Jump to content
Yndy_

Stiri din clanurile romanesti

Recommended Posts

• Community Contributor

@RO_DanyeL faptul ca s-a luat decizia pe grupul de FB sa se inchida orice discutie legata de QUIET, a fost pentru simplul fapt ca lumea incepuse sa faca mult prea mult flame. Deja devenise obositor sa mai urmaresti. Doar injurii si balacareala ca pe maidan. Sunt putini cei care pot accepta o critica constructiva. La fel de putini sunt si cei care pot oferi o critica constructiva, bazata pe cifre, rezultate sau ce vrei tu. In schimb, de fiecare data cand zici ceva despre cineva, sau despre clanul lui, zici ca l-ai injurat de ma-sa.

Nu contest ca cei din QUIET si-o merita. Personal nu am nimic nici cu ei, nici cu liderul lor. Ma consider a fi doar un observator si atat.

• Community Contributor
Acum 3 minute, pigwithtracks a spus:

Salut, sunt un simplu membru Quiet. Da, recunosc sunt un monstru :PWNBURN:

Si eu recunosc faptul ca pe viitor astfel de postari ( fara nici o legatura cu subiectul topicului) vor fi sanctionate.

• Moderator
Acum 11 ore, SirMullich a spus:

Subiectul Quiet a fost transformat delicat in urma comportamentului lipsit de fair-play și incoerent al propriului leader.

Dealungul timpului am interacționat și cu un comandant adjunct de acolo care ori de câte ori ne învingea nu ezita să mă contacteze pentru a mă ironiza,cu toate că atunci când îi invingeam, eu nu trimiteam mesaje ironice nimănui din acel clan,ci preferam să mă bucur în interiorul clanului din care fac parte.

Inclusiv tu Awa pomeneai mai sus despre modul lor de a recruta, cât ai fost liber nu te-a contactat nimeni iar după intrarea în Ellte te-a contactat leaderul suprem.

Părerea mea personală este că ar trebui sa existe mai mult respect între clanurile românești iar concurenta să se rezume și să se finalizeze strict pe global map.

Asa cum Dacus a decis sa isi faca publicitate prin felul lui Deus de a reactiona , probabil ca Agentskill  a facut acelasi lucru printr-o reclama foarte agresiva .

Nu poate exista respect atit timp cat imparti 3 paie la 7 magari , prea multe cla nuri romanesti ..prea putini jucatori buni si activi ...e greu 

• Content Creator

Pe mine m-a contactat cineva din Liniste ca sa intre in TA-RE. M-am simtit flatat, ca cineva de acolo, din cea mai longeviva si tare comunitate, sa vorbeasca asa frumos si elogios de umilul si neinsemnatul nostru clan.

• Content Creator
On 2/16/2017 at 4:35 PM, GMB77 said:

Activez (lurking mai mult) pe forumul asta de ceva ani. De fiecare data m-a bufnit rasul cand am auzit-o p-aia cu "un clan romanesc de elita, care sa se bata cot la cot cu clanurile internationale de top...... sa revina romanii din clanurile internationale acasa ca sa formeze un clan puternic ... " si altele de genul. 

Din experienta va spun asa : Singura data cand s-a putut intampla asta in istoria recenta a jocului (adica de cand joc eu jocul asta mai mult decat random.. sa fie vreo 3 ani, daca nu mai bine ) a fost cand cineva destul de hulit acum, impreuna cu niste jucatori f buni au creat un proiect care a avut ca scop doar performanta. Lucrurile au mers bine cat s-a vrut performanta. Cand oamenii au inteles ca pana la urma e un joc, nu un job, si ca poate nu vrei sa-ti iei m**e de fiecare data cand o dai sau nu de gard, interesul pentru performanta s-a risipit. Eh, ala a fost LGEND-ul, unde nu se radea, dar se injura si se castiga. 

Inainte de LGEND s-a incercat proiectul CTRL- (v.1) format in principal din doua clanuri in moarte clinica (15-20 de activi fiecare) la acel moment (WTB si ODV). Nenorocul CTRL de atunci a fost tocmai aparitia LGEND-ului. In orice caz, CTRL era deja pe profit dupa vreo cateva zile, deci perspective ar fi fost in lipsa competitiei nou aparute (LGEND). 

Am incercat dupa episodul LGEND sa fac din WTB un clan bazat pe chill unde sa mai farmam un credit, un gold, o alea alea. Mai pe caterinca, mai pe relax. Pana am dat de gustul sangelui si am inceput sa vreau mai mult. Ca sa obtin mai mult am inceput sa ma transform in ceva regretabil si mi-am pierdut multi prieteni din joc pe care mi-i facusem intr-un timp indelungat, prieteni care nu intelegeau de unde aceasta schimbare de atitudine cu privire la joc. Totodata, experienta ma facuse sa nu accept usor sa iau bataie de la tot felul de rupti (nu doar clanuri romanesti, cu toate ca presiunea forumului ro era mare -- da, se intampla si acum cand bati pe cineva bun sa vii pe forum sa te bati cu pumnii in piept uitand celelalte 9 meciuri in care n-ai apucat nici sa te asezi pe harta ca deja erai mort), sau de la clanuri romanesti "de renume". 

Ce am vrut sa exemplific este ca atunci cand joci PRO ti-i pui in cap p-aia care-s pe chill dar parca ar vrea in clan PRO, iar cand incerci pe chill la un mom dat vei vrea sa fii mai bun pentru ca intervine orgoliul. 

Asa ca , mult succes tuturor celor care vor sa se apuce de asa ceva, dar eu nu mai cred in aceste povesti. 

L.E. : Ah da, si astia care vreti sa fiti sefi. Atentie ca sefia aia va transforma in neoameni. O sa va pierdeti ore intregi pe harta globala belind ochii la tot ce se intampla, o sa stati geana pe forumuri sa vedeti care cu care se cearta/pupa, o sa va chinuiti ore intregi pe map-tactic / training-room cu toti botii nedovediti incercand sa-i invatati pozitii pe care trebuiau sa le stie de 20.000 de batalii si pe care trebuiau sa le simta, o sa va chinuiti sa le explicati diferenta dintre a face ce nu spune FC-ul si a face invers fata de ce spune FC-ul, totul ca pana la urma sa nu va puteti bucura de joc. .. o sa va chinuiti sa impartiti gold-ul cat se poate de transparent ca dupa aia sa vina o la*a trista ca bikerboy1st (propti-mi-as **** in ce iubesti , daca citesti asta) sa spuna ca ti-ai luat 3 tancuri premium de 8 din cei 20.000 de gold pe care, zice el, i-ai furat din clan tu cu inca unu (va las pe voi sa faceti voi calculele). Asa ca, din nou, MULTA MULTA BAFTA ! Aveti nevoie ! Mie nu-mi mai trebuie .. 

Movalaule, care esti movalau!

Din cate stiu eu si TA-RE a facut performanta. Legat de SH, statisticile spun totul.

#haigg

SH.jpg

• Content Creator

Supar ti-am zis sa-ti iei medicamentele si sa nu joci mai mult de 50 de random pe zi. Iar cand ramai singur contra 5 sa scoti calculatorul din priza sa nu riscam ceva foarte grav. Lasa-i pe baieti. Daca ei nu stiu ca era si alt clan inaintea Lgend-ului care intra aproape oriunde in Europa, se batea cu oricine si tinea 6-7 provincii cu 1-2 echipe amarate, e treaba lor. Noi stim cat am albit de la atatea strategii. Cei mai multi jucatori buni de-a lungul timpului au trecut prin TA-RE nu prin Lgend. Un produs din pepiniera care se numea Cadet a fost Iepuras. Vedeti, am avut si centru de copii si juniori. Ahahaha! Poate TA-RE putea sa faca mult mai multe daca eram mai multi activi. Singurulele momente cand eram mai mult de 40 online erau la campanii.

S-a suparat Supar si s-a ridicat de pe scaunelul lui din Cismigiu. Ahahahah.

• Upvote 1
  • Content Creator
Just now, alekx said:

Supar ti-am zis sa-ti iei medicamentele si sa nu joci mai mult de 50 de random pe zi. Iar cand ramai singur contra 5 sa scoti calculatorul din priza sa nu riscam ceva foarte grav. Lasa-i pe baieti. Daca ei nu stiu ca era si alt clan inaintea Lgend-ului care intra aproape oriunde in Europa, se batea cu oricine si tinea 6-7 provincii cu 1-2 echipe amarate, e treaba lor. Noi stim cat am albit de la atatea strategii. Cei mai multi jucatori buni de-a lungul timpului au trecut prin TA-RE nu prin Lgend. Un produs din pepiniera care se numea Cadet a fost Iepuras. Vedeti, am avut si centru de copii si juniori. Ahahaha! Poate TA-RE putea sa faca mult mai multe daca eram mai multi activi. Singurulele momente cand eram mai mult de 40 online erau la campanii.

S-a suparat Supar si s-a ridicat de pe scaunelul lui din Cismigiu. Ahahahah.

Il trolez pe GMB, suntem amici :P

9 minutes ago, ispitame30 said:

Cu drag din parte clanului ADRO pentru "cel mai bun clan " din Romania ! 
Mesaj: mai repetati la TETRIS pentru ca WOT inca e la nivel "impossible "!

CLANUL QUIET...BUN SI NU PREA

Ala nu e QUIET. E QUI3T, cel mai slab clan QUIET... nici nu stiam ca exista. :D Dar GG!

Edited by _micKee_