Jump to content
Yndy_

Stiri din clanurile romanesti

Recommended Posts

Acum 9 ore, mzr a spus:

DestroyerPC si bambino, 2 boti de 1700 si 1500 WN8 recent - la care nu le iese shefia in wot din cap sub nici o forma. Bai bula, ori va apucati sa dati salarii ca in QUIET sa va vina unii cu 3000+ rWN8, ori va duceti sa dati cu artileria in WBZ, ca altceva nu sunteti in stare (da acelasi WBZ care-a luat-o 15-0 de la noi de 2 ori).

Trebuie sa fii spalat pe creier sau sa-ti placa BDSM a lot - sa te intorci undeva sa mai urle bambinozaur la tine si sa te ameninte sau sa ti-o iei arogant de la destroyer pe ts. Aveti amandoi o reputatie proasta printre multi playeri f. buni care v-au fost in clanuri (ARCAN/ARKNE) - toata lumea stie ce va poate pielea. Nu mai vine nici dracu inapoi la voi. Bagati 10 "refresh-uri" la clanurile alea, tot tomate o sa ajunga acolo. Mark my words.

Deh, foamea de shefie - sa aiba si ei un release cand rupe fashu la "micuti". Sa fie un shefuletz undeva, macar intr-un joc video daca se poate.

--
(Chestia de mai jos e scrisa de cateva zile (nu-mi vedeam capu de lucru s-o postez cand se abera bambino pe forum acu 1-2 sapt.). Just gonna add it now.)
--

Ce funny esti ba bambinozaur. Cand ti-ai lasat tu loc de "buna ziua" amice?

Cand in iarna/2015, ma amenintai in ultimele 3 zile de campanie ca daca nu-i joc contul lui Andone, zbor din ARKNE? (pretenii tai apropiati gen Andone erau prea "ocupati" sa-si joace propriile conturile la campanie). Bot-ul ala Andone imi poarta ranchiuna si azi (dracu stie de ce, probabil din cauza ca i-am facut rost de 907 in ultima zi de campanie).

--
Altcandva cand?
Cand m-ai tras pe canal cu destroyer si m-ai rugat sa platesc 60 EUR partea de ts pt. ARKNE? (eram toti in comunitatea ARCAN atunci)
Cand intreb cine-mi da banii inapoi, imi zici "eu iti dau tot in 2 sapt.!".
Ca prostu, am crezut.

Cand dupa 2 sapt. am inceput sa intreb despre bani, te frecai in c*r. L-ai pus pe wexx_palo sa se apuce de strans donatii din clan, de-a prins ala ciuda pe mine - de parca eu l-am facut responsabil cu stransul banilor. Parca conduceai nushce Land Rover pe vremea aia, right? (probabil pe leasing "serios", ca toti saracii - de-aia ti-a stat unghia in gat pt. 60 EUR). In timpul asta aveai grija in lipsa mea sa le spui alora din clan "ca m-am oferit sa platesc partea ARKNE pt. ts". J*g uman.

--
Cand ti-ai lasat loc de "buna ziua"?

Cand acu 1-2 luni ai venit pe ts la LGEND cersind atentie? Tu esti atat de b*u, incat nu intelegi ca din cauza ta a plecat Honor + Killstill, Roby, Burdux si echipa de ESL CYE din NLG si-au refacut LGEND? Tu ai impresia ca astia din pro league se uita in gura unui bot ca tine, care joaca la 1500 WN8? Si care mai si face rage ca un prostanac cateodata?

Tu esti bajet blajin cand esti relaxat. Da dracu sa fie cineva intr-un clan unde esti tu comandant, tu lovesti fara mila in micuti. Amenintari, urlete, alea alea. Vorba lu' frate-meu "pt. fiecare usa in Romania e un DUMNEZEU care o pazeste". Asa si tu cu clanurile unde nu suporti decat sa fii commander - esti DUMNEZEU lor.

Stii ca esti un automat team-kill cand te vad in random, nu? DIN PREA MULTA DRAGOSTE.

PS. Le mai zici la micutii din clanurile unde esti tu commander ca de fapt toate meciurile din campanii sunt 90% munca ta?? Tu centrezi, tu dai cu capul, restul 14 sunt acolo doar sa-ti faca galerie, nu? Vai de p**a ta.

Hai ca e cazul sa va mai cunoasca lumea cine sunteti de fapt.

Nu meriți deranjul  mashido,stie toata lumea cine ești.

• Upvote 1

Acum 32 minute, Gambino a spus:

MZR este Mashido ???? ..sa mor daca am stiut!

hahaha cea mai buna gluma ... cum adica acest individ ne da lectii de comportament ? 

