Jump to content
Yndy_

Stiri din clanurile romanesti

Recommended Posts

• Membru Activ

În fine,realistic vorbind...ar fi bine ca băieții care joacă în clanuri internaționale să revină ,, acasă,,. Pentru a avea o șansă la top 50 trebuie jucători experimentați și de calitate și mulți români am văzut activând în clanuri turcești,poloneze sau germane...

• Content Creator
11 minutes ago, SirMullich said:

În fine,realistic vorbind...ar fi bine ca băieții care joacă în clanuri internaționale să revină ,, acasă,,. Pentru a avea o șansă la top 50 trebuie jucători experimentați și de calitate și mulți români am văzut activând în clanuri turcești,poloneze sau germane...

In primul rand avem nevoie de oameni de calitate si de lideri (nu sefi), dupa care putem discuta si de alte lucruri.Au Mai fost proiecte in care au fost implicati jucatori  romani din clanuri straine, jucatori foarte buni, dar in momentul in care le-a rabufnit personalitatea s-a rupt totul.

• Moderator
Acum 3 minute, Olban a spus:

In primul rand avem nevoie de oameni de calitate si de lideri (nu sefi), dupa care putem discuta si de alte lucruri.Au Mai fost proiecte in care au fost implicati jucatori  romani din clanuri straine, jucatori foarte buni, dar in momentul in care le-a rabufnit personalitatea s-a rupt totul.

In REON la campania trecuta nu au existat lideri si nici sefi dar asta nu i-a impiedicat sa bage clanul in istorie cu 93 de tancuri luate ...nu stiu daca o sa mai apuc sa vad fenomenul REON prea curand .

Din pacate comunitatea romaneasca i-a blamat pe baza unor informatii total ireale..pacat 

• Content Creator
1 minute ago, Awa said:

In REON la campania trecuta nu au existat lideri si nici sefi dar asta nu i-a impiedicat sa bage clanul in istorie cu 93 de tancuri luate ...nu stiu daca o sa mai apuc sa vad fenomenul REON prea curand .

Din pacate comunitatea romaneasca i-a blamat pe baza unor informatii total ireale..pacat 

Atunci ce v-a impiedicat sa continuati? Poate chiar lipsa unor lideri care sa va tina impreuna si sa va convinga ca se poate sa repetati performanta si la campaniile urmatoare.

Si apropo de comunitate romanesca, sa nu uitam ce a patit NOS-ul aici pe forum.

• Membru Activ

Activez (lurking mai mult) pe forumul asta de ceva ani. De fiecare data m-a bufnit rasul cand am auzit-o p-aia cu "un clan romanesc de elita, care sa se bata cot la cot cu clanurile internationale de top...... sa revina romanii din clanurile internationale acasa ca sa formeze un clan puternic ... " si altele de genul. 

Din experienta va spun asa : Singura data cand s-a putut intampla asta in istoria recenta a jocului (adica de cand joc eu jocul asta mai mult decat random.. sa fie vreo 3 ani, daca nu mai bine ) a fost cand cineva destul de hulit acum, impreuna cu niste jucatori f buni au creat un proiect care a avut ca scop doar performanta. Lucrurile au mers bine cat s-a vrut performanta. Cand oamenii au inteles ca pana la urma e un joc, nu un job, si ca poate nu vrei sa-ti iei m**e de fiecare data cand o dai sau nu de gard, interesul pentru performanta s-a risipit. Eh, ala a fost LGEND-ul, unde nu se radea, dar se injura si se castiga. 

Inainte de LGEND s-a incercat proiectul CTRL- (v.1) format in principal din doua clanuri in moarte clinica (15-20 de activi fiecare) la acel moment (WTB si ODV). Nenorocul CTRL de atunci a fost tocmai aparitia LGEND-ului. In orice caz, CTRL era deja pe profit dupa vreo cateva zile, deci perspective ar fi fost in lipsa competitiei nou aparute (LGEND). 

Am incercat dupa episodul LGEND sa fac din WTB un clan bazat pe chill unde sa mai farmam un credit, un gold, o alea alea. Mai pe caterinca, mai pe relax. Pana am dat de gustul sangelui si am inceput sa vreau mai mult. Ca sa obtin mai mult am inceput sa ma transform in ceva regretabil si mi-am pierdut multi prieteni din joc pe care mi-i facusem intr-un timp indelungat, prieteni care nu intelegeau de unde aceasta schimbare de atitudine cu privire la joc. Totodata, experienta ma facuse sa nu accept usor sa iau bataie de la tot felul de rupti (nu doar clanuri romanesti, cu toate ca presiunea forumului ro era mare -- da, se intampla si acum cand bati pe cineva bun sa vii pe forum sa te bati cu pumnii in piept uitand celelalte 9 meciuri in care n-ai apucat nici sa te asezi pe harta ca deja erai mort), sau de la clanuri romanesti "de renume". 

Ce am vrut sa exemplific este ca atunci cand joci PRO ti-i pui in cap p-aia care-s pe chill dar parca ar vrea in clan PRO, iar cand incerci pe chill la un mom dat vei vrea sa fii mai bun pentru ca intervine orgoliul. 

Asa ca , mult succes tuturor celor care vor sa se apuce de asa ceva, dar eu nu mai cred in aceste povesti. 

