Jump to content
Yndy_

Stiri din clanurile romanesti

Recommended Posts

`Plata` o sa vina daca vin si rezultatele, iar rezultatele nu vin fara efort, iar efortul il vei depune daca vrei `plata`. E un lant al slabiciunilor pe care nu poti sa il conditionezi din exterior, cred eu, ci doar din cadrul acelui RSOP romanesc. :)

Da, corect. Oricum una e sa pui la punct de la zero un clan si sa-l duci spre drumul performantei si alta e sa iei un clan dintr-un anumit punct, aflat undeva la un anumit nivel al performantei si sa continui cu el spre drumul performantei... Varianta a 2-a mi se pare mai convenabila. :D

• Upvote 1

Gold se poate lua din ESL,ai mai mult decat suficient skill sa iti asiguri lejer un 5000 gold pe luna.Eu stau in clanul TA-RE pentru ca imi doresc si cred intr-un clan romanesc care poate demonstra ceva pe harta iar clanul asta chiar a demonstrat ca este un proiect rezistent in timp.Sentimentul de implinire vine in momentul in care intrati pe harta suntem contactati de vecini si intrebati care sunt planurile in zona.De 2 zile alergam dupa misiuni si ne-am amuzat un pic cand intrand pe Crimeea am fost contactati instant de 5uper si ne-au intrebat motivul pentru care am aterizat acolo.Alex a glumit si le-a spus ca am intrat sa ii scoatem de pe harta.

• Upvote 1

dar ai pleca din ta-re sa vii intr-un clan nou unde sa strangem efectiv cei mai buni jucatori romani si sa mergem sa luam franta sa farmam 8kgold pe zi?

daca ma implic eu cu honor avem din start 2 FC cu mega experienta in a conduce clanuri de top de pe server....ne trebuiesc doar jucatori capabili sa inteleaga ce vrem de la ei

@zamo: tu zici ca trebuie sa fii platit ca in NOS, pt a te gandi sa vii....dar nu realizezi ca dc facem asta, clanuri gen NOS vor fi alergate pe harta dc mergem peste ei...

eu chiar vb serios...am mai vorbit cu honor sa facem acest clan romanesc...dar nu l-am facut inca pt ca nu am siguranta ca vor venii romanii din celelalte clanuri...din ODV nu avem nevoie de nici un jucator...din dac poate 5-10 maxim...din ta-re ar fi cativa care par interesanti, dar nu stiu cat de activi sunt...si cam atat cu clanurile romanesti si jucatorii pe care i-as vrea

In momentul de fata nu exista asa ceva:

[...] clan "pur sange" romanesc cu jucatori buni, capabili sa stranga in fiecare seara de 2-3 echipe de CW, cu rezultate bune/foarte bune pe harta globala [...] daca din totalul de 100 membri, ar avea 50-60 de albastri activi zilnic, cu 2-3 comandanti de echipa buni [...]

Ca sa existe asa ceva, trebuie facuta o combinatie intre jucatorii activi de elita ai clanurilor TA-RE, DAC, ODV, RIS3 si mai nou CTRL-. Astfel o sa rezulte un RSOP romanesc.

Nu stiu daca intentionat sau din necunoastere , omiti de fiecare data ARCANII

Sa nu traiesc cu impresia ca o faci din necunostiinta o sa iti punctez cateva informatii aici ,pe care  te rog , pe viitor sa le ai in vedere .

1. Arcanii este un clan derivat din KRT / DAC si ceva TA-RE , aproape toti cei intrati in clan sunt jucatori cu medie de WN8 1600+

2 .Arcanii au in fiecare seara la CW o prezenta de 15 oameni in echipa principala si 50(cincizeci) in lista de asteptare .

3.Arcanii-elite , a aparut datorita faptului ca efectiv nu mai faceam fata cu cererile de recrutare in clanul principal si nu doream sa pierdem pachete de jucatori foarte buni (ultimul cu vo 10 DAC inclusiv 2 comanderi ).

4. Faptul ca nu folosim acest forum ca si mijloc de propaganda despre cum si pe cine am batut noi , asta nu inseamna ca acolo unde suntem pe harta ne batem cu noobi .

5. Ti-a fost propus sa intrii in Arcanii , ai refuzat pe motive de tine stiute , dar tot ce vad din atitudinea ta este un dispret total fata de comunitatea ARCAN , un dispret care deja a inceput sa ma deranjeze in conditiile in care nu ai invocat un motiv palpabil pana acum , lucru care ma face sa cred ca privestii arcanii ca pe un competitor al clanului NOS .

