Jump to content

Recommended Posts

Salutare,

Nu prea ma descurc cu tancurile de tier 10 si cam rar gasesc un pluton de zecari mai ales cu jucatori experimentati. Asa ca voi accepta orice cerere la pluton de 10 de la cei care sunt dispusi sa ma care si pe mine dupa ei. Am instalat si teamspeak pt. comunicare. In timpul saptamnii intru dupa 19:00, dar nu zilnic. Mai mult in week-end-uri.

Nume in joc: RaduAlexG

Multumesc inca de pe acum.

P.S.: am zis ca voi fi primul care posteaza aici :D

Nu inteleg ce vrei tu sa zici de fapt prin "sa ma care si pe mine dupa ei". Ai statistici de albastru pe E100 si T110E4 si statistici de verde pe T110E5, IS-7, IS-4 si AMX50B. Cel mai probabil vei fi tot albastru sau verde si pe 113.

In consecinta, te descurci decent si n-ai nevoie de mentor in random-uri.

Eu cred ca de fapt tu vrei sa joci doar plutoane stronk, sa-ti cresti win-rate-ul si WN8-ul, pentru ca e greu s-o arzi singur prin random-uri, stim toti cum e.

Puteai sa zici de la inceput asa... : SHY :

OK, sa zicem ca un "mentor" ar fi dispus sa-si consume rabdarea si nervii in random-uri invatandu-te. Lui ce-i iese din toata treaba asta?

Nu inteleg ce vrei tu sa zici de fapt prin "sa ma care si pe mine dupa ei".

Ma refer la faptul ca nu trebuie sa-mi explice ca trebuie sa trag sub burta la E100 ca sa penetrez, adica nu trebuie sa ma ia de la 0. Si in al doilea rand presupun ca oricum jucatorii buni joaca mult cu 10, deci nu se intrerupe de la rutina lui de tier 6 pt mine.

Ai statistici de albastru pe E100 si T110E4

Pe E100 sunt albastru pt. ca trag numai cu gold si nu cred ca e normal. Pe E4 chiar nu stiu cum s-a intamplat pt ca habar nu am unde sa ma duc cu el, eu tot ca heavy il joc si iar nu cred ca e normal.

statistici de verde pe T110E5, IS-7, IS-4 si AMX50B. 

aproape exclusiv CW/SH

Eu cred ca de fapt tu vrei sa joci doar plutoane stronk, sa-ti cresti win-rate-ul si WN8-ul, pentru ca e greu s-o arzi singur prin random-uri, stim toti cum e.

Puteai sa zici de la inceput asa...  : SHY :

Recunosc ca m-am gandit si la asta ca o chestie secundara bonus... dar totusi secundara.

Lui ce-i iese din toata treaba asta?

Sincer, la asta nu m-am gandit...

Pe E100 sunt albastru pt. ca trag numai cu gold si nu cred ca e normal. Pe E4 chiar nu stiu cum s-a intamplat pt ca habar nu am unde sa ma duc cu el, eu tot ca heavy il joc si iar nu cred ca e normal.

Dimpotriva, ambele lucruri sunt normale: atat munitia premium folosita pe E100 (eu o folosesc in combinatie cu munitia standard in proportie de 50/50) cat si T110E4, care se joaca ca si tanc greu.

aproape exclusiv CW/SH

Te contrazic: in CW iti scad statisticile pe tancuri, iar in SH nu sunt influentate (exceptie win-rate).

Recunosc ca m-am gandit si la asta ca o chestie secundara bonus... dar totusi secundara.

Avand in vedere ca esti un jucator decent pe tancurile de nivel 10, in mod involuntar "chestiunea secundara" o sa se transforme in "chestiune prioritara".

Random-urile se joaca DOAR pentru statistici. RANDOM <=> "cum sa imi cresc statisticile".

Sincer, la asta nu m-am gandit...

Pai ar trebui sa te gandesti. Daca mentorului nu-i iese nimic din afacerea asta, de ce sa-si manance nervii si rabdarea instruind in random-uri?

Daca stau sa ma gandesc, s-ar putea crea un ajutor reciproc in random-uri intre mentor si novice. Adica, novicele trebuie sa-si ia un tanc cu care sa-si poata ajuta efectiv mentorul in random-uri, sa joace ca si tanc de suport pentru mentor. Asta ar fi un beneficiu pentru mentor.

Apare o singura problema: daca mentorul are deja doi prieteni albastri sau movi, nu mai bine joaca cu ei pluton, decat cu un novice rosu, galben sau verde?

In acest caz, novicele trebuie sa-i ofere altceva mentorului, ce nu obtine in mod uzual de la prietenii lui albastri si movi... Poate o portie de mici si-o bere...

• Upvote 1

Random-urile se joaca DOAR pentru statistici. RANDOM <=> "cum sa imi cresc statisticile".

E posibil ca din perspectiva ta sa fie asa. Pentru mine, un verde fraged, randomurile sunt pentru a ma acomoda cu tancurile de nivel 10 si a le invata punctele tari/slabe in diverse situatii.

Da, e normal ca statisticile sa iti creasca daca incepi sa le joci bine, dar asta e efectul, nu cauza.

edit: mi-am amintit cand am jucat cu tine si cu inca un albastru (nu il mai retin, cred ca era din DAC) in random. Vazand pozitionarile voastre mi-am mai dat seama de zone care sunt critice pe acele harti, cred ca si asta e un lucru foarte important si e greu sa il inveti de unul singur.

