Sari la conținut
Yndy_

Stiri din clanurile romanesti

Postări Recomandate

Textu ala de care tot spui ca a fost sters e mutat . Catalin il poate vedea .Uite fie ca tine . Diseara la 3 noaptea dar fix la 3 noaptea o sa mai imi creez un cont .. gata lucrez tura de noapte de acum ... creez conturi si postez sa ii facem pe plac lui ZamolxisDeus

Partajează acest post

Link spre post
Chiar acum, BBeleaua a spus:

Textu ala de care tot spui ca a fost sters e mutat . Catalin il poate vedea .Uite fie ca tine . Diseara la 3 noaptea dar fix la 3 noaptea o sa mai imi creez un cont .. gata lucrez tura de noapte acum ... creez conturi si postez sa ii facem pe plac lui ZamolxisDeus

Tu oricum ești treaz toata noaptea, ai uitat ca te cunosc? 🤣🤣🤣

Partajează acest post

Link spre post

Sunt si nu sunt ... depinde de bebeu daca doarme sau nu . Am fost odata candva in concediu de crestere a copilului acum nu imi mai permit sa stau chiar in fiecare noapte ... da corect si aici iti dau dreptate .. cand am de munca sau cand bebeul nu doarme sunt treaz ..

Partajează acest post

Link spre post

Eu zic ca nu are rost să vă măsurați mușchii virtuali pe forum. Fiecare clan e cu rezultatele lui, mai bune sau mai proaste. WoT e un joc în care lumea dorește să se simtă bine în timpul liber. În momentul de față LGEND e cel mai bun clan românesc, dar nivelul de team-play al clanului este sub media de WN8 a jucătorilor (asta e părerea mea personală și nu atac personal pe nimeni cu această afirmație). De asemenea, atmosfera pe TS în timpul luptelor este destul de stresantă, în principal din cauza așteptărilor mari din partea clanului, ceea ce e și normal pentru un clan de 2.600+ WN8.

În DACUS atmosfera pe TS este una foarte faină și relaxantă (excepție campaniile speciale în care se trage la tancuri), dovadă stă faptul că în DACUS plaja de WN-uri este între 1.100-3.500. Să știți că nu sunt multe clanuri care combină această plajă largă de WN-uri. Movii nu joacă cu verzii pentru că aceștia consideră că nu joacă la nivelul lor, iar verzii nu joacă cu movii deoarece îi consideră egoiști, codați, camperi de linie roșie, etc.

În DACUS s-au strâns movi care n-au nimic împotrivă să joace cu verzi și verzi care n-au nimic împotrivă să joace cu movi. Eu zic că această realizare e mai mare decât căcatul de WN8. Doar în campaniile speciale se modifică puțin situația, în sensul în care se fac echipe în funcție de skill-ul jucătorilor. În rest toți joacă la grămadă și se simt bine stând la povești pe TS.

Trecând peste realizările și nerealizările clanului DACUS, sunt doi mari stimuli care țin bine închegat clanul:

1 - rezervele zilnice din fort: toate clădirile fortului sunt la nivel 10, rata de victorii în Ofensive este bună (adică se câștigă mai mult decât se pierde), și se activează zilnic câte 3 rezerve (6 ore) iar în week-end-uri câte 4-5 (8-10 ore) rezerve

2 - în campaniile speciale toți jucătorii activi și-au luat tancul pus la bătaie de WG, indiferent de poziționarea în clasament a clanului

Liderul suprem aka ZamolxisDeus, e singurul care pune atâta suflet în clan, majoritatea membrilor clanului fiind oameni degajați, care nu doresc să între în polemici și discuții inutile cu alți jucători, pentru că aici e vorba de timpul liber al fiecăruia, iar majoritatea preferă să se dea cu tănculețul și să se simtă bine.

Mie nu mi-a ridicat nimeni statuie pentru toate WN-urile de superunicum pe care le-am avut, nici pentru tancurile cu 3 semne pe tun și nici pentru meciurile câștigate împotriva clanurilor mai bune. Una din realizările care mi-au ajuns la suflet a fost când am bătut ca la fasole și fără număr turcii din BABA și TAF, pe vremea când eram în ARCAN. M-am simțit un fel de Mihai Viteazul, Vlad Țepeș și Ștefan cel Mare al WoT-ului, în luptele împotriva kebabilor alături de români... În rest, apă de ploaie.

Chiar nu are rost să vă stresați, eu mi-am învățat lecția lovindu-mă singur cu capul de pereți.

O seară faină la toată lumea ...

