Jump to content
Yndy_

Stiri din clanurile romanesti

Recommended Posts

• Content Creator

Bounty-ul poate fi colectat si de cei care nu sunt in DACUS?

Am o propunere, fiecare sa faca o lista cu capetele celor pe care-i vor dead si care e suma.

Asa si noi astia care nu suntem prin clanuri RO putem actiona ca niste merceneri, cum sunt cei din SH, si sa crestem sansele de a aduce in fata justitie pe cei care au probleme cu legea.

Edited by Raffy5
  • Upvote 2
  • Membru Activ
1 hour ago, DacuSupreme said:

Vă povestesc o întâmplare recentă care mi-a ridicat nivelul de adrenalină aseară și am tras concluzia că Skill joacă la grădiniță cu mesajele lui din joc,se poate juca și mai murdar...

În urmă cu 5 zile am fost contactat de 3 oameni care doreau să intre in Dacus.Le-am explicat regulile clanului, activitatea noastră și le-am spus că pot sta pe ts până le expiră penalitatea de 48 h,ei parasindu-si fostul clan din cauza inactivității.

În weekend am planificat să iau o pauză cu wot-ul,după nenorocirea asta de campanie simțind nevoia de o evadare în RL.

În intervalul in care am fost plecat,o scursura pe nume AD1TZHU, comandantul adjunct al clanului SH-PT și fratele comandantului de acolo,a contactat unul dintre cei 3 oameni care urmau să intre la noi.

Aici urmează partea deranjanta...A obținut ts-ul nostru și a încercat să recruteze oameni din Dacus și Dacu5,pe propriul nostru ts.

Nu m-a deranjat că i-a aburit pe cei 3 sa intre in SH-PT,dar mă deranjează gestul lui de canalie la adresa oamenilor din interiorul Dacus.

Normal că nu a păcălit pe nimeni de la noi sa plece,nu toți sunt oi,dar mi s-a demonstrat că avem o comunitate meseriasa,iar Skill poate juca la grădiniță în comparație cu alți tupeisti nenorociți.

Chiar nu mai există respect reciproc și fair-play? Chiar trebuie să numești paznici la ts pt identificarea jigodiilor fara scrupule?

Se pare că nivelul uman al unora e jos, foarte jos.Pt asta declar război SH-PT,alături de Quiet.

Ce le pot face?Nu mare lucru...

Pt orice membru SH-PT omorât în random, oamenii mei vor fi recompensați la fel cum a funcționat 30 zile sistemul in cazul Quiet plus că nu voi precupeți nici un efort pt a-i face praf la capitolul imagine.

Dacă ești mizerie și te comporți după modelul implementat de comandantul cu reset la cont(a se citi Skill), atunci voi avea grijă să plătești înzecit,prin gravele daune care o să le suferi la capitolul imagine domnule AD1TZHU.

Poate că ție nu îți pasă dar măcar lumea e pusa in gardă și limitez astfel interacțiunea clanului tau cu alte clanuri cu principii care nu vor dori sa colaboreze cu vipere.

Ce imatur..

• Upvote 1
Acum 10 minute, Raffy5 a spus:

Bounty-ul poate fi colectat si de cei care nu sunt in DACUS?

Am o propunere, fiecare sa faca o lista cu capetele celor pe care-i vor dead si care e suma.

Asa si noi astia care nu suntem prin clanuri RO putem actiona ca niste merceneri, cum sunt cei din SH, si sa crestem sansele de a aduce in fata justitie pe cei care au probleme cu legea.

Interesanta ideea...

• Upvote 1
  • Content Creator

SENZATIONAL !!!

Stiri din clanurile romanesti. 

Aseara am jucat cu EFE-X, pământ de flori, noi pământ de flori, ne-au footot o bataie, pe Himmelsdorf am facut eu strategia(ca nu era altcineva) bine, nu prea a fost strategie, a fost yolo pe mijloc, i-am rupt, un tanc am distrus :rolleyes::huh:

Nu vin cu poze ca apoi spuneti ca ma laud :wacko:

• Upvote 4
  • Content Creator
29 minutes ago, haua26 said:

SENZATIONAL !!!

Stiri din clanurile romanesti. 

Aseara am jucat cu EFE-X, pământ de flori, noi pământ de flori, ne-au footot o bataie, pe Himmelsdorf am facut eu strategia(ca nu era altcineva) bine, nu prea a fost strategie, a fost yolo pe mijloc, i-am rupt, un tanc am distrus :rolleyes::huh:

Nu vin cu poze ca apoi spuneti ca ma laud :wacko:

EFE-X au devenit destul de slabi dupa ce vechii sefi din EFE-X au plecat in PIGEO unde si acolo au facut cam nimic. Plus ca FireflyDivision e slab cand e vorba de condus clanuri avand in vedere ca a dat fail in mare parte pe unde a fost.

Acum 59 minute, RO_DanyeL a spus:

Ce imatur..

Imatur ești tu domnule Pillarsofcreation.

Să spunem că nu îmi place ca cineva sa îmi umble în ciorba mea.Nu l-a invitat nimeni pe ts ul nostru pe acel ciumpalac.

Nivelul tau de frustrare este imens,din moment ce ai devenit foarte volubil și incisiv de când ți-ai dat reset.

Pe lângă faptul că ești cam ,,ciudatel,, ,impresie pe care mi-am facut-o despre tine și când erai la noi,e o regula nescrisa că nu e bine sa scuipi in direcția locului în care ai stat o luna,din moment ce ai fost tratat corect și cu  fair-play.

Nu e treaba mea că ți-ai dat tu reset,e treaba fiecăruia ce face cu contul lui,dar cel puțin fi decent la adresa altora care nu te-au jignit cu nimic.

Și eu puteam spre exemplu sa mă leg de fața ta de șoarece de bibliotecă și să spun că fața ta trădează imaturitate și o oarecare capacitate cerebrala redusă,asta îmi exprima mimica ta,sincer vorbind.

Nu ti-am spuso pt că ai fost de-al nostru și e o regula nescrisa a fair-play ului despre asta.

Dar tu când te iei de Gelu,care a făcut intr-adevar defense cu clanul lui,dar care a luat tancuri in campanii,cum ești?

Omul ala,la mijloacele care le-a avut a făcut performanta,cu un clan cu 1100 medie wn8.

Eu pt treaba asta îl respect.Cand o să ieși din Hidro,la fel o sa îl faci și pe Horațiu?Tot imatur?

Să îți fie rușine soarece,fiecare leader are obligația de a-si proteja comunitatea,de aia te numești comandant de clan.Cand cineva scuipa in ciorba mea eu îl scuip in fata, pentru că sunt bărbat și pentru că pot.

Sunt al treilea om care conduce un clan și pe care îl ataci după Awa și Gelu,tu ce mama dracului ai condus în jocul asta,ca să judeci și să caracterizezi o persoană?

Ai idee ce presupune munca de conducere a unui clan,ai idee ce înseamnă să faci 4-5 ore de strategie incontinuu,pt ca,clanul tau,de altfel cu mijloace de exprimare limitate comparativ cu alte clanuri mari sa fie competitiv? Tu din postura de traseist inter clanuri poți să judeci și să faci imatur pe cineva.

E plăcut când te judecă și pe tine cineva?

• Content Creator
Acum 4 minute, ANDI_B a spus:

EFE-X au devenit destul de slabi dupa ce vechii sefi din EFE-X au plecat in PIGEO unde si acolo au facut cam nimic. Plus ca FireflyDivision e slab cand e vorba de condus clanuri avand in vedere ca a dat fail in mare parte pe unde a fost.

Stiam ca nu mai sunt ce au fost.

