Jump to content
Yndy_

Stiri din clanurile romanesti

Recommended Posts

Urmaresc tot mai mult diverse clanuri romanesti si as vrea sa fac un topic unde sa mai scriem una alta despre ce se mai intampla, ce clan bun s-a mai infiintat, ce clan bun s-a mai desfiintat samd.

Daca s-ar putea fara cearta si scandal ar fi de vis.

Saptamana trecuta voiam sa scriu despre un clan RED_ care s-a desfiintat. Desi clan slabut, era maricel dar se pare ca au fost niste probleme, pare ca toti membri au fost dati afara,

Saptamana asta am observat ca -WTB- a devenit inactiv, multa lume a plecat in CTRL- (nu mi-e clar daca e clan romanesc).

• Upvote 1

Sper sa aiba "ninio" mai mult succes ca altii, care au incercat astfel de proiecte 100% romanesti. Dar parerea mea personala este ca nu va merge mult timp bine, chiar daca la inceput au sa aiba succese. Motivul este mentalitatea romaneasca in general.

Singurul clan romanesc longitiv foarte bun este TA-RE, chiar daca au probleme cronice cu activitatea in clan. Nu sunt prieten cu ei, dar ii admir pentru continuitate.

Sper sa aiba "ninio" mai mult succes ca altii, care au incercat astfel de proiecte 100% romanesti.

HI HI HI  să moară capra vecinului :)

Dar parerea mea personala este ca nu va merge mult timp bine, chiar daca la inceput au sa aiba succese. Motivul este mentalitatea romaneasca in general.

Draga Doni !

Ne cunoșteam de prea mult timp pentru a mă acuza de atac la persoană, dar cred ca greșești privind mentalitatea jucătorilor romani. Nu trebuie să ne ascundem mereu în spatele expresiei ,,mentalitate tipic romanescă" Cel mai bun exemplu in cazul de față este chiar istoria clanului NOS. Atât timp cat a fost si este condus de un roman (cel puțin cred ca nu te dezici de originile strămoșești ) în ciuda ,,mentalității românești"  ai obținut rezultate remarcabile. Intr-un joc (clan) nu mentalitatea este factorul primordial care da puterea clanului ,ci elemente adiacente precum: skillul individual al jucătorului, strategul clanului, diplomația clanului, targetul clanului si nu in ultimul rând comandantul clanului. Tu din fericire ai reușit sa le acumulezi pe toate la un loc si de aici rezulta performantele clanului. Revenind la lipsa ,,performanței" clanurilor romanești atât timp cat nu întrunesc elementele de mai sus nu vor excela pe GM.

PS Daca ai probleme cu mentalitatea jucătorilor romani ce mai stai: kick (asta mai in gluma mai in serios :)

Singurul clan romanesc longitiv foarte bun este TA-RE, chiar daca au probleme cronice cu activitatea in clan. Nu sunt prieten cu ei, dar ii admir pentru continuitate.

Revenind la topic țin sa felicit in mod sincer cele doua clanuri romanești care luptă și dețín provincii în zona României: [DAC] Legio Dacia Felix si [ARCAN] ARCANII.  -RESPECT MAXIM-

• Upvote 3

HI HI HI  să moară capra vecinului :)

Draga Doni !

Ne cunoșteam de prea mult timp pentru a mă acuza de atac la persoană, dar cred ca greșești privind mentalitatea jucătorilor romani. Nu trebuie să ne ascundem mereu în spatele expresiei ,,mentalitate tipic romanescă" Cel mai bun exemplu in cazul de față este chiar istoria clanului NOS. Atât timp cat a fost si este condus de un roman (cel puțin cred ca nu te dezici de originile strămoșești ) în ciuda ,,mentalității românești"  ai obținut rezultate remarcabile. Intr-un joc (clan) nu mentalitatea este factorul primordial care da puterea clanului ,ci elemente adiacente precum: skillul individual al jucătorului, strategul clanului, diplomația clanului, targetul clanului si nu in ultimul rând comandantul clanului. Tu din fericire ai reușit sa le acumulezi pe toate la un loc si de aici rezulta performantele clanului. Revenind la lipsa ,,performanței" clanurilor romanești atât timp cat nu întrunesc elementele de mai sus nu vor excela pe GM.