Pai sa spunem si noi ce stim de dansul : 

- are instalate toate modurile posibile - Warpack nonstop - daca nu credeti cereti o reluare de la orice meci cand nu se asteapta.

- ne-a invitat pe ts-ul lui si cand nu i-a convenit ceva, sau s-a luat Charly de jocul lui ne-a dat afara.

- a injurat ca la usa cortului pe mai multi jucatori ..inclusiv pe mine .. 

- deoarece la sponsorizat mai tot timpul a stat pe langa MR. Druppy - un jucator de top -  asa a avut loc in anumite clanuri

Mashido ! ... te rog sa ma ierti dar esti o J____ de om si o persoana de c___ ! 

• Upvote 1

Acum 10 ore, mzr a spus:

DestroyerPC si bambino, 2 boti de 1700 si 1500 WN8 recent - la care nu le iese shefia in wot din cap sub nici o forma. Bai bula, ori va apucati sa dati salarii ca in QUIET sa va vina unii cu 3000+ rWN8, ori va duceti sa dati cu artileria in WBZ, ca altceva nu sunteti in stare (da acelasi WBZ care-a luat-o 15-0 de la noi de 2 ori).

Trebuie sa fii spalat pe creier sau sa-ti placa BDSM a lot - sa te intorci undeva sa mai urle bambinozaur la tine si sa te ameninte sau sa ti-o iei arogant de la destroyer pe ts. Aveti amandoi o reputatie proasta printre multi playeri f. buni care v-au fost in clanuri (ARCAN/ARKNE) - toata lumea stie ce va poate pielea. Nu mai vine nici dracu inapoi la voi. Bagati 10 "refresh-uri" la clanurile alea, tot tomate o sa ajunga acolo. Mark my words.

Deh, foamea de shefie - sa aiba si ei un release cand rupe fashu la "micuti". Sa fie un shefuletz undeva, macar intr-un joc video daca se poate.

--
(Chestia de mai jos e scrisa de cateva zile (nu-mi vedeam capu de lucru s-o postez cand se abera bambino pe forum acu 1-2 sapt.). Just gonna add it now.)
--

Ce funny esti ba bambinozaur. Cand ti-ai lasat tu loc de "buna ziua" amice?

Cand in iarna/2015, ma amenintai in ultimele 3 zile de campanie ca daca nu-i joc contul lui Andone, zbor din ARKNE? (pretenii tai apropiati gen Andone erau prea "ocupati" sa-si joace propriile conturile la campanie). Bot-ul ala Andone imi poarta ranchiuna si azi (dracu stie de ce, probabil din cauza ca i-am facut rost de 907 in ultima zi de campanie).

--
Altcandva cand?
Cand m-ai tras pe canal cu destroyer si m-ai rugat sa platesc 60 EUR partea de ts pt. ARKNE? (eram toti in comunitatea ARCAN atunci)
Cand intreb cine-mi da banii inapoi, imi zici "eu iti dau tot in 2 sapt.!".
Ca prostu, am crezut.

Cand dupa 2 sapt. am inceput sa intreb despre bani, te frecai in c*r. L-ai pus pe wexx_palo sa se apuce de strans donatii din clan, de-a prins ala ciuda pe mine - de parca eu l-am facut responsabil cu stransul banilor. Parca conduceai nushce Land Rover pe vremea aia, right? (probabil pe leasing "serios", ca toti saracii - de-aia ti-a stat unghia in gat pt. 60 EUR). In timpul asta aveai grija in lipsa mea sa le spui alora din clan "ca m-am oferit sa platesc partea ARKNE pt. ts". J*g uman.

--
Cand ti-ai lasat loc de "buna ziua"?

Cand acu 1-2 luni ai venit pe ts la LGEND cersind atentie? Tu esti atat de b*u, incat nu intelegi ca din cauza ta a plecat Honor + Killstill, Roby, Burdux si echipa de ESL CYE din NLG si-au refacut LGEND? Tu ai impresia ca astia din pro league se uita in gura unui bot ca tine, care joaca la 1500 WN8? Si care mai si face rage ca un prostanac cateodata?

Tu esti bajet blajin cand esti relaxat. Da dracu sa fie cineva intr-un clan unde esti tu comandant, tu lovesti fara mila in micuti. Amenintari, urlete, alea alea. Vorba lu' frate-meu "pt. fiecare usa in Romania e un DUMNEZEU care o pazeste". Asa si tu cu clanurile unde nu suporti decat sa fii commander - esti DUMNEZEU lor.

Stii ca esti un automat team-kill cand te vad in random, nu? DIN PREA MULTA DRAGOSTE.

PS. Le mai zici la micutii din clanurile unde esti tu commander ca de fapt toate meciurile din campanii sunt 90% munca ta?? Tu centrezi, tu dai cu capul, restul 14 sunt acolo doar sa-ti faca galerie, nu? Vai de p**a ta.

