Jump to content
Yndy_

Stiri din clanurile romanesti

Recommended Posts

1 hour ago, Awa said:

Ba poti sa faci mix si inca bine daca jucatorii buni stiu si isi asuma ca trebuie sa care meciul, daca jucatorii buni nu stau sa vada daca cei slabi dau dmg, daca ies in slide etc.

Toate astea au fost facute de REON la o campanie in care a luat 90 de tancuri iar in multe din echipe erau 5 jucatori buni si 5 sub 1100 WN8. Iti spun asta pentru ca  am fost acolo si pentru ca am vazut .

Cumlea Iepuras mai mult urlala killstill si phenomenal decat la legumele alea de 1100WN8 ...pentru ca de la aia avea pretentii..de la legume nu.

Problemele in general apar unde sunt jucatori de 2600WN8 si jucatori de 1900WN8 iar la lupte aia movi se apuca sa sufere fata de aia albastrii.

Tot ce am relatat mai sus am trait si vazut personal ..nu din auzite.

L.E. @alekx ..esti un fel de Nastase (tenismanul) comunitaii WOT romanesti...ai fost odata numarul unul dar acum lumea te stie de circar ..ala cu pozele si cu aplaudatul de pe margine ...imi pare rau ca imaginea ta e doar aceea a ""ala care pune GIF-uri misto""......

Probabil ai uitat ca acele conturi de 1100 wn8 de fapt erau jucate tot de jucatori mov. Sau daca nu stiai asta, aflii acum. :)

Jucatorii adevarati de 1100 nu stiu ce sa faca pe harta, nu stiu pozitii, nu stiu sa faca spot. Si de cele mai multe ori pierzi meciuri din cauza lor. Uite mai dau un exemplu. Am condus si eu in arcan un singur meci de cw. Am lasat un bc intr-un boschete sa tina baza spotata. Omul a tras in primul tanc care s-a spotat si a facut poc in urmatoarele 5 secunde. Oricat de buna e strategia ta pe hartie, cand ai in meci genul asta de specimene, s-a terminat toata joaca...

• Thanks 1
  • Upvote 1

Acum 2 ore, Wizzmann a spus:

Probabil ai uitat ca acele conturi de 1100 wn8 de fapt erau jucate tot de jucatori mov. Sau daca nu stiai asta, aflii acum. :)

Jucatorii adevarati de 1100 nu stiu ce sa faca pe harta, nu stiu pozitii, nu stiu sa faca spot. Si de cele mai multe ori pierzi meciuri din cauza lor. Uite mai dau un exemplu. Am condus si eu in arcan un singur meci de cw. Am lasat un bc intr-un boschete sa tina baza spotata. Omul a tras in primul tanc care s-a spotat si a facut poc in urmatoarele 5 secunde. Oricat de buna e strategia ta pe hartie, cand ai in meci genul asta de specimene, s-a terminat toata joaca...

Mă nu știu ce experiențe ați avut voi,dar am in clan de 1-2 ani playeri buni de 1200-1600wn8,cu calități remarcabile!

Au 40-60k bătălii și au un wn așa de mic că nu i-a lăsat sufletul sa ,, trișeze,, ,sa își piardă skilluri și tancuri,pentru că rerollul după parerea mea e o cosmetizare artificială a player-ului!

In prezent pe recent joacă la 2500-3000 și le e greu sa mai ajungă la statistici stelare!

Eu in jurul băieților astora am construit clanul și nu o sa comit niciodată eroarea comisa de NLG sa aduc vedete care sa strice și atmosfera clanului,sa pape resursele și să se tireze in Hidro(pardon,in Lgend)!

Wizzmann urmărește pe live-urile noastre cum un mixx de jucători galbeni,verzi+2-3 albaștri înving regulat vedete cu 2000+ și cel mai important,modul cum abordează meciurile...

Ei fac treabă pentru că luptele de clan în asta constau,in abilitatea strategului de a-și aseza armata pe mapă și în modul în care băieții fac focus fire!

Nimeni nu contesta superioritatea celor care joaca la 4000 wn8 pe recent,dar socializarea și prieteniile au și ele un rol important și nu trebuie să suporți figurile și neam prostia unor copii care s-au născut cu mouse-ul in mana pentru simplul motiv că ei joacă la 4000 pe recent!

Daca ai arde-o in turnee internaționale ca Fame-ul da,cu cazare, masă și plimbare plătită de wargaming,dar cam multe figuri de unicuum autohtone! :)

Și transmite-i băiețașului ăluia că educația se face in familie și la școală,nu în fața monitorului,iar bunul simț și respectul trebuie sa îl ai indiferent de wn8!

Acum 3 ore, Wizzmann a spus:

Wizz...stiu exact ce am scris . Nu ma refeream la acele meciuri, ma refeream cand pe conturile respective jucau chiar posesorii...jucatorii buni din REON erau vo 12..sa duci 2-3 speciale simultan asa cum duceam noi in multe cazuri era cam greu fara sa joace respectivii.

La un moment dat era unul care avea doar JGPZ si care nu era nici pe TS...Kyra a zis sa facem abstractie de el si sa avem grija sa nu il incurcam..chiar i-a scris pe chat "ca pe random bo$$ CA PE RANDOM "

14 minutes ago, Awa said:

Wizz...stiu exact ce am scris . Nu ma refeream la acele meciuri, ma refeream cand pe conturile respective jucau chiar posesorii...jucatorii buni din REON erau vo 12..sa duci 2-3 speciale simultan asa cum duceam noi in multe cazuri era cam greu fara sa joace respectivii.

La un moment dat era unul care avea doar JGPZ si care nu era nici pe TS...Kyra a zis sa facem abstractie de el si sa avem grija sa nu il incurcam..chiar i-a scris pe chat "ca pe random bo$$ CA PE RANDOM "

Ahahaha tare de tot. Am lipsit eu probabil in meciurile alea. Sau cel mai probabil jucam cu arty in meciurile mai importante. Insa oricum, nu poti castiga consistent cu genul asta de echipa, faci un miracol, doua, dar in final tot te impinge in apa ala cu JGPZ care nu e pe ts.  =))

@zamo:

Stiu ce zici, pentru ca am condus si eu vreo 2-3 ani de zile un clan care avea un mix de jucatori mai buni si mai putin buni. Si am castigat multe lupte cu clanurile de top de atunci, dar am si pierdut multe lupte cu clanuri, unele mai slabe decat noi. Problema este lipsa consistentei in rezultate. Bati 2 clanuri bune pe landing si te bate dupa aceea un no name.

Ce pot sa iti spun este ca in momentul cand am intrat in Legend si am vazut cum se joaca mi-a trecut orice pofta de a mai conduce un clan mixt. Pur si simplu nu exista comparatie. Imagineaza-ti ca am fost pe un landing cu omni, ideal, efe, sed si owner fame, si s-a batut tot la rand. Nu poti face asta cu 1100 wn8. Pentru ca, oricat de bun esti tu ca fc, cineva, undeva, din cei 14, va face o gresala majora. Sau pentru ca altcineva, cum am vazut intamplator intr-un stream la voi, va da 6 dinguri la rand pur si simplu pentru ca s-a grabit si nu a tintit bine. :P

Edited by Wizzmann
  • Upvote 1

Acum 5 minute, Wizzmann a spus:

Ahahaha tare de tot. Am lipsit eu probabil in meciurile alea. Sau cel mai probabil jucam cu arty in meciurile mai importante. Insa oricum, nu poti castiga consistent cu genul asta de echipa, faci un miracol, doua, dar in final tot te impinge in apa ala cu JGPZ care nu e pe ts.  =))

@zamo:

Stiu ce zici, pentru ca am condus si eu vreo 2-3 ani de zile un clan care avea un mix de jucatori mai buni si mai putin buni. Si am castigat multe lupte cu clanurile de top de atunci, dar am si pierdut multe lupte cu clanuri, unele mai slabe decat noi. Problema este lipsa consistentei in rezultate. Bati 2 clanuri bune pe landing si te bate dupa aceea un no name.

Ce pot sa iti spun este ca in momentul cand am intrat in Legend si am vazut cum se joaca mi-a trecut orice pofta de a mai conduce un clan mixt. Pur si simplu nu exista comparatie. Imagineaza-ti ca am fost pe un landing cu omni, ideal, efe, sed si owner fame, si s-a batut tot la rand. Nu poti face asta cu 1100 wn8. Pentru ca, oricat de bun esti tu ca fc, cineva, undeva, din cei 14, va face o gresala majora. Sau pentru ca altcineva, cum am vazut intamplator intr-un stream la voi, va da 6 dinguri la rand pur si simplu pentru ca s-a grabit si nu a tintit bine.

Mda,nu pot sa contest asta...se mai comit și erori!

Eu spre exemplu în prezent am dureri mari de cap cu nou intratii,nu mă interesează în ce clanuri au fost unii dintre ei,dar au lacune mari in plasament și teamplay!

Am câțiva jucători incredibil de buni,unul dintre ei plecat de la voi și se vede clasa,modul cum se plasează și abilitatea lui de a rămâne în viață în patratica in care l-am pus!

Dar ce sa spun,cine tine pasul rămâne,cine nu, pleacă!

@Wizzmann erai in meciul cand la noi in echipa mai ramasese pe campinovka unu de 800wn8 vs 3 inamici si a intrat killstill in timpul meciului pe contul lui si i-a batut pe toti ???

• Haha 1

Acum 25 minute, Awa a spus:

@Wizzmann erai in meciul cand la noi in echipa mai ramasese pe campinovka unu de 800wn8 vs 3 inamici si a intrat killstill in timpul meciului pe contul lui si i-a batut pe toti ???

ahahaha :DD salut awa 

• Upvote 1

42 minutes ago, Awa said:

Vaaaaaai nuuuu, nu cred ca eram. Genial! =))

3 hours ago, ZamolxisDeus said:

Mda,nu pot sa contest asta...se mai comit și erori!

Eu spre exemplu în prezent am dureri mari de cap cu nou intratii,nu mă interesează în ce clanuri au fost unii dintre ei,dar au lacune mari in plasament și teamplay!

Am câțiva jucători incredibil de buni,unul dintre ei plecat de la voi și se vede clasa,modul cum se plasează și abilitatea lui de a rămâne în viață în patratica in care l-am pus!

Dar ce sa spun,cine tine pasul rămâne,cine nu, pleacă!

Cea mai mare si fatala a fost aceea pe MINES vs WBZ cu medii.  Nu este vina WBZ-ului  ca oamenii au tinut castigat provincia cu animale si au tinut-o in def tot cu animale. Asta e tactica pe harta aceea si va ramane mereu cea mai dezgustatoare harta posibila. 

@Pici Andro stam la coada amandoi. :)))

Acum 8 ore, Pici Andro a spus:

ahahaha :DD salut awa 

Opaaaa ..lume buna vad ..killstill vad ca a aparut si ragequit Iepuras ...:)

Va salut Domnilor !

Acum 9 ore, ANDI_B a spus:

Cea mai mare si fatala a fost aceea pe MINES vs WBZ cu medii.  Nu este vina WBZ-ului  ca oamenii au tinut castigat provincia cu animale si au tinut-o in def tot cu animale. Asta e tactica pe harta aceea si va ramane mereu cea mai dezgustatoare harta posibila. 

@Pici Andro stam la coada amandoi. :)))

Vezi că era Mountain Pass! :)

2 hours ago, ZamolxisDeus said:

Vezi că era Mountain Pass! :)

Stiu ca era Mountain Pass dar ma gandeam la mines pentru si harta aia e de cacat in tier X.

A intervenit personal WG-ul si a rezolvat problema FAME-ului. Bag mana in foc ca nu ar fi internevit pentru orice alt clan. Nici n-au trecut 24 de ore, si iar sunt 100 in clan, cu toate la locul lor...