Jump to content
Nece

Idei pentru concursuri

Recommended Posts

Salut,

Cum sa fie urmatorul concurs? Ce premiu sa oferim? Asteptam parerile voastre!

• Upvote 1

Cred ca un concurs de bataie 1 v 1 sau ceva de genul cu tier 5/6 ( ca sa poata participa toata lumea ) ar fi ok. 

Cat despre premii sunt convins ca TOATA lumea si-ar dori un tanc premium , dar eu cred ca si 100/200 gold ar fi ok sa fie ca premiu. Eventual sa se faca pentru primele 3 locuri ( ex: locul 1 - 200gold locul 2 - 100gold locul 3 - 50 gold).

Este o parere strict personala , nu trebuie sa imi sara lumea in cap daca nu este de acord.

• Upvote 1

Pai au facut ai mai de mult ceva de genu toata echipa tier 1 sii GM care erau pe ambele echipe aveau tier 10 (batchat parca) sii ei trebuia sa te omoare prin ram, iar tu trebuia sa fugi sau sa te ascunzi, iar ultimi 2 ramasi(1 echipa ta 1 echipa lor) castigau :), premiu parca era 500 sau 600 gold nu mai stiu.

Concursuri cat mai dese , si premii relativ mici ( stiu ca premile sunt acordate din buzunarul vostru , deci cat mai mici si mai multe cu atat mai bine , decat sa castige o persoana 2500 gold , parca mai bine castiga 10 250 gold sau 20 cate 100 . ) Cu cat mai multe concursuri cu atat se tine publicul mai in priza .  Iar ca idei , 1 vs 1 , 2 vs 2 , Cel mai mare jump , cel mai mare damage cu un anumit tanc , 1 vs x , concursuri creative , idei pot fi multe , ramane de vazut ce prinde la public 

Un concurs cu reguli ESL, 1 vs 1, cu oricare tier doresti. Concursurile cu echipe sunt prea "haotice", chiar daca dureaza mai putin. Oricum, in ambele, n-o sa castige decat jucatorii mai buni(pana la urma acesta este scopul), pentru jucatorii mai putin buni, daca nu fac fata, sa mai citeasca pe forum, sa mai joace WoT, si pot participa si la concursuri cu extragere. EDIT: doar daca nu vrei sa-l faci pe baza de skill sau winrate, pentru ca jucatorii noi sa poata avea o sansa reala(in cazul acesta recomand ca jucatorii vizati sa aiba la profil macar 200-300 de batalii).

Salut eu as propune un concurs de genul sa fie inscrisi in 10 urne cate 4 jucatori si sa se mearga pe principiul  sferturi, semi-finala si finala doar locurile 1 si 2 in functie de kill-uri si apoi de damage si locul unu de exemplu: 1000 gold, 7 zile premium si un tanc gold de tier 5 la alegerea jucatorului, locul 2: 500 gold, 3 zile premium si locurile 3-4: 300 gold si 1 zi premium...

Orice ar fi, majoritatea concursurilor ar trebui sa aiba premii cat mai mici(pana in 500 gold), scopul pana la urma este acela de a cunoaste alta lume si de a te distra, nu neaparat castigul material. Iar cei care vor din ruptul capului numai gold, se pot intoarce pana cand o sa castige cat au ei nevoie.

Salut parerea mea e un concurs tier maxim 6 dar premiile sa nu mai fie doar pentru 1-2 jucatori ,mai bine ar fi locul 1 200;2 150;3 100 4-5 50 decat unul singur cu 700 ,oricum face-ti o treaba excelenta aici 

Mai asteptam si alte pareri, pana acum am inteles ce vreti.

Premiile pentru urmatorul concurs vor fi in felul urmator:

• Locul 1: 1.000 GOLD
  •  
  • Locul 2: 500 GOLD
  •  
  • Locul 3: 500 GOLD
  •  
  • Locul 4: 500 GOLD

Mai astept pareri despre organizarea concursului si tema acestuia.

eu propun un concurs zilnic sau saptamanal, cum era odata pe wargaming, pentru medalii epice gen Orlik, Burda, Bruno, etc...

astea zic eu ca merita premii, de desen si sreenshoturi e dragut dar nu merita. important e sa se vada talentul la joc nu la desen

un concurs de desenat tancuri :)))

Sa fim seriosi , este imposibil sa faci un concursc de desenat.... In cel mai rau caz ar fi un concurs cum se desfasoara acum cu Univers Month adica in photoshop , dar nici asa nu mi s-ar parea ok.

Trebuie sa fie ceva in joc. 

Eu cred ca un concurs gen ESL sau gen finala semi-finala sferturi etc   cu tier 5 ar fi ok

Sa fie un concurs ESL sau niste echipe mai mici si din fiecare echipa sa se aleaga cate un jucator care sa se duca in echipa urmatoare ! Si tot asa pana sa ajunge la ultimul meci 1 vs 1. As zice sa fie de tier 6 nu de 5 cum a zis  Alex

Guest utu23

Daca tot va place sa luptati cu tancuri , ceva legat de istoria tancurilor sau ceva de genul recunoasteti tancul ?