Jump to content
Catalin.

Capturi Video

Recommended Posts

Salut ! Hai sa incercam sa facem un topic util, fara flame..:D

M-ar interesa un program de inregistrare a meciurilor din wot. Nu trebuie sa pape prea mult din resursele pc-ului, daca se poate sa fie free..sa fie. De asemenea sunt binevenite si tutorialele de instalare/utilizare a programelor respective. In speranta ca vom lamuri/ajuta pe mai multi, astept reply-uri !

Eu folosesc MSI afterburner pentru inregistrare si apoi Movie Maker pentru editare si postare pe youtube.

Salut ! Hai sa incercam sa facem un topic util, fara flame.. :D

M-ar interesa un program de inregistrare a meciurilor din wot. Nu trebuie sa pape prea mult din resursele pc-ului, daca se poate sa fie free..sa fie. De asemenea sunt binevenite si tutorialele de instalare/utilizare a programelor respective. In speranta ca vom lamuri/ajuta pe mai multi, astept reply-uri !

Salut,si eu cautam cum sa filmez meciurile Wot :D
Iti ofer programul Fraps piratat care filmeaza tot meciul nu doar 30 de secunde insa trebuie sa opresti netul cand instalezi programul dupa care sa inchizi conectiunea lui la internet urmand acest tutorial:
Apoi pentru a face filmul mai mic folosesti programul Ultra video converter. Poate converti video pentru telefoane vechi,dvd-uri ,etc. folosirea lui este simpla,sigur vei intelege.
Apoi Pentru editare si alte chesti ,chiar dupa fraps fara sa mai folosesti Ultra video converter poti folosi programul "Sony Vegas Movie Studio HD" dar este mai greu de folosit.

Aici ai programele :
Toate programele au Key! nefiind nevoie sa cumparati licenta. 
Sony vegas il foloseam cand creeam filme de CS 1.6 :D  Succes!

Merci !

Cum stati cu drop-ul de fps in timp ce rulati aceste programe?? Eu, de test, incerc momentan Bandicam...si scad de la 45-50 fps la 20-24 ..ceea ce mi se pare cam mult, sincer sa fiu..

Merci !

Cum stati cu drop-ul de fps in timp ce rulati aceste programe?? Eu, de test, incerc momentan Bandicam...si scad de la 45-50 fps la 20-24 ..ceea ce mi se pare cam mult, sincer sa fiu..

Nu mam uitat la FPS totusi se observa :) se misca oarecum mai in reluare dar videoclipul iese perfect fara probleme de sunet ,de imagine si altele.Te obisnuiesti rapid :)

Salut,

Eu folosesc OBS (Open Broadcast Software). Este un soft 100% free, se pot face inregistrari ale luptelor sau live-streaming (este recomandat de twitch), se creaza direct .avi (sau alte formate video uzuale), claritate foarte buna (HD sau fullHD), rata de compresie mare (ex: un video de 15 min. in format HD ocupa aprox. 200-30MB). Video-urile create se pot uploada direct pe YouTube fara alte modificari ulterioare. In plus, tutorialul de instalare si configurare se gaseste direct pe site:

https://obsproject.com/

• Upvote 1

Salut,

Eu folosesc OBS (Open Broadcast Software). Este un soft 100% free, se pot face inregistrari ale luptelor sau live-streaming (este recomandat de twitch), se creaza direct .avi (sau alte formate video uzuale), claritate foarte buna (HD sau fullHD), rata de compresie mare (ex: un video de 15 min. in format HD ocupa aprox. 200-30MB). Video-urile create se pot uploada direct pe YouTube fara alte modificari ulterioare. In plus, tutorialul de instalare si configurare se gaseste direct pe site:

https://obsproject.com/

Frumossss!!! O sa incerc si eu ,Multumesc! :D

Ok, am gasit combo-ul ideal pt laptopul meu, si anume Bandicam +Movie Maker. Acum, problema consta in urmatoarele: inregistrarea se face ok, la calitate buna, in movie maker e ok, dar cand il incarc pe youtube imi apare un pic blurat/pixelat..are cineva idee de ce?? Astept ajutor din partea binevoitorilor.. :)

Salutare tanchisti,

Daca tot veni vorba de inregistrare a meciurilor,ce parere aveti de Stone Screen Recorder?Face treaba buna,sau lasa de dorit?Cei care au idee,lamuriti-ma si pe mine,va rog.Multumesc anticipat.

Untitled.jpg

Aha,a mers.Deci asta ar fi StoneScreenRecorder.