P.S.

Referitor la salariu , eu sunt simplu soldat in clan dar pe februarie am luat 3500 gold de la CW , si 500 prima . Ai idee cat au luat comanderii ? :D

Daca cineva are senzatia ca maninc rahat , intrati pe forumul comunitatii ARCAN si vedeti acolo prezenta in screenshot-uri 

• Upvote 1

@Awa:

Chiar nu am nimic cu ARCAN, ARKNE si ARC4N. In caz ca nu ai observat, chiar daca nu activeaza pe forum, le gasesti in Clasamentul Clanurilor de pe forum si Clasamentul Clanurilor pe harta globala de CW, clasamente create si intretinute de mine. Asta poti s-o iei ca pe o dovada ca eu chiar nu am nimic de impartit cu arcanii...

Aici vorbeam de un clan de ELITA, iar din punctul meu de vedere, ELITA = mov si albastru. Comunitatea arcanilor este formata preponderent din verzi, putini albastri si doar 4 movi (doi in ARCAN si doi in ARKNE). Iar eu, din proprie experienta imi sustin afirmatia: fara movi si albastri nu poti face performanta. Ia in calcul un caz ipotetic, un clan de movi (cu 2-3 echipe de CW zilnic active) care s-ar pune pe arcani sa-i scoata de pe harta. Cel mai probabil i-ar scoate. Valabil si in cazul NOS.

Repet: chiar n-am nimic cu arcanii, pentru ca nu-i cunosc. Eu vorbesc din perspectiva cifrelor. :)

dar ai pleca din ta-re sa vii intr-un clan nou unde sa strangem efectiv cei mai buni jucatori romani si sa mergem sa luam franta sa farmam 8kgold pe zi?

daca ma implic eu cu honor avem din start 2 FC cu mega experienta in a conduce clanuri de top de pe server....ne trebuiesc doar jucatori capabili sa inteleaga ce vrem de la ei

@zamo: tu zici ca trebuie sa fii platit ca in NOS, pt a te gandi sa vii....dar nu realizezi ca dc facem asta, clanuri gen NOS vor fi alergate pe harta dc mergem peste ei...

eu chiar vb serios...am mai vorbit cu honor sa facem acest clan romanesc...dar nu l-am facut inca pt ca nu am siguranta ca vor venii romanii din celelalte clanuri...din ODV nu avem nevoie de nici un jucator...din dac poate 5-10 maxim...din ta-re ar fi cativa care par interesanti, dar nu stiu cat de activi sunt...si cam atat cu clanurile romanesti si jucatorii pe care i-as vrea

problema nr.1 : toata lumea stie ca nu sunt foarte multi jucatori romani de elita

problema nr.2: Kyra+Honor vor sa faca super clanul romanesc, ninio vrea sa faca super clanul romanesc, alekx are la momentul de fata cel mai bun clan romanesc (statistic vorbind) ---> concluzie, ar fii nevoie de o unire ---> parerea mea = imposibil

problema nr.3: sunt cam multi jucatori de elita romani care nu se inteleg intre ei, in concluzie nu vor juca impreuna acest joc

problema nr.4: nu exista un Mihai Viteazul in acest joc  :D

Parerea mea personala este ca acest super clan romanesc este doar un vis. 

• Upvote 1

Probabil nu cunosti jucatorii romani de alita dar te asigur ca faci un clan 100% de movi daca ar accepta, plus un al 2-lea clan cu jumate movi jumate spre movi deci jucatori sunt nu asta este problema, problema este formula prin care sa ii aduci pe toti la un loc

Marea majoritate a jucatorilor romani vechi se stiu intre ei. (ei sunt majoritatea aceea de care povestim)

Putina publicitate / putina rabdare si multa bunavointa :) poate sa fie o solutie buna.

Mi se pare normala pozitia lui Donilatin, pana la urma, el si alte clanuri care emit pretentii are ca target atragerea unor asemenea jucatori si nu castiga nimic din unirea lor. Este perfect de inteles.

Personal imi este greu sa cred ca un astfel de proiect se poate realiza usor din mai multe motive, dar eu zic ca nici imposibil nu este.

Cert este, ca este o chestie de durata pentru care "pregatirile" trebuie incepute cu mult inainte de demararea proiectului.

Daca initiatorii au si inceput acest lucru deja - Respectul meu :)

Probabil nu cunosti jucatorii romani de alita dar te asigur ca faci un clan 100% de movi daca ar accepta, plus un al 2-lea clan cu jumate movi jumate spre movi deci jucatori sunt nu asta este problema, problema este formula prin care sa ii aduci pe toti la un loc

Sigur nu ii cunosc pe toti, dar am avut ocazia sa cunosc cativa.

