Sari la conținut

Recommended Posts

Faimoasa echipa LA-Oha va ofera acum sansa de a lua parte la aventura ESL.

In prezent  nu avem locuri disponibile. Jucatorii interesati cu WN8 minim 1800  (sau 2200 pe ultimele 30 zile) pot sa ne contacteze aici sau in joc daca sunt interesati.

Cerinte tancuri:

Minim 4 tancuri de ESL dintre: IS-7, T110E5, AMX 50B, Obj 140, T-62A, T54 light, Skoda T 50, Batchat 25 AP, E100, FV 215b, Bat Chat 25t, TVP 50/51, 113, STB-1

Prezenta cand sunt luptele 7vs7.

Respectarea cu strictete a TUTUROR regulilor ESL.

Palmares LA-Oha: (actualizat 12.04.2016)

- prezenta in 32 din cele 35 cupe din turneul WOT 7v7 Easy Challenge Romania cu castig intre 175 - 1000 gold pentru fiecare membru participant.

- Locul I la 7v7 Easy Challenge Romania #26

- de 3 ori locul II la 7v7 Easy Challenge Romania

- locul 5 overall si in turneul final all WOT 7on7 Easy Challenge Romania - Sezonul 1

- locul 11 overall si participare la turneul final WOT 7vs7 Easy Challenge Romania - Sezonul 2

- locul 3 overall si participare la turneul final WOT 7vs7 Easy Challenge Romania - Sezonul 3

- 35 participari la Go4WOT cu castig de 400 - 1000 gold pentru participanti. De 4 ori in primii 32 la Go4WOT

- prezenta in 4 din 5 cupe ale turneului 7on7 High Caliber SEE.

- prezenta in 7on7 Open League Season 1. Locul I in Stage 1 cu maxim de puncte.

- numeroase participari la 3v3, 5v5, ale membrilor LA-Oha. Turnee ESL si turnee Wargaming.

- peste 260,000 gold castigat la ESL

Program prezenta:

- ESL Open - 7on7 High Caliber Cup SEE - in fiecare sambata, intre orele 16:00 - 19:30,

- ESL Open League - in timpul saptamanii conform programului anuntat

- ESL Major - Go4WOT Europe - in fiecare duminica  intre orele 15:00 - 19:30

Descriere LA-Oha:

Am inceput "la oha" pentru a ne distra in ESL, a invata regulile ESL "the hard way" si a castiga "easy gold". Vrem sa jucam cat mai multe lupte pentru a ne perfectiona.

Printre aventurile noastre de la inceputurile LA-Oha se numara urmatoarele:

- am fost de trei ori descalificati pentru nefolosirea corecta a ESL Wire dupa victorii in fata unor adversari care nu au fost in stare sa alinieze o echipa completa asa ca s-au gandit ca este moral corect sa ne bata la masa verde. Ulterior, am descalificat si noi in mod imoral cinci echipe care ne-au batut corect asa ca avantajul este la noi

- doi dintre fostii membri au fost banati pentru folosirea cu nesimtire a mod-ului Aslain in luptele de ESL.

- Odata am primit 3 puncte penalizare pentru "no show". Ne miram ca s-a intamplat doar o singura data.

- Intr-o finala mica ne-am plictisit de prelungiri si erori si am renuntat direct ca sa nu mai piarda nimeni timpul cu prostii si certuri.

- In alta finala mica am renuntat pentru ca ne-au plecat oamenii care nu se asteptau sa dureze atat de mult.

Link catre pagina echipei pe site-ul ESL: LA-Oha

Daca va regasiti in aceste criterii lasati mesaj aici ca sa vada lumea ca exista interes si trimiteti-mi si un mesaj pe privat pentru detalii.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Yndy, pe mine m-ai luat in calcul? Stiu ca ma scosesei din echipa sa faci loc la un moment dat, dar sambata in general sunt si eu prezent.

Ah, si am peste 1200 WN8. :D

Partajează acest post

Link spre post

si eu as fi interesat de echipa :) astept un p.m :P

Doar de curiozitate: matale esti "reloaded"?

