Jump to content
Hunterseek

Discutii cu si despre jucatori, off-topic !

Recommended Posts

• Content Creator
1 oră în urmă, Bronn a spus:

Hehe, in PTS era Mugen, fondatorul Fame si toti ceilalti jucatori erau la fel de buni.

Batalia aia contra celor de la F15 nu se pune ca nu eram si eu, dar era worlok, celalalt coleg roman de acolo.

Pontacringeaona mai joaca? Baiatul vine din primul meu clan si am atacat multe provincii africane impreuna cu el (cu putin succes bineinteles).

P.S. Ce ziceam mai sus cu "pe vremea mea"? :P

Uita-te la a doua poza cu Pts. Au bagat la batalia aia tot ce au avut mai bun. Echipa noastra nici pe departe nu a fost cea mai buna. Cu regretul asta am ramas. La nici o batalie nu am putut baga ce aveam mai bun in clan ci pe cei care erau online la ora bataliilor. Daca ar fi fost mai activi toti la ora de cw as fi putut juca si eu cu 15 unicumi si aveam si noi mai multe echipe. Oricum toate clanurile cu care discutam se mirau cum cacat tinem atatea provincii cu o singura echipa si foarte rar cu doua. Pe cei de la BIA care aveau 6 clanuri ii alergam pe harta cu o singura echipa iar pt o singura provincie ne bateam de 3 ori pt ca ii aparau alte clanuri. Mai jos e un exemplu. O sa mai caut prin cufarul prafuit sa vad daca mai gasesc ceva.

shot_139.jpg

provincii 22.08.2014.jpg

• Upvote 1
  • Content Creator

Si acum imi aduc aminte si rad singur. Aveam in clan un jucator, Dan_capitan_de_tank, care avea o casa in camp si avea un net foarte prost printr-o antena. Cand venea cate o furtuna era jale. Intr-un meci pe Abbey, el fiind cu is4, la inceputul jocului i-a luat-o tancul inainte fara ca el sa poata face ceva. Sa fi vazut cum a luat-o is4 pe mijloc, s-a proptit intr-o casa si le-a spotat alora tot push-ul. Noi trageam in aia ca in rate si ne cacam pe noi de ras.

Edited by alekx
  • Upvote 3
  • Content Creator

Ce stupid e noul sistem de puncte la CW . Z__G a tinut 3-4-5 provincii timp de 6 zile(parca)  cu cate o lupta pe seara si eram pe locul 99 iar astazi sa jucat CW mai mult si sa trecut pe locul 89.

Nu conteaza cate procincii ai tu trebuie sa ai multe lupte acolo din cate observ poti sa ai si 42% WR la CW tu esti pe loc mare in rating .

Destul de trist la ce sa ajuns cu Harta Globala dar sper ca noul update care va schimba Stronghold-ul va fi unul bun .

Edited by ANDI_B
  • Membru Activ

Au fost anihilate clanurile care aveau teritorii aparate de câte 2-3 cățeluși care dădeau din coadă și pentru un os le păzeau partea dorsală.

E simplu acum, lupți mult,finalizezi taskurile și îți vine răsplata.

Nu văd de ce atâtea nemulțumiri. Toată lumea are șanse egale, dar dacă ești leneș și inactiv normal că nu ești recompensat.

......

• Content Creator
Just now, SirMullich said:

Au fost anihilate clanurile care aveau teritorii aparate de câte 2-3 cățeluși care dădeau din coadă și pentru un os le păzeau partea dorsală.

E simplu acum, lupți mult,finalizezi taskurile și îți vine răsplata.

Nu văd de ce atâtea nemulțumiri. Toată lumea are șanse egale, dar dacă ești leneș și inactiv normal că nu ești recompensat.

......

Ce rasplata ? Singurul lucru drept rasplata e un camuflaj ,nici nu se mai da acea suma de gold la final la un top de clanuri.Nu prea mai este acea vointa de a luptat pentru podium din partea clanurilor de top si lumea devine din ce in ce mai putin interesata de Clan Wars . 

• Membru Activ

Se câștigă gold pt. fiecare stagiu.

Pe lângă goldul pt. taskurile primite, primele 40 clanuri din stagiu primesc gold.

Poți ajunge ca pt. un loc 10 in stagiul intermediar plus taskurile aferente sa iei 60k gold. Înmulțește cu 5 și o să vezi cât poate câștiga un clan performant in campanie.

Nu e nici foarte mult,dar nici puțin. 

În fine, fiecare își face propriile calcule...

• Moderator

Daca erati atenti @Awa a explicat clar ca cw da gold de tot rahatul in ultimul timp ... si continui sa ii dau dreptate lui Awa ... fata de cum era odata .. o sa se ajunga sa se ia teritorii pe - 30 de gold ( o sa plateasca clanurile pentru ele ) :)))

• Upvote 1
  • Content Creator
Acum 10 ore, S80iulian a spus:

Se poate mai rau de atat? Uitati-va la jucatorul asta   jasiek122

Nu cred ca se poate,pe tiger 1 are 170 batalii si 0 wn8,acu'pe bune,cum dracu sa ai 40k bătălii si 40 wn8,fara sa jignesc pe nimeni, dar trebuie sa fii orb,poate fi un batranel care are pareza sau o femeie care intra in joc si se duce si da cu aspiratorul, dar nici asa nu cred ca ar putea sa aibă asa statistici. :DIZZY:

• Community Contributor

Nu eu l-am gasit, m-ia zis un coleg de el, eram in lupta si nu puteam sa cred pana nu m-am uitat si eu. Dar are 7victime cu cel mai "rapid" lt amx40. Nu inteleg cum are dmg mediu 64, poate sta afk in fiecare lupta si intra altii in el. Nu sunt sigur ,poate ma insel dar HELL (clanul din care face parte) nu e romanesc?