Hai ca e cazul sa va mai cunoasca lumea cine sunteti de fapt.

Acum 1 oră, Gambino a spus:

1 oră în urmă, Destroyer a spus:

MZR este Mashido ???? ..sa mor daca am stiut!

hahaha cea mai buna gluma ... cum adica acest individ ne da lectii de comportament ? 

Pai sa spunem si noi ce stim de dansul : 

- are instalate toate modurile posibile - Warpack nonstop - daca nu credeti cereti o reluare de la orice meci cand nu se asteapta.

- ne-a invitat pe ts-ul lui si cand nu i-a convenit ceva, sau s-a luat Charly de jocul lui ne-a dat afara.

- a injurat ca la usa cortului pe mai multi jucatori ..inclusiv pe mine .. 

- deoarece la sponsorizat mai tot timpul a stat pe langa MR. Druppy - un jucator de top -  asa a avut loc in anumite clanuri

Mashido ! ... te rog sa ma ierti dar esti o J____ de om si o persoana de c___ ! 

Domnilor rufele murdare se spala in familie . Nu cred ca ne intereseaza domnu mrz ce a facut destroyer sau ce a facut Gambino atata timp cat sau intamplat in jurul vostru sau mai bine zis la voi in FAMILIE . Fiecare clan are probleme lui si incearca sa le rezolve in particular binenteles daca pot fi rezolvate . O seara faina .

• Like 1

Redeschis. Se vor posta doar stiri din clanurile romanesti, fara flame/offtopic. Moderatorii vor sanctiona orice iesire in decor. Have fun.

• Upvote 1

13 hours ago, vohu_manah said:

Cum va merge campania clanurilor romanesti?

Clanurile romanesti sunt prezente in numar destul de mare pe harta globala. LGEND (unde sunt adunati cei mai buni jucatori romani) nu joca CW.

Clanurile romanesti din top 10:

-WBZ- are 3 provincii pe frontul de tier 10

-WTB- are o provincie pe frontul de tier 10

AUDAX are o provincie pe frontul de tier 10

5FPS are o provincie pe frontul de tier 10

BADD are 9 provincii pe frontul de tier 8

Pe frontul de tier 8 mai sunt clanuri romanesti prezente. Frontul de tier 8 este mai stabil decat frontul de tier 10 (unde se schimba multe de la o zi la alta), dar gold-ul castigat este putin comparativ cu cel de tier 10. Spre exemplu BADD castiga undeva la 500 gold/zi de pe urma celor 9 provincii detinute pe frontul de tier 8, pe cand -WBZ- castiga 2000 gold/zi de pe urma celor 3 provincii detinute pe frontul de tier 10.

Ca si idee: o singura provincie decenta detinuta pe frontul de tier 10 genereaza mai mult gold decat 10 provincii detinute pe frontul de tier 8. In schimb, avantajul la frontul de tier 8 este ca inamicii sunt mult mai slabi.

• Thanks 1

Sezonul 7 de clan wars este o mare dezamăgire,identic cu sezonul 6,cel din toamnă,comparativ cu premiile pe care wargaming le oferea spre exemplu în sezonul 5!

Dacus,spre exemplu a oferit 2 teritorii moca la tier 10,am refuzat să le apărăm...unul dintre beneficiari fiind Arc2n!

Am preferat sâmbătă sa jucam wargames,unde playerii din Dacus au câștigat 300-400 gold per participant,decât să pierdem timpul prin ,,speciale,,!

Singurul lucru profitabil sunt taskurile care pot aduce clanului 5000 gold,dar și alea se resetează cam rar!

Succes celor interesați de ,,seceta,, asta! :)

• Upvote 1

De ceva timp nu am mai postat replayuri impotriva clanurilor romanesti,insa de data asta o sa fac o exceptie,tinand cont ca acum vreo luna si ceva Dacusul era ironizat de Vaahian,actualul comandant din FOXX cu un printscreen in care noi am pierdut impotriva ARC2N,respectivul printscreen fiind procurat banuiesc de la Olban,care era atunci executive in ARC2N si actualmente executive in FOXX!

Raspunsul meu si a clanului Dacus a venit,nu aici pe site cum era de asteptat, banuiesc de ei,ci in advance-ul de aseara contra lor!

http://wotreplays.eu/site/4167636#steppes-zamolxisdeus-t92_hmc

http://wotreplays.eu/site/4167638#malinovka-zamolxisdeus-t92_hmc

http://wotreplays.eu/site/4167639#murovanka-zamolxisdeus-t92_hmc

http://wotreplays.eu/site/4167629#ruinberg-zamolxisdeus-maus

4 meciuri extrem de dinamice si frumoase cu playeri buni implicati!Enjoy!

• Upvote 3

1 hour ago, ZamolxisDeus said:

De ceva timp nu am mai postat replayuri impotriva clanurilor romanesti,insa de data asta o sa fac o exceptie,tinand cont ca acum vreo luna si ceva Dacusul era ironizat de Vaahian,actualul comandant din FOXX cu un printscreen in care noi am pierdut impotriva ARC2N,respectivul printscreen fiind procurat banuiesc de la Olban,care era atunci executive in ARC2N si actualmente executive in FOXX!

Raspunsul meu si a clanului Dacus a venit,nu aici pe site cum era de asteptat, banuiesc de ei,ci in advance-ul de aseara contra lor!

Acum bineinteles astepti hate-ul, stai linistit ca nu imi mai pun mintea. Suntem un clan nou, abia ne formam ca echipa si mai avem multe de imbunatatit... plus ca asta a fost prima ofensiva pentru cel ce s-a ocupat cu strategia, abia incepe sa invete. Mai discutam peste cateva luni

Acum 18 minute, vaahian a spus:

Acum bineinteles astepti hate-ul, stai linistit ca nu imi mai pun mintea. Suntem un clan nou, abia ne formam ca echipa si mai avem multe de imbunatatit... plus ca asta a fost prima ofensiva pentru cel ce s-a ocupat cu strategia, abia incepe sa invete. Mai discutam peste cateva luni

Discutam oricând dorești!

Daca vei avea bafta sa întâlnești ,,crema,, Dacusului e cam nasoală treaba!

In fine,eu nu am nimic cu voi,va doresc mult succes in dezvoltarea clanului,când am interacționat prima dată cu voi v-am privit ca prieteni!

Dar m-a întărâtat puțin printscreenul postat de tine,am intuit răutate ținând cont și de faptul că tu erai membrul altui clan și nu erai implicat în respectivele lupte!

Mult succes și spor la treabă!

• Upvote 1

11 hours ago, ZamolxisDeus said:

4 victorii la rand in Ofensiva? Felicitari.

Diferenta de WN8 dintre clanuri nu e foarte mare: DACUS (1.644) vs. FOXX (1.824). In schimb probabil s-a simtit faptul ca jucatorii din DACUS joaca de mult timp impreuna in timp de FOXX e clan inca in formare. Cu toate astea, 4 victorii la rand arata bine. Sa vedem daca la urmatoarea intalnire va fi la fel.

Bafta ambelor clanuri si la cat mai multe resurse.

• Upvote 2

Salut comunitate plina de oameni de treaba :rolleyes:

41 in clan, vreo 4 au uitat de noi...in schimb voie buna si veselie mare. Afara oricum rupe ploaia in 2, si fiind 19 online, hai sa incercam un SH de 8...ca la 10 noi nu stim :))

Mai facem si noi cutii asa din placere, sa ridicam sh, ca deh multi se uita la SH. E de 10 ? Ahh nu e de 10....pai nu ma incurc, mai bine ma duc intr-un clan care are sh de 10, stau 3-4 zile si ies, si intru in alt clan care are sh de 10 si ies si de acolo dupa 3-4 zile si pe urma ma duc in clanul ala smecher care are sh de 10 si ies si de acolo....ati prins ideea:) 

Am mers pe premiza hai la 8 ca unii mai au si tancuri premium..Am pregatit air strike, si artilerie ambele de level 4....

Setup facut asa din flori, inainte sa inceapa meciul, un baiat recomanda hai sa jucam fiecare cu ce vrea....pana sa zic OK lumea se conformase si am dat battle :)

si ce sa vezi dam de unii buni..buni rau...la un moment dat se movaise ecranul de la ei.  Acum nah, parerea mea e ca erau buni...daca voua nu vi se par, inseamna ca poate exagerez eu...

Va atasez si eu replay-ul, fiind clanul meu, ma lasa colegii de clan sa fac si eu strategii. Nu urlu, nu jignesc, nu bat apropouri...si mi-au dat voie :) Din experienta din trecut, cand va povesteam despre clanurile mele anterioare, in general ala cu gura mare facea strategii, dar el era chiftea...macar nu ma simt asa portocala printre castraveti, blueberry ;), si vinete notorii :) ( 2500 overall :P )

http://wotreplays.eu/site/4169109#el_halluf-omnialiviu-m6a2e1

O seara placuta draga comunitate plina de oameni de treaba :rolleyes:

• Haha 4
  • Upvote 1

Chifteaua etapei :),ma simt cam prost ca nu da nimeni vina pe mine ,parca nu sunt eu ..

Edited by n3fak
  • Haha 2