Sari la conținut
Yndy_

Stiri din clanurile romanesti

Recommended Posts

Acum 2 ore, Paul Iatan a spus:

@vohu_manah Daca Destroyer a luat Arcan cu SH-ul de 10 mai mult ca sigur WBZ se muta acolo ... :) 

WBZ nu se muta nicaieri ... nu are nevoie ... are sh de 10 propriu.

Am preluat Arcanul ca sa il revigorez. Si acest lucru se va intampla in urmatoarele 10 zile. Arcanul nu va fi academia nimanui, va lucra alaturi de WBZ si alte clanuri romanesti pe harta globala. Toti jucatorii din Arcan vor fi pastrati daca isi doresc acest lucru si vreau ca in cel mai scurt timp sa poata alinia 2 echipe de tier 10 competitive. 

Orice jucator cu un VN 8 decent ( > 1700 total si >2000 actual) va fi bine venit in Arcan. 

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Destroyer, ma bucur foarte mult ca ti-ai recuperat clanul :)

Sper sa-l refaci cat mai repede si sa-l readuci acolo unde ii este locul 

Multa bafta ;) 

Partajează acest post

Link spre post
Acum 6 minute, Qvidiu a spus:

Destroyer, ma bucur foarte mult ca ti-ai recuperat clanul :)

Sper sa-l refaci cat mai repede si sa-l readuci acolo unde ii este locul 

Multa bafta ;) 

Multumesc Ovidiu.... !

Acum 2 ore, Paul Iatan a spus:

@vohu_manah Daca Destroyer a luat Arcan cu SH-ul de 10 mai mult ca sigur WBZ se muta acolo ... :) 

Aproape de 10...in 2 saptamani cred ca va fi dat upgrade.

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post
9 hours ago, Destroyer said:

WBZ nu se muta nicaieri ... nu are nevoie ... are sh de 10 propriu.

Am preluat Arcanul ca sa il revigorez. Si acest lucru se va intampla in urmatoarele 10 zile. Arcanul nu va fi academia nimanui, va lucra alaturi de WBZ si alte clanuri romanesti pe harta globala. Toti jucatorii din Arcan vor fi pastrati daca isi doresc acest lucru si vreau ca in cel mai scurt timp sa poata alinia 2 echipe de tier 10 competitive. 

Orice jucator cu un VN 8 decent ( > 1700 total si >2000 actual) va fi bine venit in Arcan. 

Bravo si bafta! Eram in ARCAN cand a inceput declinul si s-au intamplat acele lucruri .... ! Cateodata parca imi era dor cand ne luai  " cu japca " de pe unde eram imprastiati pe ts si ne faceai morala :) !!!!

Partajează acest post

Link spre post
16 hours ago, Destroyer said:

Am preluat Arcanul ca sa il revigorez.

Sunt sigur ca vei reusi, si clanul chiar merita un dus cu apa rece.

Succes :)

16 hours ago, Destroyer said:

Arcanul nu va fi academia nimanui

Dupa aproape 3 ani acolo, m-am intristat cand am citit expresia asta :( In perioada lunga si buna, restul de clanuri ii erau academie...

Partajează acest post

Link spre post
Acum 3 ore, OmniaLiviu a spus:

Sunt sigur ca vei reusi, si clanul chiar merita un dus cu apa rece.

Succes :)

Dupa aproape 3 ani acolo, m-am intristat cand am citit expresia asta :( In perioada lunga si buna, restul de clanuri ii erau academie...

Salut Liviu si la multi ani.

Am o intrebare - nu stiu cum e clanul tau sau ce vrei sa faci cu el ... dar nu crezi ca ar fi mai usor pentru tine sa vii inapoi cu toti oamenii si sa participi activ la revigorarea Arcan ? ... daca ai un clan nou va fi mai greu cu cresterea sh si de munca tot vei avea.

In Arcan chiar as avea nevoie de umorul tau ... dar in acelas timp si de implicarea ( care ti-ai asumat-o cand ai facut un clan nou ). Ne cunoastem din joc si din viata reala ,,, ne stim si bunele si relele ... nu cred ca nu exista cale de colaborare impreuna.