• Membru Activ

Cw are noi reguli,cine a avut curiozitatea să le citească și să se conformeze la ele ,obține rezultate!

Cine se victimizează și nu se adaptează noului, ajunge mic.

Sistemul de punctaj e diferit față de ce a fost,e important ca victoriile să fie legate.

Degeaba ai procentaj de 51% wr spre exemplu,cum are clanul Quiet, dacă respectivele victorii nu sunt legate.

Important e ca victoriile care le are clanul să fie consecutive.

Așa se ajunge spre exemplu ca un clan cu 44% wr să depășească un clan cu 51%.

La 3,5 sau 8 victorii legate poți obține 5000,8000,15000 puncte.

Mă chinuiesc să vă tot explic asta pt. binele comunității românești.

În fine,nu vreau să intru în polemică cu nimeni, cine vrea să ia în considerare sfaturile mele, bine,cine nu,să fie sănătos!

• Upvote 1
  • Content Creator

Aia de pe locul 3, TAF-G:

Battles during the event   405 (47.90%)

Cantiate fratica, fkuc calitatea.

WG  nu ofera nimic interesant ca si premii in aceste sezoane, deci clanurile mari zic pas, prefera sa-si puna curul pe cateva teritorii mari si sa farmeze fara batai de cap, fara sa isi foota 2-3 ore pe seara sa joace la CW pentru un rahat de camuflaj.

Dar na, asta e, aceste sezoane dau aripi unor clanuri mai mici, se cred zmei, iar cand isi dau aia mari interesul in campanie, incept sa planga dupa un loc 50-60 sa prinda si ei licente de clan.

Sirmullich - daca tie ti se pare normal cum arata acest clasament, si deep down chiar crezi ca alea sunt clanurile creme dela creme din WOT atunci sa fii sanatos cu WG si regulile lor cu tot si mai vorbim in campanie sa vedem cate din aceste super clanuri se regasesc si atunci in top si apuca licente.

Apropo - RSOP are 170 de lupte si vreo 70% win rate - aici se vede calitatea, nu TAF-G cu 405 48% si locul 3. Halal sezoane, dar deja e normal operation la WG - sa ii ajuti pe aia skillfully challenged.

Dar fiecare cu centi lui.

LE: acum apropo de RGT (clan ce era foarte activ in sezoanele cand puteai castiga gold pe harta, acum vad ca nu prea le mai pasa) 

la T10

Season battles

85 (63.53%)

La T8 (ca vrea bosu sa ajute clanul mic)

Season battles 53 (81.13%)
Edited by Raffy5
  • Upvote 1
  • Membru Activ
Acum 5 minute, Raffy5 a spus:

Aia de pe locul 3, TAF-G:

Battles during the event   405 (47.90%)

Cantiate fratica, fkuc calitatea.

WG  nu ofera nimic interesant ca si premii in aceste sezoane, deci clanurile mari zic pas, prefera sa-si puna curul pe cateva teritorii mari si sa farmeze fara batai de cap, fara sa isi foota 2-3 ore pe seara sa joace la CW pentru un rahat de camuflaj.

Dar na, asta e, aceste sezoane dau aripi unor clanuri mai mici, se cred zmei, iar cand isi dau aia mari interesul in campanie, incept sa planga dupa un loc 50-60 sa prinda si ei licente de clan.

Sirmullich - daca tie ti se pare normal cum arata acest clasament, si deep down chiar crezi ca alea sunt clanurile creme dela creme din WOT atunci sa fii sanatos cu WG si regulile lor cu tot si mai vorbim in campanie sa vedem cate din aceste super clanuri se regasesc si atunci in top si apuca licente.

Apropo - RSOP are 170 de lupte si vreo 70% win rate - aici se vede calitatea, nu TAF-G cu 405 48% si locul 3. Halal sezoane, dar deja e normal operation la WG - sa ii ajuti pe aia skillfully challenged.

Dar fiecare cu centi lui.

Subapreciezi TAF-G,sunt buni băieții ăia. Am jucat contra lor de 3 ori și mi s-au părut spre exemplu mult mai puternici și motivati decât Noxus. Bineînțeles Noxus e Noxus,dar conjunctural sunt pe val...

M-am uitat de curiozitate pe top 50,lipsesc 2-3 clanuri mari in rest sunt convins că minim 80% din clanurile clasate acum in primii 50 vor lua și licențe.

• Moderator

Toate discuțiile astea vor înceta la prima campanie pentru un tanc. Atunci de vor separa clanurile cu adevarat bune de cele făcute bune de WG.

Până acum din ce vad , din primele 50 de clanuri actuale la campania din iarna daca au luat 10-15 licențe multe din ele .

Dacă în campaniile intermediare anterioare un jucător bun juca pentru 100-150 gold pe seara acum normal că nu e motivat sa joace pentru 30-50 gold ...Gen NOXUS 

• Membru Activ

Or să schimbe regulile și în campania pt. licențe,asta e părerea mea.

Asta pentru a înceta specula clanurilor mari cu licențe.

În campania pt.tanc se tranzactionau tancurile ca la piață...

În primă fază unele clanuri mari și-au asigurat prin rezultate proprii jucători în top 6000,le-au asigurat licențele necesare, după care i-au scos din clan și au băgat contracost alți playeri la care le-au asigurat tancuri prin clasarea în top 50.

Vom vedea modificări de regulament și acolo.