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post

Doar de curiozitate: matale esti "reloaded"?

si as fii si eu curios , de ce ai avut aceasta curiozitate ? :D statistica mea nu este una excelenta , incat sa ridic semne de intrebare :P 

Partajează acest post

Link spre post

si eu as fi interesat de echipa :) astept un p.m :P

Acceptat cu placere, si cu acestea, declar recrutarile inchise pentru moment.

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post

In urma participarii de sambata la ESL 7vs7, echipa LA-Oha si-a indeplinit obiectivul, calificarea in etapa finala a Easy Challenge Cup Romania, Season 1. Ca bonus ne-am calificat pe locul 5 intrecand toate echipele care ne-au descalificat pe parcursul competitiei.

La capitolul bile negre, am descalificat in mod imoral o echipa care ne-a batut in lupta dar care nu a respectat regulile ESL. Noi am avut doar sase jucatori si nu meritam sa castigam dar razbunarea, chiar si impotriva altuia, a fost dulce.

Concluzie:

Avand in vedere ca am reusit sa facem ceva branza in ESL Ro, am decis sa jucam ceva mai serios in viitor si sa inlocuim jucatorii inactivi. Prin urmare, RECRUTARILE sunt deschise - 4 locuri libere!

Cerinta WN8 minim - 1300 deocamdata, mai vedem cum decurg lucrurile.

Am actualizat criteriile si in primul post.

PS: Dragos, aplica o data, ca ti-am pastrat loc liber.

• Upvote 1

Partajează acest post

Link spre post

Mai sunt doua locuri libere si mai avem o saptamana pana la finalele ESL 7v7 Romania.

Partajează acest post

Link spre post

Echipa LA-Oha s-a clasat pe locul 5 la finalele ESL 7v7 Romania. Pentru detalii si can-can, va invitam sa vizionati pagina meciurilor.

Pentru sezonul doi avem disponibile doua locuri si am actualizat cerintele.

Cerinte performanta: WN8 - minim 1500

Cerinte tancuri: unul dintre T54 lwt sau Ru 251,  plus cel putin doua dintre: IS-3, 110, T32, AMX 50 100, AMX 13 90, IS-6, Obj 416, WZ-132, T37 sau M41 Bulldog

Partajează acest post

Link spre post

Din nou avem disponibile doua locuri

Cerinte performanta: WN8 - minim 1500

Cerinte tancuri: unul dintre T54 lwt sau Ru 251,  plus cel putin doua dintre: IS-3, 110, T32, AMX 50 100, AMX 13 90, IS-6, Obj 416, WZ-132, T37 sau M41 Bulldog

Partajează acest post

Link spre post

Dezertari masive in LA-Oha, acum 3 locuri libere, cautam jucatori activi in perioada cupelor 7vs7.

Partajează acest post

Link spre post

O noua aventura cu invataminte in cadrul LA-Oha si a echipelor subordonate. De data aceasta am aflat ca daca adversarii intarzie peste timpul regulamentar, trebuie sa refuzam sa jucam meciul, pentru ca daca il jucam, chiar daca se incalca doua reguli din regulament, nu conteaza decat rezultatul.

Pentru verificarea abordarii corecte a regulamentului in caz de intarziere, la urmatoarea intarziere, vom refuza sa jucam meciul ca sa vedem ce se intampla.

Am invatat de asemenea ca abordarea pe TS a protestelor, usureaza munca tuturor.

Veniti sa beneficiati de tot ce stim noi: trei locuri libere in LA-Oha, maine avem meci si garantam castigarea de gold pentru cei prezenti.

Partajează acest post

Link spre post

Ne-a dezertat inca un om, s-a dus la concurenta, macar suntem o pepiniera pentru jucatori de ESL, le uram succes: doua locuri libere.

Ne vedem saptamana viitoare la finala sezonului 2 al WoT 7on7 Easy Challenge Cup Romania.

Partajează acest post

Link spre post

Daca ma initiezi si ai nevoie de is3,amx 50 100 si in 2 saptamani t54ltwt - subscriu! Raman fidel, nu plec ;-)!!!!

Partajează acest post

Link spre post

Recrutarile sunt din nou inchise.

Scuze echipei CTRL pentru ca am renuntat la lupta in finala mica, sambata trecuta, dar pierdusem deja o ora cu asteptari, prelungiri si anulari de lupte.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum