Jump to content
Yndy_

Stiri din clanurile romanesti

Recommended Posts

Exemplu : luam cazul afisat de Destroyer .

Intrebare : in cazul unei asemenea rasturnari de situatie,iti anunti adversarul ca planurile s-au schimbat si va fi atacat SAU mergi inainte intr-un atac surpriza,cu toate ca diplomatul tau a dat asigurari vecinului pe care il vei ataca ca NAPul continua ? 

Sunt curios cum ati proceda .

depinde de clan VAX , daca este un clan cu conducere dictatoriala te cam supui sau pleci .

Daca este pe baza de vot al ofiterilor nu cred ca pot fi unanimi in chestii dastea 

Comunitatea arcanilor s-a marit recent? Sunt 6 clanuri in comunitate din cate vad eu:

ARCAN

ARKNE

ARKNA

ARC4N

DISC

UN1C

Mai sunt si altele?

Cu siguranta ati batut recordul la capitolul numar de clanuri dintr-o comunitate...

Mr. Pussy din F15 este foarte simplu sa dai pe istorie la provincie si pe istorie la landing si acolo vezi si ora si minutul ,daca faci un calcul o sa => ca ati atacat in a 3 a zi pe ultimul turn (adica atac pus la ora 20:00) , dupa ce ati vazut ca au intrat turcii si ne mai atacau si aia de sus + voi = 3 lupte simultane + revolta = 4 lupte simultane.3 echipe am aliniat dar 4 nu ai de unde vara.Eu nu am o problema ca ati atacat , gg voua ,noi am jucat prost si am pierdut ,asta este viata de tanchist ,daca nu ridicam cipurile ca suntem 10 insi banati pana miercuri, probabil ca o sa facem cumva sa ne luam revansa garantat ,problema este ca printre cei banati este si honor.

"Pussinbootsraffy
Ce-ti fac lupi? Global map ceva sau doar forum warrior si cam atat.
Aaa clan mic, pai pentru un clan asa mic ai gura prea mare."
Multumesc pentru intrebare,esti amabil.Pai ce sa fac,am adus un clan cu 600 medie wn8 la 1000 wn8.Un clan de rosii la galben,am adus 20 de oameni in 2 luni.
Am organizat un clan cu zero activitate intr-un clan functional.Facem ranked battle in fiecare seara,jucam prin divizia A cu un colectiv de jucatori galben.
Cam asa ceva,nimicuri.De pe locul 70 am ajuns pe locul 35 in clasamentul forumului.

"Vlad Teodorescu
P.S.: e baiat bun si te respecta daca ii arati de ce.
Bafta,
ala din dibs"
Te saluta ala cu t1 cunningham tinut asa vreo 30 de meciuri in team battle.Probabil pe criteriu:asta e tare in gura pe forum
Pai normal ca e baiat bun,va e frica de cromozom lipsa ala.El facea armata cu voi si cu foca.Daca comenteaza vreunul la adresa lui,e grava situatia:))))

"Awa
Ai auzit de cerere si oferta ? de notiunea simpla a economiei ( ca tot faci legatura cu ea ) ?
Ce ar fi sa va mai potoliti sa faceti clanuri de cate 2-3 jucatori care aveti 2500 gold de aruncat  conform mentalitatii "sunt propriul meu sef" si
sa intrati in clanuri unde chiar aveti ceva de invatat
Ce treaba avem noi cu faptul ca la voi nu vin oameni ? Ce draq tot o dai cu chipsurile .."
Cerere si oferta,felicitari pentru marketing.Dar marketingul vostru e[EDITAT] .Auzi,comunitate...Comunitatea voastra distruge din fasa orice proiect.Si distruge comunitatea romaneasca si clanurile indepedente.Monopol,asta e oferta voastra.In loc sa avem 30 de clanuri romanesti vizibile,avem pe legend unicumi si apoi 5 harparete comunitati mari si late.Iar restul de clanuri trebuiesc sa se limiteze la 10 jucatori acceptabili.Mai mult de atat stop.Ori te duci sa intri ca umplutura in arcan,ori joaca-te singur in random.

"DenySpark
Ce treaba avem noi cu faptul ca la voi nu vin oameni ? Ce draq tot o dai cu chipsurile .."
Aveti treaba pentru ca sunteti hapsani.Doar pentru ca sunteti fomisti si faceti tot felul de clanuri secundare anacronice,doar pentru orgoliu vostru.Doar ca sa tineti pe proprii vostrii jucatori in clanuri in  teroare.Cine comenteaza,afara pentru ca il inlocuiti repede cu altul din clanul secundar.
Pentru ca sunteti fomisti.Vreti ca doar aia 15 oameni nemuritori si indispensabili sa joace si la prima speciala si la a a doua.Seara de seara.
Iar pentru asta aveti nevoie de umplutura,de inca 85 de oameni.Pentru chipsuri.

"Aemilius_Dracula
Simplu. Daca ai mai multe clanuri intr-o comunitate:"
Daca ai multe clanuri in comunitate,ii tii pe oameni sub control.Ceausescu nu a murit,ceausescu e in noi.