E posibil ca din perspectiva ta sa fie asa. Pentru mine, un verde fraged, randomurile sunt pentru a ma acomoda cu tancurile de nivel 10 si a le invata punctele tari/slabe in diverse situatii.

Da, e normal ca statisticile sa iti creasca daca incepi sa le joci bine, dar asta e efectul, nu cauza.

edit: mi-am amintit cand am jucat cu tine si cu inca un albastru (nu il mai retin, cred ca era din DAC) in random. Vazand pozitionarile voastre mi-am mai dat seama de zone care sunt critice pe acele harti, cred ca si asta e un lucru foarte important si e greu sa il inveti de unul singur.

Pentru mine, CAUZA existentei tancurilor permanente (nivel 6-8-10) la mine in garaj, este CW si SH.

EFECTUL lor in random-uri trebuie sa fie statisticile de de mov pe ele.

In consecinta, nu accept tancuri permanente in garaj pe care sa nu pot scoate WN8 2.500+ in random-uri. Singurul tanc care-mi da batai de cap este Obj.263...

Daca stau sa ma gandesc, s-ar putea crea un ajutor reciproc in random-uri intre mentor si novice. Adica, novicele trebuie sa-si ia un tanc cu care sa-si poata ajuta efectiv mentorul in random-uri, sa joace ca si tanc de suport pentru mentor. Asta ar fi un beneficiu pentru mentor.

Apare o singura problema: daca mentorul are deja doi prieteni albastri sau movi, nu mai bine joaca cu ei pluton, decat cu un novice rosu, galben sau verde?

In acest caz, novicele trebuie sa-i ofere altceva mentorului, ce nu obtine in mod uzual de la prietenii lui albastri si movi... Poate o portie de mici si-o bere...

Ok, atunci eu ma ofer voluntar sa fiu carne de tun, tinta de antrenament, spoter sau ce ar mai fi nevoie. Macar asa cand te duci undeva pe harta vad si eu unde te-ai dus si daca ai mai si spune de ce te duci acolo si de ce nu te duci dincolo as considera meciul un succes.

La partea cu cei doi prieteni mov, ai dreptate, dar: tu daca ai doar unu (mov) la pluton sau deloc ce ai prefera: pluton de 2 oameni sau pluton de 3 oameni? (1 mov si un verde), sau sa dai singur decat cu un verde-galben?

Gata, recunosc !

Eu sunt un jucator de nivel portocaliu/galben . Problema mea nu consta in a gasi weak-spot-urile inamicului si a trage in ele; eu am o problema ...cum sa-i spun..de asezare pe harta. Nu ma descurc in orase, nu ma descurc in a ma misca de la punctul de plecare in zonele critice..adica am probleme cu rutele de relocare si nu pot folosi la maxim zonele de oras pentu cover din mai multe directii (culmea, in zonele deschise, deluroase, nu am probleme de genul asta). Adica, stiu unde e o zona avantajoasa, dar, de multe ori, in timpul luptei, nu stiu pe unde as ajunge acolo mai in siguranta.  De asemenea, nu am rabdare si ma cam arunc fara sa ma uit in dreapta si in stanga. In concluzie, am nevoie de ajutor din partea cuiva ( la schimb ofer tot suportul pentru a face meciuri frumoase cu wn8 bun pentru mentor) care stie cum sta treaba cu pozitionarea in punctele cheie, apararea si exploatarea zonelor critice si, mai ales, sa tipe la mine cand e momentul de retragere (de obicei ori ma retrag prea devreme dintr-o zona, ori mor acolo pentru ca nu ma retrag deloc sau o fac prea tarziu). Ex: am meciuri cu wn8 de 4000-5000 pe OBJ 140, Cromwell sau T62A..dar am meciuri cu 500-600 wn8 pe aceleasi tancuri ( cam 65%-35% )

Merci !

Pentru orice oferta doresc sa fiu contactat doar pe pm ! (nu-mi spun nick-name-ul aici ca ma fac de ras)

Ok, atunci eu ma ofer voluntar sa fiu carne de tun, tinta de antrenament, spoter sau ce ar mai fi nevoie. Macar asa cand te duci undeva pe harta vad si eu unde te-ai dus si daca ai mai si spune de ce te duci acolo si de ce nu te duci dincolo as considera meciul un succes.

La partea cu cei doi prieteni mov, ai dreptate, dar: tu daca ai doar unu (mov) la pluton sau deloc ce ai prefera: pluton de 2 oameni sau pluton de 3 oameni? (1 mov si un verde), sau sa dai singur decat cu un verde-galben?

Hai ma ca mai joc eu cu tine, dar cand voi mai da cu 10 mai mult ca acum am niste tancuri la grind. Dar cu, conditia sa nu ai 5 fps cum iti scrie la semnatura, ca daca am nevoie sa ma ajuti la ceva si tu mergi in poze, m-as umple de draci.

Hai ma ca mai joc eu cu tine, dar cand voi mai da cu 10 mai mult ca acum am niste tancuri la grind. Dar cu, conditia sa nu ai 5 fps cum iti scrie la semnatura, ca daca am nevoie sa ma ajuti la ceva si tu mergi in poze, m-as umple de draci.

Mersi de oferta, astept vesti in joc!

Chestia cu 5 fps a trecut, acum am peste 30 :D

Eu joc dupa 5-6 seara, joci in fiecare zi?

Aproape in fiecare seara, dupa ora 7 si stau pana dupa 12.  In week-end intru mai devreme daca nu plec pe nicaieri.