Jump to content
Yndy_

Stiri din clanurile romanesti

Recommended Posts

Acum 29 minute, Awa a spus:

@Gambino ..are dreptate omul ..ai cam inceput sa aplauzi de pe margine :) .

Revenim,ne mutam in NLG,asteptam campania si noul format GM,pana atunci socializam(sh de fun) si punem bazele unui clan competitiv

• Upvote 2

1 minute ago, Gambino said:

De unde atata?ca anumite taskuri nu se repeta si sa faci 100-150k in 3 luni,e bataie de joc

taskurile se reseteaza o data la 28 zile. din taskuri si stage-uri scoti minim 60k la 28 zile. nu e o suma imensa ce-i drept, dar e binevenita si ea

12 minutes ago, vaahian said:

taskurile se reseteaza o data la 28 zile. din taskuri si stage-uri scoti minim 60k la 28 zile. nu e o suma imensa ce-i drept, dar e binevenita si ea

Z__G au scos mult mai mult gold chiar daca au mai putine victory points.. 

ce faci cu 200k gold? 94 de membrii in clan.. probabil vreo 30-40 care au jucat la clanwar... maxim o luna de premium o sa isi ia fiecare dupa atatea luni de jucat la campanie.. (asta daca nu isi arata zamolxis coltii si se lacomeste si il ia pe tot pentru el) de asta nici nu se baga clanurile mari in cacaturi de genul... nu merita efortul asta colosal pentru un rahat de camuflaj si 2700 gold de persoana

Dragi cârcotași!

Clanul Dacus a strâns 170k până acum doar din stagii.Pe GM,primul pătrățel din stânga găsiți clasamentul de stagii și goldul primit.Primele 40 echipe din fiecare stagiu sunt premiate iar noi am fost în top 15 la toate...

Pt taskuri am primit 224 k, avem aproape 400k strânși și împărțiți puilor de daci.

Asta daca va interesează bilanțul.Vaahian și Awa știu,au clanuri active.Restul...Continuați cu cronica cârcotașilor... :)

• Upvote 4

2 minutes ago, RO_DanyeL said:

ce faci cu 200k gold? 94 de membrii in clan.. probabil vreo 30-40 care au jucat la clanwar... maxim o luna de premium o sa isi ia fiecare dupa atatea luni de jucat la campanie.. (asta daca nu isi arata zamolxis coltii si se lacomeste si il ia pe tot pentru el) de asta nici nu se baga clanurile mari in cacaturi de genul... nu merita efortul asta colosal pentru un rahat de camuflaj si 2700 gold de persoana

Deci tu imparti 200k la 30-40 oameni si iti da 2700g de peroana ? interesant

6 minutes ago, vaahian said:

Deci tu imparti 200k la 30-40 oameni si iti da 2700g de peroana ? interesant

unii o sa ia mai mult decat altii.. ca doar na.. "aia care fac strategia sunt mai importanti" efortul nu e asa colectiv pe cat cred unii.. am zis cam cat o sa ia in medie

41 minutes ago, RO_DanyeL said:

Z__G a tinut provincii, au avut timp de o saptamana 5-6 provincii non-stop farmau si cate 2k pe zi . Normal ca lor le-a trebuit un numar dublu de lupte( Dacus vorbim aici) prin faptul ca au WR mic. 

Dacă nu știi cum funcționează un clan și modul de clan wars in acest moment îți recomand să nu faci comentarii. 

• Upvote 1

Acum 1 oră, DacuSupreme a spus:

Dragi cârcotași!

Carcoteala vine sigur din alte surse... Nu din asta:

https://worldoftanks.eu/en/clanwars/rating/season/?utm_campaign=wgcc&utm_medium=link&utm_source=clan_profile_global_map_page#wot&sr_perpage=25&sr_page=0&sr_season=season_05&sr_season_level=10&sr_search=

Acolo aveti parte numai de felicitari.

• Upvote 1

Dacus,doar prieteneste ti-o spun,am fost la tine pe ts.am vb.Ti-am dat dreptate cand ai avut,dar acum nu ai si iar incepi sa o faci pe zmeul.Tu nu stii sa te opresti.Te iei de toti care nu iti dau dreptate.Ai in clan din orasul meu cu care urmeaza sa ma intalnesc,dar tu omule nu stii sa te opresti deloc,esti mult prea taios in vorbe si intri in conflict cu oricine care iti spune ca nu ai dreptate.Tu nu vrei sa intelegi ca e o diferenta mojora intre un jucator sau clan cu un win rate de 48 fata de alt jucator sau clan cu 55 win rate?Si chestia aia

Acum 2 ore, DacuSupreme a spus:

Asta daca va interesează bilanțul.Vaahian și Awa știu,au clanuri active.Restul...Continuați cu cronica cârcotașilor... :)

cu care te lauzi tu ca,clanul tau si altii care sunt activi fac nu stiu ce pe harta,treaba asta nu mai reprezinta un interes pentru multe clanuri si jucatori,RESTUL  astia care nu mai vor sa fie chiar atat de activi sunt jucatorii care AU INTELES CA NU SE MERITA,astia care sunt la pensie dar daca vor forma un clan iti garantez ca la orice intalnire la SH nu vei apuca sa ajungi la jumatea hartii(sper sa nu o iei ca pe un atac la persoana ta si sa te iei de mine acum) .O sa intelegi si tu intr-o zi,oricum.Pana atunci incearca sa fii mai temperamental si nu te mai lua de toti,oprestete.Bafta.

Edited by haua26

8 minutes ago, haua26 said:

Dacus,doar prieteneste ti-o spun,am fost la tine pe ts.am vb.Ti-am dat dreptate cand ai avut,dar acum nu ai si iar incepi sa o faci pe zmeul.Tu nu stii sa te opresti.Te iei de toti care nu iti dau dreptate.Ai in clan din orasul meu cu care urmeaza sa ma intalnesc,dar tu omule nu stii sa te opresti deloc,esti mult prea taios in vorbe si intri in conflict cu oricine care iti spune ca nu ai dreptate.Tu nu vrei sa intelegi ca e o diferenta mojora intre un jucator sau clan cu un win rate de 48 fata de alt jucator sau clan cu 55 win rate?Si chestia aia

cu care te lauzi tu ca,clanul tau si altii care sunt activi fac nu stiu ce pe harta,treaba asta nu mai reprezinta un interes pentru multe clanuri si jucatori,RESTUL  astia care nu mai vor sa fie chiar atat de activi sunt jucatorii care AU INTELES CA NU SE MERITA,astia care sunt la pensie dar daca vor forma un clan iti garantez ca la orice intalnire la SH nu vei apuca sa ajungi la jumatea hartii(sper sa nu o iei ca pe un atac la persoana ta si sa te iei de mine acum) .O sa intelegi si tu intr-o zi,oricum.Bafta.

zici ca harta nu mai reprezinta un interes, dar de ce ? pana la urma asta cred e tot farmecul intr-un clan, sa joci Clan Wars. ca nu se castiga sume enorme e partea a doua, dar joci de placere cu ai tai si totusi castigi ceva gold. cei "care au inteles ca nu se merita", spor la plutoane pana in vara

Acum 2 ore, holyoldman a spus:

Îți mulțumesc Holy!

Acum 2 ore, haua26 a spus:

cu care te lauzi tu ca,clanul tau si altii care sunt activi fac nu stiu ce pe harta,treaba asta nu mai reprezinta un interes pentru multe clanuri si jucatori,RESTUL  astia care nu mai vor sa fie chiar atat de activi sunt jucatorii care AU INTELES CA NU SE MERITA,astia care sunt la pensie dar daca vor forma un clan iti garantez ca la orice intalnire la SH nu vei apuca sa ajungi la jumatea hartii(sper sa nu o iei ca pe un atac la persoana ta si sa te iei de mine acum) .O sa intelegi si tu intr-o zi,oricum.Pana atunci incearca sa fii mai temperamental si nu te mai lua de toti,oprestete.Bafta.

Cu ce fac pe zmeul Haua?

Gambino a adus în discuție că suntem pe 7 la cw,nu eu.

Tot alții dădeau cu presupusul suma pe care am câștigat-o la cw,eu nu am spus decât bilanțul nostru ca să afle lumea,am văzut că prezenta interes

Cat despre atac,nu o să te atac pt simplul motiv că nu am de ce,nu ai fost pe ts ul nostru sa încerci să recrutezi și nu m-ai atacat, deci ești ok din punctul meu de vedere.

Cat despre ajunsul la mijlocul hărții....Pătrunzi in tactica și prefer flancurile,îi prind pe alții la mijloc,deci nu amenint pe nimeni eu vreau doar sa joc cu ai mei și să câștigăm cat mai multe puncte și gold,iar asta ne-a ieșit de minune...

Ziua am inceput-o povestind ceva urat de care sunt capabili alți conducători de clan,că unii au vrut sa deturneze discuția in cancan e strict problema lor.Asta înseamnă că sunt masochiști și vor să vadă cum se joacă Dacul cu ei.

1 minute ago, DacuSupreme said:

Cu ce fac pe zmeul Haua?

Gambino a adus în discuție că suntem pe 7 la cw,nu eu.

Tot alții dădeau cu presupusul suma pe care am câștigat-o la cw,eu nu am spus decât bilanțul nostru ca să afle lumea,am văzut că prezenta interes

Cat despre atac,nu o să te atac pt simplul motiv că nu am de ce,nu ai fost pe ts ul nostru sa încerci să recrutezi și nu m-ai atacat, deci ești ok din punctul meu de vedere.

Cat despre ajunsul la mijlocul hărții....Pătrunzi in tactica și prefer flancurile,îi prind pe alții la mijloc,deci nu amenint pe nimeni eu vreau doar sa joc cu ai mei și să câștigăm cat mai multe puncte și gold,iar asta ne-a ieșit de minune...

Ziua am inceput-o povestind ceva urat de care sunt capabili alți conducători de clan,că unii au vrut sa deturneze discuția in cancan e strict problema lor.Asta înseamnă că sunt masochiști și vor să vadă cum se joacă Dacul cu ei.

pe care ii prinzi la mijoc? pe aia cu care ai 41% win rate?