• Upvote 3

Partajează acest post

Link spre post

Salve Destroyer,

Am un clan de random :) Stiu, e un paradox, deoarece cuvantul clan presupune altceva....dar nu mi-a venit alta idee.

Daca o sa creasca in timp SH foarte bine, daca nu creste...e ok si asa.

Daca sunt jucatori satui de prezenta obligatorie pe TS, si hai la SH sa facem cutii sa dam drumul la bani, la noi e relax :) Nu presupune nici un efort pentru nimeni.

Joci random sa te simti bine, sa cresti ca si jucator, sa fii bun printre cei slabi :))

Multumesc de intelegere :)

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post
Acum 34 minute, OmniaLiviu a spus:

Salve Destroyer,

Am un clan de random :) Stiu, e un paradox, deoarece cuvantul clan presupune altceva....dar nu mi-a venit alta idee.

Daca o sa creasca in timp SH foarte bine, daca nu creste...e ok si asa.

Daca sunt jucatori satui de prezenta obligatorie pe TS, si hai la SH sa facem cutii sa dam drumul la bani, la noi e relax :) Nu presupune nici un efort pentru nimeni.

Joci random sa te simti bine, sa cresti ca si jucator, sa fii bun printre cei slabi :))

Multumesc de intelegere :)

Liviu ești un tezaur de înțelepciune...

In maxim un an cei din Fame te vor căuta să te întrebe de rețeta ta minune,cu care evoluezi la nivel de Sh!

Ceea ce apreciez la clanul tău cel mai mult este activitatea de pe ts,tu și cu Alex va mutați cam la un minut de pe un canal pe altul,cred că vreți să păreți mai mulți...cred că o sa va preluăm si noi metodele! :)

• Haha 1

Partajează acest post

Link spre post

DestroyerPC si bambino, 2 boti de 1700 si 1500 WN8 recent - la care nu le iese shefia in wot din cap sub nici o forma. Bai bula, ori va apucati sa dati salarii ca in QUIET sa va vina unii cu 3000+ rWN8, ori va duceti sa dati cu artileria in WBZ, ca altceva nu sunteti in stare (da acelasi WBZ care-a luat-o 15-0 de la noi de 2 ori).

Trebuie sa fii spalat pe creier sau sa-ti placa BDSM a lot - sa te intorci undeva sa mai urle bambinozaur la tine si sa te ameninte sau sa ti-o iei arogant de la destroyer pe ts. Aveti amandoi o reputatie proasta printre multi playeri f. buni care v-au fost in clanuri (ARCAN/ARKNE) - toata lumea stie ce va poate pielea. Nu mai vine nici dracu inapoi la voi. Bagati 10 "refresh-uri" la clanurile alea, tot tomate o sa ajunga acolo. Mark my words.

Deh, foamea de shefie - sa aiba si ei un release cand rupe fashu la "micuti". Sa fie un shefuletz undeva, macar intr-un joc video daca se poate.

--
(Chestia de mai jos e scrisa de cateva zile (nu-mi vedeam capu de lucru s-o postez cand se abera bambino pe forum acu 1-2 sapt.). Just gonna add it now.)
--

Ce funny esti ba bambinozaur. Cand ti-ai lasat tu loc de "buna ziua" amice?

Cand in iarna/2015, ma amenintai in ultimele 3 zile de campanie ca daca nu-i joc contul lui Andone, zbor din ARKNE? (pretenii tai apropiati gen Andone erau prea "ocupati" sa-si joace propriile conturile la campanie). Bot-ul ala Andone imi poarta ranchiuna si azi (dracu stie de ce, probabil din cauza ca i-am facut rost de 907 in ultima zi de campanie).

--
Altcandva cand?
Cand m-ai tras pe canal cu destroyer si m-ai rugat sa platesc 60 EUR partea de ts pt. ARKNE? (eram toti in comunitatea ARCAN atunci)
Cand intreb cine-mi da banii inapoi, imi zici "eu iti dau tot in 2 sapt.!".
Ca prostu, am crezut.

