Jump to content
Yndy_

Stiri din clanurile romanesti

Recommended Posts

• Content Creator
1 oră în urmă, S80iulian a spus:

PERFORMANTA fara disciplina nu prea se poate si cand ceri disciplina nu prea mai ai parte de relaxare.

Intr-un cuvant echipa,echipa inseamna intelegere si de la,,sefi" si de la,,subordonati".La noi toata lumea e satula de toata lumea(in viata reala) si de aici orgoliile in joc ca nimeni nu vor sefi si nimeni vor oameni care sa ii conduca (cu toate ca e un joc) :) ,nimeni nu accepta ca sa li se dea ordine si in joc.

• Moderator

Aici ai dreptate @haua26. Am avut si noi fel de fel de cazuri in clan ... gen a iesit din clan ca nu a primit moderator pe ts ... sau a iesit din clan ca il chemam pe ts pentru activitati ... chiar acum ceva zile s-a suparat un baiat ... ca de ce eu cu is3 m-am batut cu 2 light`uri .. ca trebuia sa le astept pe ele sa vina .. culmea e ca am castigat meciul ... in fine :)

• Membru Activ
Acum 23 ore, Catalin. a spus:

Ma , io sunt sigur ca , chiar daca este banat, Zarzavatics ZamolxisDeus citeste in continuare forumul asta ( e addictive, mda) . Pentru a rezolva odata probleme pe care le avem cu el, lansez o provocare : Mestere, invita-ma in clanul tau si demonstreaza-mi ca nu impachetezi caramele laudandu-l. Singura conditie e sa ne purtam normal, lasand totul deoparte. Astept un PM cu raspunsul. :wub:

Zarzavatics e de acord,Darkage o să primească invitație în Dacus, suntem transparenți și nu avem nimic de ascuns.:)

• Membru Activ

Vreau sa fac o propunere. Hai sa avem un mediu deschis in ceea ce priveste discutiile despre clanuri si critica la adresa lor. Un grup de facebook ar fi ideal. Am observat ca pe WOTROMANIA, si pe forum, si pe grupul de facebook, exista o limita in ceea ce priveste critica la adresa clanurilor. Posturi sterse, comentarii oprite, mesaje editate. Avem nevoie de un mediu mai interactiv si mai acesibil.

Ma refer la un grup care sa nu fie un fel de concurenta pentru WOTRomania. Discutiile sa fie strict despre clanuri fara inrebari despre gameplay sau alte noutati despre joc.

Edited by RO_DanyeL
  • Community Contributor

Da exista o limita si nu se va scoate, limita se depaseste cand incep jignirile, postarile sunt sterse tot atunci si tot cand apar jignirile se dau si sanctiuni. Ca sa critici pe cineva nu ttebuie sa-l injuri ,sa-l faci  prost, sa te iei de nationalitatea lui...etc  Atata timp cat ne respectam reciproc si pastram  acea limita de decenta in limbaj nu opreste nimeni nimic. P.S .  Discutiile mai sunt oprite atunci cand se deturneaza total subiectul topicului ( trebuie totusi sa pastram si o ordine cat de mica) si se ajunge la o cu totul alta discutie decat subiectul initial al topicului.

• Upvote 1
  • Membru Activ

nu.. problema e asta.

"In acest moment, toate postarile cu si despre Quiet au fost inchise. S-a creat un hate general la adresa lor - indreptatit sau nu. Au mancat bataie de la FAME, asta e, nu sunt nici primii, nici ultimii. E posibil sa se mai intample si pe viitor, asa cum e posibil sa ii si bata pe FAME. Pana la noi aventuri de felul asta, bafta in random si va rog sa nu mai deschideti alte postari, nici in care sa injurati QUIET, nici in care sa ii ridicati in slavi.
Multumesc. Spor in random, la detasamente si in Clan Wars! "

Nu stiu cum s-a ajuns aici.

Daca vrei sa insulti sau sa critici un clan, poti sa o faci intr-un mod decent, cu un limbaj civilizat.

Dar nu avem nevoie de un safe zone pentru clanuri. E nevoie de un loc in care sa poti spune orice vrei. Si sa fi contrazis cu argumente credibile in cazul in care ceea ce spui nu are nici o baza, nu sa fie postarile sterse.

Povestea QUIET, e foarte delicata, la fel ca si alte subiecte dupa parerea mea, si cred ca, discutiile de genul asta.,merita un spatiu special facut pentru asta.

Forumurile au restrictii, Grupul de facebook are si el restrictii, si sa fiu sincer postarile despre clanuri, nici nu isi au locul acolo.. Grupul ala e destinat in mare parte discutiilor despre gameplay.

• Moderator
Acum 4 minute, RO_DanyeL a spus:

Povestea QUIET, e foarte delicata, la fel ca si alte subiecte dupa parerea mea, si cred ca, discutiile de genul asta.,merita un spatiu special facut pentru asta.

