Jump to content
Emil

Ofer ajutor la tier 8-9-10

Recommended Posts

Sunt dispus sa ajut jucatori incepatori in random-uri, cu tancuri de nivel 8-9-10, scopul fiind cresterea statisticilor personale (implicit al nivelului de joc).

Tancuri pe care joc:

- MT:

--- Obj.140

--- Obj.430

--- T-62A

--- E50M

--- Leopard1

--- B-C25t

- HT:

--- IS-7

--- E100

--- T110E5

--- AMX50B

-TD:

--- Obj.263

Ocazional mai joc si cu AMX 13 90, T28 HTC, Lowe si pentru misiuni (misiuni deschise pentru T-55A).

Nu am si nu joc nici un fel de artilerie.

In prezent cresc linia americana de tancuri usoare: T37 -> M41 Bulldog -> T49 (care va fi tanc permanent in garajul meu).

In viitor e posibil sa cresc si alte linii (cel mai probabil incepand direct de la nivel 8).

Stil de joc:

Random-urile le joc pentru DAMAGE si nu neaparat pentru VICTORIE, in consecinta stilul meu de joc (pozitii adoptate pe harta) va fi adaptat pentru a da cat mai mult damage. Asta nu inseamna ca voi face snipe cu E100, dar nici nu ma voi arunca direct in inamici, ca bolovanu'...

Target-ul meu pentru fiecare lupta este damage > 2.500 pentru tancurile de nivel 10!

Cerinte de la incepator:

- sa intre pe TS-ul clanului NOS (88.198.244.199:9991); daca sunt probleme cu TS-ul NOS-ului, atunci pot sa intru pe alt TS

- sa asculte de mine, sa mearga unde-l trimit si sa faca ce-i spun; in functie de tancurile din pluton, o sa joace ca spoter, brawler, suport sau sniper; nu o sa-l trimit la sinucidere, o sa incerc, pe cat posibil, sa fac in asa fel incat sa dam damage mare amandoi (prefer sa moara alta tomata din echipa, nu invatacelu' meu :P)

- statut de galben (WN8 900-1000+) pe tancurile cu care joaca in plutonul meu; nu vreau rosii, ca nu am rabdare sa le explic ca "W" este folosit pentru a merge inainte si "click stang" pentru a trage cu tunu'; pentru rosii exista YouTube, Twitch si wiki.wargaming.net;

Reguli de pluton:

- joc pluton cand imi vine cheful (obisnuiesc s-o mai ard singur prin random-uri cu muzica-n casti data la maxim, atunci cand nu joc CW sau SH)

- inchid plutonul cand vad ca nu merge treaba; vina poate fi a mea (am o zi proasta, nu ma pot concentra), vina poate fi a incepatorului (are o zi proasta, nu se poate concentra) sau vina poate fi a WG-ului (considera ca suntem prea meseriasi, asa ca ne da un RNG de tot c*catu')

- de obicei n-am preferinte cu cine sa joc, asa ca invit pe toata lumea (atat persoanele din lista de prieteni cat si jucatorii din clan); primul venit - primul servit

Concluzii:

Avand in vedere faptul ca nu pretind nici un beneficiu material, astept ca incepatorul sa prinda repede miscarile si sa ma ajute efectiv pe campul de lupta sa raman in viata si sa-mi dau damage-ul!

Doritorii sunt rugati sa se "inscrie" printr-un reply la acest topic, sa-mi dea numele din joc (pot printr-un mesaj privat, daca nu vor sa si-l faca public) si sa-mi spuna cu ce tancuri vor sa joace in pluton (ca sa verific daca indeplinesc pragul de galben pe acele tancuri); ramane la alegerea mea daca o sa-i adaug in lista de prieteni ca sa le pot da invitatie in pluton

Verificarea WN8-ul pe tancuri o puteti face aici: http://wotinfo.net/en/player-stats

1 - va introduceti numele din joc in campul Player name

2 - dati click pe Extended vehicle stats, in meniul din stanga paginii

Bafta si spor pe campul de lupta!

Salut! ma poti ajuta si pe mine ? http://wotinfo.net/en/efficiency?server=EU&playername=IceMan__warrior

Salut,

Pot juca pluton cu toti doritorii. Dati-mi add in lista de prieteni la nickname-ul din semnatura. Joc tier 8-9-10. Dau invitatii cand am timp la toti din lista si raspund la invitatiile primite, in limita timpului disponibil.

Care sunteti interesati, dati invitatie la pluton. Pot juca in limita timpului disponibil (atunci cand nu-s ocupat cu CW/SH)...