Cand dupa 2 sapt. am inceput sa intreb despre bani, te frecai in c*r. L-ai pus pe wexx_palo sa se apuce de strans donatii din clan, de-a prins ala ciuda pe mine - de parca eu l-am facut responsabil cu stransul banilor. Parca conduceai nushce Land Rover pe vremea aia, right? (probabil pe leasing "serios", ca toti saracii - de-aia ti-a stat unghia in gat pt. 60 EUR). In timpul asta aveai grija in lipsa mea sa le spui alora din clan "ca m-am oferit sa platesc partea ARKNE pt. ts". J*g uman.

--
Cand ti-ai lasat loc de "buna ziua"?

Cand acu 1-2 luni ai venit pe ts la LGEND cersind atentie? Tu esti atat de b*u, incat nu intelegi ca din cauza ta a plecat Honor + Killstill, Roby, Burdux si echipa de ESL CYE din NLG si-au refacut LGEND? Tu ai impresia ca astia din pro league se uita in gura unui bot ca tine, care joaca la 1500 WN8? Si care mai si face rage ca un prostanac cateodata?

Tu esti bajet blajin cand esti relaxat. Da dracu sa fie cineva intr-un clan unde esti tu comandant, tu lovesti fara mila in micuti. Amenintari, urlete, alea alea. Vorba lu' frate-meu "pt. fiecare usa in Romania e un DUMNEZEU care o pazeste". Asa si tu cu clanurile unde nu suporti decat sa fii commander - esti DUMNEZEU lor.

Stii ca esti un automat team-kill cand te vad in random, nu? DIN PREA MULTA DRAGOSTE.

PS. Le mai zici la micutii din clanurile unde esti tu commander ca de fapt toate meciurile din campanii sunt 90% munca ta?? Tu centrezi, tu dai cu capul, restul 14 sunt acolo doar sa-ti faca galerie, nu? Vai de p**a ta.

Hai ca e cazul sa va mai cunoasca lumea cine sunteti de fapt.

Editat de mzr
  • Haha 3
  • Upvote 2

Partajează acest post

Link spre post

Explozia din spate e forumul dupa postarea lui mzr :lol:

giphy.gif

Editat de haua26
  • Haha 1

Partajează acest post

Link spre post
Acum 2 ore, mzr a spus:

DestroyerPC si bambino, 2 boti de 1700 si 1500 WN8 recent - la care nu le iese shefia in wot din cap sub nici o forma. Bai bula, ori va apucati sa dati salarii ca in QUIET sa va vina unii cu 3000+ rWN8, ori va duceti sa dati cu artileria in WBZ, ca altceva nu sunteti in stare (da acelasi WBZ care-a luat-o 15-0 de la noi de 2 ori).

Trebuie sa fii spalat pe creier sau sa-ti placa BDSM a lot - sa te intorci undeva sa mai urle bambinozaur la tine si sa te ameninte sau sa ti-o iei arogant de la destroyer pe ts. Aveti amandoi o reputatie proasta printre multi playeri f. buni care v-au fost in clanuri (ARCAN/ARKNE) - toata lumea stie ce va poate pielea. Nu mai vine nici dracu inapoi la voi. Bagati 10 "refresh-uri" la clanurile alea, tot tomate o sa ajunga acolo. Mark my words.

Deh, foamea de shefie - sa aiba si ei un release cand rupe fashu la "micuti". Sa fie un shefuletz undeva, macar intr-un joc video daca se poate.

--
(Chestia de mai jos e scrisa de cateva zile (nu-mi vedeam capu de lucru s-o postez cand se abera bambino pe forum acu 1-2 sapt.). Just gonna add it now.)
--

Cand in iarna/2015, ma amenintai in ultimele 3 zile de campanie ca daca nu-i joc contul lui Andone, zbor din ARKNE? (pretenii tai apropiati gen Andone erau prea "ocupati" sa-si joace propriile conturile la campanie). Bot-ul ala Andone imi poarta ranchiuna si azi (dracu stie de ce, probabil din cauza ca i-am facut rost de 907 in ultima zi de campanie).

--
Altcandva cand?
Cand m-ai tras pe canal cu destroyer si m-ai rugat sa platesc 60 EUR partea de ts pt. ARKNE? (eram toti in comunitatea ARCAN atunci)
Ca prostu, am crezut.

