Jump to content
Mark_35

Se inchide jocul

Recommended Posts

Salutare, 

de cateva zile, a inceput sa mi se inchida jocul, uneori chiar dupa fiecare batalie.

Ma poate lamuri cineva de ce se intampla asta?

Multumesc

P.S.

Nu mai spun ca ma scoate si din timpul bataliei, si bineinteles ca primesc sanctiuni.

La mine se comporta astfel : ma da complet afara fara mesaj,fara nimic,imediat dupa ce s-a terminat lupta,cam o data la 2 zile . Sau vechea problema cu spamdossier,dar atunci nu ma da complet afara .

Banuiesc ca este de la modurile instalate ( am doar un mod instalat,ala cu x30+wn8 ingame) .

Nu afiseaza nimic, se face ecranul negru, si se inchide complet, nu am nimic instalat in afara de joc.

Am facut o reinstalare acum 2 zile, insa la fel se comporta.

Am jucat cu un amic in pluton, si vreo 20 de minute nu m-a scos.

Azi insa se inchidea in medie odata la 2 batalii.

DA ! De catva timp ma trezesc la terminarea jocului ca sunt dat afara din joc,deci jocul se inchide,punct. Vad ca se mai intampla si altora si imi dau seama cu slabele mele notiuni de IT ca nu este de la PC meu ci de la ei,adica WoT. Am mai facut reclamatii sau sesizari la WoT asa ca ma pun din nou pe ei ,stiind dinainte ce au sa-mi mai raspunda. De regula ma trimit din nou pe Forum si sa explic tuturora daca ce am ,au si ei si sa facem front comun. 

i3 3,06 ghz cu 4 Mb Cache si vreo 4 Gb RAM...cam "tinichea"...

unora chiar le place sa se "auda" vorbind.

Stiti sau nu care e cauza problemei?

Daca nu , topic inchis.

i3 3,06 ghz cu 4 Mb Cache si vreo 4 Gb RAM...cam "tinichea"...

unora chiar le place sa se "auda" vorbind.

Stiti sau nu care e cauza problemei?

Daca nu , topic inchis.

gizaz . incerci sa-l ajuti pe prost si el da muci-n fasole ... 

cand am zis sa-ti sufli prafu de pe tinichea la asta ma refeream 

depositphotos_9340881-Dirty-cooler-of-th

dar daca n-ai priceput banuiesc ca nu iti intretii minunatia tehnologica cu ditai mai 4 gb de ram, wow,

gizaz . incerci sa-l ajuti pe prost si el da muci-n fasole ... 

cand am zis sa-ti sufli prafu de pe tinichea la asta ma refeream 

depositphotos_9340881-Dirty-cooler-of-th

dar daca n-ai priceput banuiesc ca nu iti intretii minunatia tehnologica cu ditai mai 4 gb de ram, wow,

Sunt convins ca baiatul stie ce inseamna sa-l sufli de praf. Daca nu.. sunt tutoriale pe youtube. Exista compresoare, spraiuri speciale sau chiar aspiratorul pe suflare... Se face calti acolo, deci suflati cu incredere. Atentie la ce demontati(ce urat e cand iti mai ramane un surubel). Va trebuie pasta la...

Deci, cand PC-ul e plin de praf, de obicei iti scad semnificativ FPS-urile (ex: de la 60-100 FPS la 5-10 FPS) sau, in cel mai rau caz, se opreste PC-ul.

Cand iese din joc pur si simplu, e din cauza mod-urilor sau din cauza unor procese care ruleaza in background...

• Upvote 1

Scuze ca ma bag si eu deci suflat nu aspirat ?

cunosc persoane care au fost nevoite sa schimbe coolere dupa ce l-au aspirat... deci nu :)

Daca stii cum sa sufli calculatorul nu ai astfel de probleme si suflarea are rezultate mult mai bune decat aspirarea.

Ce mi se pare mai problematic e sa gasesti o suflatoare (si nu ma refer la flufferitze).