Jump to content
Yndy_

Stiri din clanurile romanesti

Recommended Posts

6 hours ago, Gelu607 said:

Nu ma deranjeaza si nici nu vreau sa vina oamenii la mine in clan, ma descurc asa cum sunt. Nu imi place traseismul si atata tot. Cine are coloana vertebrala stie la ce ma refer. :) spor la joc, chiar nu am chef de polemica aici.

Ce traseism visezi? N-are voie lumea sa se stranga la fiecare campanie pentru tancuri intr-un clan? Daca participi mereu la cele mai de succes proiecte romanesti inseamna ca esti traseist? Nu stiu daca ai observat, dar in clanurile astea se invart mereu aceeasi jucatori dar sub alta denumire, iar numele se schimba in functie de cine se apuca sa faca adunarea. Fiecare isi alege clanul in functie de preferinte. Unii stau in clanuri pentru prieteni, altii pentru diferite activitati, altii pentru random, altii pentru a-si face networking, iar altii pentru a invata de la altii. Fiecare are alt scop, iar alegerea unui clan e influentata de scopurile personale. Acesti jucatori decid sa se stranga la fiecare campanie impreuna ca sa rupa tot si sa puna Romania pe harta WOT, pentru ca au acest scop in comun care primeaza la momentul respectiv, urmand ca apoi sa se risipeasca in diferite parti datorita scopurilor personale diferite atunci cand nu ruleaza o campanie. Sunt suficient de buni incat sa poata  practica tot traseismul din lume pentru ca la nivelul ala, nimanui nu-i pasa in ce si cate clanuri ai mai fost. E defapt un plus sa fii trecut prin multe clanuri bune ca poti avea un insight despre cum joaca toti, poti stii stilul diferitilor FC, etc. Conceptul de traseism exista doar la jucatorii slabi si comandantii de clanuri slabe care cred ca un clan intr-un joc online ti-e nevasta, familie, religie si job. Jucam sa ne distram doar.

• Upvote 9
Acum 3 ore, _micKee_ a spus:

Ce traseism visezi? N-are voie lumea sa se stranga la fiecare campanie pentru tancuri intr-un clan? Daca participi mereu la cele mai de succes proiecte romanesti inseamna ca esti traseist? Nu stiu daca ai observat, dar in clanurile astea se invart mereu aceeasi jucatori dar sub alta denumire, iar numele se schimba in functie de cine se apuca sa faca adunarea. Fiecare isi alege clanul in functie de preferinte. Unii stau in clanuri pentru prieteni, altii pentru diferite activitati, altii pentru random, altii pentru a-si face networking, iar altii pentru a invata de la altii. Fiecare are alt scop, iar alegerea unui clan e influentata de scopurile personale. Acesti jucatori decid sa se stranga la fiecare campanie impreuna ca sa rupa tot si sa puna Romania pe harta WOT, pentru ca au acest scop in comun care primeaza la momentul respectiv, urmand ca apoi sa se risipeasca in diferite parti datorita scopurilor personale diferite atunci cand nu ruleaza o campanie. Sunt suficient de buni incat sa poata  practica tot traseismul din lume pentru ca la nivelul ala, nimanui nu-i pasa in ce si cate clanuri ai mai fost. E defapt un plus sa fii trecut prin multe clanuri bune ca poti avea un insight despre cum joaca toti, poti stii stilul diferitilor FC, etc. Conceptul de traseism exista doar la jucatorii slabi si comandantii de clanuri slabe care cred ca un clan intr-un joc online ti-e nevasta, familie, religie si job. Jucam sa ne distram doar.

Mickee sef de clan...Ar fi marfă dacă ți-ai face clan,să atragi intr-un nucleu toți traseiștii și traseistele românesti din joc.

M-am gândit și la un nume din 5 litere pt clanul tău,TRSEU sună bine.

Singura problema pt voi ar fi că cel mai vechi membru al vostru ar avea cel mult 5 zile în clan,dar ar fi un rai al traseismului românesc.

Îți dai seama mickee că ai avea șansa să fi leaderul a 80% din comunitatea românească?Omule,șansă ca asta mai rar...

