Jump to content
Catalin.

Poll - pro sau contra publicare moduri ilegale pe www.wotromania.ro

Pro/contra mod-uri ilegale - Poll   

194 members have voted

1. 1. Sunteti de acord cu promovarea mod-urilor ilegale pe acest forum ?

• Da, sunt de acord !
    • Nu sunt de acord !

Recommended Posts

Aseara am asistat la un meci in random, in care un galben oarecare la comanda unui T57Heavy, l-a facut muci pe colegul meu de pluton superunicum (Huitzilopochtli09 - WN8 2.900+) aflat intr-un AMX30, in bataie 1 vs. 1, pe Prohorovka... Acel galben folosea CEL PUTIN mod-ul "ilegal" care vede conturul tancurilor inamice dupa obstacole. Deci, bietul Huitzi n-a putut face nici o miscare pe aceasta harta deschisa, si-o lua cum scotea capul. Mentionez ca lupta se dadea la distante mai mari de 300m... Si sa nu-ti vina sa-ti bagi p*la... La sfarsitul acelui meci, acel galben oarecare a scos un damage de aproape 8.000... Repet: cu T57Heavy pe Prohorovka!

Aemilius exact asta e problema ... era un ""galben"" serios ? 

Hai sa iti explic ceva , conform mentalitatii voastre de unicum , daca ala era un mov spuneai ca ""era bun domne , bun rau omu`" ca daia e unicum ca da in halul asta . Aici este problema Aemilius si bullshietul indrugat de unii asa zisi unicumi parveniti ( dupa reroll sau sec acount) care au niste Warpack de te pisi pe tine , calibrat alea alea , dar evident hotu striga hotul . Evident ca nu le facea pielea o cafea cu primul cont si unii din astia care posteaza pe aici au ajuns inclusiv la al 3 lea ( nu dau nume ca nu merita ).

Acum ceva vreme am postat un filmulet cu un unicam dasta in WT care `tui pasarica mamii lui se ferea ca in matrix de obuze fix cu 1 secunda inainte sa traga ala , care se ducea al draq sa fie el fix pe unde erau aia si ce sa vezi le pica fix in spate  , nu rata un foc ...ce mai un zeu . Si deaodata s-au trezit unicumii nostrii de pe forum sa posteze ca ala e bun si tare si smeker si daia a facut meciul ala ca partea a 4a de la Matrix. Daca era un nenorocit de galben sa vezi cum nu mai sarea nici draq sa ne explice moartea caprioarei .

Va pun mai jos reply si de data asta pocaiti-va si nu mai postati cacaturi cum ca ala e skill :

Morala : 

Daca esti galben nu poti trage imposibil sau esti codat , daca esti unicum tragi ca te-a c***t mata cu mouseul in mana si esti tare :D

P.S. : http://www.wotromania.ro/forum/topic/237-despre-hacking-in-world-of-tanks/page-6

• Upvote 2

Morala : 

Daca esti galben nu poti trage imposibil sau esti codat , daca esti unicum tragi ca te-a c***t mata cu mouseul in mana si esti tare :D

P.S. : http://www.wotromania.ro/forum/topic/237-despre-hacking-in-world-of-tanks/page-6

Sunt de acord cu tine  :)  In special nu statisticile conteaza.Multi fac greseala sa se uite tocmai la statistici.am cazut in meciuri cu 72%-chiar si 90% sanse de castig,si ce sa sper??? Absolut nimic ,i-au ras rosioarele.  : DIZZY :  Cum cei din clanul DBCR imi spuneau mereu:Nu conteaza statisticile ,conteaza cum joci! Inteleapta vorba :P

• Upvote 1

@Awa

Ok poate WT-ul avea 100 de moduri care sa il ajute dar video ala e de cand wt avea acuratetea de cel putin 300%+ ori mai buna, in momentul de fata e alta poveste( ma refer aici si la soft stats-uri), acum unicum, galben sau tomata e mult mai greu sa faci asa ceva ...

Oricum acuratetea proasta nu creaza decat mai mult random, cu cat e mai buna acuratetea cu atat au de castigat cei cu reflexe si internet bun. Daca mai fac vreo 2-3 reduceri de acuratete o sa trb sa te joci numai la 100m, e cam nesimtire dar nu vor sa piarda jucatori ce sa ii faci ...

Daca acuratetea ar fi perfecta multi nu ar face dmg ar muri poate fara sa traga odata, si asta creaza frustrari, pe parcursul jocului acuratetea a fost mereu redusa si nu prea au existat patch-uri cu imbunatatiri la ea.

• Upvote 1

Da! sunt de acord cu aceste mod-uri ilegale. Și, evident am să justific din punctul meu de vedere necesitatea lor.

1. Eu lucrez, mă duc la muncă, nu apuc să joc WOT decât seara (o oră - maxim două). Este cum nu se poate mai mult și mai relaxant (ca în comparație cu alții care poate au jucat în aceea zi vreo 3-6 ore) să am instalat un mod. Pur și simplu, îmi arată unde să lovesc, unde să ma feresc, etc. etc. lucru ce nu l-asi dobândi decât dacă a-și juca foarte foarte mult fără mod. Experiența acestui joc necesită extrem de multe ore jucate live.

2. Promovarea mod-urilor atrage după sine și un pic de publicitate pt. cei cel fac. E norma, stau în fața calculatorului și pierd atât timp cât și resurse pt. plăcerea mea și a celor ce sunt de acord cu așa ceva.

3. Ia puneți-vă și voi (cei care nu sunteți de acord) să vedeți cam ce muncă e de băgat. Vă convine totuși (deși mulți nu recunosc) "Pică pară mălăiață, în gura lui Nătăfleață" - na că acum te-ai și regăsit). În rest, Toate Cele Bune Și Să Auzim, ...evident... Numai De Bine. Jos Pălăria!

• Upvote 1

Serios? SI la finalul luptei iesi mare erou dar tu nu ai facut nimic, a jucat modul pentru tine. Da esti mare meserias si scuza cu timpul limitat si alea alea.

Majoritatea muncim, deci aia nu e o scuza. 

• Upvote 1

Asta seara am fost spotat cum am dat peste butoaiele din Himmelsdorf... in secunda 8 :)

Le-am aruncat si eu "Warpack detected!"

Raspuns: "Blow job detected!"

: MIAO :

Mama da' si cand o sa pot sa dovedesc rahaturile astea!

Am o ciuda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Holyoldman - nubi tot nubalai o sa ramana cu toate modurile lor legale sau ilegale.

Unu din cei ce foloseste nu vine sa zica, am avut x WN8 si acum dupa ce le folosesc am y WN8. Nu vin ca tot pastai au ramas.

Intr-un fel cam toti aveti dreptate, si cei ce zic ca nu joci tu daca folosesti mod-uri 'ilegale' ci joaca ele, si cei ce sustin ca este ok sa le folosesti ca doar le folosesc si altii. Acum cativa ani am cunoscut pe cineva, acest tip ii facuse card copilului, card pe care il incarca periodic cu scopul de a isi putea cumpara copilul " cod-uri' asa cum se numeau pe acel joc pe care il juca el. Si era mandru rau de faptul ca era top playeri copilul datorita acestor moduri. Si imi povestea suparat ca l-au prins aia pe copil si nu il mai lasa nici sa isi daca cont nou pe joc ( probabil luase ban pe mac sau pe ip).

Intradevar, afirmatia cum ca joaca modurle nu joci tu este reala, toti cei ce le folosesc nu realizeaza ca placerea pe care o simti cand obtii rezultate doar prin munca ta  este mai mare decat cea obtinuta cand joaca N moduri ptr tine. Ar trebui purtata o alta discutie cred, una despre cat de moral este sa le folosesti cand si x-y le foloseste contra ta. Probabil o parte din cei ce le folosesc o fac doar ptr ca si altii le folosesc contra lor.