Ai ego-ul prea mare.. esti foarte foarte sus.. si cand o sa cazi.. o sa cazi urat de tot

Acum 9 minute, RO_DanyeL a spus:

pe care ii prinzi la mijoc? pe aia cu care ai 41% win rate?

Ai ego-ul prea mare.. esti foarte foarte sus.. si cand o sa cazi.. o sa cazi urat de tot

Stii cum e șoricelule?Egoul meu e invers proporțional cu nivelul tau.

Despre tine ti-am mai spus,mi-am făcut o părere, doar ai fost in ograda noastră și știu marfa.

E ultima dată când îți răspund pt că oricum ti-am făcut suficient lobby.

Cat despre cădere...

Eu macar am de unde sa cad,intr-un an și jumătate am ridicat un clan super ok și se ridică și al doilea.Altii în 6 ani de joc nu au pupat top 10 in vreo campanie,cu excepția consacratilor bineînțeles.

Indiferent de ce va urma,noi tot împreună vom fi și ne vom simți bine jucând un cw sau un detașament.Am caractere în clan, oameni veseli și atmosferă bună,nu ne certam,nu ne înjurăm și nu mă poate acuza nimeni că am furat jucători din alte clanuri sau incerc sa recrutez mizerabil.

Cum am mai spus,restul e doar cancan.

1 minute ago, DacuSupreme said:

Indiferent de ce va urma,noi tot împreună vom fi și ne vom simți bine jucând un cw sau un detașament.Am caractere în clan, oameni veseli și atmosferă bună,nu ne certam,nu ne înjurăm și nu mă poate acuza nimeni că am furat jucători din alte clanuri sau incerc sa recrutez mizerabil.

Cum am mai spus,restul e doar cancan

aici.. aici opreste-te 

daca treci pragul asta.. iti pierzi demnitatea.. principiile, si respectul oricui..  Rezultatele clanului tau asta denota.. nu SF-ul ala din capul tau.

9 hours ago, DacuSupreme said:

Frumos spus!

În fiecare om e un înger și un demon.

Dacă eu sunt înger și demon in același timp sa aflam cine ești tu.

Tu ești un înger mickee?Te canonizam?

Când eram în clinciuri cu stafful de aici și cu Awa,nu conteneai cu reputațiile pe care mi le dădeai,te-ai condus după vorba ,, dușmanul dușmanului meu e prietenul meu,, ,tu fiind un ,,fan,, al lui Awa.

Când ai văzut că m-am împrietenit cu Awa ai schimbat politica.

Sunt suficient de inteligent ca să sesizez corect lucrurile.

Stii cine se schimba de la o clipa la alta?O să îți spun poate in particular,aici ar fi indecent.

Reprezinți exact genul de om cu care nu aș vrea să am contactat in RL, prototipul tau reprezintă cea mai periculoasa specie.

Cei ca mine,volubili și sociabili nu sunt capabili sa facă rău,rabufnesc și se desumfla,dar cei cu mai multe fețe ca tine sunt și cei mai urâți din punctul meu de vedere.

Asta este părerea mea sinceră!

Ce pot sa-ti raspund sincer? Ma prapadesc de ras. :D Daca dau si minus-uri si plus-uri sunt cu mai multe fete. Intr-adevar, trebuie sa dau ori numai plus-uri, ori numai minus-uri. Nu conteaza daca pot fi partial de acord sau nu cu cineva. Imi pare sincer rau ca ti-am frant inima cand ti-am dat putina speranta cu un plus. Nu stiam ca esti indragostit. Dar ce logica poate avea unul care crede cu inversunare ca 40% WR in CW este performanta?

Si stii cum e cu cei care ajung sa se lege de aspectele din RL intr-un joc online? Ajung acolo cand n-au ce spune, si mereu fac presupuneri. :) Sau si mai penibil, se iau de infatisarea cuiva (cum ai facut cu DanyeL). Exact ca la gradinita. :D De parca i-ar pasa cuiva ca un nimeni pe internet ii zice ca e urat, sau neplacut, sau "ciudatel", sau ca n-ar fi niciodata prieten cu el in RL. LOL! Grow up, dude! :) Daca vrei sa te iei de cineva pe internet, mai slab de atat sincer n-ai cum s-o faci. Nu faci decat sa scazi in ochii celor pe care incerci atat de mult sa ii convingi ca esti altfel, ca esti un clan leader bun care face performanta pe global map in rolul sau principal de ciuma batailor. Si nu-mi zi ca nu incerci sa ne demonstrezi nimic, pentru ca in orice post te umflii in pene, si numai nu te rogi de noi sa-ti recunoastem realizarile. Destul de josnic pentru un asa mare lider de clan. Si asa concludem ca nivelul replicilor tale are foarte multe in comun cu cel din WOT.

Asteptam banul permanent, care va veni cu siguranta si care va fi permanent de-a dreptul de data asta. Asa ca, ne-a facut placere ZalmolxisDeus. Ne va fi dor de tine. RIP.

Edited by _micKee_
  • Upvote 2