Comparativ cu alte natiuni, nu sunt prea multi. Este o problema.

Formula este un Mihai Viteazul ce nu exista in acest joc.

Problema principala: prea multe orgolii ---> este doar parerea mea personala!

Orgoliu=In FAME daca ii spui un jucator ,,Esti praf, nu stii sa joci", tace si incearca sa persevereze.

Intr-un posibil clan romanesc daca ii spui unui jucator acelasi lucru vei primi un raspuns de genul acesta: ,,Da cine esti tu sa vorbesti asa cu mine?".

↑ Bazat pe un eveniment real, recent.

Asta si un posibil razboi pentru pozitia de Commander.

• Upvote 3

Orgoliu=In FAME daca ii spui un jucator ,,Esti praf, nu stii sa joci", tace si incearca sa persevereze.

Intr-un posibil clan romanesc daca ii spui unui jucator acelasi lucru vei primi un raspuns de genul acesta: ,,Da cine esti tu sa vorbesti asa cu mine?".

Adevarat grăiești.

Alexander, dar nu poti sa ii spui unui jucator "Esti praf, nu stii sa joci", formularea expresilor este ceva foarte important. Calci moralul jucatorilor in picioare si nu ii respecti, nu ii vei putea tine, aici nu mai conteaza WN8. Este o chestie generala.

Despre pozitia de Commander: este nevoie de un organizator foarte bun, unicum sau albastru nu conteaza dupa parerea mea. Oarecum este nevoie de o persoana exemplara ca om si ca jucator.

• Upvote 1

nu este o problema de commander aici absolut deloc...eu sau honor putem conduce fara probleme orice clan (am si condus de altfel 2 clanuri de top din europa)

zett are dreptate...le spunem jucatorilor cand gresesc...poate cateodata sub o forma mai agresiva, dar nu conteaza...ideea este sa inteleaga ca a gresit, nu sa iti comenteze..lasa-ma cu astea cu moralul, ce pm avem 15 ani?

cat despre jucatori romani buni...tu nu stii ce vb doni...jucatorii care i-as accepta intr-un clan nou romanesc ar fi cv de genul 10-15 din tare, 5-10 din DAC si poate cativa din NOS....din CTRL nu cred ca gasesc 2-3 jucatori care sa merite

jucatorii romani de elita, din clanurile internationale, vor respecta doar pe cineva care a demonstrat ca poate face treaba, de asta nu stau in TA-RE sau NOS sau CTRL-.....comandantii nu sunt cunoscuti de comunitatea acestor jucatori de elita

Consider ca adevarata provocare pentru un comander bun este aceea de a lua jucatori medii si a face performanta cu ei .

Sa iei jucatori buni si foarte buni deja jumatate din treaba este facuta .

Tocmai de aceea apreciez ce a facut Hanterseek in KRT si rabdarea pe care a avut-o cu jucatori medii ,iar unii dintre ei au ajuns si la performante .In mod surprinzator atunci cand incepea sa "impuleze" pe cate unu pentru greseli acestia nu ripostau ,incercau doar sa devina mai buni .

• Upvote 3

Consider ca adevarata provocare pentru un comander bun este aceea de a lua jucatori medii si a face performanta cu ei .

Sa iei jucatori buni si foarte buni deja jumatate din treaba este facuta .

Tocmai de aceea apreciez ce a facut Hanterseek in KRT si rabdarea pe care a avut-o cu jucatori medii ,iar unii dintre ei au ajuns si la performante .In mod surprinzator atunci cand incepea sa "impuleze" pe cate unu pentru greseli acestia nu ripostau ,incercau doar sa devina mai buni .

O alta provocare pentru un astfel de comandant (care a luat jucatori medii si a incercat performanta cu ei) este sa nu-si dea foc la valiza cand ia bataie la c*ru' gol si in mod repetat de la un clan de movi proaspat infiintat... Pentru ca daca iei gloata de movi si le arati directia de atac, mai departe stiu ei ce au de facut...

Honor nu a lasat o impresie buna in TA-RE,este prea vulcanic ,a fost un element de tensiune si I-am cerut sa plece.Capacul l-a pus in campanie, pe El Halluf a distrus un tanc de la noi doar pentru ca si-a luat el damage si au inceput sa isi arunce trivialitati unul altuia.Din pacate a molipsit si pe altii cu acest temperament.

Nu ii contest calitatile de jucator dar este un Zett cu mai multi ani in spate,atata tot.