• Upvote 1
24 minutes ago, Vezuviu said:

Mickee sef de clan...Ar fi marfă dacă ți-ai face clan,să atragi intr-un nucleu toți traseiștii și traseistele românesti din joc.

M-am gândit și la un nume din 5 litere pt clanul tău,TRSEU sună bine.

Singura problema pt voi ar fi că cel mai vechi membru al vostru ar avea cel mult 5 zile în clan,dar ar fi un rai al traseismului românesc.

Îți dai seama mickee că ai avea șansa să fi leaderul a 80% din comunitatea românească?Omule,șansă ca asta mai rar...

Daca m-ai cunoaste ai stii ca fac parte dintr-un clan de gameri inca din 2007. Da, de peste 10 ani... Dar ti-ai facut un cont nou ca sa lasi aceasta postare doar pentru a demonstra cat de las esti si invidios pe succesul altora.

• Upvote 1
Acum 4 minute, _micKee_ a spus:

Daca m-ai cunoaste ai stii ca fac parte dintr-un clan de gameri inca din 2007. Da, de peste 10 ani... Dar ti-ai facut un cont nou ca sa lasi aceasta postare doar pentru a demonstra cat de las esti si invidios pe succesul altora.

Omule nu sunt nici las si nici invidios...Nu stiu cu cine crezi ca vorbesti tu.Rog stafful sa ia masuri pentru jignirile pe care mi le-a proferat acest om.

• Upvote 1
9 minutes ago, Vezuviu said:

Omule nu sunt nici las si nici invidios...Nu stiu cu cine crezi ca vorbesti tu.Rog stafful sa ia masuri pentru jignirile pe care mi le-a proferat acest om.

Din pacate tu vei fi banat pt. user clona pe forum. Bafta! ^^

Acum 4 minute, _micKee_ a spus:

Din pacate tu vei fi banat pt. user clona pe forum. Bafta! ^^

Clona cui?Mickee auzi voci?Ce se intampla cu tine omule?Ma ingrijorezi sincer!Apeleaza la ajutor de specialitate,te rog, nu trebuie sa iti fie rusine!Poate persoana la care apelezi te poate trata si ajuta,exista calmante si remedii naturiste pentru cei ca tine!

Sa ne intoarcem la ce spuneai...Tu esti statornic intr-un grup de vreo 10 ani insa pe de alta parte ai o parere buna despre traseisti.Undeva exista o grava fractura intelectuala,imi jignesti inteligenta,mai pe romaneste esti incoerent....Mickee tie iti place sa intri in discutii contradictorii doar ca sa fi ocupat?

Ca sa fi si tu funny si sa obtii reputatii mai multe,langa nickul tau de pe site ai putea adauga cuvantul mouse.Chiar daca nu ar fi numele original al celebrului personaj de desene animate,macar lumea nu te-ar mai lua in serios.Intre picaturi am mai citit commenturile tale si daca cineva te-ar urmari cu atentie ar observa contradictii in ceea ce spui la tot pasul.

De aici am dedus ca ori ai o problema,si daca o ai nu ar trebui sa iti fie rusine sa o recunosti public ca o ai,ori postezi de dragul de a posta. 

• Upvote 1
3 minutes ago, Vezuviu said:

Clona cui?Mickee auzi voci?Ce se intampla cu tine omule?Ma ingrijorezi sincer!Apeleaza la ajutor de specialitate,te rog, nu trebuie sa iti fie rusine!Poate persoana la care apelezi te poate trata si ajuta,exista calmante si remedii naturiste pentru cei ca tine!

Sa ne intoarcem la ce spuneai...Tu esti statornic intr-un grup de vreo 10 ani insa pe de alta parte ai o parere buna despre traseisti.Undeva exista o grava fractura intelectuala,imi jignesti inteligenta,mai pe romaneste esti incoerent....Mickee tie iti place sa intri in discutii contradictorii doar ca sa fi ocupat?