L.E. : Ah da, si astia care vreti sa fiti sefi. Atentie ca sefia aia va transforma in neoameni. O sa va pierdeti ore intregi pe harta globala belind ochii la tot ce se intampla, o sa stati geana pe forumuri sa vedeti care cu care se cearta/pupa, o sa va chinuiti ore intregi pe map-tactic / training-room cu toti botii nedovediti incercand sa-i invatati pozitii pe care trebuiau sa le stie de 20.000 de batalii si pe care trebuiau sa le simta, o sa va chinuiti sa le explicati diferenta dintre a face ce nu spune FC-ul si a face invers fata de ce spune FC-ul, totul ca pana la urma sa nu va puteti bucura de joc. .. o sa va chinuiti sa impartiti gold-ul cat se poate de transparent ca dupa aia sa vina o la*a trista ca bikerboy1st (propti-mi-as **** in ce iubesti , daca citesti asta) sa spuna ca ti-ai luat 3 tancuri premium de 8 din cei 20.000 de gold pe care, zice el, i-ai furat din clan tu cu inca unu (va las pe voi sa faceti voi calculele). Asa ca, din nou, MULTA MULTA BAFTA ! Aveti nevoie ! Mie nu-mi mai trebuie .. 

Edited by GMB77
  • Upvote 13
  • Membru Activ

Un tip inteligent...O să o las mai moale cu belitul ochilor pe GM...

Ai rămas cu gustul amar și cu partea goala a paharului, dar psihologic vorbind trebuie să cauți partea plină a paharului și lucrurile frumoase pe care le realizezi.

Intr-adevar riști să fi detestat pt. a face un lucru frumos dar părerea mea este că merită,ținând cont că poți face o mare masă de oameni fericiți pt. aceste victorii virtuale, chiar și pt.o perioadă scurtă de timp, iar asta după părerea mea contează, chiar dacă o persoană din respectivul grup se încarcă negativ.

• Membru Activ
Acum 2 ore, GMB77 a spus:

L.E. : Ah da, si astia care vreti sa fiti sefi. Atentie ca sefia aia va transforma in neoameni. O sa va pierdeti ore intregi pe harta globala belind ochii la tot ce se intampla, o sa stati geana pe forumuri sa vedeti care cu care se cearta/pupa, o sa va chinuiti ore intregi pe map-tactic / training-room cu toti botii nedovediti incercand sa-i invatati pozitii pe care trebuiau sa le stie de 20.000 de batalii si pe care trebuiau sa le simta, o sa va chinuiti sa le explicati diferenta dintre a face ce nu spune FC-ul si a face invers fata de ce spune FC-ul, totul ca pana la urma sa nu va puteti bucura de joc. .. o sa va chinuiti sa impartiti gold-ul cat se poate de transparent ca dupa aia sa vina o la*a trista ca bikerboy1st (propti-mi-as **** in ce iubesti , daca citesti asta) sa spuna ca ti-ai luat 3 tancuri premium de 8 din cei 20.000 de gold pe care, zice el, i-ai furat din clan tu cu inca unu (va las pe voi sa faceti voi calculele). Asa ca, din nou, MULTA MULTA BAFTA ! Aveti nevoie ! Mie nu-mi mai trebuie .. 

Bine punctat.

• Super Moderator

Ma , io sunt sigur ca , chiar daca este banat, Zarzavatics ZamolxisDeus citeste in continuare forumul asta ( e addictive, mda) . Pentru a rezolva odata probleme pe care le avem cu el, lansez o provocare : Mestere, invita-ma in clanul tau si demonstreaza-mi ca nu impachetezi caramele laudandu-l. Singura conditie e sa ne purtam normal, lasand totul deoparte. Astept un PM cu raspunsul. :wub:

• Upvote 2
6 hours ago, SirMullich said:

Un tip inteligent...O să o las mai moale cu belitul ochilor pe GM...

Ai rămas cu gustul amar și cu partea goala a paharului, dar psihologic vorbind trebuie să cauți partea plină a paharului și lucrurile frumoase pe care le realizezi.

Intr-adevar riști să fi detestat pt. a face un lucru frumos dar părerea mea este că merită,ținând cont că poți face o mare masă de oameni fericiți pt. aceste victorii virtuale, chiar și pt.o perioadă scurtă de timp, iar asta după părerea mea contează, chiar dacă o persoană din respectivul grup se încarcă negativ.

In LGEND, la inceputuri, 90% win rate era fail... si asa ne simteam toti.

• Upvote 1
  • Membru Activ
9 hours ago, _micKee_ said:

In LGEND, la inceputuri, 90% win rate era fail... si asa ne simteam toti.

Da, dupa prima infrangere intr-o salba de sh-uri se trecea pe setup try-hard si tactici de CW. Mi-aduc aminte ca era o mare chestie cand "prindeai" sh-ul de full CDC in care jucau toti superjucatorii. 

• Content Creator

Ca o continuare la tot ce a zis Gmb77,ce e performanta unui clan,cum o vedeti voi?Pentru mine performanta unui clan era sa fie o atmosfera relaxanta chiar daca pierdeam dar totusi sa tratezi cumva jocul si puţin serios,pentru altii perf. e sa bata tot ce prind, dar cu dezavantajul ca se vor certa, pentru altii e sa stea mereu pe harta, da ma intreb, performanta cea mai mare nu e cumva sa intelegem ca asta e doar un joc pentru noi astia care cautam un mijloc de relaxare si sa ii lasam pe altii care chiar fac performanţă prin diferite competitii prin care chiar fac bani,eu unu am lasat'o mai moale, incepusem sa ma enervez pentru ca ma si implicam, odata ce ma implicam vroiam mai mult de la jucatori, ca sa nu stric atmosfera si mai mult am iesit,o perioada am incercat sa nu imi mai pese, sa nu ma mai implic dar imi cereau sa ma implic, paradoxul e ca nu intelegeau ca in momentul in care tu te implici,ai asteptari si daca ei nu se implica(nici sa invete ,nici sa participe la activitati)clachezi. 

Edited by haua26
  • Upvote 4