Jump to content
Yndy_

Stiri din clanurile romanesti

Recommended Posts

In ceea ce priveste skill-ul jucatorilor NOS vs. LGEND, este diferenta mare. Trecand peste persoanele mai mult sau mai putin active, in momentul de fata avem (dupa scala wotinfo):

- in NOS:

--- 3 superunicumi

--- 14 unicumi

--- 56 albastri

--- 25 verzi

--- 1 galben

- in LGEND:

--- 8 superunicumi

--- 37 unicumi

--- 50 albastri

--- 5 verzi

Deci nici n-are rost sa discutam posibilitatea unei confruntari skill vs. skill...

Ăla galben din NOS e ca oaia neagra? :))

E unul din fondatorii clanului. Berndt e un neamt mai in varsta, o persoana deosebita, pentru cei care-l cunosc...

In NOS avem cateva persoane cu varsta peste 40 ani, care, in ciuda varstei, sunt albastri si movi. Pe langa statistici, se simte maturitatea si atmosfera relaxanta in interiorul clanului. Una e sa ai in clan tineri vulcanici (unii nef*t*ti) si alta e sa ai persoane cu familie si vulpoi batrani trecuti prin viata. :D

Oricum, e o "culoare de varste" in NOS. Incepand de la 17 ani (cel mai tanar) si pana spre 50 de ani, cei mai in varsta. Ce-i frumos, ca aia tineri ii respecta pe aia mai batrani, poate si din cauza faptului ca statistic sunt cam egali. :rolleyes:

Daca NOS ar fi fost clan romanesc, pe langa faptul ca ar fi fost in top 3 clanuri romanesti ca performanta, sigur ar fi fost pe locul 1 ca si atmosfera si nivel de socializare in interiorul comunitatii...

• Upvote 1

A fost el la comanda atunci?

Cine a fost la comanda LGEND?

Prima lupta a fost pierduta, ca e maestrul campatului, dar ce s-a intamplat in celelalte lupte? Acolo a trebuit el sa va atace pe voi... Ati facut greseala sa-l atacati cand trebuia sa va aparati, iar el a campat? :lol:

Suna dur "campat", e cel mai bun strateg din WoT in "strategii defensive". E cel mai bun la acest capitol si se poate lauda cu asta.

Nu stiam ca avem voie sa ne aparam si noi.. am realizat mult mai tarziu..

Cred ca mai ai de asteptat inca 4 ani : SLOBBER :  cred ca primeste peste 18 ani in clan NOS.

Cred ca mai ai de asteptat inca 4 ani : SLOBBER :  cred ca primeste peste 18 ani in clan NOS.

eh lasa ca-l conving eu pe Donilatin :))

Nu stiam ca avem voie sa ne aparam si noi.. am realizat mult mai tarziu..

Poate tu stii, dar o zic si pentru altii:

In SH, directia sagetii de atac dicteaza in favoare cui este draw-ul (terminarea meciului la egalitate). Nu conteaza daca lupta se da pe cladirile din fortareata proprie sau pe cladirile din fortareata inamica, ci totul tine de directia sagetii (directia de atac):

LGEND => HAMI : inseamna ca HAMI are victorie chiar daca meciul se termina la egalitate (expira timpul, nu se captureaza nici o baza si inca mai sunt tancuri in viata de ambele parti)

LGEND <= HAMI : inseamna ca LGEND are victorie chiar daca meciul se termina la egalitate

Singura problema care poate sa apara, este ca LGEND sa piarda doua lupte duse pe cladirile proprii; in acest caz, chiar daca castiga o lupta (se inverseaza directia sagetii) si-si recupereaza o cladire, pentru a 2-a lupta este de ajuns ca HAMI sa faca draw (deoarece directia sagetii considera LGEND ca si clan atacator, desi se afla pe cladirea din propria fortareata)

Este o chestie de finete aici, ca la sah. Este usor sa faci draw in stronghold-uri, din doua motive:

1 - doar 10 minute dureaza o lupta

2 - nu exista fog of war (adica vezi din start setup-ul echipei inamice)

In consecinta, in atacul/apararea fortaretei, strategul trebuie sa ia in calcul toate aspectele, inclusiv directia sagetii (directia de atac)

"ARCANII vine din Latina unde "Arcanus" inseamna "cei ascunsi" sau "cei secreti".
Erau o Unitate de Elita formata din spioni si asasini ai Imperiului Roman,
organizati în grupuri mici ce excelau în camuflaj si capcane.
Aveau fetele acoperite de Masti ce reuseau sa inspire frica si teroare.
Esenta acestei Unitati de Elita ramane, dar totul a fost dezvoltat, rectificat si adaptat.
In acest mod ARCANII continua sa marsaluiasca in timp prin NOI."

Din ce carte de istorie e asta? sa mai invat si eu istorie. Deci un fel de ninja sau cam asa ceva sa inteleg.:)))wtf.

• Upvote 2

Titlul acestui topic zice asa : "Stiri din clanurile romanesti"

Ce *cenzurat* vrei ? Te deranjeaza ca am urcat o poza care de fapt era o stire ?!

Daca te deranjeaza, *cenzurat*, ca sa iti treaca frustrarea.

Topicul de fata se refera la ceea ce se intampla prin clanurile romanesti, discutii cu un caracter general in cadrul comunitatilor romanesti.

Print-uri cu realizarile arcanilor se posteaza in topicul de recrutare al arcanilor, nu aici. Publicitatea clanului se face in topicul de recrutare al clanului respectiv, desi nu-i interzisa nici in acest topic.

Controleaza-ti te rog limbajul.

• Upvote 1

Nu incerca sa pari mai destept decat esti ...

Pe cine *cenzurat* crezi ca intereseaza configuratia NOS care nu e clan romanesc ?!

Ce *cenzurat* de legatura are ce ai facut tu si NOS pe SH, CW, etc ?

Poza mea era cu adevat o stire despre unul dintre clanurile romanesti, faptul ca mai avem putin si scoatem BABA de pe harta.

ps: sterge-ti cele 200 de postari care au legatura cu nazistii de la NOS si pe urma te poti lua de postarile mele

Edited by Aemilius_Dracula
limbaj licentios

Prietene, nu ti-a sters nimeni postarea, nu s-a pus nici o restrictie pe off-topic-uri. Suntem intr-o sectiune care are un caracter general. Limbajul tau este prea dur. Te mai rog inca o data, controleaza-ti limbajul!

Pune cate poze vrei cu marile realizari ale arcanilor, nu ti le sterge nimeni. Nu mai folosi limbaj vulgar ca zbori!

• Upvote 1

ps: sterge-ti cele 200 de postari care au legatura cu nazistii de la NOS si pe urma te poti lua de postarile mele

Ti-am dat WARN-uri si nu mai poti posta pentru o perioada de timp. Dupa aceasta perioada, daca o sa continui cu acest limbaj si cu discriminare, primesti ban pe forum.