Aha..din ce am inteles eu de la tine...este ca tu vrei pe cineva sa te ajute sa iti dai tu damageul...adica sa ma trimiti pe mine in fata sa fac spot pentru tine..si tu sa dai damage...nu sa ma inveti pe mine sa joc mai bine :))

Edited by 69darkdemon
  • Confused 1

@69darkdemon nu vreau sa fiu rautacios dar emil e mult peste tine si altii ( inclusiv eu ) ca statistici ca still de joc ca notiuni despre joc si tot asa ! daca cauti bagare de seama vezi ca sunt n topicuri unde poti posta si nu aici . nu iti bate joc de munca omului . daca erai egal sau mai mare la statistici ca emil da iti dadeam dreptate ... dar tu esti cam la jumatatea statisticii lui sa zicem asa 🙂 asa ca stai in banca ta te rog . multumesc

Edited by BBeleaua

La 21.02.2019 la 22:58, BBeleaua a spus:

@69darkdemon nu vreau sa fiu rautacios dar emil e mult peste tine si altii ( inclusiv eu ) ca statistici ca still de joc ca notiuni despre joc si tot asa ! daca cauti bagare de seama vezi ca sunt n topicuri unde poti posta si nu aici . nu iti bate joc de munca omului . daca erai egal sau mai mare la statistici ca emil da iti dadeam dreptate ... dar tu esti cam la jumatatea statisticii lui sa zicem asa 🙂 asa ca stai in banca ta te rog . multumesc

Man..eu nu am zis ca sunt mai bun ca el niciodata..pentru ca nu sunt..stiu...i.am raspuns pentru ca si eu as vrea sa ajung la nivelul lui..sa joc ca el...dar nu stiu de ce..dar am impresia ca el ascunde ceva..nu vrea el neaparat sa ma invete pe mine sau pe altul sa jucam mai bine,cred ca o face sa se ajute tot pe el..in fine nush, asta e doar parerea mea.Bafta

Edited by 69darkdemon

7 minutes ago, 69darkdemon said:

Man..eu nu am zis ca sunt mai bun ca el niciodata..pentru ca nu sunt..stiu...i.am raspuns pentru ca si eu as vrea sa ajung la nivelul lui..sa joc ca el...dar nu stiu de ce..dar am impresia ca el ascunde ceva..nu vrea el neaparat sa ma invete pe mine sau pe altul sa jucam mai bine,cred ca o face sa se ajute tot pe el..in fine nush, asta e doar parerea mea.Bafta

Da man, ascunde faptul ca s-a lasat de joc peste 6 luni, iar topicul acesta este facut in 2015 , ce sa vezi noi suntem in 2019 ( sper ca nu te-a socat acest aspect) in afara de a cauta "nodul in papura" si a gasi conspiratia la altceva nu ne pricepem, vrei sa devi mai bun in joc ? este simplu pierdeti niste timp pe niste stream si vezi ce fac jucatorii aia 'buni" . O zi faina si spor la joc

s-a lasat sau nu e problema lui fiecare avem vieti personale ... un joc e un joc .. poate daca se ofera careva revine cine stie .. doar el stie nici eu nici tu ... pai ce ar fi daca ti-ai pierde tu niste timp pe stream si lasa-ne pe noi cu sfaturile de genu ? poate sunt baieti care vor sa invete sa joace ... eu iti spun si iti garantez asta .. cat am fost in dacus a fost si el .. si am jucat cu el si m-a invatat multe chestii trestii care nu le stiam sau le uitasem ... din placere ... ca asa a vrut el .. fara nici un beneficiu asa ca pana sa comentezi repet ... nivelul lui e mult peste tine ... cand esti egal cu el atunci sa comentezi pana atunci joc de glezne te rog . multumesc

@BBeleaua Man, iar te bagi in discuti ca sa fi si tu bagat in seama, stai cuminte in banca ta ca nu te-am bagat in seama. Bineinteles ca nu ar trebui sa-l intereseze pe cineva viata personala a unei persoane, omu' s-a lasat de joc pentru ca a plecat din tara si au aparut alte prioritati in viata ( spre deosebire de tine unii se mai concentreaza si pe altceva ; ) , legat de nivele/niveluri , ar fi cazul/ vremea sa-ti vezi barna din fata ochilor, nu avem nevoie de pareriile tale, ce sa vezi nu reprezinti nimic in jocul sau comunitatea asta. Legat de stream, ce sa vezi chiar te ajuta sa inveti sa joace, iar daca tu esti limitat si nu intelegi chestia asta nu este vina mea. Inca odata, nu te mai baga in discutii in care nu esti pomenit, nu vrem sa te declaram martir in aceasta comunitate la trecerea ta in eter. O seara faina. 

• Thanks 1

@RwK hai sa ne vedem fiecare de patratica noastra nu te f...e grija de viata mea personala .. fi baiat istet si uite-te in gradina ta nu te mai lega tu de lume pe aici de emil etc . 

Ok, vad ca tu esti batut in cap si trebuie sa iti desenez sa  intelegi, unde dracu m-am legat de Emil, "prietene" ? Unde i-am spus omului ca topicul asta l-a facut in 2015 , si el vine acum si spune de Emil ca nu stiu ce conspiratie face cu oamenii in pluton, in conditiile in care Emil nu mai joaca jocul asta? Singura persoane ce trebuie sa-si vada de "patratica" sa, esti tu , devi penibil, te bagi in discutii peste tot unde chiar nu ai nici-o treaba. Peste tot prin forumul asta te vad pe tine martirul luminii ce vine si imparte dreptatea in stanga si in dreapta , numai in dorinta ta de a te afirma uneori mai dai aceea "lumina" si in avans ca poate poate te vede doamne doamne si te ridica la grad de sfant ( ca sa o lamuresc , aici vei gasi o metafora daca nu esti in stare sa o intelegi, iarasi nu este vina mea) Pana una alta, incearca dracu sa nu te mai bagi in orice discutie, mai ales unde nu ITI ESTE POMENIT NUMELE. Multumesc frumos, spor la joc, domnule martir  🙂

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...