Insa... daca vor disparea modurile ilegale de pe forumul asta nu vor disparea si din joc, nu veti face nici un fel de curatenie. Metode de a le procura se vor gasi mereu. Din ce am inteles, unele moduri sunt ilegale doar pe anumite servere, nu si pe EU. Daca wargaming nu le interzice total, sunt sau nu sunt ilegale? Stiti cum se spune, raul trebuie taiat de la radacina, metode de a bloca aceste moduri ilegale sunt daca wargaming vrea, metode de a le decoperi iarasi... dar probabil este vorba de partea financiara. X playeri banati definitiv ptr folosirea lor probabil vor renunta la joc ptr ca ei nu concep ca pot juca si corect. Orice player care renunta la joc si care nu mai cumpara gold inseamna minus profit.

• Upvote 3

Mod-urile "ilegale" vor deveni ilegale si atunci cei care le folosesc in mod uzual o sa treaca la tetris, pentru ca daca ii iei orbului dioptriile, complet orb ramane...

Aemilius exact asta e problema ... era un ""galben"" serios ? 

Hai sa iti explic ceva , conform mentalitatii voastre de unicum , daca ala era un mov spuneai ca ""era bun domne , bun rau omu`" ca daia e unicum ca da in halul asta . Aici este problema Aemilius si bullshietul indrugat de unii asa zisi unicumi parveniti ( dupa reroll sau sec acount) care au niste Warpack de te pisi pe tine , calibrat alea alea , dar evident hotu striga hotul . Evident ca nu le facea pielea o cafea cu primul cont si unii din astia care posteaza pe aici au ajuns inclusiv la al 3 lea ( nu dau nume ca nu merita ).

Da, pe o harta deschisa, gen Prohorovka, un superunicum intr-un tanc mediu, bate un galben intr-un tanc greu in lupta 1 vs. 1 fara drept de apel... Daca nu esti de acord cu mine, facem un test: camera de antrenament pe Prohorovka, tu iti iei un tanc greu, eu un tanc mediu si jucam 4-5 meciuri, care, indubitabil, o sa fie 4-5 victorii pentru mine... Iar intre noi, diferenta e de o treapta (unicum vs. albastru) si nu diferenta de la cer la pamant (superunicum vs. galben)... Pentru cei care nu stiu cum o sa decurga lupta, o sa joc doar la view-range si la factor de camuflaj si o sa te plimb pe toata harta... Pe un GALBEN l-as bate fara ca macar sa ma spoteze o singura data pe intreaga durata a meciului... Si nu ma dau cu mot, dar asta-i adevarul, diferenta de skill combinata cu diferenta de clase de tancuri pe o harta data (in cazul nostru, avantajul unui tanc mediu fata de un tanc greu pe o harta deschisa).

Acum ceva vreme am postat un filmulet cu un unicam dasta in WT care `tui pasarica mamii lui se ferea ca in matrix de obuze fix cu 1 secunda inainte sa traga ala , care se ducea al draq sa fie el fix pe unde erau aia si ce sa vezi le pica fix in spate  , nu rata un foc ...ce mai un zeu .

Tocmai din cauza pack-ului care afiseaza timpul de reincarcare al inamicilor, eu incerc, pe cat posibil, sa nu trag imediat ce am reincarcat... Adica tre' sa fii n00b stiind ca in fata ta e un Matrix care se fereste inexplicabil de shot-ul tau, tu sa tragi imediat ce ai reincarcat...

Cu putin creier, si codatii pot fi abordati in joc. Codatu' are mod-urile, dar tu ai creieru'...

P.S.: cand imi conduc echipa, mai ales in CW, primu' ordin: "nu rupeti copaci, garduri, etc."

@Aemilius :

You didnt get the point . :)

Nu ma refeream la skillul lui sau al tau , ma refeream la faptul ca voi folositi prezumtia de nevinovatie total subiectiv . Nicio secunda nu te-ai gandit ca galbenul ala a avut o zi buna , meciul vietii sau pur si simplu era pe lista retard bonus in meciul ala :).

imi aduc aminte de un filmulet care rula pe net referitor la prezumtia de nevinovatie si cum e aplicata. In filmulet aparea un alb mergand perfect legal cu o arma AR-15 pe spate pe o strada din US . A aparut un echipaj de politie si foarte politicos i-au cerut actele , ulterior l-au lasat sa plece pt ca era ok .

2 zile mai tarziu au repetat experimentul cu un negru care era in aceleasi conditii legale ca si albul . Primul echipaj l-a pus direct pe burta , au aparut inca 4 echipaje inclusiv unul de K9 , a fost incatusat si dus la sectie .

Sper ca ai inteles ce am vrut sa punctez ...catalogarea dupa culoare este o discriminare  , din pacate in fiecare dintre noi exista un mic rasist :)

Concluzie :

Toate culorile din lume folosesc moduri , doar ca unii sunt mai putini credibili decat altii !!!!

• Upvote 1

Nu ma refeream la skillul lui sau al tau , ma refeream la faptul ca voi folositi prezumtia de nevinovatie total subiectiv . Nicio secunda nu te-ai gandit ca galbenul ala a avut o zi buna , meciul vietii sau pur si simplu era pe lista retard bonus in meciul ala :).

Da, nu e exclus sa fi fost meciul vietii lui pe T57Heavy, cateva kill-uri (un superunicum in palmares) si undeva la 8.300 damage dupa batalie... Chiar daca probabilitatea mai mare era sa fi folosit un pack "ilegal", nu-i exclus nici meciu' vietii...

Dar statistic vorbind, sunt mai multe cazurile in care jucatorii slabi acuza jucatori mai buni ca folosesc pack-uri "ilegale" decat invers. Poate tocmai din cauza faptului ca "meciul vietii" are loc mai des in cazul jucatorilor mai buni...

• Upvote 1

Daca tot vorbim pe analiza statisticilor citez ce spuneau rusii(sursa pe blog-ul SS acum 7-8 luni), "si jucatorii cu statistici slabe au meciuri extraordinare, problema e ca nu au constanta".

Eu chiar cred ca orice galben cu noroc poate face un meci mai bun decat face un s.unicum cu 3k+ avg, in urmatoarele sale 100-200 de meciuri.

Spre deosebire de cineva care are o constanta in joc si alege tipare similare si repetitive, tipare care pot fi eficiente in 90% din cazuri, insa un joc hotic si non-repetitiv poate fi eficient pentru 3%, factorii ce tin de noroc sunt foarte mari, fara sa luam in calcul rng-ul de 25% sunt totusi 30 de jucatori in joc fiecare cu tancuri diferite cu pozitii diferite, poate 2-3 afk, iar acel 25% se aplica la toti 30, deci "meciul vietii" e la indemna oricauri player care apasa butonul battle.

• Upvote 1

Pai tocmai problema tiparelor o au jucatorii slabi. Un prieten polonez (cu peste 60k batalii pe cont si cunostinte mai mult sau mai putin oficiale in cadrul WG) imi spunea:

"Emil, problema jucatorilor slabi este urmatoarea: au un meci foarte bun cu un tanc si fac din pozitia luata cu acel tanc un tipar; adica, cu orice tanc ar juca pe acea harta, o sa mearga in exact aceeasi pozitie, pentru ca stie el ca acolo a facut un meci bun"...

Si-i dau dreptate; asa gandesc jucatorii slabi, au un meci bun cu un TD pe o anumita coordonata pe harta, tin minte ca "wow, acolo-i o pozitie buna" si tot in acea coordonata o sa-i gasesti si cu un HT sau MT, poate chiar si cu un LT; acesti jucatori "limitati" nu compara setup-urilor echipelor functie de harta, nu cunosc mai multe pozitii bune pe o anume harta, ei stiu doar ca au avut un meci bun in coordonata X si tot acolo o sa-i gasesti in meciurile urmatoare...

Sunt sigur ca multi jucatori slabi din punct de vedere statistic, care-mi citesc randurile de mai sus, se regasesc printre cele spuse...

• Upvote 2

Emil ai dreptate si confirm lucrul asta,asta faceam si eu pana sa imi dau seama ca nu jucam tankurile bine(nu ca acum le joc foarte bine)dar acum sunt atent la ce tankuri sunt in echipa adversa si ce statistici au jucatorii si in functie de asta imi pregatesc jocul sa fiu mai eficient si asta se vede in statisticile mele.

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...