Jump to content
Yndy_

Stiri din clanurile romanesti

Recommended Posts

1 oră în urmă, Catalin. a spus:

Cata dreptate ai Z. ....acum reveniti on-topic, fara a mai enumera actiuni umanitare despre cum si-au rupt bogatii 100 de gold de la gura, de caciula, pentru a fi impartiti la saraci, sa-si ia tanc premium ( un fel de asistati sociali ai wot) ? 

P.S.: O fapta buna facuta fara interes si din suflet implica automat, parerea mea, SA TACI SI SA NU TE LAUZI CA AI FACUT-O ! Daca se poate, nici cel pe care l-ai ajutat sa nu stie ca ajutorul e de la tine ( asta il va obliga moral pe viitor si nu e ok). 

Nu se lăuda nimeni Cătălin, citește cu atenție.

Holy își exprima neîncrederea în veniturile noastre și eu i-am explicat de unde provin veniturile noastre și cât și cum am tranzacționat prin trezoreria clanului.

Nu am încercat să mă laud,dacă era să mă laud cu ceva mă lăudam cu evoluția noastră la cw și mai mult decât onorabilul loc 7 ocupat la general de un clan cu media de 1360 wn8.

Asta e o laudă...

Dar atât,încetez cu capitolul DACUS,noi ne vedem de treaba noastră,știm ce avem de făcut și o să mă limitez la alte subiecte, pentru că dacă ajung la discuții legate de clan, băieții pot fi atacați sau jigniți și chiar nu merita,am un grup extraordinar și mă mândresc cu ei.

• Upvote 1
  • Moderator
Acum 59 minute, DacuSupreme a spus:

Nu se lăuda nimeni Cătălin, citește cu atenție.

Holy își exprima neîncrederea în veniturile noastre și eu i-am explicat de unde provin veniturile noastre și cât și cum am tranzacționat prin trezoreria clanului.

Nu am încercat să mă laud,dacă era să mă laud cu ceva mă lăudam cu evoluția noastră la cw și mai mult decât onorabilul loc 7 ocupat la general de un clan cu media de 1360 wn8.

Asta e o laudă...

Dar atât,încetez cu capitolul DACUS,noi ne vedem de treaba noastră,știm ce avem de făcut și o să mă limitez la alte subiecte, pentru că dacă ajung la discuții legate de clan, băieții pot fi atacați sau jigniți și chiar nu merita,am un grup extraordinar și mă mândresc cu ei.

Nu sari parleazu ca iara te baneaza astia :)

• Upvote 2
  • Content Creator
2 hours ago, DacuSupreme said:

Asta e o laudă...

Locul 1: 776 lupte si 68.3%;

Locul 3: 634 lupte si 57.57%;

Locul 5: 815 lupte si 67.61%

Locul 10: 371 lupte si 81.13%

Singurele clanuri din Top 10, sezonul actual, care arata calitate, restul se prezitna cam asa: 2 clanuri cu un win rate chinuit peste 50% (51.8% si 50.3%) iar restul sub 50% (48.8%, 43.2%, 47.6%, 45.63% ) care arata cat de multe inseamna cantitatea si cat de putin conteaza calitatea. 

Deci ce evolutie putem lauda?

Edited by Raffy5
  • Upvote 2
Acum 39 minute, Raffy5 a spus:

Locul 1: 776 lupte si 68.3%;

Locul 3: 634 lupte si 57.57%;

Locul 5: 815 lupte si 67.61%

Locul 10: 371 lupte si 81.13%

Singurele clanuri din Top 10, sezonul actual, care arata calitate, restul se prezitna cam asa: 2 clanuri cu un win rate chinuit peste 50% (51.8% si 50.3%) iar restul sub 50% (48.8%, 43.2%, 47.6%, 45.63% ) care arata cat de multe inseamna cantitatea si cat de putin conteaza calitatea. 

Deci ce evolutie putem lauda?

Vezi că locul 5 are cam aceleași nr de lupte ca și noi iar diferența față de ei  nu e enorma.

Despre ce cantitate discutam?

Tu cu al tau clan puteati tine pasul cu noi Z__G și Quiet?

Teoretic da, practic mai greu,dar strugurii sunt acri,mai ales când sunt în curtea altora. ;)

• Content Creator

Da, foarte acri cu medie de 0.98 jocuri pe global map in 28 de zile (cel putin media mea si interesul meu fata de acest sezon).

Interes similar aratat si de colegi din clan.

Dar ramai tu cu lauda ta, locul 7 cu 43%, bun procentaj si un loc si mai bun.

Cel mai super sezon ever si cel mai concludent, acum vedem adevaratele clanuri de top, Fame, G100 - alea sunt minciuna.

Sa mai zic Locul 2 cu 1031 de lupte si 48.8% - Calitate fratica.

LE: si ce sa vezi, 5th campaign - voi pe locul 289, retarzi mei pe 31 (ca sa vezi am prins licente pentru tot clanul - a si pentru ca aveam interes am fost al 3-lea din clan la fap points - asta ca sa vezi cand imi bat capul cu ceva).

