Jump to content
Nece

Idei pentru concursuri

Recommended Posts

pai eu cred ca cel mai indicat ar fi sa face-ti un concurs cum e lupta pe echipe , 5vs5 sau 7vs7 cum va hotarati si ideal ar fi daca ne-am face noi echipele si in legatura cu tierul sa voteze lumea dar nu cred ca are rost sa fie mai mic de 6 

Eu de exemplu am tier max 9 deci daca ar fi ceva cu tier 10 nu as putea participa si cred ca nu sunt singurul in aceasta situatie. Dupa mine ar trebuie sa fie ceva de tier 6 sau 8, sa nu fie de 7.

buna! un concurs de tip "tank race" tier max. 5, fara gloante in magazin (screenshot obligatoriu la start), cam atat... daca se va alege comentariul meu, pentru mai multe detalii contactati-ma | sau un concurs cu screenshot-uri   -   cel mai reusit screenshot, etc.

mai cred ca cel mai bun concurs ar fi ca fiecare sa vina cu cel mai bun meci al sau si cel care a facut cel mai mult damage sau ceva extraordinar ca in ,,best replays of the week" si sa vedem fiecare cea facut iar cel care e pe primul loc sa-si aleaga din gift shop un lucru si restu sa primeasca gold

• Upvote 1

salut! pentru meciul asta ar trebui sa primesc un premiu??

Salut, nu am organizat nici un concurs pe aceasta tema. Nu te putem premia.

Acest topic este pentru sugestii.

• Upvote 1

salut! pentru meciul asta ar trebui sa primesc un premiu??

Salut,

Sunt sigur ca la nivele mai mici este mai usor sa faci kill-uri. Din pacate eu nu am facut screenshot-uri la cele 2 medalii Pool. Prima a fost cu T54E1 (nivel 9), iar a 2-a a fost cu T57Heavy (nivel 10). La nivele mari, diferenta intre tancuri se echilibreaza. Nu se pune problema ca nu are cine te penetra (ex: KV-1 bine pozitionat este impenetrabil pentru majoritatea tancurilor de nivel 5 si cam toate tancurile de nivel 3 si 4).

Bafta la urmatoarele tale medalii Pool.  :)

Sanatate!

baieti eu va felicit pentru tot ce faceti este o chestie interesanta si deloc usoara . Eu as propune sa se faca un concurs cu un anume numar de jucatori pe mai multe grupuri  si timp de o saptamana   cel care face cele mai multe killuri din grup sa castige cate un premiu (200 gold 300 gold alegerea voastra)  iar dupa ce sau ales castigatorii grupurilor  sa se faca un fight final. ( doua echipe ) iar echipa castigatoare sa castige un premiu mult mai consistent. Este o idee  buna sau rea voi decideti. bafta in continuare 

Mi-a venit si mie o idee, sa se modifice o poza cu un tank din wot (marire pixeli, diverse efecte, sa se stearga mici parti ale tancului etc) incat sa fie greu de ghicit si sa se posteza aici pe forum si cine o ghiceste sa primeasca un premiu, fiecare sa aiva o sansa sa ghiceasca si sa se faca in fiecare saptamana sau stiu eu, la alegerea voastra :D

baieti eu va felicit pentru tot ce faceti este o chestie interesanta si deloc usoara . Eu as propune sa se faca un concurs cu un anume numar de jucatori pe mai multe grupuri  si timp de o saptamana   cel care face cele mai multe killuri din grup sa castige cate un premiu (200 gold 300 gold alegerea voastra)  iar dupa ce sau ales castigatorii grupurilor  sa se faca un fight final. ( doua echipe ) iar echipa castigatoare sa castige un premiu mult mai consistent. Este o idee  buna sau rea voi decideti. bafta in continuare 

eu zic ca e buna ideea.

