonul trecut eram singuri nebuni care ne bateam seara de seara prin Anglia cu L-FEW, PXA si alte cateva clanuri, restul farmau. Chiar si asa cum a spus tot scoteam de 30 de zile premium.

A si vezi ce clanuri sunt in top 20 si cam ce WR au, cantitate fratica, calitatea mai tarziu.

• Upvote 1
  • Content Creator
2 minutes ago, Awa said:

Consider comunitatea românească în primele 5 de pe EU.

Sper că la următoarea campanie pentru tanc de 10 , sa luam minim 1000 de bucati.

Cum de esti asa optimist,1000 de tancuri sunt cam multe,chiar si pentru o comunicate in top 5.

• Moderator
Acum 5 minute, Olban a spus:

Cum de esti asa optimist,1000 de tancuri sunt cam multe,chiar si pentru o comunicate in top 5.

Pai la ultima campanie au fost vo 500 in clanuri pur românești , daca mai pui 100 luate de români din clanurile internaționale ( aia tot români sunt ) nu este așa greu de realizat....

• Content Creator
5 minutes ago, Awa said:

Pai la ultima campanie au fost vo 500 in clanuri pur românești , daca mai pui 100 luate de români din clanurile internaționale ( aia tot români sunt ) nu este așa greu de realizat....

Avem nevoie de 6-7 clanuri in top 50.Asa cred ca este posibil.Numai ca nu prea vad care at fi acele clanuri.

• Upvote 1