Eu incercam sa va fac sa scapati de izul asta de scandal ,,a la" Antena 1,2,3 care a cuprins topicul asta si am fost ironic in acelasi timp, n-am nici o sansa.

• Upvote 2
  • Content Creator

Ok, intre voi e ceva personal, aveti sectiunea privat pentru spalare rufe si nu uitati sa puneti mai mult detergent. O alta optiune ar mai fi si spovedania la un preot, era unul in Dacus sau niste şedinţe de spiritism impreuna tinandu-va de maini, sa alunge duhurile rele. 

• Upvote 3
Acum 6 ore, haua26 a spus:

Ok, intre voi e ceva personal, aveti sectiunea privat pentru spalare rufe si nu uitati sa puneti mai mult detergent. O alta optiune ar mai fi si spovedania la un preot, era unul in Dacus sau niste şedinţe de spiritism impreuna tinandu-va de maini, sa alunge duhurile rele. 

Bună idee,mă spovedesc diseară la el,dacă are timp...

Din păcate o să ajung in iad,el o să spună să iert și eu as cam înjunghia pe unul sau altul.

Ce sa spun sunt un păcătos,dar Paștele a trecut...

Și în fine,raiul bănuiesc că e plictisitor,așa in iad ai all inclusiv, adrenalină, smoală etc. nu e timp de plictis.

Cam ce facem aici? Pana unde? Ce vrem sa aratam? :(

• Upvote 1

Daca nu i-ati mai da apa la moara Dacului, s-a satura sa vorbeasca singur fara sa ii mai rapsunda cineva. Nu vad undeva optiunea de a ignora pe cineva, poate ar trebui introdusa daca nu este.  Am incercat de cateva ori sa ii dau replici Dacului dar... ce folos? 

• Content Creator
Acum 4 ore, DacuSupreme a spus:

Pt orice membru SH-PT omorât în random, oamenii mei vor fi recompensați la fel cum a funcționat 30 zile sistemul in cazul Quiet plus că nu voi precupeți nici un efort pt a-i face praf la capitolul imagine.

Colegii?? Io cand am creat acel topic  "ofer recompense pt mercenari" m-ati facut cu oua si cu otet, mi-am luat o gramada de negative, am fost facut "idiot" (de fapt nu am fost facut - ci doar numit, ca de facut m-o facut mama cu muuuulti ani in urma :) ) - iar acum revine idea.. Deci idea asta exista (am stiut io!!! )  doar ca ne e jena sa recunoastem :)

Io am oferit recompense 500 /1000 gold la colegii din clan pt mazilirea unuia care m-o calcat pe bataturi (nu va spun cine! )  in trecut, din pacate nu or avut ocazia.. in fine.. io inca mai sper..

• Upvote 3
Acum 21 minute, Ciombelete a spus:

Colegii?? Io cand am creat acel topic  "ofer recompense pt mercenari" m-ati facut cu oua si cu otet, mi-am luat o gramada de negative, am fost facut "idiot" (de fapt nu am fost facut - ci doar numit, ca de facut m-o facut mama cu muuuulti ani in urma :) ) - iar acum revine idea.. Deci idea asta exista (am stiut io!!! )  doar ca ne e jena sa recunoastem :)

Io am oferit recompense 500 /1000 gold la colegii din clan pt mazilirea unuia care m-o calcat pe bataturi (nu va spun cine! )  in trecut, din pacate nu or avut ocazia.. in fine.. io inca mai sper..

Ciombelete te crăp,tu erai cauza?????? :)

• Upvote 1
Acum 5 minute, Ciombelete a spus:

Nu, era doar o invitatie subtila sa faci tu pasul la topicul meu (imi fac singur reclama ) - sa scrii acolo oferta ta :)

Pt că ești un fel de Sadoveanu o să îți fac pe plac,dar mai târziu că acum mi s-a trezit copilul. 

Chiar dacă erau suficienti 160 de daci însetați de sânge,apelez și la creația ta! ;)