Jump to content

Recommended Posts

- As dori anumite informatii referitor la tancul Medium Francez AMX CDC doresc achizitionarea unui tanc premium de nivel 8 si as opta pe CDC din cauza ca este Medium dar as dori sa stiu daca este folosit in luptele tip Companii/Stronghold? sau raman la lenesul Lowe si consumatorul de proiectile Gold IS-6.

astept pareri si informatii celor care l-au achizitionat!!

Multumesc!

Iti recomand FCM50t in loc de AMX CDC. In random-uri FCM-ul are avantajul MM-ului preferential, iar in SH-uri de obicei nu exista preferinte intre FCM si CDC...

Dar ce zice la urma?..la min 7:38 Vine cu...si doar 3  tancuri din joc se pot lauda cu asta.

"It comes with two crowbars, only three tanks in the game can say the same."

• Upvote 1

L-am cumparat ieri, am dat vreo 50 de meciuri...inca nu m-am obisnuit cu el dar ii simt potentialul. E extrem de mobil, accelereaza fantastic de repede, ajunge la 57kmh in 2-3 secunde, -10 grade de gun depression te lasa sa joci pe absolut orice tip de denivelare, 

Ce am observat pana acum: Protejeaza-ti hp-ul cat mai mult, cu 20mm de armura laterala si 30mm frontal, NU VEI LUA DINGURI...aproape niciodata. Te penetreaza orice. Asa ca cel mai bine la inceputul jocului stai la snipe sau abuzezi de teren, apoi pe final ii cureti rand pe rand, avand grija sa te relochezi mereu si sa nu ajungi foarte aproape de tancurile cu care te bati. 

Cei mai mari dusmani: autoloaderele: Bulldog, 13-90, t71, fereste-te cat poti de o lupta 1 la 1. 

In rest...penetrarea este foarte buna pentru lupte de tier 8 si 9, la tier 10...e decenta, trebuie sa dai si cu premium ammo din cand in cand...

Nu face la fel de multi bani ca jgtig.88-ul meu..dar e mai amuzant. 

Inca il invat

• Upvote 1

Dar ce zice la urma?..la min 7:38 Vine cu...si doar 3  tancuri din joc se pot lauda cu asta.

Are doua leviere agatate pe carena tancului, chestii ornamentale... La fel si Fury, are acea masca de gaze agatata pe carena, unicat in joc...

post-972-0-69726800-1432116138_thumb.jpg

• Upvote 1

Ce echipamente recomandati ptr Amx cdc?

1. Incarcator rapid.

2. Stabilizator.

3. Echipament optic.

1. Incarcator rapid.

2. Stabilizator.

3. Echipament optic.

Asa am si eu, stiu ca unii sugereaza ventilatie in loc de echipament optic, dar nu mi se pare o idee buna.

Cu ventilatie in loc de echipament optic, timpul de incarcare este mai redus cu 0.14  sec, incarca in 6.16 sau 6.15 in loc de 6.30.

Cu ventilatie in loc de echipament optic, timpul de incarcare este mai redus cu 0.14  sec, incarca in 6.16 sau 6.15 in loc de 6.30.

Daca nu-i vezi tu inainte sa te vada ei, ai pus-o cu CDC-ul... Din cauza asta, echipamentul optic nu trebuie sa lipseasca de pe acest tanc...