Edited by HuNTeX

Guest gipsy63

o lupta 1 vs 1 cu matilda fiindca am ceva de demonstrat unor idioti care se lauda ca doar cu tier 10 sunt lupte adevarate si daca vezi un replay de al lor cum am vazut al unui individ care zicea ca a facut 100000 de credite cu un t62a si de fapt a campat tot meciul cand a vazut ca nu-i rost de joc , s-a ascuns si dai.dar a luptat.si in bunul spirit romanesc cand cineva spune adevarul e blamat , banat etc si va fi banat si acest cont dau si numele dobitocului andrei belle.asa sa se stie.

Salut,

Se ia "Top of the Tree" ("Tancul lunii") de pe site-ul principal WoT (http://worldoftanks.eu/)

Se face un clasament dupa damage-ul maxim / batalie, iar la final se ofera premiile in gold.

Oferta e valabila atata timp cat respectivul tanc e "Top of the Tree" pe site-ul WoT. Astfel, se pot organiza concursuri in mod regulat (lunar), sincronizandu-ne cu site-ul oficial WoT si stimuland jucatorii sa-si ia tancuri de nivel mare. Astfel, stimulam WoT in comunitatea romaneasca, se creeaza mai multi profesionisti, si poate comunitatea romaneasca va ajunge recunoscuta pe plan international in domeniul WoT.  :)

Exemplu:

Top of the Tree: T110E4 (15 iunie 2014 - 1 iulie 2014)

- in intervalul mentionat mai sus, toti jucatorii pot posta screen-shot-uri cu damage-uri din meciurile de tip random, intr-un topic special dedicat

- in data de 2 iulie 2014 se inchide topic-ul, se studiaza screen-shot-urile si se decid rezultatele

- in data de 3 iulie 2014 se afiseaza castigatorii oficiali:

--- locul 1: X-ulescu are pe T110E4 un meci cu 10.000 damage = primeste 1.000 gold

--- locul 2: Y-ulescu are pe T110E4 un meci cu 9.000 damage = primeste 750 gold

--- locul 3: Z-ulescu are pe T110E4 un meci cu 8.000 damage = primeste 500 gold

• Upvote 2

Salut,

Se ia "Top of the Tree" ("Tancul lunii") de pe site-ul principal WoT (http://worldoftanks.eu/)

Se face un clasament dupa damage-ul maxim / batalie, iar la final se ofera premiile in gold.

Oferta e valabila atata timp cat respectivul tanc e "Top of the Tree" pe site-ul WoT. Astfel, se pot organiza concursuri in mod regulat (lunar), sincronizandu-ne cu site-ul oficial WoT si stimuland jucatorii sa-si ia tancuri de nivel mare. Astfel, stimulam WoT in comunitatea romaneasca, se creeaza mai multi profesionisti, si poate comunitatea romaneasca va ajunge recunoscuta pe plan international in domeniul WoT.  :)

Exemplu:

Top of the Tree: T110E4 (15 iunie 2014 - 1 iulie 2014)

- in intervalul mentionat mai sus, toti jucatorii pot posta screen-shot-uri cu damage-uri din meciurile de tip random, intr-un topic special dedicat

- in data de 2 iulie 2014 se inchide topic-ul, se studiaza screen-shot-urile si se decid rezultatele

- in data de 3 iulie 2014 se afiseaza castigatorii oficiali:

--- locul 1: X-ulescu are pe T110E4 un meci cu 10.000 damage = primeste 1.000 gold

--- locul 2: Y-ulescu are pe T110E4 un meci cu 9.000 damage = primeste 750 gold

--- locul 3: Z-ulescu are pe T110E4 un meci cu 8.000 damage = primeste 500 gold

Ideea ta este foarte buna dar eu zic ca premiile sa se imparta pe categorii de tier de ex: locul 1-tier 10(t110e4)

locul 2-tier 9(t30)

locul 3-tier 8(t28 prot)

Am venit cu aceasta propunere deoarece nu toata lumea poate sa participe la acest concurs deoarece nu toti jucatorii au un tier 10 ,sau mai multe daca vor sa participe mai des (daca concursul va fi organizat in fiecare luna).

• Upvote 1