Cand dupa 2 sapt. am inceput sa intreb despre bani, te frecai in c*r. L-ai pus pe wexx_palo sa se apuce de strans donatii din clan, de-a prins ala ciuda pe mine - de parca eu l-am facut responsabil cu stransul banilor. Parca conduceai nushce Land Rover pe vremea aia, right? (probabil pe leasing "serios", ca toti saracii - de-aia ti-a stat unghia in gat pt. 60 EUR). In timpul asta aveai grija in lipsa mea sa le spui alora din clan "ca m-am oferit sa platesc partea ARKNE pt. ts". J*g uman.

--

Cand acu 1-2 luni ai venit pe ts la LGEND cersind atentie? Tu esti atat de b*u, incat nu intelegi ca din cauza ta a plecat Honor + Killstill, Roby, Burdux si echipa de ESL CYE din NLG si-au refacut LGEND? Tu ai impresia ca astia din pro league se uita in gura unui bot ca tine, care joaca la 1500 WN8? Si care mai si face rage ca un prostanac cateodata?

Tu esti bajet blajin cand esti relaxat. Da dracu sa fie cineva intr-un clan unde esti tu comandant, tu lovesti fara mila in micuti. Amenintari, urlete, alea alea. Vorba lu' frate-meu "pt. fiecare usa in Romania e un DUMNEZEU care o pazeste". Asa si tu cu clanurile unde nu suporti decat sa fii commander - esti DUMNEZEU lor.

Stii ca esti un automat team-kill cand te vad in random, nu? DIN PREA MULTA DRAGOSTE.

PS. Le mai zici la micutii din clanurile unde esti tu commander ca de fapt toate meciurile din campanii sunt 90% munca ta?? Tu centrezi, tu dai cu capul, restul 14 sunt acolo doar sa-ti faca galerie, nu? Vai de p**a ta.

Salut,

Nu am inteles exact daca ai o problema cu mine sau cu Gambino. Oricum din post reiese ca ai frustari mari. Probabil ca ai ceva cu amandoi. Nu vreau sa ma bagi in aceeasi oala cu Gambino, deoarece eu nu ti-am cerut tie personal niciodata bani. Ce probleme ati avut voi in Arkne este treaba voastra. Ts-ul se platea de fiecare din clanurile care stateau acolo si probabil atunci era randul lui Arkne.

Hai sa-ti explic cum e cu ,,sefia" - am luat inapoi clanul Arcan deoarece Charly juca foarte rar si nu se mai ocupa de clan. Am pus contul 2 acolo pentru ca vn8 ( acel factor extrem de important in opinia ta ) sa fie >1900 ( deci pot juca si bine cand vreau ).

Am adus inapoi multi jucatori care au participat activ la ascensiunea clanului Arcan la inceputuri. Comanda efectiva in Arcan am impartit-o intre mai multi jucatori ( oameni cu caracter) tocmai pentru a nu se repeta greselile din trecut. Vom vedea cum reusim sa ne inchegam ca si echipa si sa ne vedem cu bine pe harta globala. Sa stii ca daca un clan ca Legend , bate un alt clan cu 15-0 , este meritul celor din Legend si nu poate fi contestat. Respect multi jucatori din Legend si ma bucur sa vad ca au rezultate bune. As vrea sa cred ca pot avea in Arcan jucatori cu abilitatile celor din Legend dar mai am de asteptat. In acest moment doresc doar sa avem respect reciproc si sa ne jucam acest joc.

Singurul lucru de la care nu voi renunta in orice clan as fii este impunerea decentei ( nu ma vei auzi vreodata injurand pe cineva ) si la obligarea jucatorilor sa participe la activitatile clanului atunci cand au loc ( CW , Advance , SH). Mi se pare lipsa de bun simt sa beneficiezi de resursele clanului dar sa nu ajuti la producerea lor. In rest nu am probleme cu jucatorii si cu prezenta lor ( problemele personale primeaza in fata acestui joc). Problema mea apare cand un jucator este pe joc si joaca random dar nu vine la un advance sau cw.

sa auzim de bine !