PS Daca ai probleme cu mentalitatea jucătorilor romani ce mai stai: kick (asta mai in gluma mai in serios :)

Revenind la topic țin sa felicit in mod sincer cele doua clanuri romanești care luptă și dețín provincii în zona României: [DAC] Legio Dacia Felix si [ARCAN] ARCANII.  -RESPECT MAXIM-

De fapt sunt 3 clanuri , mai este si noul ARCANII - ELITE  care dupa 3 zile de existenta au scos TESLA de pe landing zone si deja detin un teritoriu  :D

Acum am observat si tin sa-i felicit pe cei de la D1BS care au strans 6 teritorii pe Africa si se invecineaza cu cele 3 teritorii detinute de FOCA.

CTRL- este 100% clan romanesc.Un nou proiect pentru un super clan romanesc.Le urez bafta!!!

Si eu mi-as dori sa vad un clan "pur sange" romanesc cu jucatori buni, capabili sa stranga in fiecare seara de 2-3 echipe de CW, cu rezultate bune/foarte bune pe harta globala. Dupa parerea mea, daca din totalul de 100 membri, ar avea 50-60 de albastri activi zilnic, cu 2-3 comandanti de echipa buni, chiar ar putea sa rupa tot pe harta globala...

Momentan, inca mai au de lucru, iar eu le doresc multa bafta.

post-972-0-11005700-1426574880_thumb.jpg

În legătura cu clanul meu și anume RED_ .

Am decis să îl desființez momentan pentru că mergeam pe un drum fară viitor.

Aveam WN8-ul clanului undeva la 900+ , 66 de membrii iar dintre aceștia vreo 15 activi zi de zi.Din păcate majoritatea jucătorilor mai slabi, cerându-le să intre pe TS, este echivalentul a le cere ultimii bani de pâine.După o perioadă bună de gândire am ajuns la concluzia că mergând din compromis în compromis nu facem nimic.

Așa că am decis, cu riscul de a mă chinuii câteva luni de zile, să incerc să strâng jucători peste 1400 wn8 și jucători care pot respecta ceea ce impune jocul intr-o echipă.

Si eu mi-as dori sa vad un clan "pur sange" romanesc cu jucatori buni, capabili sa stranga in fiecare seara de 2-3 echipe de CW, cu rezultate bune/foarte bune pe harta globala. Dupa parerea mea, daca din totalul de 100 membri, ar avea 50-60 de albastri activi zilnic 

Daca iti doresti cu adevarat asa ceva ce cauti in clan multinational ?  :huh:

• Upvote 1

Daca iti doresti cu adevarat asa ceva ce cauti in clan multinational ?  :huh:

In momentul de fata nu exista asa ceva:

[...] clan "pur sange" romanesc cu jucatori buni, capabili sa stranga in fiecare seara de 2-3 echipe de CW, cu rezultate bune/foarte bune pe harta globala [...] daca din totalul de 100 membri, ar avea 50-60 de albastri activi zilnic, cu 2-3 comandanti de echipa buni [...]

Ca sa existe asa ceva, trebuie facuta o combinatie intre jucatorii activi de elita ai clanurilor TA-RE, DAC, ODV, RIS3 si mai nou CTRL-. Astfel o sa rezulte un RSOP romanesc.

Si crezi ca este greu de realizat asa ceva ??? 

Sincer ai renunta la NOS pentru un astfel de RSOP romanesc ???

Intai sa apara imposibilul si anume acel RSOP romanesc si mai vedem...

P.S.: in plus ar trebui sa fiu "platit" cel putin la fel de bine cum sunt "platit" in NOS (ma refer la gold-ul cat il iau pe luna)...

`Plata` o sa vina daca vin si rezultatele, iar rezultatele nu vin fara efort, iar efortul il vei depune daca vrei `plata`. E un lant al slabiciunilor pe care nu poti sa il conditionezi din exterior, cred eu, ci doar din cadrul acelui RSOP romanesc. :)

• Upvote 1