Ca sa fi si tu funny si sa obtii reputatii mai multe,langa nickul tau de pe site ai putea adauga cuvantul mouse.Chiar daca nu ar fi numele original al celebrului personaj de desene animate,macar lumea nu te-ar mai lua in serios.Intre picaturi am mai citit commenturile tale si daca cineva te-ar urmari cu atentie ar observa contradictii in ceea ce spui la tot pasul.

De aici am dedus ca ori ai o problema,si daca o ai nu ar trebui sa iti fie rusine sa o recunosti public ca o ai,ori postezi de dragul de a posta. 

Get a life, dude! ^^

• Content Creator
16 hours ago, Gelu607 said:

Nu ma deranjeaza si nici nu vreau sa vina oamenii la mine in clan, ma descurc asa cum sunt. Nu imi place traseismul si atata tot. Cine are coloana vertebrala stie la ce ma refer. :) spor la joc, chiar nu am chef de polemica aici.

9 clanuri( din care 7 devin inactive si unu de cacat  ) in 3 -4 ani si primesc TAG-ul de traseist. 
"Cine are coloana vertebrala?" Adica cei care pleaca din clanurile inactive nu sunt oameni?

FOLOSESTE CUVANTUL TRASEISM CORECT SAU NU IL MAI FOLOSI!!!

Sa nu mai punctez de oamenii care chiar EVOLUEAZA in acest joc astfel clanul in care sunt ei au rezultate slabe(SUB50%WR la SH ex) iar statistica jucatorului respectiv e de clan de UNICUM only.

11 hours ago, nemancatu said:

cu cat se vand/cumpara conturile avand 2-3 tancuri si 2-23 jocuri  ?

In zona BAZAR gasesti conturi de vanzare ,aici vorbim de clanuri/ E-PEENS 

*2 Lei bucata shafu ,ieftin pentru tine

• Membru Activ
12 hours ago, ANDI_B said:

9 clanuri( din care 7 devin inactive si unu de cacat  ) in 3 -4 ani si primesc TAG-ul de traseist. 
"Cine are coloana vertebrala?" Adica cei care pleaca din clanurile inactive nu sunt oameni?

FOLOSESTE CUVANTUL TRASEISM CORECT SAU NU IL MAI FOLOSI!!!

Sa nu mai punctez de oamenii care chiar EVOLUEAZA in acest joc astfel clanul in care sunt ei au rezultate slabe(SUB50%WR la SH ex) iar statistica jucatorului respectiv e de clan de UNICUM only.

In zona BAZAR gasesti conturi de vanzare ,aici vorbim de clanuri/ E-PEENS 

*2 Lei bucata shafu ,ieftin pentru tine

era o intrebare usor sarcastica ..cine dracu` cumpara conturi cu 2-3 tancuri si 20 lupte ?

asa multe "marimi" ..... si eu mi-am cumparat 3-4 masini dar erau doar caroseriile

• Membru Activ
Acum 59 minute, nemancatu a spus:

era o intrebare usor sarcastica ..cine dracu` cumpara conturi cu 2-3 tancuri si 20 lupte ?

E posibil in cazul in care pe conturile respective sunt tancuri premium de tier mare primite sub diverse forme (coduri bonus, cumparate, etc). Sau s-a dat reroll la cont, raman numai tancurile premium, eventual gold si contul este pus in vanzare. Pentru cumparator e o afacere ca are tancuri premium la pret mai mic decat cel oficial

Edited by Datcu Cristian
  • Community Contributor

Mersi.

Sa ma apuc acum si de ebraica... si veche pe deasupra... putin cam peste intelectul meu obosit...

Abia ce rup cateva cuvinte in germana silit de imprejurari...

• Upvote 2

Oameni buni nu v-ati saturat sa tot dati banuri pe diversele pseudonime pe care le folosesc? Eu oricum pot sa imi fac alte conturi cand vreau sa postez cate ceva...

Sa incepem cu inceputul...

In iarna cand am fost banat pentru prima data am inteles ca am fost banat pentru rasism,la cererea lui Andy care nu este nici el o usa de biserica,iar daca eu am facut flame au fost nenumarati altii care au facut si ei acelasi lucru. Ok,m-ati transformat in rasist cu toate ca nu am nici o treaba cu rasismul si nu am cuptoare gen Dachau acasa...pur si simplu pe vremea aceea o disputa de la clan wars cu Awa s-a transformat intr-o rafuiala aici pe site,egoul ambilor protagonisti fiind un pic marit.

Am trecut peste asta si am primit liber de a posta aici. Am postat fara probleme o saptamana iar la prima disputa ideologica am fost ars iarasi,la cererea lui mickee care atunci cand ramane fara argumente pertinente si logice cere banarea celui cu care se confrunta,intre noi fie vorba e ca un copil de gradinita paracios si care ii spune doamnei educatoare sa il urecheze pe partenerul lui de joaca ca i-a scuipat pe felia cu unt.

Mickee suntem barbati ce mama naibii(eu cel putin),comporta-te ca un om matur,nu ca un copil mic si paracios,daca alegi sa intri in hora cu mine, mergi pana la capat...

In urma contrei verbale cu mickee am fost sanctionat cu largul concurs al lui s80iulian. Unii moderatori de aici ar trebui sa lase discutiile libere,lumea va tot cere asta iar voi va faceti ca nu cititi. Nu stiu pe ce criterii ati fost selectionati,dar unii dintre voi nu sunteti diplomati,nu aveti o farama de simt al umorului iar in momentul in care simtiti ca sunteti in umbra faceti tot posibilul sa semnalizati si sa aratati ca sunteti puternici, cel putin aici,pe acest site. Eu va spun ca astea sunt complexe si nu ar trebui sa va comportati asa,ca niste mici dictatori pe modelul coreean. 

Sunt si printre voi baieti inteligenti si carismatici si am rugamintea la ei sa ii tina in frau pe cei mai redusi si sa readuca o stare de normalitate pe acest site.

Oamenii au cerut ridicarea banului meu,eu postam pentru cei ca mine ,cu simt al umorului si care intr-o pauza la job mai aruncau un ochi pe telefon,apreciau ceea ce dezbateam eu cu patos aici si poate schitau un zambet,asta era scopul meu.

Am rugamintea la voi sa va comportati cu maturitate,terminati odata cu jocul asta de-a soarecele cu pisica si ca sa nu mai fiu offtopic,dati-mi posibilitatea sa imi fac un topic in care o sa am saptamanal diversi invitati surpriza,asta pentru amuzamentul cititorilor.

O sa imi torn cenusa in cap,ma duc sa ma ploconesc pe la Quiet iar primul interviu pe care o sa vreau sa il realizez e cu nenea Skill. Daca va fi nevoie, ca sa realizez interviul voi schimba si numele clanului meu,numai pentru un dialog cu Skill,cred ca o sa va placa la toti.Pe langa latura amuzanta a topicului voi aborda si o latura tehnica si statistica a jocului,asta ca sa imbinam utilul cu placutul.

Daca sunteti de acord cu gandirea mea haotica :) ,rog pe toti cei care citesc aceasta sectiune sa isi expuna parerea!

Si poate incetati si voi cu banul...

• Upvote 2
  • Super Moderator

Mi-ai adus aminte de asta :

Un vanator pleaca la vanatoare de ursi. 
Ajunge in padure si vede ursul intr-un zmeuris, ocheste si trage. 
Dupa un zgomot asurzitor, ursul il bate pe umar, il pune capra si i-o trage. 
Vanatorul pleaca nervos acasa si isi cumpara cele mai performante arme, se intoarce in padure. 
La aceeasi ora, in acelasi zmeuris, apare ursul. Vanatorul tinteste din nou si trage. 
Dupa un zgomot asurzitor din nou ursul il bate pe umar si i-o trage. 
Si mai suparat, vanatorul pleaca acasa si se intoarce in padure cu un tanc. 
La acceasi ora, in acelasi zmeuris, apare ursul.
Vanatorul tinteste din nou si dupa un zgomot asurzitor ursul il bate din nou pe umar si ii spune:
-Asa-i ca tu nu vii la vanatoare ?

• Upvote 3