"Destroyer
Referitor la  recrutari ... da acolo suntem agresivi si acest lucru vine de la faptul ca avem un super recrutor ( DAC_ LIBER )"
Super recrutor,cate 8 bumpuri pe forum,eu zic ca asta e spam deja.Super recrutor,nu stie o boaba engleza,dar injura pe romaneste pe forumul oficial.
Superrecrutor cu poll:in care clan credeti ca v-ati potrivi .. :))) Foamea e mare:)))E bine ca nu a facut poll de ce cerul e albastru.
"Revin la un mesaj mai vechi : haideti sa discutam cat mai multe clanuri roamnesti si sa facem ceva comun.... ar fii senzatie pe Global map ...
 si vom reusii doar daca vom uita de romanismele"
Haideti sa renuntam la romanisme si la egoism si sa lasam in *** si alte clanuri sa se dezvolte.Parerea mea

"danytuky      45 Postari:"
 Clan:URS  Private (OXIDE) LOL.-Multipla personalitate:face parte din urs,emblema oxide

"ARCANII vine din Latina unde "Arcanus" inseamna "cei ascunsi" sau "cei secreti".
NOI suntem putini. NOI suntem mandri. NOI suntem ARCANII."
Noi suntem putini,avem 8 clanuri si vreo 500 de jucatori :))lol.Mega imagul wotului romanesc.

Si ca sa trag o concluzie:de ce isi fac clanurile mari o mie de clanuri secundare:
1) in caz de se revolta unul,afara cu el si bagat repede altul din clan secundar
2)In caz de pleaca un grup de jucatori,bagat repede alt grup din clanul secundar,bisericuta trebuie sa joace seara de seara
3)foamea prea mare,toti jucatorii sa vina la noi.

Cea mai mare greseala pentru un jucator sa se duca in clanurile voastre secundare:nu invata nimic de fapt.E luat doar de umplutura.Injurat,el mereu va fi de vina.
Doar o statistica.

Edited by Yndy_
insulta
  • Upvote 1

[...] ca suntem 10 insi banati pana miercuri, probabil ca o sa facem cumva sa ne luam revansa garantat ,problema este ca printre cei banati este si honor. [...]

Deci WG a dat 3-7 zile GAME BAN in masa... 'mi-ar p*la de nemernici... Bine ca warpack-ul merge ca uns din primele minute dupa lansarea noului patch...

Din cate stiu eu:

- 2 banati din NOS pentru 3 zile

- 10 banati din LGEND pentru 7 zile? WOW! GJ WG!

Au banat jucatorii buni si au lasat tomatele sa se lafaie in warpack... Incredibil!

xin_2506041508208322579026.jpg

• Upvote 1

plus eu 3 zile si mai sunt cativa romani banati cu care m-am intalnit pe test server,am specificat in topicul noutati.

Deci WG a dat 3-7 zile GAME BAN in masa... 'mi-ar p*la de nemernici... Bine ca warpack-ul merge ca uns din primele minute dupa lansarea noului patch...

Din cate stiu eu:

- 2 banati din NOS pentru 3 zile

- 10 banati din LGEND pentru 7 zile? WOW! GJ WG!

Au banat jucatorii buni si au lasat tomatele sa se lafaie in warpack... Incredibil!

Este prima data de cand joc jocul asta cand iau ban! (am mai luat doar 1 de 24 de ore ca am omorat 2 din echipa mea in random).

Mr. Pussy din F15 este foarte simplu sa dai pe istorie la provincie si pe istorie la landing si acolo vezi si ora si minutul ,daca faci un calcul o sa => ca ati atacat in a 3 a zi pe ultimul turn (adica atac pus la ora 20:00) , dupa ce ati vazut ca au intrat turcii si ne mai atacau si aia de sus + voi = 3 lupte simultane + revolta = 4 lupte simultane.3 echipe am aliniat dar 4 nu ai de unde vara.Eu nu am o problema ca ati atacat , gg voua ,noi am jucat prost si am pierdut ,asta este viata de tanchist ,daca nu ridicam cipurile ca suntem 10 insi banati pana miercuri, probabil ca o sa facem cumva sa ne luam revansa garantat ,problema este ca printre cei banati este si honor.

Domnu' Ninu legendaru'

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/480410-frontline-news/page__st__1720#topmost

vezi printul postat de Kiwi, postul 1730, brittany de 2 zile. Deci nu 3 cum a zis honor, nu 5 cum a zis zet.

Si acum ma uit Brittany de 3 zile, Southern England de 1 zi. 3-1=2 deci de unde a 3-a zi?

Daca tot povestim despre posibile aliante romanesti, poate ar fi cazul ca acele clanuri dornice de colaborare sa  manifeste dorinta aici si sa putem organiza o intalnire pe un ts cu comanderii lor. Cine stie poate iese ceva plecand de la argumentul ca nimeni nu credea ca ''Legend'' va fi un proiect viabil dar se pare ca este.

Salutare tuturor.

Domnu' Ninu legendaru'

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/480410-frontline-news/page__st__1720#topmost

vezi printul postat de Kiwi, postul 1730, brittany de 2 zile. Deci nu 3 cum a zis honor, nu 5 cum a zis zet.

Si acum ma uit Brittany de 3 zile, Southern England de 1 zi. 3-1=2 deci de unde a 3-a zi?

Omule daca esti in F15 e logic sa-ti aperi clanul dar ce rost are sa incepi cu critici chiar trebuie romanii sa se certe mereu. Bravo voua a-ti batut un meci succes in continuare.

Omule daca esti in F15 e logic sa-ti aperi clanul dar ce rost are sa incepi cu critici chiar trebuie romanii sa se certe mereu. Bravo voua a-ti batut un meci succes in continuare.

Omule nu am criticat pe nimeni si nu am aparat pe nimeni, doar i-am corectat, vad ca le place sa minta cu nesimtire.

Honor zicea ca de 3 zile am asteptat ca turci sa intre peste ei si apoi sa ii atacam.

Zet zicea de 5 zile.

Eu le-am adus probe ca doar de 2 zile eram acolo, prima zi ne-am extins si a doua zi am atacat pentru a ne bate cu un adversa puternic, nu sa invadam Anglia.

Ok omule? Ai inteles ideea?

Iti spun verde-n fata ca mintiti ca niste lepre (chestii ce pot fi verificate - ca de ex de cat timp suntem pe acel landing and shit) si argumentul tau este sa acuzi ca cei din conducerea F15 sunt niste sparti si alea alea. 

Acum nu stiu de ce-mi pierd eu timpul cu unu care nici par la puta nu are. 

Succes cu Lgend. 

Cred ca jignesti cam mult un clan de romani neavand toate datele problemei.Suntem aroganti, rai , nervosi etc. dar nu suntem LEPRE.Disputa dintre F15 si LGEND este deschisa.

Cred ca jignesti cam mult un clan de romani neavand toate datele problemei.Suntem aroganti, rai , nervosi etc. dar nu suntem LEPRE.Disputa dintre F15 si LGEND este deschisa.

Iar F15 au avut succese doar datorita faptului ca multi jucatori din LGEND sunt banati temporar. Dupa ce revin, sa vezi tu scoruri... 15-0, 15-1, 15-2... Am jucat cateva meciuri cu NOS impotriva F15. Cand n-au folosit pocnitorile spatiale (air strike, arty strike), toate meciurile s-au desfasurat cam asa:

https://www.youtube.com/watch?v=iIW4SOCqIH0

N-au nici o treaba cu strategiile, doar ca au jucatori buni... Cine-i FC pe acolo ar trebui sa-i fie rusine, ca face risipa de atatia jucatori buni...

• Upvote 1

2 au zis deja, tu de cate zile zici ca eram ascunsi pe Brittany pana v-am atacat? Si pana la urma si ce daca v-am atacat? Aveati vreun NAP cu noi? Daca nu, ce va tot plangeti atat, deal with it, veniti peste noi, ne bateti gg, va batem gg si viata merge mai departe.

Iar F15 au avut succese doar datorita faptului ca multi jucatori din LGEND sunt banati temporar. Dupa ce revin, sa vezi tu scoruri... 15-0, 15-1, 15-2... Am jucat cateva meciuri cu NOS impotriva F15. Cand n-au folosit pocnitorile spatiale (air strike, arty strike), toate meciurile s-au desfasurat cam asa:

https://www.youtube.com/watch?v=iIW4SOCqIH0

N-au nici o treaba cu strategiile, doar ca au jucatori buni... Cine-i FC pe acolo ar trebui sa-i fie rusine, ca face risipa de atatia jucatori buni...

Domnu banati sunt acum dupa patch, luptele cu ei le-am avut inaitne de patch, deci iar se confirma faptul ca romanilor le place mult sa manance rahat turcesc.

Sa aveti pofta...

• Upvote 2

'it's a national clan man you can't have 3 teams at the same level ! .... 50% of LGEND players never play on internatinal clans they played on mediocre romanian clans with Africans tactics ...nobody cares they ar decent or good players on random but in CW they don't have so much reflex to make the best team play ...and to remember you this clan was created 1 mounth ago and we start to have tier X stronghold and activity on golbal map for the first week... don't try to compare this clan with international clan with  1 year age ! we try to improve all the time the game play ....and we hope in the future we will be stronger ..and why not one of the TOP 10  clans in EU .

all the best guys !!!"

Citat din marele jucator aantik.

Iepuras chiar nu stiu cum ii suportati pe astia din clanurile mediocre romanesti si cu tactici de Africa. Daca stai sa te gandesti, acest comentariu vine din partea unuia care a cumparat contul si altii joaca in locul lui sa-i faca stelute, cerculete si sa-i imbunatateasca contul.

Doamne fereste!

• Upvote 1