Povestea QUIET a devenit delicata pentru ca voi ati facut-o delicata 

• Upvote 1
  • Content Creator
29 minutes ago, RO_DanyeL said:

Vreau sa fac o propunere. Hai sa avem un mediu deschis in ceea ce priveste discutiile despre clanuri si critica la adresa lor. Un grup de facebook ar fi ideal. Am observat ca pe WOTROMANIA, si pe forum, si pe grupul de facebook, exista o limita in ceea ce priveste critica la adresa clanurilor. Posturi sterse, comentarii oprite, mesaje editate. Avem nevoie de un mediu mai interactiv si mai acesibil.

Ma refer la un grup care sa nu fie un fel de concurenta pentru WOTRomania. Discutiile sa fie strict despre clanuri fara inrebari despre gameplay sau alte noutati despre joc.

Sau de ce nu un grup pe MIRC?:lol:

• Upvote 2
  • Membru Activ

Subiectul Quiet a fost transformat delicat in urma comportamentului lipsit de fair-play și incoerent al propriului leader.

Dealungul timpului am interacționat și cu un comandant adjunct de acolo care ori de câte ori ne învingea nu ezita să mă contacteze pentru a mă ironiza,cu toate că atunci când îi invingeam, eu nu trimiteam mesaje ironice nimănui din acel clan,ci preferam să mă bucur în interiorul clanului din care fac parte.

Inclusiv tu Awa pomeneai mai sus despre modul lor de a recruta, cât ai fost liber nu te-a contactat nimeni iar după intrarea în Ellte te-a contactat leaderul suprem.

Părerea mea personală este că ar trebui sa existe mai mult respect între clanurile românești iar concurenta să se rezume și să se finalizeze strict pe global map.

• Moderator

Nu . eu unul nu sunt de acord cu crearea unui grup nou ... de ce sa intri acolo sa vezi cum : 

a ) deschizi un subiect si te ia unu si altul la misto 

b ) iti dai cu parerea si incepe unu si altu sa te injure sau sa te ameninte cu stronghold-ul si/sau in viata reala

c ) de la un subiect se ajunge la altu etc ... 

Deocamdata eu zic ca e destul de ok cum e asa ... wotromania unde moderatorii toti isi fac treaba si wotromania pe facebook unde cei de acolo ( Laura pe primu loc ) isi fac treaba . Deci eu zic ca e ok .. ca vrei tu separat sa faci un grup e strict problema ta ... dar nu fa reclama aici si pe grupul de pe facebook te rog . 

• Content Creator
4 hours ago, RO_DanyeL said:

Si aici se poate . Adica pe forumul principal World Of Tanks exista un topic numit Frontline News(Te-am vazut pe tine postand acolo ).Eu zic ca acest topic se poate folosi in masurarea epeeeeeeeeeeeeeeen-ului insa ce sa masori cand ai un total de 5 clanuri bune romanesti? Si aici se face critica dupa cum observi si critica e direct proportionala cu cea de pe Frontline News insa acolo mai sunt oameni cu simnt al umorului mai dezvoltat si nu doar 5 oameni care comenteaza intre ei ...

• Content Creator
4 hours ago, Awa said:

Povestea QUIET a devenit delicata pentru ca voi ati facut-o delicata 

Ura pentru ei era de mult . Faptul ca au atacat FAME a aratat ce lipitori sunt ei( dar nu asta a generat ura ). Si in lupta versus ELLTE spunea unul: Punem pe YouTube Facebook forum in mor*ii lor de SC*AVI"

Eu unu i-am dat mesaj luil Agent Skill si a zis ca ataca clanurile care adreseaza injurii asupra jucatorilor lor in mare parte in rest nu ii intereseaza .Dupa a facut ceva referire ca ei au lasat ELLTE cu Sh varza si nu le e frica de Z__G desi eu nu vorbeam despre asta, ma rog ...

Ei trebuie sa inteleaga ca numeni nu are nimic cu ei .Adica cum se face ca de ARCAN nu comenteaza nimeni ? Sau de HIDRO ? Z__G ? WTB?I Insa provoaca niste actiuni care aduc ura sau stare de dezgust .

Singura chestie care a adus DACUS la un nivel de discutie (negativa se poate zice aici) a fost caracterul lui ZALMOXIS care a adus , relativ , o imagine proasta . Nimeni nu are nimic cu clanul lui ZALMOXIS sunt jucatori ok care incet incet cresc in Wn8 pe clan statistica la CW  si poate o sa castige si ei tancuri la campanie .

Poate AgentSkill o sa vina si el cu alaturi de noi sa poarte o discutie civilizata pe baza statisticilor actiunilor si tot asa . 

P.S Vreau sa imi schimb numele pe forum . Se mai poate ? Nu gasesc in setari .

Edited by ANDI_B
  • Membru Activ

Sunt de acord. Si probabil ca am luat-o si eu putin prea personat avand in vedere ce mi s-a intamplat cu contul din cauza lor. Insa, nu il vad pe AgentSKILL capabil sa poarte o discutie civilizata in care sa isi expuna un punct de vedere in mod coerent.

Pe frontline news, prezenta clanurilor romanesti este irelevanta.. acolo de obicei sunt discutate cazurile in care sunt inculpate clanurile de top din Europa, NOXUS, EFE, FAME.. mai nou TES-R etc