Sari la conținut
Yndy_

Stiri din clanurile romanesti

Postări Recomandate

Nu stiu ce cred cei care citesc aici tatonarile astea intre mine si Catalin, fiecare intelege ce vrea, dar noi mereu am privit jocul asta ca pe o relaxare, am fost si in clanuri bune si in clanuri slabe, unde lipsea relaxarea(glumele, socializarea etc)am plecat in lipsa acestor lucruri, cand auzi un ,,sef" sau un coleg care are dublul wn-8 al tau sau de 2 ori mai slab, ca tipa la tine intr-un mod isteric de el se crede zeul wot-ului nu te mai trage inima sa intri sa participi la activitati sau chiar sa joci, asta te face sa nu mai vrei sa intri pe un joc in care orgoliile sunt mai presus partea umana, chiar si aici pe forum am incercat indirect de multe ori sa ii facem pe altii sa inteleaga lucrurile astea, dar sunt unii atat de sunt axati pe jocul si atat de incrancenati incat se transforma cand e vorba de clanul lui.

Ps: sa raman in topic.

Senzational !!!! In iarna facem un clan si rupem tot(eu Catalin,Andi B, Bulanzzor, Ciombelete, cativa cu care inca mai vb. si alti cativa,cu care chiar faceam caterinca si ne relaxam inecandu-i pe altii in apa,  asta asta daca nu e multa zapada de dat😂.Mie dor de Ciombele cu eseu-rile lui amuzante pe forum.Cam asta a insemnat jocul asta ptr.mine.

• Haha 1
  • Upvote 2

Partajează acest post

Link spre post
Acum 2 ore, Cole a spus:

Jesuse cata nebunie e pentru un joc, cand te gandesti ca nici macar un leu pe an nu iti da.

Nu se stie in viata asta cum va intalniti unu cu altu si va pare rau de cele spuse.

Cel mai naspa e daca pleaca unu din DACUS in BADD sau invers, atunci sa vad cu care mai tine:))))

LUPII BAAAAAAAAAAA!!!!!!:))))

Sunt zeci de exemple așa... și nu și-a spart nimeni capul! 

La prima vedere pare încrâncenare, dar la nivel de conduceri ale clanurilor nu băgam în seama toate prostiile! 🤣

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post
1 oră în urmă, haua26 a spus:

cand auzi un ,,sef" sau un coleg care are dublul wn-8 al tau sau de 2 ori mai slab, ca tipa la tine intr-un mod isteric de el se crede zeul wot-ului nu te mai trage inima sa intri sa participi la activitati sau chiar sa joci, asta te face sa nu mai vrei sa intri pe un joc in care orgoliile sunt mai presus partea umana, chiar si aici pe forum am incercat indirect de multe ori sa ii facem pe altii sa inteleaga lucrurile astea, dar sunt unii atat de sunt axati pe jocul si atat de incrancenati incat se transforma cand e vorba de clanul lui.

Tu nu ai cum sa auzi ceva pentru ca dacă vrei sa auzi orice trebuie sa fii prezent pe vreun ts sau la vreo lupta de clan! 

Sa analizam cele câteva zile în care ai stat în Dacus... ai fost o singura data pe ts ca membru al acelui clan, ai participat la o singura victorie a clanului, în acea zi nu s-a certat nimeni cu nimeni însă tu ai devenit afk și devenisei mare expert al,, fenomenului,, Dacus aici pe forum! 

Ma fac sa zâmbesc genul asta de experți pe problematica clanurilor la care dacă te uiți pe istoricul lor le găsești sub 100 lupte la nivel de clan wars all time! 

• Thanks 1

Partajează acest post

Link spre post

Și ca să clarific unele treburi cum ar fii,, gluma,,... 

Dacă dorești doar sa ai un clan la caterincă, poți sa nu fii interesat de winrate-uri sau alte,, bălării,,, dar dacă dorești tancuri in campanii și sa nu te faci de kkt în ele, poți trata serios lucrurile în timpul luptelor pt clan și poți socializa și glumi când se termina acele lupte... 

Asa ca dacă vrei fun alegi Omnia ca tine, pentru ca este un clan de afk și random, iar Liviu este un băiat de zahăr (nu de alta dar îl cunosc foarte bine), iar dacă dorești adrenalina și competitivitate plus tancuri în campanii mergi în Lgend, Badd sau Dacus! 

Cam despre asta este vorba, mai pe scurt! 

Partajează acest post

Link spre post
1 oră în urmă, ZamolxisDeus a spus:

Tu nu ai cum sa auzi ceva pentru ca dacă vrei sa auzi orice trebuie sa fii prezent pe vreun ts sau la vreo lupta de clan! 

Sa analizam cele câteva zile în care ai stat în Dacus... ai fost o singura data pe ts ca membru al acelui clan, ai participat la o singura victorie a clanului, în acea zi nu s-a certat nimeni cu nimeni însă tu ai devenit afk și devenisei mare expert al,, fenomenului,, Dacus aici pe forum! 

Ma fac sa zâmbesc genul asta de experți pe problematica clanurilor la care dacă te uiți pe istoricul lor le găsești sub 100 lupte la nivel de clan wars all time! 

Zalmo ce ai patit de ai luat-o asa personal? Wtf omule,nu am zis nimic de dacus, am vb in general, ce dracu te-ai aprins asa, mai ia o pauza de la joc ca esti setat pe conflict, nu am batut apropo la dacus, bai esti plecat de acasa ce dracu.

• Haha 3

Partajează acest post

Link spre post

Omule oprestete, nu ca mi-ar pasa, dar chiar nu am zis nimic apropo de dacus, esti setat pe conflict, e clar, si nu imi pare rau sa o zic, chiar ai probleme de comunicare,socializare si interpretare a lucrurilor.Ai intrat in conflict cu toti, cu unii chiar degeaba, ex:eu.Nu imi pierd timpul cu oameni ca tine, dute dracu.

Editat de haua26
  • Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post
1 oră în urmă, haua26 a spus:

Omule oprestete, nu ca mi-ar pasa, dar chiar nu am zis nimic apropo de dacus, esti setat pe conflict, e clar, si nu imi pare rau sa o zic, chiar ai probleme de comunicare,socializare si interpretare a lucrurilor.Ai intrat in conflict cu toti, cu unii chiar degeaba, ex:eu.Nu imi pierd timpul cu oameni ca tine, dute dracu.

Măcar puteai sa ma dai și tu naiba, nu dracu... 

In fine, eu nu am asemenea sensibilități... am pielea destul de tabacita pentru asemenea fleacuri! 

Vorbeai la modul generic, fără sa dai nume dar sunt suficient de isteț sa anticipez unde loveai! 🤣

Partajează acest post

Link spre post

Imi cer scuze fata de toti ptr.ce am scris mai sus, nu fata de tine, dar nu esti suficient de istet.Nici nu m-am gandit macar sa bat vreun apropo la aceea zi.Nu are rost.

• Thanks 1

Partajează acest post

Link spre post
La 04.09.2018 la 17:20, haua26 a spus:

Nu stiu ce cred cei care citesc aici tatonarile astea intre mine si Catalin, fiecare intelege ce vrea, dar noi mereu am privit jocul asta ca pe o relaxare, am fost si in clanuri bune si in clanuri slabe, unde lipsea relaxarea(glumele, socializarea etc)am plecat in lipsa acestor lucruri, cand auzi un ,,sef" sau un coleg care are dublul wn-8 al tau sau de 2 ori mai slab, ca tipa la tine intr-un mod isteric de el se crede zeul wot-ului nu te mai trage inima sa intri sa participi la activitati sau chiar sa joci, asta te face sa nu mai vrei sa intri pe un joc in care orgoliile sunt mai presus partea umana, chiar si aici pe forum am incercat indirect de multe ori sa ii facem pe altii sa inteleaga lucrurile astea, dar sunt unii atat de sunt axati pe jocul si atat de incrancenati incat se transforma cand e vorba de clanul lui.

Senzational !!!! In iarna facem un clan si rupem tot(eu Catalin,Andi B, Bulanzzor, Ciombelete, cativa cu care inca mai vb. si alti cativa,cu care chiar faceam caterinca si ne relaxam inecandu-i pe altii in apa,  asta asta daca nu e multa zapada de dat😂.Mie dor de Ciombele cu eseu-rile lui amuzante pe forum.Cam asta a insemnat jocul asta ptr.mine.

Asa e...cred ca ma stiu cu haua de cand m-am apucat de joc..sau aproape. Joaca mai bine ca mine, e mai amuzant pe TS si mai serios in timpul meciurilor decat mine , de asta e mereu ales in echipa inaintea mea  si de asta nu il sufar  (hahaha-hihihi, zambeste sa nu creada astia ca ne certam ). Haua , daca strangi tu oameni de unn clan de genul asta, dau eu goldul pentru infiintare, puneti commander pe cine vreti voi ( cu unica conditie sa nu ma dea afara din clan) si mai dau si prima lada de bere ( de-aia ieftina de la Lidl, nu sariti cu fineturi gen Ciucas sau Neumarkt ) + 2 pachete de popcorn pentru microunde ( si daca e sa fie bine, plusez la pachetele alea de popcorn : le cumpar cu arome, nu simple).

In alta ordine de idei :  lasati-l pe Zamolxe in pace. 

• Haha 1
  • Upvote 2

Partajează acest post

Link spre post

WTF de doi ani in 100 de pagini de forum la sectiunea stiri, DACUS e vedeta si singurul care posteaza!

Ar fi bine sa schimbati topicul.

Au pus monopol pe forum lol.

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post
La 31.08.2018 la 20:15, Emil a spus:

Eu zic ca nu are rost să vă măsurați mușchii virtuali pe forum. Fiecare clan e cu rezultatele lui, mai bune sau mai proaste. WoT e un joc în care lumea dorește să se simtă bine în timpul liber. În momentul de față LGEND e cel mai bun clan românesc, dar nivelul de team-play al clanului este sub media de WN8 a jucătorilor (asta e părerea mea personală și nu atac personal pe nimeni cu această afirmație). De asemenea, atmosfera pe TS în timpul luptelor este destul de stresantă, în principal din cauza așteptărilor mari din partea clanului, ceea ce e și normal pentru un clan de 2.600+ WN8.

În DACUS atmosfera pe TS este una foarte faină și relaxantă (excepție campaniile speciale în care se trage la tancuri), dovadă stă faptul că în DACUS plaja de WN-uri este între 1.100-3.500. Să știți că nu sunt multe clanuri care combină această plajă largă de WN-uri. Movii nu joacă cu verzii pentru că aceștia consideră că nu joacă la nivelul lor, iar verzii nu joacă cu movii deoarece îi consideră egoiști, codați, camperi de linie roșie, etc.

În DACUS s-au strâns movi care n-au nimic împotrivă să joace cu verzi și verzi care n-au nimic împotrivă să joace cu movi. Eu zic că această realizare e mai mare decât căcatul de WN8. Doar în campaniile speciale se modifică puțin situația, în sensul în care se fac echipe în funcție de skill-ul jucătorilor. În rest toți joacă la grămadă și se simt bine stând la povești pe TS.

Trecând peste realizările și nerealizările clanului DACUS, sunt doi mari stimuli care țin bine închegat clanul:

1 - rezervele zilnice din fort: toate clădirile fortului sunt la nivel 10, rata de victorii în Ofensive este bună (adică se câștigă mai mult decât se pierde), și se activează zilnic câte 3 rezerve (6 ore) iar în week-end-uri câte 4-5 (8-10 ore) rezerve

2 - în campaniile speciale toți jucătorii activi și-au luat tancul pus la bătaie de WG, indiferent de poziționarea în clasament a clanului

Liderul suprem aka ZamolxisDeus, e singurul care pune atâta suflet în clan, majoritatea membrilor clanului fiind oameni degajați, care nu doresc să între în polemici și discuții inutile cu alți jucători, pentru că aici e vorba de timpul liber al fiecăruia, iar majoritatea preferă să se dea cu tănculețul și să se simtă bine.

Mie nu mi-a ridicat nimeni statuie pentru toate WN-urile de superunicum pe care le-am avut, nici pentru tancurile cu 3 semne pe tun și nici pentru meciurile câștigate împotriva clanurilor mai bune. Una din realizările care mi-au ajuns la suflet a fost când am bătut ca la fasole și fără număr turcii din BABA și TAF, pe vremea când eram în ARCAN. M-am simțit un fel de Mihai Viteazul, Vlad Țepeș și Ștefan cel Mare al WoT-ului, în luptele împotriva kebabilor alături de români... În rest, apă de ploaie.

Chiar nu are rost să vă stresați, eu mi-am învățat lecția lovindu-mă singur cu capul de pereți.

O seară faină la toată lumea ...

L.E.: DACUS a fost reintrodus în clasamentul clanurilor românești de pe forum, și ocupă locul 6! Gata, în seara asta mă îmbăt!

giphy.gif

Salut. Bravo Emil! Ai punctat foarte corect . Am fost si eu in Dacus si pot afirma cu tarie ca Emil are perfecta dreptate. Am plecat din Dacus doar ca sa fiu cu niste amici pe alt ts si in alt clan. Atmosfera de acolo este super ok si baietii chiar sunt super activi. 

Pentru cei care il judeca pe Zamolxis - intai sa va confruntati cu ce se confrunta un conducator de clan si dupa aia sa il criticati. Am avut aceeasi parere gresita despre el dar in realitate ( pe ts-ul clanului ) este un tip ok si cu mult bun simt. Ne-am certat in ultimi ani de nu stiu cate ori pe wot forum ... cat am fost in clan si pe ts nu a facut nici cel mai mic repros si nici nu a adus vorba.

Profit de postarea asta sa incerc sa imi cer scuze si fata de Last Ghost ( comanderul din Fused ) care inca este suparat pe mine pentru o ,,tradare;;  de acum 4..5 ani de cand era vechea harta globala. Last Ghost .. imi cer scuze dar la acel moment dat interesele clanului in care eram au primat in fata promisiuni de ajutor facuta catre tine. Si tine cont ca nu am condus acel clan singur in aceea periaoada deci decizia nu a fost a mea ../ 

Daca mai sunt pe joc oameni suparati pe mine ... imi cer scuze ca i-am suparat si hai sa incercam sa percepem aceasta activitate ca un joc distractiv fara ura si resentimente.

• Like 1
  • Upvote 6

Partajează acest post

Link spre post
Acum 27 minute, Destroyer a spus:

Salut. Bravo Emil! Ai punctat foarte corect . Am fost si eu in Dacus si pot afirma cu tarie ca Emil are perfecta dreptate. Am plecat din Dacus doar ca sa fiu cu niste amici pe alt ts si in alt clan. Atmosfera de acolo este super ok si baietii chiar sunt super activi. 

Pentru cei care il judeca pe Zamolxis - intai sa va confruntati cu ce se confrunta un conducator de clan si dupa aia sa il criticati. Am avut aceeasi parere gresita despre el dar in realitate ( pe ts-ul clanului ) este un tip ok si cu mult bun simt. Ne-am certat in ultimi ani de nu stiu cate ori pe wot forum ... cat am fost in clan si pe ts nu a facut nici cel mai mic repros si nici nu a adus vorba.

Profit de postarea asta sa incerc sa imi cer scuze si fata de Last Ghost ( comanderul din Fused ) care inca este suparat pe mine pentru o ,,tradare;;  de acum 4..5 ani de cand era vechea harta globala. Last Ghost .. imi cer scuze dar la acel moment dat interesele clanului in care eram au primat in fata promisiuni de ajutor facuta catre tine. Si tine cont ca nu am condus acel clan singur in aceea periaoada deci decizia nu a fost a mea ../ 

Daca mai sunt pe joc oameni suparati pe mine ... imi cer scuze ca i-am suparat si hai sa incercam sa percepem aceasta activitate ca un joc distractiv fara ura si resentimente.

Toata stima ! 

Partajează acest post

Link spre post

La ‎04‎.‎09‎.‎2018 la 17:20, haua26 a spus:

Marius, din pacate nu mai am timp de joc. S-a marit familia, aia mica abia incepe sa umble de-a busilea, tre sa stau cu ochii pe ea ca pe butelie ca imediat se baga in dulapu cu strachinji sau mesteca in pampers, iar dupa 10 seara is cam rupt, mai dau o bere, mai intru in joc, mai se blocheaza la intrare, asa ca prefer sa dau de unu singuri cu arty-ul, cu ala macar pot sa penalizez pe oricare din echipa mea care face figuri :) . Mama - mama ce-mi mai place sa trag dupa lighturi care campeaza pe linia rosie :). De cand joc cu arty am cunoscut noi expresii de "iubire fortata" din partea altor playeri deci e fun din nou :). Plus ca mi se rupe de aia care ma enervau la culme> aia cu aimbot, ca odata ce sunt spotat cu arty- sunt mort oricum.

P.S - nici casti nu mai am, ca dupa ce mi-a ros fii-miu firele de la a treia pereche de casti, am trecut la boxe.. pana mea.. rozatorii astia mici...

• Haha 4

Partajează acest post

Link spre post
Acum 17 ore, Ciombelete a spus:

Marius, din pacate nu mai am timp de joc. S-a marit familia, aia mica abia incepe sa umble de-a busilea, tre sa stau cu ochii pe ea ca pe butelie ca imediat se baga in dulapu cu strachinji sau mesteca in pampers, iar dupa 10 seara is cam rupt, mai dau o bere, mai intru in joc, mai se blocheaza la intrare, asa ca prefer sa dau de unu singuri cu arty-ul, cu ala macar pot sa penalizez pe oricare din echipa mea care face figuri :) . Mama - mama ce-mi mai place sa trag dupa lighturi care campeaza pe linia rosie :). De cand joc cu arty am cunoscut noi expresii de "iubire fortata" din partea altor playeri deci e fun din nou :). Plus ca mi se rupe de aia care ma enervau la culme> aia cu aimbot, ca odata ce sunt spotat cu arty- sunt mort oricum.

P.S - nici casti nu mai am, ca dupa ce mi-a ros fii-miu firele de la a treia pereche de casti, am trecut la boxe.. pana mea.. rozatorii astia mici...

Sa iti fie sanatosi aia mici, nici eu ca multi altii nu mai am timp, intru doar daca chiar nu am ce sa fac, dar atunci cand intru chiar vreau sa ma distrez, nu imi mai pasa de ce se intampla in joc, in schimb ce vreau sa mai zic, la fel cum a specificat si Destroyer mai sus, am apucat sa stau de vb cu Zalmo pe ts, e baiat de treaba, dar in schimb aici pe forum se transforma si incearca sa para ceea nu e, de asta imi pare rau, e pus pe conflict mereu.Daca ar fi mai maleabil in discutii si ar tine cont ca nu e chiar cum spune el, totul ar fi fost ok.In fine.

Ps:ca de obicei am ras rau tare la ce scrii tu.Sanatate maxima la familie.

Partajează acest post

Link spre post
Acum 1 oră, haua26 a spus:

... in schimb ce vreau sa mai zic, la fel cum a specificat si Destroyer mai sus, am apucat sa stau de vb cu Zalmo pe ts, e baiat de treaba, dar in schimb aici pe forum se transforma si incearca sa para ceea nu e, de asta imi pare rau, e pus pe conflict mereu.Daca ar fi mai maleabil in discutii si ar tine cont ca nu e chiar cum spune el, totul ar fi fost ok.In fine.

Hai sa lămurim lucrurile odată pentru totdeauna! 

Și aici pe forum și în cadrul clanului Dacus sunt același om, acolo oamenii cunoscându-ma mai bine știu ca am un sâmbure de caterincar în mine și uneori ironizez orice situație!

Nu sunt mulți oamenii care au plecat din Dacus pentru ca au intrat în vreun conflict cu mine, cred ca 90% din cei scoși din comunitatea noastră au fost excluși ori pentru nesimțire, ori pentru ca nu erau combativi sau nu se adaptau jocului în echipă, ori pentru inactivitate! 

Mi s-a lipit o eticheta de către mulți, poate în urma conflictelor cu quaietzii, poate atunci când postam replayuri când învingeam clanurile românești, dar nu le-am făcut toate astea cu răutate, pe panaramele de quaietzi avertizându-i in prealabil de ce va urma dacă nu își vor revizui modul de recrutare, iar partea cu replayurile a fost doar marketing, dar sunt constient ca i-am intaratat pe mulți ! 😁

Am mai intrat in conflict cu Alekx sau Cătălin pentru mici mărunțișuri... chiar dacă Dacusul pe vremea conflictelor mele era un mic clanuletz galben nu mi s-a părut normal sa fim etichetați ca sparți, varză sau cu alte apelative reprobabile...am aparat clanul cu instrumentele pe care mi le-a dat Doamne, Doamne, adică mintea! 

In ultimele luni am stat și am contemplat și aici pe forum și pe Facebook nivelul unor,, specialiști,, în comunitatea românească si am evitat sa mai postez câte ceva pentru ca efectiv mi-am coborât oricum nivelul sa le dau răspunsuri unor asemenea eminente cenușii!

Fiecare este liber sa aibă orice opinie dorește, respect opiniile oamenilor care fac ceva util pentru comunitatea românească și nu le mai bag în seama pe ale celor care doar vorbesc... pentru ca e plin de oameni care doar vorbesc și nu fac nimic util pentru a deveni mai performanți ! 

Pe mine unul ma interesează strict Dacus, evit sa mai dau sfaturi la oricine pt ca am fost acuzat ca ma uit în curtea altora... 

Am ajuns la un pact de neagresiune verbala cu un clan romanesc care era deranjat de anumite opinii plecate din Dacus și eu sper  să facem o treaba frumoasa cu cele 4-5 clanuri decente ramase în viață și aici nominalizez Lgendul, Badd, Dacus, Fused sau S-Gun!

Cât despre tine Haua... 🤣

Nu îți mai zic nimic ca ma dai iar dracului și îmi e cam teama de el! 

Hai sănătate! 

• Upvote 2

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...