• Upvote 3

Partajează acest post

Link spre post
Acum 9 ore, mzr a spus:

--
--

--
Altcandva cand?
Ca prostu, am crezut.

--

Nu meriți deranjul  mashido,stie toata lumea cine ești.

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post
Acum 32 minute, Gambino a spus:

MZR este Mashido ???? ..sa mor daca am stiut!

hahaha cea mai buna gluma ... cum adica acest individ ne da lectii de comportament ? 

Pai sa spunem si noi ce stim de dansul : 

- are instalate toate modurile posibile - Warpack nonstop - daca nu credeti cereti o reluare de la orice meci cand nu se asteapta.

- ne-a invitat pe ts-ul lui si cand nu i-a convenit ceva, sau s-a luat Charly de jocul lui ne-a dat afara.

- a injurat ca la usa cortului pe mai multi jucatori ..inclusiv pe mine .. 

- deoarece la sponsorizat mai tot timpul a stat pe langa MR. Druppy - un jucator de top -  asa a avut loc in anumite clanuri

Mashido ! ... te rog sa ma ierti dar esti o J____ de om si o persoana de c___ ! 

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post
Acum 10 ore, mzr a spus:

--
--

--
Altcandva cand?
Ca prostu, am crezut.

--

Acum 1 oră, Gambino a spus:

1 oră în urmă, Destroyer a spus:

MZR este Mashido ???? ..sa mor daca am stiut!

hahaha cea mai buna gluma ... cum adica acest individ ne da lectii de comportament ? 

Pai sa spunem si noi ce stim de dansul : 

- are instalate toate modurile posibile - Warpack nonstop - daca nu credeti cereti o reluare de la orice meci cand nu se asteapta.

- ne-a invitat pe ts-ul lui si cand nu i-a convenit ceva, sau s-a luat Charly de jocul lui ne-a dat afara.

- a injurat ca la usa cortului pe mai multi jucatori ..inclusiv pe mine .. 

- deoarece la sponsorizat mai tot timpul a stat pe langa MR. Druppy - un jucator de top -  asa a avut loc in anumite clanuri

Mashido ! ... te rog sa ma ierti dar esti o J____ de om si o persoana de c___ ! 

Domnilor rufele murdare se spala in familie . Nu cred ca ne intereseaza domnu mrz ce a facut destroyer sau ce a facut Gambino atata timp cat sau intamplat in jurul vostru sau mai bine zis la voi in FAMILIE . Fiecare clan are probleme lui si incearca sa le rezolve in particular binenteles daca pot fi rezolvate . O seara faina .

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post

Redeschis. Se vor posta doar stiri din clanurile romanesti, fara flame/offtopic. Moderatorii vor sanctiona orice iesire in decor. Have fun.

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post
13 hours ago, vohu_manah said:

Cum va merge campania clanurilor romanesti?

Clanurile romanesti sunt prezente in numar destul de mare pe harta globala. LGEND (unde sunt adunati cei mai buni jucatori romani) nu joca CW.

Clanurile romanesti din top 10:

-WBZ- are 3 provincii pe frontul de tier 10

-WTB- are o provincie pe frontul de tier 10

AUDAX are o provincie pe frontul de tier 10

5FPS are o provincie pe frontul de tier 10

BADD are 9 provincii pe frontul de tier 8

Pe frontul de tier 8 mai sunt clanuri romanesti prezente. Frontul de tier 8 este mai stabil decat frontul de tier 10 (unde se schimba multe de la o zi la alta), dar gold-ul castigat este putin comparativ cu cel de tier 10. Spre exemplu BADD castiga undeva la 500 gold/zi de pe urma celor 9 provincii detinute pe frontul de tier 8, pe cand -WBZ- castiga 2000 gold/zi de pe urma celor 3 provincii detinute pe frontul de tier 10.

Ca si idee: o singura provincie decenta detinuta pe frontul de tier 10 genereaza mai mult gold decat 10 provincii detinute pe frontul de tier 8. In schimb, avantajul la frontul de tier 8 este ca inamicii sunt mult mai slabi.