L.E.: DACUS a fost reintrodus în clasamentul clanurilor românești de pe forum, și ocupă locul 6! Gata, în seara asta mă îmbăt!

giphy.gif

• Upvote 3

Partajează acest post

Link spre post

Esti chiar de cacao, sa nu zic altceva.....mancam, da-o-n in plm ! baga-mi-as picioarele sa-mi bag !!!!  :(

• Haha 5

Partajează acest post

Link spre post
10 minutes ago, Catalin. said:

Esti chiar de cacao, sa nu zic altceva.....mancam, da-o-n in *cenzurat* ! baga-mi-as picioarele sa-mi bag !!!!  :(

Te inteleg, si pe mine jucatorii unicum ma fac sa vomit 😡

Partajează acest post

Link spre post
4 hours ago, Emil said:

Eu zic ca nu are rost să vă măsurați mușchii virtuali pe forum. Fiecare clan e cu rezultatele lui, mai bune sau mai proaste. WoT e un joc în care lumea dorește să se simtă bine în timpul liber. În momentul de față LGEND e cel mai bun clan românesc, dar nivelul de team-play al clanului este sub media de WN8 a jucătorilor (asta e părerea mea personală și nu atac personal pe nimeni cu această afirmație). De asemenea, atmosfera pe TS în timpul luptelor este destul de stresantă, în principal din cauza așteptărilor mari din partea clanului, ceea ce e și normal pentru un clan de 2.600+ WN8.

2 - în campaniile speciale toți jucătorii activi și-au luat tancul pus la bătaie de WG, indiferent de poziționarea în clasament a clanului

Eu inca sustin cele afirmate in postul de mai jos, chiar daca intre timp relatiile sunt mult mai bune.  

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post
Acum 27 minute, Anghel Adrian a spus:

Eu inca sustin cele afirmate in postul de mai jos, chiar daca intre timp relatiile sunt mult mai bune.  

Tu nu cunosti modul in care am fost organizati, vorbesti de undeva din afara!

Toti cei care si-au dorit tancul , l-au luat, nu inteleg care e problema ,ca unii l-au luat cu 30k puncte sau altii l-au luat cu 15k puncte deznodamantul e acelasi...

Partajează acest post

Link spre post
11 minutes ago, ZamolxisDeus said:

Tu nu cunosti modul in care am fost organizati, vorbesti de undeva din afara!

Toti cei care si-au dorit tancul , l-au luat, nu inteleg care e problema ,ca unii l-au luat cu 30k puncte sau altii l-au luat cu 15k puncte deznodamantul e acelasi...

Puteți sa luați mult mai multe. Chiar dacă supar de foarte multe ori eu spun ce gândesc, iar eu afirm ca nu toți jucătorii activi și-au luat tancul. 

Partajează acest post

Link spre post
Chiar acum, Anghel Adrian a spus:

Puteți sa luați mult mai multe. Chiar dacă supar de foarte multe ori eu spun ce gândesc, iar eu afirm ca nu toți jucătorii activi și-au luat tancul. 

Supar, am avut o lista de 48 playeri înscriși pentru tanc, dintre care 47 l-au luat, unul singur ratând tancul la mustață! 

Când mai intri la noi la vreun advance îți poate confirma oricine din Dacus lucrul ăsta! 

Nu le puteam lua la ceilalți conturile forțat dacă ei nu au fost interesați... sunt și mulți playeri la noi care au absolut toate tancurile de campanie plus inactivii aferenți! 

Când ai făcut tu comentariul pe forum chiar m-ai amuzat, e ușor sa îți dai cu părerea despre lucruri pe care nu le cunoști cu exactitate! 🤣

Managementul campaniei a fost perfect, mai puțin modul în care a funcționat echipa 2, pana în momentul în care a preluat Olban hatzurile la ea! 

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post
La 31.08.2018 la 13:31, ANDI_B a spus:

Mai joci WOT? 

Deocamdata nu, nu am timp, pe la iarna cand intru in hibernare 😜

Partajează acest post

Link spre post

Da' ce, a jucat vreodata? Formularea corecta e " mai incerci sa joci wot ? " 

P.S.: Da , stiu , e un fel de " rade ciob de oala sparta" , doar ca eu chiar joc mai slab decat tine.

• Haha 2

Partajează acest post

Link spre post
14 hours ago, Catalin. said:

P.S.: Da , stiu , e un fel de " rade ciob de oala sparta" , doar ca eu chiar joc mai slab decat tine.

Tu in primul rand trebuie sa joci si dupa facem concluzia cu privire la jucatorul care este mai slab :)))))))))))))))))

Editat de ANDI_B

Partajează acest post

Link spre post
La 01.09.2018 la 22:00, Catalin. a spus:

O sa mai incerc, dupa cum am zis.

Ps: amandoi eram praf oricum, numai gura era de noi, acum a ramas doar gura 😂

Partajează acest post

Link spre post

Jesuse cata nebunie e pentru un joc, cand te gandesti ca nici macar un leu pe an nu iti da.

Nu se stie in viata asta cum va intalniti unu cu altu si va pare rau de cele spuse.

Cel mai naspa e daca pleaca unu din DACUS in BADD sau invers, atunci sa vad cu care mai tine:))))

LUPII BAAAAAAAAAAA!!!!!!:))))

• Haha 1

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.