Dar de locul 7 cu 43% win rate - bun rezultat. Descrie perfect actualul sezon.

Edited by Raffy5
  • Upvote 3

Ok,ai dreptate suntem niste amatori.

Atât de amatori încât unele lupte sunt pierdute la mustață,cu FEED,PVS sau VTEPS in defensiva,clanuri cu pretenții care au ajuns să bage Maus cu noi,în fine eu știu ceva,tu stii altceva și nu mă chinuiesc să te conving de nimic.

Am un clan ofensiv,care chiar dacă moare,moare frumos și deschis,care nu se cramponează in apărare și care ataca indiferent Dk numele inamicului e Noxus,Fame sau Omni.

Fata de ce reprezentam acum un an e un salt calitativ enorm,iar în rest, totul e can-can.

Baftă!

• Upvote 2
  • Super Moderator
Acum 6 minute, DacuSupreme a spus:

Fata de ce reprezentam acum un an e un salt calitativ enorm,iar în rest, totul e can-can.

Acuma, fara mistouri si arogante, ce-i al tau e al tau. Nu e saltul enorm dar vizibil cu siguranta este.

• Upvote 2
  • Content Creator
2 hours ago, DacuSupreme said:

Ok,ai dreptate suntem niste amatori.

Atât de amatori încât unele lupte sunt pierdute la mustață,cu FEED,PVS sau VTEPS in defensiva,clanuri cu pretenții care au ajuns să bage Maus cu noi,în fine eu știu ceva,tu stii altceva și nu mă chinuiesc să te conving de nimic.

Am un clan ofensiv,care chiar dacă moare,moare frumos și deschis,care nu se cramponează in apărare și care ataca indiferent Dk numele inamicului e Noxus,Fame sau Omni.

Baftă!

Bravo pentru salt. Oricum daca in top 10 - 60% din clanuri nu trec de 52% WR (iar tu esti multumit cu win rate de 43%) asta spune ceva. Mie imi spune ca e un sezon mediocru.

Curand o sa vina o campanie de t8, sa vedem cate clanuri din top 10 sezonul curent vor fi aici si in campanie.

Acum 2 minute, Raffy5 a spus:

Bravo pentru salt. Oricum daca in top 10 - 60% din clanuri nu trec de 52% WR (iar tu esti multumit cu win rate de 43%) asta spune ceva. Mie imi spune ca e un sezon mediocru.

Curand o sa vina o campanie de t8, sa vedem cate clanuri din top 10 sezonul curent vor fi aici si in campanie.

Tier 8 e tier 8,10 e 10...

Nu există grad de comparație.

• Community Contributor
Acum 8 ore, DacuSupreme a spus:

Holy tu ești un pic conflictual.

Nu vorbea nimeni de tine,nu te barfea, 90% dintre băieți nici măcar nu au știut de existenta ta,fiind prezent arareori la acțiuni.

Dar tu,din terțe motive ai inceput a-i jigni,iar expresiile licențioase,vulgare sau jignirile intre membrii clanului nu se admit.

Propuneri pentru excluderea ta au fost încă din sâmbăta aia cu șpriț,cand ai cam sărit calul,dar eu te-am aparat, chiar dacă opinia generală era pt. o excludere a ta.

Cât despre intrarea la cw...Strategii cer tancuri,dacă ei cereau medii,50 b etc și tu în permanență erai in rezerva cu E100,e clar că nu aveai șanse să fi băgat.

Să spunem că ar fi mai bine,pt tine personal ,să nu faci parte dintr-un clan, clanul reprezintă ceva colectiv,iar tu faci parte din categoria ,,lone ranger,,.

Iar despre băieți....Ești cam dur,nici măcar nu i-ai cunoscut k lumea...În clan,am păstrat doar caracterele, ceilalți au fost excluși, judeci niște oameni pe niște lucruri construite artificial.

Îmi pare rău pt experiența ta nefastă!

Asa este cum spui.

Cand asculti stingher pe TS chestii gen: "cine-i ba ala?" "e pila lu' Zeus" "da-l in p*l* mea!" "hi hi hi si ha ha ha" "de ce esti ba egoist?" "hi hi hi si ha ha ha" "da-l ba in p*l* mea!" "vezi ca te aude" "si ce daca... nu vezi ca e scriitor..." facand aluzie la faptul ca-i atentionam in scris pe TS... inseamna ca ii jignesti. Ce sensibili...

Calul daca l-am sarit... l-am sarit de nervi nu de spritz. Cine indoaie vinul cu apa sa fie sanatos. Este chestie unic romaneasca. Un soi de crima de prost gust. Eu beau rar si numai bere.

Baietii aia pe care-i lauzi sa fie sanatosi. M-au exclus de la inceput fara sa ma cunoasca.

Ce m-a deranjat este ca nu ai luat strop de atitudine inaintea excluderii. Sa intrebi oarece... Mi-ai zis sa nu-i zgarm...

M-am ferit sa-ti murdaresc "prietenii" si nici nu-ti zic de pahar sau altceva cum vad ca-ti permiti sa-mi reprosezi.

Sper sa ma lasi sa-mi pastrez parerea buna pe care o am despre tine si sa spui stop joc. Nu ma forta sa stau sa caut printscreenuri ca n-am nici un interes sa ma compatimeasca cineva.

• Upvote 1
Acum 11 minute, holyoldman a spus:

Asa este cum spui.

Cand asculti stingher pe TS chestii gen: "cine-i ba ala?" "e pila lu' Zeus" "da-l in p*l* mea!" "hi hi hi si ha ha ha" "de ce esti ba egoist?" "hi hi hi si ha ha ha" "da-l ba in p*l* mea!" "vezi ca te aude" "si ce daca... nu vezi ca e scriitor..." facand aluzie la faptul ca-i atentionam in scris pe TS... inseamna ca ii jignesti. Ce sensibili...

Calul daca l-am sarit... l-am sarit de nervi nu de spritz. Cine indoaie vinul cu apa sa fie sanatos. Este chestie unic romaneasca. Un soi de crima de prost gust. Eu beau rar si numai bere.

Baietii aia pe care-i lauzi sa fie sanatosi. M-au exclus de la inceput fara sa ma cunoasca.

Ce m-a deranjat este ca nu ai luat strop de atitudine inaintea excluderii. Sa intrebi oarece... Mi-ai zis sa nu-i zgarm...

M-am ferit sa-ti murdaresc "prietenii" si nici nu-ti zic de pahar sau altceva cum vad ca-ti permiti sa-mi reprosezi.

Sper sa ma lasi sa-mi pastrez parerea buna pe care o am despre tine si sa spui stop joc. Nu ma forta sa stau sa caut printscreenuri ca n-am nici un interes sa ma compatimeasca cineva.

Eu îți spun că te înșeli, nimeni nu te barfea,până să începi să scrii pe chatul clanului și al ts-ului.

Totul a culminat în duminica in care l-ai jignit pe Nightmare,care e poate cel mai calm și cerebral om din clan.

Eu eram de serviciu atunci,nu eram la PC,dar mi s-a bătut obrazul pe Whatsapp și m-i s-au trimis discuțiile ca sa vad pe cine apăr.

Băieții,ai observat cum te-au primit la început,s-a încercat remedierea problemelor pe care le aveai cu sunetul și era totul ok.

Chestia cu spritul nu am scornit-o eu,te-am întrebat pe chatul clanului că ce s+a întâmplat iar tu mi-ai spus atât, Bachus și că e sâmbătă seara...

Ce mama naibii sa mai cred?

Am incercat sa realizez cat am putut de mult integrarea ta in grup,dar tu parcă doreai excluderea,părere confirmată și de ce ai spus după acel moment,că te simți eliberat.

Ți-ai dat poate seama cât ai stat la noi că sunt un om corect,dar îți spun,ai jignit oameni fără să fi jignit,băieții fac caterinca intre ei pe ts,glumesc,iar tu ai interpretat că se rade de tine.

În fine,nu am redeschis eu subiectul,nu vreau sa demonstrez nimic,cu atât mai puțin să te jignesc cu ceva,ținând cont de faptul că am găsit în tine un om care aprecia ce postam eu aici.

Încă odată îți transmit că îmi pare rău pt.situatia aceea și sper sa rămânem în relatii bune.

• Community Contributor

Off topic:

:)

Ok. Stima si la mai mare.

In elementul asta... wot am facut 3 greseli.

La 2 excomunic orice. Cu orice consecinte.

Prima: in ROLAW... exasperat de strategii si reprosuri mi-am permis o exteriorizare: "hai da-va ma'n aia mea ca nu stiti ce vorbiti... acolo suntem total expusi la camperi"... era si o fata acolo in echipa care a spus "nu e bine... nu-i frumos" si mi s-a facut rusine. De mine si de limbaj... mi-a crapat scoartza... si cum nu ma consider buricul targului  am iesit din clan. Ma simteam bine acolo, desi as fi avut comentarii sa nu mai fim ciuca batailor... Am gresit. A venit dupa iesire comandantul sa ma mascareasca... pe urma m-am trezit cu gold oferit pentru... sa-i spunem servicii... Nu am acceptat asa ceva.

A doua: M-am ratzoit la un user de pe aici care se lega de un post facut cu 2 ani in urma. Prima mea artilerie... Poate cea mai buna si mai precisa. Pe vremea aia culegeam si de pe alte forumuri si alte pareri si informatii de la altii mai experimentati. Am aruncat-o si aici. Parerea apartinea unui guru in artilerie... un fost comandant al unui clan in care m-am simtit om normal. Mi-am insusit-o si o apar in continuare.

A treia: a fost sa intru intr-un clan egocentric pe post de "pila". De ce pila? Din cauza de wn8. Orice alte contraargumente le pot desfiintza cu usurintza. Chiar si despre strategii pot sa ma bag in seama! Nu stiu daca mai am replay-uri, dar pot sa caut. Alea cateva care le-am bagat.

Poate mai am si alte pacate... Atributul de "lone ranger" e cam nasol. Mult ego si prosteala pe un simplu joculet online.

PS: intre timp perfectionez germana cat timp acolo nu exista ego ieftin romanesc.

• Upvote 1