• Thanks 1

Partajează acest post

Link spre post

Sezonul 7 de clan wars este o mare dezamăgire,identic cu sezonul 6,cel din toamnă,comparativ cu premiile pe care wargaming le oferea spre exemplu în sezonul 5!

Dacus,spre exemplu a oferit 2 teritorii moca la tier 10,am refuzat să le apărăm...unul dintre beneficiari fiind Arc2n!

Am preferat sâmbătă sa jucam wargames,unde playerii din Dacus au câștigat 300-400 gold per participant,decât să pierdem timpul prin ,,speciale,,!

Singurul lucru profitabil sunt taskurile care pot aduce clanului 5000 gold,dar și alea se resetează cam rar!

Succes celor interesați de ,,seceta,, asta! :)

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post

De ceva timp nu am mai postat replayuri impotriva clanurilor romanesti,insa de data asta o sa fac o exceptie,tinand cont ca acum vreo luna si ceva Dacusul era ironizat de Vaahian,actualul comandant din FOXX cu un printscreen in care noi am pierdut impotriva ARC2N,respectivul printscreen fiind procurat banuiesc de la Olban,care era atunci executive in ARC2N si actualmente executive in FOXX!

Raspunsul meu si a clanului Dacus a venit,nu aici pe site cum era de asteptat, banuiesc de ei,ci in advance-ul de aseara contra lor!

http://wotreplays.eu/site/4167636#steppes-zamolxisdeus-t92_hmc

http://wotreplays.eu/site/4167638#malinovka-zamolxisdeus-t92_hmc

http://wotreplays.eu/site/4167639#murovanka-zamolxisdeus-t92_hmc

http://wotreplays.eu/site/4167629#ruinberg-zamolxisdeus-maus

4 meciuri extrem de dinamice si frumoase cu playeri buni implicati!Enjoy!

• Upvote 3

Partajează acest post

Link spre post
1 hour ago, ZamolxisDeus said:

De ceva timp nu am mai postat replayuri impotriva clanurilor romanesti,insa de data asta o sa fac o exceptie,tinand cont ca acum vreo luna si ceva Dacusul era ironizat de Vaahian,actualul comandant din FOXX cu un printscreen in care noi am pierdut impotriva ARC2N,respectivul printscreen fiind procurat banuiesc de la Olban,care era atunci executive in ARC2N si actualmente executive in FOXX!

Raspunsul meu si a clanului Dacus a venit,nu aici pe site cum era de asteptat, banuiesc de ei,ci in advance-ul de aseara contra lor!

http://wotreplays.eu/site/4167636#steppes-zamolxisdeus-t92_hmc

http://wotreplays.eu/site/4167638#malinovka-zamolxisdeus-t92_hmc

http://wotreplays.eu/site/4167639#murovanka-zamolxisdeus-t92_hmc

http://wotreplays.eu/site/4167629#ruinberg-zamolxisdeus-maus

4 meciuri extrem de dinamice si frumoase cu playeri buni implicati!Enjoy!

Acum bineinteles astepti hate-ul, stai linistit ca nu imi mai pun mintea. Suntem un clan nou, abia ne formam ca echipa si mai avem multe de imbunatatit... plus ca asta a fost prima ofensiva pentru cel ce s-a ocupat cu strategia, abia incepe sa invete. Mai discutam peste cateva luni

Partajează acest post

Link spre post
Acum 18 minute, vaahian a spus:

Acum bineinteles astepti hate-ul, stai linistit ca nu imi mai pun mintea. Suntem un clan nou, abia ne formam ca echipa si mai avem multe de imbunatatit... plus ca asta a fost prima ofensiva pentru cel ce s-a ocupat cu strategia, abia incepe sa invete. Mai discutam peste cateva luni

Discutam oricând dorești!

Daca vei avea bafta sa întâlnești ,,crema,, Dacusului e cam nasoală treaba!

In fine,eu nu am nimic cu voi,va doresc mult succes in dezvoltarea clanului,când am interacționat prima dată cu voi v-am privit ca prieteni!

Dar m-a întărâtat puțin printscreenul postat de tine,am intuit răutate ținând cont și de faptul că tu erai membrul altui clan și nu erai implicat în respectivele lupte!

Mult succes și spor la treabă!

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum