Jump to content
SSchweppes

DeskTOP

Recommended Posts

Buna seara. Am si eu o intrebare pentru cunoscatori. Se merita achizitionat acest calculator? 

http://www.emag.ro/sistem-desktop-pc-hp-elitedesk-705-g1-mt-cu-procesor-amd-quad-core-a10-6800b-4-1ghz-8gb-1tb-amd-radeontm-hd-8670d-freedos-mouse-tastatura-g0k54av-a10/pd/D12P5BBBM/

Al doilea rand. Se va misca bine WOT pe el? High/Medium?

Trei lucruri te intereseaza la un calculator - Procesor, RAM si placa video. Pentru jocuri, ordinea e fix inversa, mai ales fiindca WoT ruleaza pe un singur core (inca), deci procesorul nu e chiar atat de important cat timp e de ultima generatie.

Calculatorul nu are placa video. Cel mai probabil vei rula jocul pe low settings la grafica si vei avea 20-40 de fps, ceea ce e okish. Daca il duci mai sus, vor fi probleme.

Daca il iei si mai dai 500-600 RON pe o placa video, vei putea rula jocul fara probleme la nivel mediu de grafica.

Vrei sa joci cu grafica pe high? Trebuie sa iei o placa de macar 800-900 RON ca sa te tina...

Altfel RAMul e suficient, iar procesul bun.

Eronat. Am A10-6800k si merge WoT cu grafica integrata pe setari medii. Depinde insa de rezolutie. Daca va folosi 1920x1080 atunci da, vor fi probleme.

Eronat. Am A10-6800k si merge WoT cu grafica integrata pe setari medii. Depinde insa de rezolutie. Daca va folosi 1920x1080 atunci da, vor fi probleme.

Esti multumit de procesor?  Daca l-as achizitiona as juca pe 1280x800. Cu setarile la mediu si full screen ruleaza cat de cat bine? FPS?